2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
evet canım benımki 25 ocak 2960
aynı valla bir aydır dönmüyor benımki de yarıya gelip kalıyor
süt iznini tabi ki kullanırsın sabahları emme saati olduğunu söyle
onlar sana zaten yarım gün hocam derler ama kabul etme
bir saat ver bu saatte emmer de o zaman izin vermek zorundalar

ama yine de okula gidiliyo mu imza için yoksa hiç gitmiyo musun?
sen de seminerde süt izni kullanacak mısın?

uyku konusunda ben çok uğraştım ve başardım çok şükür ,sabredersen bi kaç yöntem tavsiye edebilirim

sataşan sensin ,ben sana bir şey yazmadığım halde yaran varki gocundun ve bana sataştın
demekki kaynanan haklıymış ,bir şeyleri bilmemin anlamı yok
anlatan kişinin anlattığı kadar yorum yapılıyor burda
seceresini biz nerden bilelim adam gibi anlatsaydı ona göre yorum alırdı
ayrıca sevseniz de sevmeseniz de o kadın o çocuğun babaannesi bunu kafanıza sokun
sizin aranızdaki sorun çocuğu bağlamaz
ne biçim anne yaklaşımıdır bu ,ilerde bu soğukluğu çocuğunuza da yansıtırsınız kesin
ve o çocuk babaannesini de yanlış tanır sizin gibi insanlar yüzünden
siz kaynananızla kanlı bıçaklı da olsanız o çocuğu görme sevme hakkı var o kadının
çünkü kendi bencil ve kin duygularınızdan dolayı o çocuğun babaannesi ile arasında olan ilişkiye karışamaz onu zedeleyemzsiniz
annesisinz diye buna hakkınız yok
o çocuk sizin olduğu kadar eşinizin de çocuğu
dolayısıyla onun ailesinin de hakları var
ben kimseye sataşmadım sadece bencil insanları uyardım
bu tavırlarınız ALLAHın gücüne gider başınıza felaketler gelir bunu böylece bilin
yarın bir gün siz de kaynana olacaksınız
hee bu arada bu konularda sizden daha tecrübeliyim bir bildiğim varki söylüyorum
benim ablam da kaynanasıyla çok sorunlar yaşadı
ama kanlı bıçaklı olmasına rağmen çocuklarını kaynanasına gönderdi
aralarındaki sorunu çocuklara yansıtmadı
çünkü o günahsızların sizin sorunlarınızdan dolayı onların sevgisinden mahrum kalma hakkı yok
aklı başında bir anne zaten bunu yapmaz
sadece bencil insan işidir bu

benim durumumla bu durumu karşılaştırma ben evlat hasretinden bahsetmişim sen ise kin ve öfkeden ,ufacık bir günahsızı babaannesinden ayırmanın planlarından bahsediyorsun
arada çok büyük fark var
yarın bir gün bu bencilce yaklaşımlarınız size zarar getirecek haberiniz olsun
elalem çocuklarımı sevsinler diye neler yapıyor siz bulup da bunuyorsunuz
size ne desek boş zaten kendi bencillikleriniz peşinde çocuklarınızı da harap edeceksiniz
ALLAH onların yardımcısı olsun ne diyelim

:KK53:hayal dünyan bayağı genişmiş neler uydurmuşsun öyle
şok oldum,babannesinden uzaklaştırma falan yok ortada
aman Allah yar ve yardımcın olsun,
Kandilin Mübarek olsun

traccy hogg okudunmu hiç

burası kaynana konusu değil ,madem sorununuz var açın bi konu orda saydırın kaynanalarınıza
sizin bu kin ve öfke dolu kaynana muhabbetiniz iice sıktı ,
başka insanların da aklına girmeyin o zaman
senin çocuğundan banane ben yaklaşımınızdan iğrendim hepsi bu
uyarının benim için bir anlamı yok bu arada uyar dur
ben de seni uyarıyorum ozaman konu dışı yorum yazmayın bırası ocak anneleri ,milletin bir sürü sorunu var sizin kaynananıza olan kininizi dinleyemez

kini nerden çıkarıyorsun heyyy yarabbim yaaa kendine gel heeyyyy
sadece kıskanmaktan bahsettik biz,iğrendin haaa
:KK1:
konu kapansın yoksa sen daha neler çıkaracaksın düşünemiyorum,

canım ben lise öğretmeniyim seminer olmuyor biz de
sene sonu bütünleme sınavları oluyor
o da verilen göreve bağlı
birkaç tane sınavım ve gözetmenlik görevim olur
benım sınavları bana göre ayarlayacaklar
kesinlikle bu hakkını kullan
siz sabah gisip öğlen en geç öğleden sonra dönüyorsunuz dimi
yanı eşimden bilyorum
o saate kadar yavru napar
sen konuşurusun okulunla seminer döneminden önce
ya geç gidersin ya da erken çıkarsın
eğer evin ve okulun yakınsa aralarda gidersin ama bunu ısrarla söyle

ben varım ben anlatayım o zaman:) bizim çocuklar nerdeyse aynı 21 ocak 2950 kg. öyle hatırlıyorum seninkini de. benim kızım da 3 ay 10 günlüktü yüzden sırta, sırttan yana döndü. üstüste çok yaptı. bi aydır bi daha hiç dönmedi. doktor önceliği değişmiştir dedi. ben bastırmayı burda duydum basamazlar diyodum bastı benimki de sevindim.
ben de öğretmenim seminerlere gideceğim orda da süt izni kullanılır mı ki?

Bende öğretmenim son hafta başlamak istedim. İdare rapor al diye ısrar ediyor. Eşim hekim olduğu için sıkıntı çekmeyeceğimide biliyorlar. Seminere de gitmeyeceğim, memlekette düğünümüz var. 35 gün rapor hakkımı kullanmış olacağım. 30 gün kullanmayı düşünüyordum. İnşallah eylülden sonra ihtiyaç duymam. Benim kızım 8 ocak doğumlu 1-2 kere döndü şimdi pek oralı değil :)

Arkadaşlar ben bildiğim seminer ve yarım gün okullarda süt izni olmuyor. Seminer zaten 3 saat, ama anlayışlı idareler erken yollayabiliyor.

Bende öğretmenim son hafta başlamak istedim. İdare rapor al diye ısrar ediyor. Eşim hekim olduğu için sıkıntı çekmeyeceğimide biliyorlar. Seminere de gitmeyeceğim, memlekette düğünümüz var. 35 gün rapor hakkımı kullanmış olacağım. 30 gün kullanmayı düşünüyordum. İnşallah eylülden sonra ihtiyaç duymam. Benim kızım 8 ocak doğumlu 1-2 kere döndü şimdi pek oralı değil :)

ben de heyet ayarlamıştım aslında ama belki seneye lazım olur
bakıcı falan bulamazsam yemeyim haklarımı dedim
inşallah sana da gerek kalmaz canım

kızlar sorum olacak
benım oğlum dünden beri sol göğsümü emerken mıkırdanıyor ağlıyor sıkıyorum süt var
sağ göğsüme alınca cok cok emiyor:nazar:
sağ göğsüm soldan daha büyük acaba solda süt mü azaldı:KK50:

canım ben lise öğretmeniyim seminer olmuyor biz de
sene sonu bütünleme sınavları oluyor
o da verilen göreve bağlı
birkaç tane sınavım ve gözetmenlik görevim olur
benım sınavları bana göre ayarlayacaklar
kesinlikle bu hakkını kullan
siz sabah gisip öğlen en geç öğleden sonra dönüyorsunuz dimi
yanı eşimden bilyorum
o saate kadar yavru napar
sen konuşurusun okulunla seminer döneminden önce
ya geç gidersin ya da erken çıkarsın
eğer evin ve okulun yakınsa aralarda gidersin ama bunu ısrarla söyle

eğer seminerde de kullanılıyosa kesin izin verirler.
10-13 arası bizim. tam 3 saat süt izni kadar.

ben de raporluyum seminere kadar. ama gerekirse zaten mazeret izinleri de var.
ordan da kullanılabilir.

Son düzenleme:
eğer seminerde de kullanılıyosa kesin izin verirler.
10-13 arası bizim. tam 3 saat süt izni kadar.

ben de raporluyum seminere kadar. ama gerekirse zaten mazeret izinleri de var.
ordan da kullanılabilir.

canım nacizane fikrim eğer bebeğine 2-3 saat bakacak biri varsa rapor veya mazeret izni alma derim
git gel
belki okul açılınca lazım olur bebek var elimizde ne olur ne olmaz
ben iyi ki almamışım diyorum ama senin şartlarını bilmiyorum tabi
annem balıyor şuan ve evimle okulum yürüyerek 5 dk
dersim de çok az zaten öğrenci de gelmiyor

kızlar sorum olacak
benım oğlum dünden beri sol göğsümü emerken mıkırdanıyor ağlıyor sıkıyorum süt var
sağ göğsüme alınca cok cok emiyor:nazar:
sağ göğsüm soldan daha büyük acaba solda süt mü azaldı:KK50:

benim de tam tersi canım bi ara sağı almıyordu uyurken sağı
uyanıkken solu vere vere alıştırdım tekrar geçicidir inşallah

canım nacizane fikrim eğer bebeğine 2-3 saat bakacak biri varsa rapor veya mazeret izni alma derim
git gel
belki okul açılınca lazım olur bebek var elimizde ne olur ne olmaz
ben iyi ki almamışım diyorum ama senin şartlarını bilmiyorum tabi
annem balıyor şuan ve evimle okulum yürüyerek 5 dk
dersim de çok az zaten öğrenci de gelmiyor

ben de öğretmenim. 45 günlük heyet almıştım. bitti. 14 gün daha aldım. seminerlere gidicem. evim okula çok yakın. kayınvalidemi çağırdık 2 hafta o bakacak. okullar açıldığında da bakıcıyı ayarladım gb bişey. size danışayım bir de. ev alma düşüncemiz var. almayı düşündüğümüz daire bakıcıyla aynı katta. evin içi çok hoşuma gitti. tek kusuru caddeye değil de arka tarafa bakıyor. sizce alalım mı almayalım mı? siz olsanız ne yapardınız? o tek kusur yüzünden almaz mıydınız yoksa her şeye rağmen bebeğiniz için alır mıydınız? kamuoyu yoklaması yapabilir miyim?

ben de öğretmenim. 45 günlük heyet almıştım. bitti. 14 gün daha aldım. seminerlere gidicem. evim okula çok yakın. kayınvalidemi çağırdık 2 hafta o bakacak. okullar açıldığında da bakıcıyı ayarladım gb bişey. size danışayım bir de. ev alma düşüncemiz var. almayı düşündüğümüz daire bakıcıyla aynı katta. evin içi çok hoşuma gitti. tek kusuru caddeye değil de arka tarafa bakıyor. sizce alalım mı almayalım mı? siz olsanız ne yapardınız? o tek kusur yüzünden almaz mıydınız yoksa her şeye rağmen bebeğiniz için alır mıydınız? kamuoyu yoklaması yapabilir miyim?

evi bakıcı orda olduğu için mi ordan baktınız? tesadüf mü oldu? aynı katta olması harika bi şey.
arka taraf nası bi taraf bilmem ama kulağa kötü gelmiyo. yani ev güzelse bence alınabilir. benim evim de caddeye bakmıyo:)

benim de tam tersi canım bi ara sağı almıyordu uyurken sağı
uyanıkken solu vere vere alıştırdım tekrar geçicidir inşallah

Bana da bazen oluyor birinde azsa sanırım yapıyor.. Bol su içiyorum ikisinde de yapmıyor o zaman.. zaten son 15 16 gündür tek göğsümle doymuyor.birini bitirio bende digerne geçiriyorum.. :emir_bebek:

Sagol delikiz..bu tracy i duyuyorum ama okumadim bu saatten sonra okunurmu gec kalmadimmi? Kac aya kadar yardimci okan bi kitap ve sadece uykuyumu ele aliyor..duydugum kadariyla bu yat kaldir yontemini denedim hic ise yaramadi, aglamaya biraktim ama cok sinirli volumu gittikce arttirdi oda ise yaramadi..ama dun gece yanima alarak uyuttum sallamadan bi saat pişşşpiiişşşspişşşşş diyerek uyuya kaldi :KK53:dilimdamagim kurudu ama ise yaradi..icgusel hareket etmek lazim heralde...ama su kitapbundan sonraki aylar icin yardimci olursa aliyim...

evi bakıcı orda olduğu için mi ordan baktınız? tesadüf mü oldu? aynı katta olması harika bi şey.
arka taraf nası bi taraf bilmem ama kulağa kötü gelmiyo. yani ev güzelse bence alınabilir. benim evim de caddeye bakmıyo:)

Bakıcı arıyorduk. bir arkadaşım bi bakıcı kadınla tanıştırdı. gittik evine tanıştık. baktığı çocuğun ailesi almayı düşündüğümüz o evde kalıyor. ve artık çocuğu kreşe verip kendileri de başka bi ev alıp gidceklermiş. yani kadının hem evini alıcam hem bakıcısını eğer olursa tabi

annnelerrrrr aramızda bebişi anne diyen var mı yada başka bir kelime
2013 ocak dogumlu:KK49:

Son düzenleme:
X