2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
arkadaşlar merhaba. dün izmire gezmeye gttik. manisa da oturuyoruz biz. giderken gelirken oto koltuğunda idare eder oturdu gtti oğlum. ama gezerken bir türlü bebek arabasına bindiremedik. babası kucağına alır almaz uyudu sıpa. emzik ağzında bindirip geziyorduk. şimdi emziği tutup çıkartıyor. bizim gb olan var mı? nasıl alışcak bu çocuk. yoksa kucakta uyumayaalışık olduğu için uykusu geldiği için mi binmek istemedi. fikri olan var mıı?

Yorumlarınızı okudum teşekkür ederim.Sizi dinledim ve dün ilk defa çocukları alıp parka gittim tek başıma. Birden uzağa gitmek istemedim.yakın mesafeden başladım.
Abisi oynadı bebekte şaşkın şaşkın bakındı.Hava rüzgarlıydı 1 saat falan durdum.Zaten uykusuda geldi.Eve döndüm.

evet canım dışarı çıktığımda son zamanlarda ben de yaşıyorum bu durumu. uykusu gelene kadar problem çıkarmadan gidiyor arabasında ama uykusu gelince etinden et kopuyormuş gibi ağlamaya başlıyor. mecbur durup bir kenarda kucağıma alıyorum, emziğini de verip iki pış pış yapıyorum, uyuyor.ancak iyice daldıktan sonra arabasına tekrar koyup gezmeye devam edebiliyorum.oysa önceden uykusu gelince arabasında da uyuyordu gayet rahattı öyle

valla ikisini bir koluma alamam :) zaten etim budum yok :) artık idare etsinler:)) ben kısa mesafeye de arabayla giderim valla :) riske alamam :) hayırlısı olsun valla her çocuk birbirine benzer diye bir kaide yok umarım ben çok zorlanmam .
iyi düşünelim iyi olsun inş.

bizde de aynı durum var demek ki normal bu zamanlarda uyku degil bizimkisi hanım arabada sıkılıyoo yolda bile kucak istiyooo

Bugün itibarı ile tarhana çorbası ile ek gıdaya geçtik :) Enteresan bir başlangıç oldu ama şapır şupur yedi dört-beş yemek kaşığı kadar, daha versek yiyecekti. Henüz bir problem gözlemlemedik, gecenin ilerleyen saatlerinde de olmamasını umut ediyoruz :)

yalnız değilim demekki bu konuda. ama alışsın yaa yaz geldi böyle kucakta olmuyo. korkudan dışarı da çıkamıcam galiba

selam kızlar

bebeğine antibiyotik ilaç kullanan birkaç arkadaştan okudum sanki sık kaka yapmaya başladı diye.. oğlum 3-4 güne bir yaparken günde 3 kez falan yapmaya başladı.. sanırım vucuttaki enfeksiyonun atılması için sıklaşması normal.. çok da acayip kokuyor :26:

maaşallah ben de yarım çay kaşığı kadar tattırıyorum arada wersem yiyecek heee :)

kızım iki kez enfeksiyon geçirdi malesef (
kakasının kötü kokmasının sebebi enfeksiyondan kaynaklanıyor, hatta çişi de koyulaşabiliyor bazen
sık kaka yapması iyi. Enfeksiyonu kakayla atıyor çünkü

maaşallah ben de yarım çay kaşığı kadar tattırıyorum arada wersem yiyecek heee :)
bizimkiler de öyle valla özellikle oğlan..
karpuz kapun yalattırıyoruz ,deliriyor valla illa verin diye
hatta birgün sütü bile içmedi ondan sonra ben de korktum artık yalattırmıyorum
bazı çocuklar o tadı seviyor sütü içmiyor
benim oğlan da öyle olmaz inş.

ben de öyle düşündüm ilaçtandır diye
Allah bir daha göstermesin kızına..
minicikken hasta insanların bulaştırmasına sinir oldum hani küçük çocuğu kontrol edemezsin de aklı başında sandığın insanların hasta hasta yaklaşması da enteresan

benimki de karpuzu çok seviyor dewamını istiyor

Aynen katiliyorum ben bazen tamamen deliriyorum artik uykusuzluktan yorgunluktan o zaman aliyor uyutuyor mamasini yediriyor ama onun haricinde sadece seviyor

Şekerim o antibiyotik ten hatta isal bile yapar benim bebegimde bogazlarindan üsütmüştü nasil olduysa antibiyotik kullandim 4gun feci isal olmustu dr sordum antibiyotikten dedi çok gecmiş olsun

biz ek gidaya baslayali iki hafta oldu. oglum devasa kakalar yapiyor hayir anlamiyorum yedigi en fazla 2 yemek kasigi gunluk. nerden geliyo bu degirmenin suyu

ben okuyorum.

görmüyorum ziyaret edip mi gidiyorsun
ben de şu hastalığı atlatalım ek gıdaya başlıcam yoğurt wericem.. diğer tattırmalara devam..kızım yoğurt hiç yemiyor oğluma az az başlayayım bakalım.. yoğurt peynir yiyen bir çocuğum olsun yaaa

Son düzenleme:
huhuu merhaba okuldan geldim paşayı uyuturken yazayım dedim
vaveyla geçmiş olsun canım benım oğlum da aynı seninki gibi 3-4 güne yaparken şuan antibiyotik kullanıyoruz ve bugün 3.kakayı yaptıı

Ferda siz de ek gıdaya geçmişsiniz oh mis valla tarhana çorbası bayılırım/FONT]

PAriss bebişler nasıl yeni misafiri gördünüz sanırım maşalah size
diğer kızlar herkes iyidir umarım

kesinlikle katılıyorum, inadına yapıyormuş gibi almıyorlar mı kucağına çıldırtıyorlar insanı.

Selam kizlar.ben de buradayim ama tel.den girdigimden zor oluyor yazamiyorum.ferdaerd arkafas afiyet olsun bebise tarhana.ona ozel tuzsuz salcasiz mi yaptin.bebislerine corba yapan var mi? Bebisleri hasta olanlar gecmis olsun ben de yollarda misafirliklerde hasta etmeden yazi gecirebilsem..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…