2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Delikiz anca yazabiliyorum uyku saatlerin bizimkiyle ayni..bence bi sorun yok cimcimenin huysuzlugu o cekecen mecbuuuurrr:KK1: gece 10 da yatinca 12 de ve 3 te kalkiyo sabah 6 da tam kalkiyo sonra bidaha 9 da uyuyo..eskiden iyiydi diye dusunme 15-16 saat yatiyolardi simdi nerdeee toplasan 11 saat falan anca..bence saatlerin gayet iyi stres ywpma oglanda sorun yoksa dedigim gibi kizin yaramazligindan:emir_bebek:

selamlar... ben de geldim.. merak eden olmamış ama... :KK19: neyse.. :KK33: evimi özlemişim valla.

oğluşum 6,5 aylık oldu. sünnetimiz çoook şükür iyileşti. ek gıdalara patt diye başladık. :) sabah kahvaltısı: peynir, yumurta, tereyağ, ekmek bir tabakta, ayrı bir tabakta da cicibebe ve pekmez hazırlıyorum. pekmez tuzlularla karışınca yemiyor beyefendi. bu şekilde alıştı çok şükür. bir öğün kaşık maması bir öğün biberon şeklinde gidiyoruz. meyve karışımları, tarhana ve sebze çorbaları dönüşümlü olarak yediriyorum. tabi hazır kavanoz mamalarından ve kaşık mamalarından da yiyoruz.. mama sandalyesi de aldık. 150 liraya e-bebekten.markası baby plus. çok kullanışlı. düşünenlere tavsiye ederim. tabi yer sorununuz yoksa.

hala emeklemeye niyeti yok oğlumun. döne döne istediği yere gidiyor. ne zaman gelsek halıdan yere atmış kendini sıcaklardan bunalıyor herhalde. uykuları daha iyi. gece bir kere uyanıyor artık. :nazar: tabi her an değişebiliyor. günü gününü tutmuyor.
:KK51:
haftaya da işe başlayacağız oğlumla. yanımda onu da götüreceğim eylüle kadar. bakalım inşallah zor olmaz.

geçmişi biraz okudum. bebişlerimiz büyüyor maşallah... hepsini öpüyorum... :KK54:

hoşgeldin :KK16: maaşallah kahvaltıya başlamışsınız.. :nazar: biz yoğurt ve az meyveyle gidiyoruz bakalım

hoşgeldin :KK16: maaşallah kahvaltıya başlamışsınız.. :nazar: biz yoğurt ve az meyveyle gidiyoruz bakalım

hoşbuldum teşekkür ederim... canım hazır yoğurt olarak ne veriyorsun? marka olarak. ben köy sütü alıp mayalayacağım ama hala alamadım. hazır yoğurt ve günlük sütle mayalayım dedim tutmadı yoğurt. iki defa denedim ikisini de döktüm. artık ne varsa yoğurdun içinde.. :KK50: hayır daha önce defalarca yoğurt mayaladım, mayalamasam ben tutturamadım diyeceğim. :KK53:

Son düzenleme:
Kızlar k.validenin yazlıktayız ve bu tel çekmiyooor! Ben de fasulye olmak istiyorum :) İnşaallah vakit bulunca hepsini okuyacağım. Sizi seviyorum :KK66:

Ben eşimi 15-20km uzakta bir köy var keçi sütü almak için çok yolladım ama 1 kere bile mayalayamadım yoğurdu tutmadı.Eşim isyan etti artık gitmicem günlük inek sütünden denemelerini yap dedi.İnek sütünü güzel mayalıyorum fakat keçi olan tutmuyor,sonra netten araştırdım yazın keçi sütünden yoğurt zor mayalanırmış yani benim beceriksizliğim değilmiş:)şimdi inek sütünden mayalıyorum.ya şu kahvaltı olayına taktım ben çok korkutuyor beni.Bu yumurtanın sarısını bebe bisküvisini falan kendiniz mi eziyorsunuz rondodan mı geçiriyorsunuz

İyi akşamlar kızlar işe başladım oğlumu bakıcıya bırakıyorum bu hafta yanında annemde var hafta başından beri verilen hiç bir şeyi yemiyor ağzını hep kapatıyo sans eseri ağzına bir kaşık bişey verdiğimizdede ağzında bekletip iyice tükürükle sulanınca yüzünü yana çevirip akıtıyor 1 saatte iki kaşık yediremiyorum hiçbir ek gıdayı almadı ve ben evde yokken uyumuyor bir hafta öncesinde annem yatağına yatırarak uyutabiliyodu ve az da olsa yedirebiliyoduk daha diş çıkarmadı ama huzursuzluğu umarım diştendir.
Çok üzülüyorum moralsizlikten sütümde epey azaldı Annemde yarın gidiyor ne yapacağımı bilmiyorum Allah'tan 13 de çıkıyorum evimde işime yakın ama eve gelince biraz emip uyuyor ama ne meyve ne sebze ne çorba yediremiyorum artık sinirden ağlıyorum offf çok zormuş çokk

Ben eşimi 15-20km uzakta bir köy var keçi sütü almak için çok yolladım ama 1 kere bile mayalayamadım yoğurdu tutmadı.Eşim isyan etti artık gitmicem günlük inek sütünden denemelerini yap dedi.İnek sütünü güzel mayalıyorum fakat keçi olan tutmuyor,sonra netten araştırdım yazın keçi sütünden yoğurt zor mayalanırmış yani benim beceriksizliğim değilmiş:)şimdi inek sütünden mayalıyorum.ya şu kahvaltı olayına taktım ben çok korkutuyor beni.Bu yumurtanın sarısını bebe bisküvisini falan kendiniz mi eziyorsunuz rondodan mı geçiriyorsunuz

canım keçi sütü bir yaşından sonra içmek için veriliyor. daha vitaminli olduğu için öneriliyor. yoğurt için inek sütü daha iyi.

ben yumurtayı iyice haşlıyorum. yarısını koyuyorum hemen hemen. peynir olarak labne peynir ya da süzme peynir kullanıyorum. iki tatlı kaşığı koyuyorum. bir çay kaşığı kadar tereyağ ekliyorum eritmeden öylece. bunları tabağa koyuyorum. ekmek olarak da cicibebe'nin bebek ekmekleri var. onu robotta çekip dolaba koymuştum. her gün çıkarıp kahvaltılarına çorbalarına ekliyorum. pratik oluyor. üzerine biraz sıcağa yakın su ekliyorum ve çatalla eziyorum. su sıcak olduğu için tereyağını eritiyor. yumurta da haşlanmış olduğu için çok kolay eriyor. bebe bisküvisi de suyla çok kolay eriyor. aslında kahvaltının değerini artırmak için meyve suyu ya da devam mamasıyla da sulandırabilirsin. ama benim oğlan öyle sevmedi. sen dene istersen. şeftaliyi cam rendeden geçirip suyuyla karıştırabilirsin. hiç endişe etme. her gün biraz daha artırarak ver. ilk başta reddedebilir ama zamanla alışıyorlar.

İyi akşamlar kızlar işe başladım oğlumu bakıcıya bırakıyorum bu hafta yanında annemde var hafta başından beri verilen hiç bir şeyi yemiyor ağzını hep kapatıyo sans eseri ağzına bir kaşık bişey verdiğimizdede ağzında bekletip iyice tükürükle sulanınca yüzünü yana çevirip akıtıyor 1 saatte iki kaşık yediremiyorum hiçbir ek gıdayı almadı ve ben evde yokken uyumuyor bir hafta öncesinde annem yatağına yatırarak uyutabiliyodu ve az da olsa yedirebiliyoduk daha diş çıkarmadı ama huzursuzluğu umarım diştendir.
Çok üzülüyorum moralsizlikten sütümde epey azaldı Annemde yarın gidiyor ne yapacağımı bilmiyorum Allah'tan 13 de çıkıyorum evimde işime yakın ama eve gelince biraz emip uyuyor ama ne meyve ne sebze ne çorba yediremiyorum artık sinirden ağlıyorum offf çok zormuş çokk

canım zamanla alışacaktır. her mamada aynı şeyi mi yapıyor. yani kaşıkla yemeyi mi reddediyor yoksa verdiklerin mi hoşuna gitmedi? biberon alıyor mu?

Ooo herkes ek gida ya baslamış ben anne sutu ve doymadıgı içinde öglen ve akşam bir defa devam sütü veriyorum c.tesi knt gidicez bakalım büyük ihtimal başlatır bide 6.ay aşı yaptıran var mı 5 li karma dedikleri c.tesi yaptircam bakalım ben şimdiden korku aldı beni valla ateş vs olmaz inş.

belki ek gıdaya hazır değildir?

ayrıca diş çıkartırken benim kızım da ağzını öyle bir kilitliyordu ki bir damla bile sokamıyordum, hiç zorlamadım
diş çıkardı rahatladı, şimdi yiyor

bence zorlamayın ymekten soğurlar
ben bi kaç kez zorlayayım dedm de kaşığı görüğü anda ağlamaya başladı
hemen bıraktım zorla vermeyi. Azcık mızmızlık yapsa hemen bırakıyorum vermeyi kesiyorum

Son düzenleme:
hoşbuldum teşekkür ederim... canım hazır yoğurt olarak ne veriyorsun? marka olarak. ben köy sütü alıp mayalayacağım ama hala alamadım. hazır yoğurt ve günlük sütle mayalayım dedim tutmadı yoğurt. iki defa denedim ikisini de döktüm. artık ne varsa yoğurdun içinde.. :KK50: hayır daha önce defalarca yoğurt mayaladım, mayalamasam ben tutturamadım diyeceğim. :KK53:

babymix werdim ilk zamanlar şimdi sütaş veriyorum.. günlük sütten hazır yoğurtla ben de denedim geçen gün tutmadı.. tekrar deneyecem tutarsa küçük meyve kavanozlarına mayalıcam günlük olarak.. köylerden süt geliyor ama burası dağlık yer köyle uzak sıcakta gelecekte nerden bulacan güvenilir yeri birde o war kim getirecek? en iyisi pastriza günlükten tutturmaya çalışmak

Ooo herkes ek gida ya baslamış ben anne sutu ve doymadıgı içinde öglen ve akşam bir defa devam sütü veriyorum c.tesi knt gidicez bakalım büyük ihtimal başlatır bide 6.ay aşı yaptıran var mı 5 li karma dedikleri c.tesi yaptircam bakalım ben şimdiden korku aldı beni valla ateş vs olmaz inş.

biz yaptırdık canım. üç tane bacaktan bir de damla. yavrum sustu sustu ağladı.. :KK43: ateşi 37 civarında seyretti. en fazla 37.3 oldu. dokununca alnı boyun kısmı bayağı sıcaktı. bir defa ağrı kesici verdim. sonra baktım daha fazla yükselmiyor akışına bıraktım. 3 gün sürdü ateşi. ateş de denemez pek de neyse... :KK1: insan endişeleniyor.

babymix werdim ilk zamanlar şimdi sütaş veriyorum.. günlük sütten hazır yoğurtla ben de denedim geçen gün tutmadı.. tekrar deneyecem tutarsa küçük meyve kavanozlarına mayalıcam günlük olarak.. köylerden süt geliyor ama burası dağlık yer köyle uzak sıcakta gelecekte nerden bulacan güvenilir yeri birde o war kim getirecek? en iyisi pastriza günlükten tutturmaya çalışmak

aynı akşamda iki defa denedim. ikisini de döktüm. sanırım sütten değil de yoğurt mayasından olmadı. bir parça ev mayası bulursan hazır süt de tutar bence. deneye deneye öğrencez napacan... :KK1:

ben yumurtayı iyice haşlıyorum. yarısını koyuyorum hemen hemen. peynir olarak labne peynir ya da süzme peynir kullanıyorum. iki tatlı kaşığı koyuyorum. bir çay kaşığı kadar tereyağ ekliyorum eritmeden öylece. bunları tabağa koyuyorum. ekmek olarak da cicibebe'nin bebek ekmekleri var. onu robotta çekip dolaba koymuştum. her gün çıkarıp kahvaltılarına çorbalarına ekliyorum. pratik oluyor. üzerine biraz sıcağa yakın su ekliyorum ve çatalla eziyorum. su sıcak olduğu için tereyağını eritiyor. yumurta da haşlanmış olduğu için çok kolay eriyor. bebe bisküvisi de suyla çok kolay eriyor. aslında kahvaltının değerini artırmak için meyve suyu ya da devam mamasıyla da sulandırabilirsin. ama benim oğlan öyle sevmedi. sen dene istersen. şeftaliyi cam rendeden geçirip suyuyla karıştırabilirsin. hiç endişe etme. her gün biraz daha artırarak ver. ilk başta reddedebilir ama zamanla alışıyorlar.

1 çocuk önceden büyütmüş beslemiş gibisin tebrik ederim :KK19:

ben cicibebenin ekmeğini kullanıcam ama dolapta cam kavanozda ruşeym war epeyce, ilk zamanlar ondan koyacam çorbalarına bitene kadar yolu war :KK1:
6 ayı doldursun çorbaya başlıycam, alışınca 1 hafta sonrasında kahvaltıya geçecem :KK51:

dağlık köylerin sütü daha iyi olur,bizde tanımadığımızdan alıyoruz eşim
pazardan alıyor kim denk gelirse,güvenilir olmalı ama ne yapacaklar ki süte
:18:
korktum şimdi bidaha almasam mı?hazır sütü ben de mayalayamamıştım,
sütten oluyor bence,

canımm üzülme,geçicidir inşallah diştendir benim bebeğim de dişten yana sıkıntı veriyor,
üzülme sütü artırmaya bak,moralini yüksek tut,

canım keçi sütü bir yaşından sonra içmek için veriliyor. daha vitaminli olduğu için öneriliyor. yoğurt için inek sütü daha iyi.

canım zamanla alışacaktır. her mamada aynı şeyi mi yapıyor. yani kaşıkla yemeyi mi reddediyor yoksa verdiklerin mi hoşuna gitmedi? biberon alıyor mu?
umarım alışır hepsinde aynı biberonda almıyo bir hafta önce yutuyodu şimdi yutmuyor tabi kaşıkla yemeyi de reddediyor

belki ek gıdaya hazır değildir?

ayrıca diş çıkartırken benim kızım da ağzını öyle bir kilitliyordu ki bir damla bile sokamıyordum, hiç zorlamadım
diş çıkardı rahatladı, şimdi yiyor

bence zorlamayın ymekten soğurlar
ben bi kaç kez zorlayayım dedm de kaşığı görüğü anda ağlamaya başladı
hemen bıraktım zorla vermeyi. Azcık mızmızlık yapsa hemen bırakıyorum vermeyi kesiyorum
Evet aslında zorlamıycam diyorum ama aksama kadar sütte dahil birsey yediremeyince zorlamaya başlıyorum doktorumuz kilosu düşük diye ek gıdaya başlattı

dağlık köylerin sütü daha iyi olur,bizde tanımadığımızdan alıyoruz eşim
pazardan alıyor kim denk gelirse,güvenilir olmalı ama ne yapacaklar ki süte
:18:
korktum şimdi bidaha almasam mı?hazır sütü ben de mayalayamamıştım,
sütten oluyor bence,

çok rahat bir insanımdır has köyülüyüm üstelik :KK1: ben sütü çok sewrim su gibi içerim özellikle köy sütü olacak kaymaklı nam nam :KK56:

sağma koşulları hastalık, kokusuna falan takarım ben.. kendim içerim bak o sorun değil ama bebeğe wercem..

örnekleri sıralamıştım wazgeçtim sildim :KK14:

1 çocuk önceden büyütmüş beslemiş gibisin tebrik ederim :KK19:

ben cicibebenin ekmeğini kullanıcam ama dolapta cam kavanozda ruşeym war epeyce, ilk zamanlar ondan koyacam çorbalarına bitene kadar yolu war :KK1:
6 ayı doldursun çorbaya başlıycam, alışınca 1 hafta sonrasında kahvaltıya geçecem :KK51:

sağol canım.. :KK42: bir değil iki çocuk büyüttüm sayılır. yeğenlerime baktım. yengem, yeğenim üç aylıkken işe başlamak zorunda kaldı. ben baktım kuzuma. herşeyi onda öğrendim. bir sene sonra da ablamın kızı oldu. onunla da iyice geliştirdim kendimi.. :21: :KK1:

ruşeymli ekmekler de çok faydalıymış. ondan da alabilirim ama robotta nasıl çekerim diye düşünüyorum. kızartıp çekilebilir ama vitamini gider mi acaba kızartınca? ya da bayatlamasını mı beklemek lazım? :44:

X