2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Kızlar nasılsınız? Benim sütüm iyice azaldı, artık her üç saatte bir mama veriyorum, aralarda da kendisi bütün sütü emiyor. Emmiycem diye kafasını arkaya atıp duran bebek bir iki gündür emme delisi oldu, ama şimdi de bende süt kalmadı ben akıl erdiremiyorum bunlara. Benden tavsiye, emmiyor deyip bırakmayın, bir anda değişiveriyorlar. Artık ek gıdaya geçmek istiyorum. Bir de sürekli kucak istiyor hiç kendi kendine durmuyor, hiçbir şey yapamıyorum, gün içinde zaten az uyuyor, gece de dalması için iki saate yakın yanında yatmam gerekiyor, haliyle uykum geliyor iyice. Yani neredeyse tamamen iptal oldum. İnşaallah çabuk dalmayı öğrenir; çünkü bütün akşamımız gidiyor. Yine de çok şükür ne yapalım Allah hepimize kolaylık versin...

Son düzenleme:
Bugün ilk defa kızımı 2 saat babasıyla yalnız bıraktım. Büyük kızımla bale kursuna gitmem gerekti, gösteri öncesi son provaydı.Zaten yavrum bütün gece kustu,ben götürmek istedim. çok şukur şimdi iyi ama. Bebeği uyuttum, 1 saat sonra uyanmış, tabiki babası susturamamış. Burnumdan geldi. Eşim sürekli aradı durdu, birde beni sorumsuzlukla suçladı 5 aylık bebek bırakılırmıymış. Ben harici hiç kimsede durmuyor bu bebek. 3. Kez farklı kişiye bıraktım hep aynı sonuç Ben geldim kucağıma aldım sustu... Emzirdim mama sandalyesine bıraktım, dağıttıkları evi topladım üstelik. Şu erkekler birtek sevmesini biliyorlar.

Üzülme kendi susturamadığı için hırsını senden çıkarmıştır:) Diğeri de şemin çocuğun ve sana ihtiyacı var sonuçta umarım çok güzel geçer gösterisi. İki aylıkken bırakıp çalışanlar var, ben daha işe başlamadım ama bırakıyorum arada babaanneye. Bizimki de gece bir tek bende susuyor babası susturamıyor:) Önce sen yanındayken biraz başkasının kucağına vererek alıştırsan?

benim de dün en yakın arkadasımın kınası vardı kızımı babasıyla başbaşa bırakıp gittim. çok şükür gayet iyi geçinmişler tek sorun biberonu bayağıdır vermiyordum. sütümü bırakmıştım ama içmek istememiş aynen dediğin gibi mızmızlanmaya başlayınca gelsen iyi olur dedi eşim. bayağı da geçmişti zaman ben de kına bitmeden çıkmak zorunda kaldım.ama bizim kız anne baba ayırt etmiyor öyle ikimizle de takılırken mutlu görünüyor:)babası bir de doyurabilse tamamdır:):)

İnşallah güzel geçer gösterimiz, çok tatlı görünüyorlar. Kimse olmayınca yanımızda çocuk bir tek bana bağımlı büyüyor. Emen çocukların en büyük zorluğu bu, illa emmecek ki sussun ( en azından benim ki öyle ). Ben geceyi geçtim gündüz baksa razıyım. İlkinde böyleydi, eşimde yine böyleydi :) insan sinir oluyor yine de, demek ben rahatsızlansam yada acil bir şey olsa bakamayacak çocuğa. Kızımda bakıcıya Eylülden sonra mecbur alışacak.

oğlum sabaha karşı yine uyandı durdu ayağımda sallayarak ben de arkaya yatarak uyudum belim ağrıyor feciii

Çok geçmiş olsun.Sıcak duş alıp sırtını sıcak tutarsan biraz hafifler. Dün benimde omuz tutulmuştu pijamamı çıkartmadım düşün. Repair Gel sürdün, düş falan iyi geldi. Bugün geçti.

Çok geçmiş olsun. Bizde evde Calpol bulunduruyoruz gerekirse diye.

Ben de Calpol ve Paranox fitil kullanıyorum ama Calpol daha etkili oluyor. Zaten ne kadarda bir veriyorsun ki zararı olmaz. Ben doktora sormuştum iki üç gün üst üste vermenin sakıncası olur mu diye, olmaz hatta diş çıkarma döneminde daha uzun bile veriyoruz demişti.

selam kızlar

öksürükten doktora mı götürcem derken oğlum göz randevu saatine kadar derinden öksürmeye başladı we giderek arttı.. hemen çocuk doktoruna geçtik meğerse bronşit başlıyormuş(tahmin edebiliyordum ama olmamalı diyordum).. kızım hasta ya aynı şekilde, ondan bulaşmış doğal olarak.. ağzından öperse normal bulaşması.. ilaç başlıcaz dedi balgam söktürü we ağrı kesici yazdı tam takdir ettim derken arkasına antibiyotik yapıştırıwerdi napalım kullanıcaz artık ewde şu an yükselen öksürük sesleri bir melodili ki duysanız
göz kanalı hala tıkalı doktor masajı sıklaştırın dedi, damla werdi yine..

çok geçmiş olsun canım üzüldüm ...

bizde bi mız mızız ki nedir derdi anlamadım yaa dogru dürüst mama yemiyoo hep aglamaklı bunaldık bugün resmen galiba diş agrısı var eller hep agızda ve salya dolu :2: uyku zaten gündüzleri 40dk gecede 4 kez falan kalkıyoo sebebsiz artık büyüsüüünnnn lütfeeeeeeeeeeeeeeennnnnnnnnnnnndiye bagırmak istiyorummmmm

Çok geçmiş olsun, bizim ablamız da gelip gidip öpüyor, hasta olacak diye ödüm kopuyor. Allah çaresiz dert vermesin, gerisi geçer.

kuzularına geçmiş olsun....bizdede abi doğduğundan beri abimiz gizli gizli öpüyor ama çok şükür hastalanmadık.rabbim acıyordur bana herhalde 3 çocuk kızım astım hastası arada geceleri tıkanıyor onla sık sık uğraşıyorum...abi çok zayıf bağışıklık sistemi çökmüş durumda terledikçe öksürük üşütme oda ayrı zaten sınıfta devamsızlık rekoru bizde dedim ya rabbim acıyorda küçüğümü koruyor....:109:

Çok geçmiş olsun ikisine de, küçük çocukla bebek büyütmek zor gerçekten, sürekli kollamak istiyor, yapma etme de diyemezsin çok. İnşaallah çabuk atlatırlar.

İkiz, sana da Allah kolaylık versin, cennet niye annelerin ayağının altında anlıyor insan

Oğluşum ben görmeden telefonumu kurcalamadıysa benim ticker kendiliğinden yok oldu :) Niye acebam? Tekrar yapayım bari.

vaveyla geçmiş olsun Rabbim şifa versin
benim kızım 26 günlükken tanıştı bronşitle, o günleri hatırlayınca nefes alamıyorum, kollarımdan alıp küveze sokmuşlardı

üstelik senin yine iyi, çocugundan bulaşmış
benimki yetişkinlerden bulaşmıştı

bu dönemsel demekki ,bizimkiler de hep öyle ,hep kucak hep ilgi ,yerde sürünüyorlar oynuyorlar ama çok az sonra hemen başlıyorlar ağlamaya kucak diye ,kucağa alınca susuyorlar
sanırım bu dönemde çok ilgi ve sevgi muhtaçlığı var ,nette de okudum öyle diyor
ne yapalım bu dönem böyle olacak demekki kuzular sevgi istiyor
onlara da üzülüyorum ne ypsınlar,hele benimkiler iki tane olunca ikisini bir kucağa alamıyorum içim sızlıyor
ikiz annesi olmnın en zor kısmı da o ,birini kucağa alırken ötekinin sana bakması

bence de irade çok önemli
sabredeceksin
ben hiç sbırlı biri değildim ama çocuklardan sonra inan sabır taşına döndüm diyebilirim
inat ettim uygulamak için
sen de inat edersen uygula
mesela gündüz gece uykusu nasıl seninkinin bi anlatsana bana

hiç alakası yok emzirmeyle
benim bir sürü arkadaşım var bebeği emip 3-4 saat uyuyan
bu tamamen bebekle alakalı
çeken bebek bi anda memeyi çekip mışıl mışıl uyumasını da biliyor
yatır kaldırı ben denedim ve başardım
çocuk bi süre afallıyor ama sonra alışıyor kesinlikle
başta ben de zorlandım uykularını bölüyordum filan
ama sonra saat gibi alıştılar o saatte uyanmaya
bi de bu yöntemleri en az 15 gün deneyeceksiniz
öyle hemen sonuç vermiyor
3-5 gün ile olacak iş değil
gece mesela yorulsanız da pesetmeyeceksiniz
bi de şöyle bir durum var emzirseniz de bu yöntemi en azından gece uygulamak için biberon verin alışana kadar
sonra tekrar emmeye dönersiniz

3 vasıta çok zor iş ama tek vasıtyla olur neden olmasın
biz 2,5 aylıktan beri geziyoruz
sütümü alıyorum yanıma acıkırlarsa köşeye çekipdoyuruyorum
altına yapsa bile hazırlıklı gidiyorum
bi yer bulup değiştirirsin
senin için de dışarı çıkman ii olur bence
ben tek başıma 2 bebeyle dışarı çıktığıma göre sen de çıkarsın merak etme :))
yeterki istekli ol pes etme
bebişleri hasta olanlara da acil şifalar bu arada

ikiz annesi ikisini aynı anda alacaksın birini bir koluna diğerini bir koluna korkutmak gibi olmasın ama daha dur ...2 yaşını geçmişlerdi.ilerde bir işim vardı.arabayı çıkarmadım.her seferinde çıkarmazdım yürümeye alışsınlar diye düz ayak yerlerde ellerinden tutar giderdim.ilk kez başıma geldi kız durdu bacağıma sarıldı kucak diye..aldım onu yürüyoruz yorulmuş olmaları mümkün değil.oğlanda başlamasınmı bende diye halime güleyimmi ağlayımmı bilemedim ama onuda öbür kolumla kucakladım.eve gelene kadar mahfoldum.belim ve kollarım iptal oldu.bide etrafta görenler gülüyor.mübarek güleceğinize nezaketende olsa yardım edeyimmi desenize yok.....
ama işin en iyi yanı ikizler büyüyüncede büyürkende birbirlerine yetiyorlar bir yaşa kadar oyun arkadaşı olarak çok iyi anlaşıyorlar....

İkisinede geçmiş olsun.Benim büyük oğlanda okuldan eve hastalık getire getire bebeğide hasta etti. Neyseki iyileşti çok şükür. En kısa zamanda senin bebelerde iyileşir umarım.

Aynen aynen bende bağırmak istiyorum.Dün gece doğru düzgün uyumadı.Sabahın 7 sinde sanki mesayisi varmış gibi uyandı.Daha çok mu küçükler, biz mi fazla şey bekliyoruz bilmiyorum.:26:Bu ayda gece yatıp sabah uyanan bebek varmı acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…