2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
iş yeri yakın olan arkadaişlar çok şanslısınız,
benimki 1 saat uzaklıkta köy hemde:KK43:
görevlendirme yaptırabilsek harika olacak ama:KK50:
bakan dayımız yok:KK1: torpil bu işler maalesef
içim yanıyor yaaa ne yapacağım bilemiyorum
delikız1982: kreşe alıyorlar mı bebekleri ?

bana yardımcı olun nolur siz olsanız babannesine
bırakırmıydını
z?:KK14:

sadece bebeklere bakılan ayrı bir kat var orda bakılıyor
imkanın varsa babaanneye baktır tabi
benim kimsem yok o yüzden mecburum bırakmaya
bakıcıyla evde tek bırakamam o daha tehlikeli
ama kreşte en azından daha temkinli olurlar

fikir delisi arkadaşım bu arada yazdıklarını ii niyetle yazmış olabilirsin ama hiç iyi etmemişsin
biz bunları okuyunca nasıl bir psikolojiye gireceğiz hiç düşündünmü
ben aylardır zaten bu durumun sıkıntısını yaşıyorum daha kreşe vermeden
bunları okuyunca kalp krizi geçirecektim nerdeyse
imkanı olan zaten kreşe bakıcıya bırakmaz evlatlarını
ama mecbur kalınca ne yapacaksın söylermisin
mecbur kalanları da düşünerek bu yazıyı koymaman daha ii olurdu
ayrıca bişeyin olacağı varsa heryerde oluyor
benim yiğenime annem baktı
çocuk 3 kere babamın haplarını içti midesi yıkandı
kaç kere babam itti kaktı çocğu
rahatsız bir babam var ,çocuk gibi aynı
diyeceğim o ki o iş hiç belli olmuyor
ALLAH ii insanlarla karşılaştırsın ,kaldıki insanlara bazen kreş daha hayırlı da olabilir bilemezsiniz yani
çok germemek lazım yoksa bizim gibi çaresiz olanlar kafayımı yesin ne yapsın
RABBİM elbet koruyacaktır bu melekleri
bişeyin olacağı varsa da olur kreş filan sadece bahanesi
RABBİM yardımcımız olsun inş.

iş yeri yakın olan arkadaişlar çok şanslısınız,
benimki 1 saat uzaklıkta köy hemde:KK43:
görevlendirme yaptırabilsek harika olacak ama:KK50:
bakan dayımız yok:KK1: torpil bu işler maalesef
içim yanıyor yaaa ne yapacağım bilemiyorum
delikız1982: kreşe alıyorlar mı bebekleri ?

bana yardımcı olun nolur siz olsanız babannesine
bırakırmıydını
z?:KK14:

Ben babaannesine bırakacağım hakkını yiyemem kendi çocuğu gibi bakıyor sağolsun, dışarı çıktığımda özlemek dışında gözüm arkada kalmıyor. İki yaşından sonra da işyerimin kreşine vereceğim inşaallah.

Kızlar yoğurdu inek sütünden mi yapıyorsunuz?Ben önce formül mamadan yaptım sonra pek mantığıma uymadı o mama hemen tüketilmesi gerekirken yogurt olunca okadar saat nasıl bekler diye.Sonra keçi sütünden mayaladım ama tutmadı hepsi çöpe gitti napıcam bilemedim.Birde kızımın genital bölgesi ek gıdadan sonra fena pişik oldu.Pişiğe de benzemiyor mantar gibi olmuş kıpkırmızı yara hep içim gidiyor gördükçe

Yazın keçi sütünden yapılan yoğurt tutmuyormuş niyeyse kışın yaparsın kızınında genital bölgesine pudra dök pişik kremi sürme daha ii geliyo pudra ama dr göster bence

selam kızlar. birkaç gündür yazamadım, temizlik yapıyordum. ama fırsat buldukça girip okudum yazılanları.

bakıcı hikayesi gerçekten çok kötü. arkadaşın yazdıklarını dün akşam okumuştum. bütün gece uyuyamadım. gözümü kapattıkça o an canlandı gözümde. gerçekten kimse mecbur kalmasa bakıcıya bırakmaz. o nedenle böyle şeyler paylaşırken lütfen dikkatli olalım. :KK20:

herkese iyi haftasonları...

selam kızlar. birkaç gündür yazamadım, temizlik yapıyordum. ama fırsat buldukça girip okudum yazılanları.

bakıcı hikayesi gerçekten çok kötü. arkadaşın yazdıklarını dün akşam okumuştum. bütün gece uyuyamadım. gözümü kapattıkça o an canlandı gözümde. gerçekten kimse mecbur kalmasa bakıcıya bırakmaz. o nedenle böyle şeyler paylaşırken lütfen dikkatli olalım. :KK20:

herkese iyi haftasonları...

aynen .dün gece 2 saat ağladım psikolojim bozuldu resmen ..kendimi kötü anneymişim gibi hissettim .çok canım sıkıldı öyle böyle değil.lütfen burada kötü şeyler değil güzel şeyler paylaşılsın ,zaten durumumuz zor ,buraya stres atmaya girerken strese girmeyelim

aynen .dün gece 2 saat ağladım psikolojim bozuldu resmen ..kendimi kötü anneymişim gibi hissettim .çok canım sıkıldı öyle böyle değil.lütfen burada kötü şeyler değil güzel şeyler paylaşılsın ,zaten durumumuz zor ,buraya stres atmaya girerken strese girmeyelim

Delikız sabahları 2 çocuğu birden hazırlayıp kreşe bırakmak senin için zor olmayacak mı? Kış aylarında, üstelik hastalığa yakalanma olasılığıda yçok yüksek. Yani ev bakımı ve evde yemek hazırlanıp yedirilmesini her zaman daha faydalı görüyorum. Kendi hazırlaadığını, kendi aldığını yediriyorsun. Benim ilk kızım ben işe giderken bazen uyuyor oluyordu mesela. Pedagoglar ilk 3 yıl çocukların kendi evlerinde bakılmasını tavsiye ediyor. Bende bakıcıya bırakmaka zorunda olan annelerdenim bu arada kreşi hiç düşünmedim, üstelik hırsız bakıcı olayımı paylaşmıştım yakın zamanda. Yinede sen bilirsin en doğrusunu, düşüncemi paylaşmak istedim. Bu arada hepimiz bazen kendimizi yetersiz hissediyoruz, ama değiliz... Yaptığımız iş zor, çalışan anne olmak daha zor. Ben kızımı antibiyotiğiyle ağlaya ağlaya 3 yaş ana okuluna bıraktığımı bilirim.

Son düzenleme:
Delikız sabahları 2 çocuğu birden hazırlayıp kreşe bırakmak senin için zor olmayacak mı? Kış aylarında, üstelik hastalığa yakalanma olasılığıda yçok yüksek. Yani ev bakımı ve evde yemek hazırlanıp yedirilmesini her zaman daha faydalı görüyorum. Kendi hazırlaadığını, kendi aldığını yediriyorsun. Benim ilk kızım ben işe giderken bazen uyuyor oluyordu mesela. Pedagoglar ilk 3 yıl çocukların kendi evlerinde bakılmasını tavsiye ediyor. Bende bakıcıya bırakmaka zorunda olan annelerdenim bu arada kreşi hiç düşünmedim, üstelik hırsız bakıcı olayımı paylaşmıştım yakın zamanda. Yinede sen bilirsin en doğrusunu, düşüncemi paylaşmak istedim. Bu arada hepimiz bazen kendimizi yetersiz hissediyoruz, ama değiliz... Yaptığımız iş zor, çalışan anne olmak daha zor. Ben kızımı antibiyotiğiyle ağlaya ağlaya 3 yaş ana okuluna bıraktığımı bilirim.

bakıcıya güvenemem ,o bıraktıklarımı yedirip içirecekmi nerden bileceğim ,ben şu aşamada kreşe bıraktığımda sadece süt vereceğim içirsinler diye ,zaten yarım gün bırakacağım ek gıdasını eve gelince alışana kadar 1-2 ay ben kendim veririm onlar süt içirsinler yeter ,bizimkiler sabah 630 da kalkıyor zaten o yüzden uykuları bölünmüyor ,kreş evime 5 dakika mesafede ..bakıcı ile evde bakılması ii ama o da çok güvenilir olursaki o da malum ,evde bir yakınım olsaydı kesin bakıcı tutardım ama yalnız başına bebelerle bakıcıyı bırakamam ,korkarım bişey yapar diye ,kreşte en azından 3-4 kişi olacak bakıcı biri vicdansız olsa öbürü olmaz en azından.bir de kreş süreklilik arzediyor o var .bakıcı işim var bugün gelemem yok hastayım gelemem derse ne yaparım ,yani bakıcıların da işi çıkabiliyor ,bırakacak kimsem yok ama kreş öyle değil sürekli bir yer ..bi de 2 yaşından sonra bizim kurum kreş açma olayı var açarsa direk oraya alacağım zaten ,sadece 1 senelik bir zaman diliminde kreşte olacaklar o kadar ,dolayısı ile o zaman zarfı için de bakıcı tutmak mantıksız geliyor ,geçici olacak çünkü..bizim için şuan en ideali kreş gözüküyor ,kreşte bebeklere ayrı bir kat var orada bakılacak diğer çocukların gireceği bir alan değil ,inş. hasta olmazlar ,ii düşünmek lazım ,kaldıki hasta olan evinde de hasta oluyor o hiç belli olmaz
RABBİM hayrlısını versin

nasılsınız güzel anneler biz iyiyz şükür
dün paşamın kont. vardı
bu ay 760 gr alıp 6180 gr olmu,boyu da 3.5 cm uzayıp 62.5 cm olmuş:nazar::nazar:
devite devam dedi
demir ilacına başladık ferrum yoktu Santafor aldık ama garibim sevmedi bunu içirmenin kolay bir yolu var mı:KK50:
bir de devitle arasında ne kadar zaman farkı olmalı unuttum bunu sormayı

arkadaslar eger babaanne anneanne gibi bakacak kisiler varsa kesinlikle bakici- kres dusunmeyin derim. azicik onlarin nazini cekin ama bebeginize en iyi onlar bakar. cevremde o kadar cok bakici-kres maduru var ki..daha bugun bi kres ogretmeniyle konustum. beni meslegimden soguttular diyo. en son istifa etmis bebegine kendi bakiyomus artik. ozellikle bebekler cok perisan oluyo dedi. uzun zaman altlarini degistirmezlermis, cocuk ac agliyo nazlana nazlana 2 saatte mamasini veriyolar dedi. bebekleri kenara birakirmis catlayana kadar aglatiyolarmis. iyi yerler var ama ne bilim ya kotusu gelirse...bunu ben de duymustum. eksisozlukten alinti. linki de bu : bıngıldak - ekşi sözlük

doğru mudur bilemem, ama üst düzeyde ilginç…:bana gelen maili aynen
paylaşıyorum. duyanınız bileniniz var mı bilmiyorum ama ben okuyunca dehşete
düştüm. biraz uzun ama okuyun , inanılmaz. özetle bebeğin bıngıldağına
batırılan iğne sersemletiyormuş, bunu keşfedip uygulayan bakıcılar varmış,
enfeksiyon sonucu zeka geriliğine neden olmuş aşağıdaki olayda. birisi bebek
sitesine yazmış. aileden birileri refakat etmedikçe bebeği asla bir
bakıcıyla başbaşa bırakmayın derim ben. oğlum meriç, 1,5 yaşındayken ağır
zatürre geçirdi. ankarada gazi hastanesinde yattık 1 hafta. o esnada,
servisteki hemşirelerden biri, bana bebeğe kimin baktığını sordu bir
sohbette. ben de annemin baktığını, ama çok yorulduğunu bir bakıcı bulup,
artık annemin de ara ara kontrolüyle oğlumu evde bırakacağımı söyledim. o
gencecik hemşire,
nasıl kızdı bana anlatamam. noluyor dedim, ne oldu nedir bu sinir? kızcağız
anlattı olayı. bizim yatışımızdan 1 ay önce bebeği taburcu etmişler. buyrun
olayın detaylarına. bir bakıcı, her sabah kızılaydan ümitköyde bir siteye,
çocuk bakıcılığına gidiyor. bir seferinde sabah erken saat tabi, önündeki
sıraya iki bayan daha biniyor. yol uzun tabi kızılaydan ümitköye, en az 45
dakika sürer sabah trafiğinde, kadınlar da ordan burdan konuşuyorlar, bizim
bakıcı da kulak misafiri oluyor konuşmalarına. derken biri diğerine, baktığı
çocuğun yaramazlıklarını anlatınca, diğer bakıcı "aaa, deli misin ne
uğraşıyorsun" diyor. "batır bıngıldağına bir iğne, çocuk valla bir
sersemler, anca akşama kendine gelir" diyor. diğeri merak ediyor felan ama
sonra da "ben korkarım yapamam" diyor. bizim şahit olan bakıcı, dehşete
düşüyor. ümitköye varana kadar kendi kendiyle tartışıyor "acaba doğru mudur
değil midir,
nasıl yapsam ne yapsam" diye. iğne batıran kadın ik duraklardan birinde
iniyor, bizim kadın da o an karar veriyor, sonunda herşeyi göze alıyor, işe
geç kalma pahasına, o kadını izlemeye başlıyor. neyse, kadın gide gide bir
eve geliyor, kapıdan içeri girince bizim kadın, o adresi iyice belliyor,
kapıda yazan ismi felan ezberliyor ve koşa koşa işine gidiyor. akşamı zor
ediyor ve iş çıkışı hemen o adrese varıp dışarda anne babanın gelişini
bekliyor. geç saatte önce baba geliyor, ardından anne. kadının da çıktığını
görünce gidip kapıyı çalıyor. baba açıyor kapıyı, kadıncağız süklüm püklüm
olayı anlatıyor. baba inanmıyor ve çocuğun annesini çağırıyor kapıya. kadın
geliyor, bizim bakıcıya ne olduğunu soruyor, kadıncağız da kulak şahidi
olduğu herşeyi anlatıyor. bu çocuğun annesi kadına bir parlıyor, bir
kızıyor. "ne hakla diyor bizim yılların bakıcısı kadınımıza iftira atarsın"
diyor. "o kadın
öyle iyidir öyle melek gibidir ki "diyor. tabi bizim bakıcı pişman oluyor
geldiğine. kadını, diğer bakıcının yerinde gözü olmakla vs.
suçluyorlar.  anladığım kadarıyla bu kadıncağız da öyle yırtıcı bir
kadın değil, bakıcı. sessiz sakin, iyice şaşırıyor ne desin. sonunda geri
dönüyor, tam inecek merdivenlerden, gene dönüyor "hanımefendi, belki ben
yanılıyorumdur ama siz yine de bebeği bir doktora götürseniz "diyo. bu sefer
kadın çıkıyor apartman aralığına "sen diyor kimi lekelediğinin farkında
mısın? biz o bakıcıyı yıllardır tanırız. o kadar iyidir ki, bizim zeka
özürlü ilk oğlumuza bakıyor. hiç gık demeden kardeşine de bakıyor."
kadıncağız ne desin, peki deyip çıkuyor apartmandan. kadın hışmını evde de
sürdürüyor tabi, kocasına anlatıyor. kocası da aman boşver, deli midir
nedir, saçma sapan hikaye deyip geçiyor. aradan birkaç gün geçiyor, anneanne
çocukları ziyarete geliyor. zaten
üzülüyor hep ilk torununun zeka özürlü olmasına. neyse, olayı kadın,
annesine anlatıyor, görüyor musun ne deliler var felan diye. anneannenin
içine bir kurt düşüyor. bir şey demeden bebeği, aldığı gibi taksiye atıyor
ve gazi hastanesine getiriyor. durumu anlatıyor acilde. hemen bebeği
muayeneye başlıyorlar. tabi gözle görülür birşey yok diye radyolojiden ct,
mr vs isteniyor. bakıyorlar ki tam bıngıldak üstünde birsürü iğne izi.
doktorlar dehşete düşüyor. hemen ilk çocuğu çağırıyorlar hastaneye, aynı
durum. ve maalesef çocuk, o aldığı iğnelerden ilk yıl içinde enfeksiyon ve
sonuç zeka geriliği. anneanne çıldırıyor. hemen suç duyurusu. o bakıcı
tutuklanıyor cana kasitten. o muayenelerden sonra bebek hemen hastaneye
yatıyor ama allahtan çocuğun beyninde hasar yok. fakat abisi maalesef geri
dönülmez durumda. biz aynı servise yattık olaydan 1 ay sonra. hala olayın
şahitleri sinir krizleri
geçiriyordu. o anne, o baba nasıl yaşayacak bu vicdan azabıyla bilmem

herkes az ya da çok böyle şeyleri düşünüyor
bu devirde öz annaler bebeklerini tuvaletlere atıyor,ya da boğarak öldürüyor
ama buna mecburuz okumadım bile yazdıklarını okumayacağım da
aklımı oynatmak istemiyorum
ve gerçekten benım gibi bakıcıya bırakmak zorunda olanlar için hiç iyi olmadı bu
ALlah' a şükür biz küçücük bir ilçedeyiz bakıcı şayet bulursk mutlaka birilerinin tanıdığı olacak eve kamera koyacağız
Allahım vicdanlı,iyi insanlarla karşılaştırsın

nasılsınız güzel anneler biz iyiyz şükür
dün paşamın kont. vardı
bu ay 760 gr alıp 6180 gr olmu,boyu da 3.5 cm uzayıp 62.5 cm olmuş:nazar::nazar:
devite devam dedi
demir ilacına başladık ferrum yoktu Santafor aldık ama garibim sevmedi bunu içirmenin kolay bir yolu var mı:KK50:
bir de devitle arasında ne kadar zaman farkı olmalı unuttum bunu sormayı
gözünaydın ..
valla ben devitle demir ilacını beraber vermiyorum
demir ilacını da beslenme aralarında vermeye çalışıyorum
çünkü süt ile alınırsa demir emilimini azaltıyor
genelde beslenmeden 1 saat sonra veriyorum demir ilacını
damlalıkla veriyorum ben iice içeri sokuyorum ve az az damlatıyorum ki birden damlatınca tükürüp çıkarıyorlar
valla bakalım bizimkiler ne oldular ,çok acayip hareketliler hiç durmuyorlar ,geçen ay kızım 700 oğlum 800 gram almıştı şaşırmıştım bu harekete ii almıştı ama bu ay daha da hareketliler 500 gram alsalar dua edeceğim :))
ne enerji var hamsilerde hiç bitmiyor arkadaş :))

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar. rota aşısını yaptırmamıştık. hemşire anne sütü alanlara önermiyoruz. gerek yok. para tuzağı falan demişti. ama doktorumuz da kızdı biraz yaptırmadığımız için. neyse. ilkinin zamanını kaçırdık. hemşire de madem yaptırmak istiyosunuz 5 aylık olunca ikinciyi yaptırabilirsiniz dedi. ilkini yaptırmadan olur mu ki? bilen var mı?

Vaveyla senin boyle:KK53: bakan oglunu yerim cok guluyorum yaaa..
Arkadaslar bencede tatsiz seyleri birakalim bebekler Allaha emanet bizim yakindaki kreste 40 gunluk bebekler bile var hic gozun arkada kalmasin deluukiz kres bin kat iyi bencede erkenden sosyallesirler..
Bugun ise basladim aglayarak biraktim k.valideme cok zoruma gitti :KK5:ama rahatladim ise adapte olunca..isten cikincada gaz bombalarinin arasinda kaldim yine agladim bu sefer yanmadan tabi boguluyoduk..boyke bir eziyet olamaz Allah kahretsin insanlari birbirine dusurunleri..cocuklarimizi dusundukce icim parcalaniyo..

selam hanımlar,

fikirdelisi arkadaşım yazdıklarını okudum bi kızıma baktım birde çaresizligimize evet çok zor insanın evladını bırakması,gözü yaşlı işine gitmesi,aklının hep evde yada kreşte olması çok zor bütün gece karabasan gibi kadının yaptıklarını düşündün allahım böyle insan kılıgına bürünmüş mahlukları kahretsin bizlerden uzak etsin amin..

bende yakın zamanda işe başlayacagım kızıma şimdilik annem bakacak yani bakacagım diyor ama annemde şeker hastası bazen fenalaşabiliyor 63 yaşında annem ve hastalık onu yıprattı eskisi gibi canlı haraketli degil şeker hastalıgı nedeniyle çok unutkan ama çok şükür ki iyi her işini yapar zaten 3 aydır yanımızdaydı yeni gitti memlekete babam yok zaten 12 yıl önce kaybettik allah rahmetini bol etsin, annem yalnız yaşıyo memlekette abimde var onlara gidiyo bazen kendisi istedi kızıma bakmayı ben hiç teklif etmedim çünkü hasta bide çocuk bakmak gerçekten zormuş orda yalnız oturacagıma gelir kızıma bakarım vermem kreşlere dedi bende tabii havalara uçtum inş.annem 1-2 yaşına kadar kızıma bkarda daha sonrasında kreşe veririm tabii annemin saglıgı herşeyden önemli annem yapamıyorum yoruluyorum derse bende mecburum kreşe vermeye Allah büyük cümlemizi iyi insanlarla karşılaştırsın inş.amiin.

selam kızlar 16 ocak doğumlu oğlum var. bugün sırt üstünden yüzüstü döndü daha erken diye biliyordum çok şaşırdım sizin bebişler dönüyor mu. bi de emekleme hareketi yapıyo sanki emekleyecek erken değil mi zararlı olur mu

benımde oglumda 16 ocak dogumlu 3.5 aylıktı yarım donuyodu sımdı tek bırakamıyorum devamlı donuyo tam zamanları donmek ıcın endıselenecek bı durum yok :))

Kızlar slm ben bebe bisküvisi veriyorum daha yerken isal olmuş gibi kaka yapıyo bide balgam gibi yapıyo bebe biskuvisi verip böyle olan var mı yarın vermicem bakalım ondanmı bide deviti kesip sansasol diye vitsmin verdi o mu yaptı acaba demir vitamin ve bikuvi ayni anda başladım teker teker denicem demir ve vitamin kullanıpta kakası degişen var mı

kızlar. rota aşısını yaptırmamıştık. hemşire anne sütü alanlara önermiyoruz. gerek yok. para tuzağı falan demişti. ama doktorumuz da kızdı biraz yaptırmadığımız için. neyse. ilkinin zamanını kaçırdık. hemşire de madem yaptırmak istiyosunuz 5 aylık olunca ikinciyi yaptırabilirsiniz dedi. ilkini yaptırmadan olur mu ki? bilen var mı?

Baltasar biz ilk dozu yaptırdık ama 4 aylık aşısında sağlık ocağından virüs bulaştı oğluma doktor ikinci dozu yaptırmadan birincinin hiç bi etkisi olmadığını söyledi yani iki dozunda tamamlanması gerekiyormus koruyuculuğunun olması için.tek doz işe yaramıyor yani.Yine sen bilirsin tabi

Bu hafta minik beyaz bi uç göründü yavrum damağını kaşıyo kaşıyo :18:mememi ıssırıyo hırsını alamıyo ne zaman bitecek bu diş sancımız biri bitiyo biri başlıyo ağzının içi dolana kadar böyle devam edecekse işimiz zor valla:26:

bakıcıya güvenemem ,o bıraktıklarımı yedirip içirecekmi nerden bileceğim ,ben şu aşamada kreşe bıraktığımda sadece süt vereceğim içirsinler diye ,zaten yarım gün bırakacağım ek gıdasını eve gelince alışana kadar 1-2 ay ben kendim veririm onlar süt içirsinler yeter ,bizimkiler sabah 630 da kalkıyor zaten o yüzden uykuları bölünmüyor ,kreş evime 5 dakika mesafede ..bakıcı ile evde bakılması ii ama o da çok güvenilir olursaki o da malum ,evde bir yakınım olsaydı kesin bakıcı tutardım ama yalnız başına bebelerle bakıcıyı bırakamam ,korkarım bişey yapar diye ,kreşte en azından 3-4 kişi olacak bakıcı biri vicdansız olsa öbürü olmaz en azından.bir de kreş süreklilik arzediyor o var .bakıcı işim var bugün gelemem yok hastayım gelemem derse ne yaparım ,yani bakıcıların da işi çıkabiliyor ,bırakacak kimsem yok ama kreş öyle değil sürekli bir yer ..bi de 2 yaşından sonra bizim kurum kreş açma olayı var açarsa direk oraya alacağım zaten ,sadece 1 senelik bir zaman diliminde kreşte olacaklar o kadar ,dolayısı ile o zaman zarfı için de bakıcı tutmak mantıksız geliyor ,geçici olacak çünkü..bizim için şuan en ideali kreş gözüküyor ,kreşte bebeklere ayrı bir kat var orada bakılacak diğer çocukların gireceği bir alan değil ,inş. hasta olmazlar ,ii düşünmek lazım ,kaldıki hasta olan evinde de hasta oluyor o hiç belli olmaz
RABBİM hayrlısını versin
Arkadaslar yanlis anlamayin ama delikiz da her olasili dusunmustur herkez kendi cocugunu kendisi biyutmek ister. Daha fazla olumsuz seyler soyleyip kizin kafasini karistirmayin bu karari alabilmesi bakici yonunde karsrsinz kamasindan iyi benim oyle bir sikintim yok ben calismiyorum cocuklarima kendim bakiyorum okuyup ev kadini olmayi tercih ettim :KK34: Ama sizi anliyabiliyorum

X