2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
yoksa çok şükür bizim durumumuz var
alıyoruz alamayan daha zor durumda olan biri çıkmazsa canım bana yaz mesaj olarak
her zaman forma giremeyebiliyorum çünkü
ama mesajlarımı düzenli kontrol ediyorum
ordan haber verirsin canımcım
teşekkür ederim sağolasın

SELAM KIZLAR,

nasılsınız? biz iyiyiz çok şükür :nazar:

gece uykuları bizde de çok düzenli degil dün akşam banyo yaptırdım sonrasında gece 2 kez uyandı bende güzel bir uyku uyuyabildim :nazar: ama normalde gece 3-4 kez kalkıyoo inş.düzelecek uykularımız düzene girince odasına geçirecegim kızımı ne kadar erken alışırsa odasına o kadar iyi bence :KK23:elma püresi veriyorum,dün şeftali ve kirazı rendeledim çok begendi ama 3 kaşık yedirdim sonrasında ilerletecez kaşıkları:KK52: yogurdu pek sevmiyo ya bende bebe bisküvisi ile yediriyorum yogurdu :26:ben bebelac mama yediriyorum önceleri aptamil kullanıyodum ama şimdi bebelaca geçtim :KK23:

yoksa çok şükür bizim durumumuz var
alıyoruz alamayan daha zor durumda olan biri çıkmazsa canım bana yaz mesaj olarak
her zaman forma giremeyebiliyorum çünkü
ama mesajlarımı düzenli kontrol ediyorum
ordan haber verirsin canımcım
teşekkür ederim sağolasın
ok. 1-2 gün cevap yazan çıkmazsa sana özel mesaj atarım ,rica ederim yeterki atılmasın:KK16:

Günaydın kızlar
Nasılsınız ne zamandır yazamamıştım umarım bütün anneler ve kuzucukları iyidir ben biraz rahatsızdım şimdi daha iyiyim
Buralar çok sıcak sürekli duş almak gerekiyor ama çocukla tek olduğum için eşimin gelmesini bekliyorum çocukla iken duş alan var mı ? Ben mi abartiyorum abartmıyorsam ne zaman 5-10 dakika tek bırakacağız
Bide 10 güne kadar tatile oradan da eşimin memleketine gideceğiz arabayla en az 12 saatlik yolumuz var gitgide gözümde büyüyor. Bu kadar uzun bi mesafeye giden var mı? Gece mi gündüz mü yola çıkmak lazım sizce?
Ayyy ne kadar çok soru sordum yaaa neyse kusuruma bakmayın uzun süredir yazmayınca birikiyor :))))

Geçmiş olsun canım. Ben de bırakamıyorum, zaten kendi kendine oyalanmıyor, o yüzden ya gece ya da sabah çok erken o uyanmadan yapıyorum. Bir de hadi şimdi neyse de emeklemeye başladıklarında herhalde hiç mümkün olmayacak ya da yanımıza alıp beraber yapacağız. Gece uykusu iyiyse gece çıkmak daha iyi olur gibi geldi bana, çünkü yolun çok uzun, en azından büyük kısmı uyuyarak geçer.

bişey soracam
biz bu demir haplarını eleviti içmeyi ne zaman bırakacaz?
ben hala her zaman olmasada içiyorum ne kadar devam edecez hiç doktoruna soran varmı?
Bana doğumdan hemen sonra kesmemi söylemişti doktorum, ama ben dinlemedim birazcık daha kullandım:) Şimdi magnezyum, kalsiyum, çinko ve D vit. İçeren bir vitamin kullanıyorum.

SELAM KIZLAR,

nasılsınız? biz iyiyiz çok şükür :nazar:

gece uykuları bizde de çok düzenli degil dün akşam banyo yaptırdım sonrasında gece 2 kez uyandı bende güzel bir uyku uyuyabildim :nazar: ama normalde gece 3-4 kez kalkıyoo inş.düzelecek uykularımız düzene girince odasına geçirecegim kızımı ne kadar erken alışırsa odasına o kadar iyi bence :KK23:elma püresi veriyorum,dün şeftali ve kirazı rendeledim çok begendi ama 3 kaşık yedirdim sonrasında ilerletecez kaşıkları:KK52: yogurdu pek sevmiyo ya bende bebe bisküvisi ile yediriyorum yogurdu :26:ben bebelac mama yediriyorum önceleri aptamil kullanıyodum ama şimdi bebelaca geçtim :KK23:

Ben de Bebelac AC kullanıyorum, 2 numarada doktorumuza da sorarak Hipp'e geçmeyi düşünüyorum organik olduğu için.

ben zaten göze alamadığımdan başladım hiç almadım ücretsiz gözüm yemedi yaniiiiiiiii
ev raba bir sürü borca girdik nerdeeeeeeeeee
neyse hayırlısı bakalım başla sende boşver çocuklarımızın yanında bu kadar kaldık ya eninde sonunda döncez
yani neyse canım bebişe gidiyom emzirmeye çok öptüm gülümmmmmmm hadi byyy

Ben de Bebelac AC kullanıyorum, 2 numarada doktorumuza da sorarak Hipp'e geçmeyi düşünüyorum organik olduğu için.[/QUOTE]

ben bebelac 1 den devam gibi gözüküyoo 2 ye haziranın sonunda geçerim diye düşünüyorum, zaten artık yavaş yavaş herşeyide taddırıyorum bakalım

Günaydın kızlar
Nasılsınız ne zamandır yazamamıştım umarım bütün anneler ve kuzucukları iyidir ben biraz rahatsızdım şimdi daha iyiyim
Buralar çok sıcak sürekli duş almak gerekiyor ama çocukla tek olduğum için eşimin gelmesini bekliyorum çocukla iken duş alan var mı ? Ben mi abartiyorum abartmıyorsam ne zaman 5-10 dakika tek bırakacağız
Bide 10 güne kadar tatile oradan da eşimin memleketine gideceğiz arabayla en az 12 saatlik yolumuz var gitgide gözümde büyüyor. Bu kadar uzun bi mesafeye giden var mı? Gece mi gündüz mü yola çıkmak lazım sizce?
Ayyy ne kadar çok soru sordum yaaa neyse kusuruma bakmayın uzun süredir yazmayınca birikiyor :))))

canım ben oğlumu öğle uykusuna yatırdığımda daldığından emin olduktan sonra giriyorum duşa 5 dk ,hemen saçımı yıkayıp çıkıyorum en hızlısından :KK1: bir keresinde de mecbur kaldım oğlumu ana kucağına yatırıp banyoya yanıma aldım,kabinin kapaklarını da tamamen kapatmadan duş aldım,o da karşımda bana gülücükler attı :)
ben de bu ayın sonunda memlekete gideceğim.arabayla 10 saat sürüyor.arabada klima açmadan mümkün değil gidilmez,klima açarsak da üşütürüz diye korkuyorum.uçakla gideyim diiyorum,istanbul aktarmalı tüm uçaklar.en iyisi araba yine de.bence en iyisi gece yola çıkmak sıcağa kalmadan varmak için.

ben zaten göze alamadığımdan başladım hiç almadım ücretsiz gözüm yemedi yaniiiiiiiii
ev raba bir sürü borca girdik nerdeeeeeeeeee
neyse hayırlısı bakalım başla sende boşver çocuklarımızın yanında bu kadar kaldık ya eninde sonunda döncez
yani neyse canım bebişe gidiyom emzirmeye çok öptüm gülümmmmmmm hadi byyy

aynen bizde de borç çok o yüzden ben de ücretsiz alamıyorum ,bakacak kimsem de yok mecbur kreşe vereceğim :KK14:

selam anneler...ben sürekli giremediğimden yazılanları okuyamadım mutlaka paylaşmıssınızdır ama ınanın vaktim yok yardımcı olursanız sevinirimm..

21 ocakta doğdu 7470 kilo..kızım bugune kadar sadece anne sütü aldı halada devam ediyor ama ben ek gıdaya geçmek istiyorum..2 çay kasıgı elma suyuyşa başladım çokta sevdi hatta dun bitti diye ağladı...ne kadar zaman elma suyu verdikten sonra yeni bir gıdaya ve hangisine geçmeliyim..sizler nasıl bir yol izlediniz..listelerinizi anlatır mısınız??

bizim dr umuz ilk üç gün elma suyu,sonraki üç gün yoğurt,sonraki üç gün muhallebi dedi.ama ben dr umuzu çok takmadım,güvenmiyorum çünkü.muhallebiyi bile inek sütüyle yapabilirsin dedi adam.ben muhallebiyi suyla yapıp içine 2 ölçek bebelac koyuyorum.sonra da 1 çay kaşığı pekmez.ben genelde öğle saatlerinde yoğurdunu,akşam yatırmadan da muhallebisini veriyorum.genelde bir gün yoğurt bir gün meyve suyu veriyorum.

Son düzenleme:
yokluğum farkedilmiş.. enerji toplayıp dönüşüm muhteşem olacak :KK14:

kızlar Kadir Tuğcu nun yazılarını okuyor musunuz? ben okudukça doğru yanlış mı dehşete düşüyorum.. şaşkınlıkla okuyorum adamın yorumlarını.. 4. aydan sonra kutu sütü yani inek sütü werin diyor.. mama werenlere de çemkiriyor.. hemen kes kutu sütü wer diyor:) pekmez we sütün karşımından değerler ölmez diyor iddaa ile.. daha neler neler.. şaşırttım okudukça
inceleyelim bakalım hiç duymamıştım bu dr u. hayırdır enerjin neden düşük canım ?

Günaydın kızlar

geçmiş olsun canım.12 saat ne ki Türkiye'nin en batısından en doğusuna gidicem sınırdan sınıra :KK14: mola vererek gidersiniz akşamdan çıkarsanızda daha iyi olur sanki.

selam anneler...ben sürekli giremediğimden yazılanları okuyamadım mutlaka paylaşmıssınızdır ama ınanın vaktim yok yardımcı olursanız sevinirimm..

21 ocakta doğdu 7470 kilo..kızım bugune kadar sadece anne sütü aldı halada devam ediyor ama ben ek gıdaya geçmek istiyorum..2 çay kasıgı elma suyuyşa başladım çokta sevdi hatta dun bitti diye ağladı...ne kadar zaman elma suyu verdikten sonra yeni bir gıdaya ve hangisine geçmeliyim..sizler nasıl bir yol izlediniz..listelerinizi anlatır mısınız??

elma suyunu üç gün vericeksin sonra başka bir meyveye geçiceksin yine üç gün deniyceksin alerjisi falan var mı diye 3 gün 3 gün devam ediceksin.yoğurdu her gün iki üç kaşık veriyorum ben.

Ben sana hiç yorum yapmıyayım. benim izlediğim yol, yol değil çünkü.:KK50:.bir gün 1 bardak elma suyu veriyorum.şişiriyorum çocuğu.bir gün pirinçunu muhallebi veriyorum.2 gündür öğlen sebze çorbası veriyorum :KK56:.benimki meme emmediği için veriyorum işte. yorum yapmıyayım diyorum yinede yapıyorum:KK17:[/QUOTE]

sebze çorbasını nasıl yaptın canım ben daha hiç yapmadım da,bi kaç kaşık falan mı verdin,sevdi mi?

günaydın kızlar
bir garibim çünkü p.tesi işbaşı yapıyorum rapor alacaktımyınr ama müdürüm notların girildiğini
öğrencilerin gelmdğini,söyledi
evle okul yrüyerek 5 dk istdğin zmn gıt dedi, 18 saat dersim var 3.5 gün çalışacağım zaten 3 saat süt izni var ee okul 6 saat annem de geliyor rapor haklarımı yemeyım dedim
oğlumla bana alışma süreci olacak hem
işte böyle
akşam da dok. kntrolü var bakalım

hayırlı olsun canım. ben de eylülde başlıyacağım oğlumu evde bırakıp işe başladığım ilk günü düşündükçe karnıma ağrılar giriyor:KK50:ama senin çalışma şartların çok iyiymiş ders saati,günü,evine yakınlığı inşallah seneye benim de öyle olur:KK14:branşın ne? bir de eylülden sonra 6 ayı geçmiş olacaklar ya süt izni 1.5 saat olacak di mi süt iznini istediğimiz saat kullanabiliyo muyuz yoksa müdür de müdahele ediyo mu ? bir de süt iznini günlük kullanıyoruz di mi yani örnek atıyorum 3 gün çalışıp süt iznini toplayıp iki gün ders boşaltma hakkımız yok di mi :KK9: çok sordum ama taze memurum çalışma hayatına tam giremeden doğum iznine ayrıldım napıyım :KK17:

bizim dr umuz ilk üç gün elma suyu,sonraki üç gün yoğurt,sonraki üç gün muhallebi dedi.ama ben dr umuzu çok takmadım,güvenmiyorum çünkü.muhallebiyi bile inek sütüyle yapabilirsin dedi adam.ben muhallebiyi suyla yapıp içine 2 ölçek bebelac koyuyorum.sonra da 1 çay kaşığı pekmez.ben genelde öğle saatlerinde yoğurdunu,akşam yatırmadan da muhallebisini veriyorum.genelde bir gün yoğurt bir gün meyve suyu veriyorum.

Muhallebiyi nasıl yapıyorsun.:26::26:

Ben hero baby gogyl var ondan yaptım dün akşam.İçinde devam sütü de varmış.Yinede mama koysammı acaba:44:

biri yazmış doktor ile ilgili yorumları..ben de aynen böyle düşünmüştüm..bu doktor milleti ne çeşit ya hangisine inanıcaz?çoğunluk ne derse ona sanırım..

Dr. Kadir Tuğcu - Çocuk Doktoru - Tavsiye - - Nurturia

paylaşım için teşekkürler,ben söyledim canım maalesef bizim doktor sivasta çok tutuluyor,
cerrahpaşa mezunu:KK53: oo çok bilir diye çocuğunu alan getiriyor,
ama ben hiç memnun kalmadım,bebeğimin göğüs altındaki tam kaynamamış kemiğe
mide daralması var ameliyat dedi,1 hafta ağladık eşimle:KK43:,ama meğerki kemikmiş,
bebeği tartmıyor,hiç bilgi vermiyor,bide azarlıyor,
kime güveneceğimi şaşırdım walla,

Ben sabah aksam dus aliyorum genelde birinde sadece vucudumu birindede komplo yikiyorum saclarim uzun oldugu icin zor oluyo ama aksatmiyorum dogumdan beridir boyle eger uyaniksa biseyler koyuyorum yada muzik aciyorum bazaen agliyo umursamiyorum 5 dk aglamakla bisey olmaz pimpiriklenmiyorum sizde rahat olun biraz zaten buyuduler artik kirkli bebek degiller..
CARMENNN niye acele ediyosun o kadar ek gidaya gecmek icin anlamadim kizinin kilosuda masallah gayet iyi demekki guzel guzel yetiyo sutun bir ay daha bekle ilerde cok ararsin sutun rahatligini..:KK6:

X