2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
arkadaşlar anıl ın korsesini alacağım çok şişko değilim ama incelmeye bayağı yardımcı oluyormuş
emziriyorum ya sorun olur mu bile war mı?

Muhallebiyi nasıl yapıyorsun.:26::26:

Ben hero baby gogyl var ondan yaptım dün akşam.İçinde devam sütü de varmış.Yinede mama koysammı acaba:44:

hero baby hiç kullanmadım canım ama eğer bahsettiğin milupanın kaşık mamaları gibiyse onların içinde zaten devam sütü olduğundan gerek yok.ben bildiğimiz pirinçununu aldım,suyla pişiriyorum,içine ılıdıktan sonra 2 ölçek mama koyuyorum,sonra bir çay kaşığı da pekmez.afiyet olsun :) nadiren de milupanın sütlü,pirinçli kaşık maması var.ondan yapıyorum.direk kaynamış,ılıtılmış suya koyup kıvamını ayarlayıp veriyorsun.bir kaç gündür de muhallebinin içine çeyrek muz ezdim,bayıldı :KK56: :KK52:sade muhallebiye alıştıktan sonra deneyebilirsin.ben son 3 haftadır sade muhallebi veriyordum,3 gündür muzlu veriyorum.

arkadaşlar anıl ın korsesini alacağım çok şişko değilim ama incelmeye bayağı yardımcı oluyormuş

aa nasıl bi şeymiş o merak ettim.ben de şişman değilim ama kendimi böyle görmeye de alışık değilim göbeğim gitsin istiyorum:KK20: emzirmeye ne gibi etkisi olacak??

hayırlı olsun canım. ben de eylülde başlıyacağım oğlumu evde bırakıp işe başladığım ilk günü düşündükçe karnıma ağrılar giriyor:KK50:ama senin çalışma şartların çok iyiymiş ders saati,günü,evine yakınlığı inşallah seneye benim de öyle olur:KK14:branşın ne? bir de eylülden sonra 6 ayı geçmiş olacaklar ya süt izni 1.5 saat olacak di mi süt iznini istediğimiz saat kullanabiliyo muyuz yoksa müdür de müdahele ediyo mu ? bir de süt iznini günlük kullanıyoruz di mi yani örnek atıyorum 3 gün çalışıp süt iznini toplayıp iki gün ders boşaltma hakkımız yok di mi :KK9: çok sordum ama taze memurum çalışma hayatına tam giremeden doğum iznine ayrıldım napıyım :KK17:

canım süt izni ilk 6 ay 3 saat 2.ay 1.5 saat
sınıf öğr.ana sıfı öğr. ders saatinde kullandırılmıyor
ama branş öğretmeniysen program sana göre düzenlenecek
ama ikinci 6 ay 1.5 saat zaten fazla değil idareler kıllık yapabilir
hepsini toptan kullanamazsın canım
ben şanşlıyım hem idarem çok anlayışlı hem de şartlar çok uygun o nedenle başlıyorum yoksa yine rapor alacaktım
yemeyim raporları 20 günüm kaldı çünkü

:KK53::KK53::KK53::KK53:anaaa ben 15.günden beri anılın korsesini kullanıyorum eşim almış
ama hala 3 aylık göbek varr :KK47::KK47::KK47:

:KK53::KK53::KK53::KK53:anaaa ben 15.günden beri anılın korsesini kullanıyorum eşim almış
ama hala 3 aylık göbek varr :KK47::KK47::KK47:

yaaa işe yaramadı mı?
nasıl terletiyor mu?kaliteli ürünleri war anılın:KK9:
ben body şeklinde olandan alacağım ama sadece göğüs bölümü yok sütü engellemesin diye,
hem de paçalı eklemeyi bilmiyorum :KK50: yoksa fotosunu ekleyecektim,
işe yarar bence atletin üstüne giyersem terletmez de,2 ay en az 8 saat giymek gerekiyor,

iş yeri yakın olan arkadaişlar çok şanslısınız,
benimki 1 saat uzaklıkta köy hemde:KK43:
görevlendirme yaptırabilsek harika olacak ama:KK50:
bakan dayımız yok:KK1: torpil bu işler maalesef
içim yanıyor yaaa ne yapacağım bilemiyorum
delikız1982: kreşe alıyorlar mı bebekleri ?

bana yardımcı olun nolur siz olsanız babannesine
bırakırmıydını
z?:KK14:

hero baby hiç kullanmadım canım ama eğer bahsettiğin milupanın kaşık mamaları gibiyse onların içinde zaten devam sütü olduğundan gerek yok.ben bildiğimiz pirinçununu aldım,suyla pişiriyorum,içine ılıdıktan sonra 2 ölçek mama koyuyorum,sonra bir çay kaşığı da pekmez.afiyet olsun :) nadiren de milupanın sütlü,pirinçli kaşık maması var.ondan yapıyorum.direk kaynamış,ılıtılmış suya koyup kıvamını ayarlayıp veriyorsun.bir kaç gündür de muhallebinin içine çeyrek muz ezdim,bayıldı :KK56: :KK52:sade muhallebiye alıştıktan sonra deneyebilirsin.ben son 3 haftadır sade muhallebi veriyordum,3 gündür muzlu veriyorum.

gogyl den(muz aromalı) dün akşam yaptım.mutfakta işim vardı.eşim yedirmeye başladı. hepsini verme ben gelince yediricem diyene kadar yedirmiş.:KK56:

sevdi sıpam:KK52::nazar:

Bir kaç gün alışsın sadesini alıp muzda koyarım içine.:KK34:

milupanın sütlü pirinçlisi hiç güzel değil. sonuçta ben yemicem ama çocuğa veresim yok:KK50:

bırakırmıydını

kayınvalidemle aram iyi olsaydı kesinlikle babaannesine baktırırdım.en iyi bakıcıdan daha iyi olacağı kesin.en azından bakıcı çocuğuma ne yaptı,zarar verir mi diye düşünme derdim olmazdı.sonuçta babaannesi,sevmesi bile yeter biz işten gelene kadar.emin ellerde olur.benim kayınvalidemle aram bozuk,evlerimizde uzak birbirine.hergün soğukta karda kışta çocuk sabahın köründe evden çıkarılıp oraya götürülmez.o da zaten ben bakamam diyor hastalığından dolayı.evet belki bizim istediğimiz şekilde bakmazlar,dediklerimizi yapmaz,şımartırlar ama en azından güvende olurlar.benim fikrim bu yönde.

bırakırmıydını

Babaannesi bizim babaaanne gibiyse bırakırdım.:KK34: zaten alt katta oturuyor.1 gün görmese çıldırıyor.Sanki annesi ben değilim de o.:KK76:

Hasta ve yaşlı bir kadın olmasına rağmen saatlerce ayağında sallardı.ben sıkılırdım bazen o sıkılmazdı.:KK9::nazar:

Sizinki nasıl bilemem sen daha iyi bilirsin:nazar:

kayınvalidemle aram iyi olsaydı kesinlikle babaannesine baktırırdım.en iyi bakıcıdan daha iyi olacağı kesin.en azından bakıcı çocuğuma ne yaptı,zarar verir mi diye düşünme derdim olmazdı.sonuçta babaannesi,sevmesi bile yeter biz işten gelene kadar.emin ellerde olur.benim kayınvalidemle aram bozuk,evlerimizde uzak birbirine.hergün soğukta karda kışta çocuk sabahın köründe evden çıkarılıp oraya götürülmez.o da zaten ben bakamam diyor hastalığından dolayı.evet belki bizim istediğimiz şekilde bakmazlar,dediklerimizi yapmaz,şımartırlar ama en azından güvende olurlar.benim fikrim bu yönde.

ben de senin gibi düşünüyorum ama işte içime sinmiyor,bide evimiz uzak dediğin gibi
soğuk havalarda olmaz yaaa
:KK50:

Babaannesi bizim babaaanne gibiyse bırakırdım.:KK34: zaten alt katta oturuyor.1 gün görmese çıldırıyor.Sanki annesi ben değilim de o.:KK76:

Hasta ve yaşlı bir kadın olmasına rağmen saatlerce ayağında sallardı.ben sıkılırdım bazen o sıkılmazdı.:KK9::nazar:

Sizinki nasıl bilemem sen daha iyi bilirsin:nazar:

işte sorun orda canım,kendilerini annesi sanıp kafalarına göre davranıyorlar,
biz çok sık görüşmüyoruz ayda görüyor nerdeyse,ayyy kafam çok karışık,:KK14:

canım bebeğine kim bakacak?
annem bakacak evleri evime ve okula yakın bide bekar kız kardeşim var oda çok ilgileniyor hatta o bakıyor diyebilirim.bi meşguliyeti de yok.

bizim doktor muz ve kayisiyi sonra vereceksin simdi olmaz demisti. pure icin de zaman var sanirim. once meyve sularina alismalari gerek
benim doktor bişey demedi özel bi drmuz yok aile hekimide çok ilgili değil ben verdim bi sorun olmadı bişey olmaz insallah.

o minik gecmeyen sivilce bizimkinin de bir yanaginda var ve kasiyo hep. dr atopik dermatit dedi. mustelanin %100 bitkisel bi urununu verdi adi: stelatopia..iyi geliyo gibi. sen de doktoruna sor. yazik kasimasin...
benim kızımın ağız cevresindede kızarıklık ve kabarmalar var acaba seli aktığı içinmi çünkü hep ıslak oluyor oralar.

hayırlı olsun canım. ben de eylülde başlıyacağım oğlumu evde bırakıp işe başladığım ilk günü düşündükçe karnıma ağrılar giriyor:KK50:ama senin çalışma şartların çok iyiymiş ders saati,günü,evine yakınlığı inşallah seneye benim de öyle olur:KK14:branşın ne? bir de eylülden sonra 6 ayı geçmiş olacaklar ya süt izni 1.5 saat olacak di mi süt iznini istediğimiz saat kullanabiliyo muyuz yoksa müdür de müdahele ediyo mu ? bir de süt iznini günlük kullanıyoruz di mi yani örnek atıyorum 3 gün çalışıp süt iznini toplayıp iki gün ders boşaltma hakkımız yok di mi :KK9: çok sordum ama taze memurum çalışma hayatına tam giremeden doğum iznine ayrıldım napıyım :KK17:

bugün bende başladım öğleye kadar okuldaydım. benim yerime gelen ücretli öğretmenin programını verdiler haftada 2 gün boş 2 gün öğleden sonra boş 1 gün de tam gün okulda olacağım . 16 saat dersim var. süt izni bir araya toplanırmı bilmem ama böyle bir program düzenlemesi yapılabilir

Kizlar tsk ederim cevaplar icin telden ilk kez giriyorum o yuzden tek tek alıntı yapamadim kusura bakmayın. .Bilgisayar duzeni yok burda yaaa:KK43:( kizimin kilosu iyi ama ne bilim tatlara alışmazsa ilerde yemek secer vs diyorlar birde gecn hafta sutum azaldi mama verdim begenipte yemedi yavas yavas yer yapim dedim bende hizli ilerlemeyecm zaten

Merhaba arkadaslar bende iki aksamdir muhallebi yapip veriyorum google sulu yapiyorum iki kasikta devam sutu koyuyorum yediriyorum meyve purelerinide basladik bi arkadas sormus meyveler cam rendede pure olmuyo diye seftali armut olgunlasmis yumusak meyveler daha guzel eziliyo alirken ona dikkat etmek lazim ek gidaya gecmek istiyenlere de once yogurttan baslamalarini tavsiye ediyorum biraz eksi cok hoslarini gitmiyo o yizden meyvelere gecince yogurdu pek beyenmiyorlar ben az az corbada veriyorum tuzsuz ilk kizimda sadece anne sutuydu az az tattiriyordum o cok kiloluydu bu emmek istemedigi icin disardan veriyorum cocuk devamli ac gibi geliyo istahli cocuktan sonra istahsiz cocuk cok zor ablasida anne birak yemesin diyo benim gibi sisman olmasin zayif olsun diyo yavrum benim

günaydın arkadaşlar. bugün 10-15 kişi kadar misafirim var. 2 gündür ikramlar için uğraşıyorum. çocukla hazırlık yapmak çokk zor. bakalım bugün nasıl geçecek.
bebeklerimizin kulaklarından bahsetmişiniz. benim oğlumun da kulakları kepçemsi. çok takıntı yaptım bunu. geçenlerde bi çocuk mağazasına gittik. haliyle bisürü bebek. kulaklarına dikkat ettim. hepsi de kepçeydi:))bebeklerimizin saçları yok ya galiba ondan kulaklar dikkat çekiyor. birde duyduğuma göre kulaklar kafaya göre biraz büyük olurmuş. kafa büyüdükçe normale dönermiş.
misafirler gitmiştir artık umarım çoook iyi geçmiştir :KK56: iyi dinlenmeler:KK3:

ben gündüz banyo yapıcağım zaman ana kucağı gibi bi zımbırtı var.ona koyuyorum.banyoya yanıma alıyorum oğlumu.:KK55:duşkabinin içinden arada sesleniyorum.konuşuyorum sıkılmasın diye.:KK36: tövbe yarabbim çarpılmam inşallah
bizimki ana kucağında durmuyoo şimdilik böyle devam ya da cesaretimi toplarsam dönencesine koyup 5 dakikada yapayımm:18::18:
cnm gnaydın
ben de duş almak için eşimi beklıyorum kerata heran katılarak ağlayabilyor belki en fazla arabaıyla onu da banyoya almayı deneyebiliriim
yol konusuna gelince bence 12 saat yolsa gece çıkın derim sıcakta yavrucak mahvolur
ama gece de tedirgin olur musun biemem

Geçmiş olsun canım. Ben de bırakamıyorum, zaten kendi kendine oyalanmıyor, o yüzden ya gece ya da sabah çok erken o uyanmadan yapıyorum. Bir de hadi şimdi neyse de emeklemeye başladıklarında herhalde hiç mümkün olmayacak ya da yanımıza alıp beraber yapacağız. Gece uykusu iyiyse gece çıkmak daha iyi olur gibi geldi bana, çünkü yolun çok uzun, en azından büyük kısmı uyuyarak geçer.

canım ben oğlumu öğle uykusuna yatırdığımda daldığından emin olduktan sonra giriyorum duşa 5 dk ,hemen saçımı yıkayıp çıkıyorum en hızlısından :KK1: bir keresinde de mecbur kaldım oğlumu ana kucağına yatırıp banyoya yanıma aldım,kabinin kapaklarını da tamamen kapatmadan duş aldım,o da karşımda bana gülücükler attı :)
ben de bu ayın sonunda memlekete gideceğim.arabayla 10 saat sürüyor.arabada klima açmadan mümkün değil gidilmez,klima açarsak da üşütürüz diye korkuyorum.uçakla gideyim diiyorum,istanbul aktarmalı tüm uçaklar.en iyisi araba yine de.bence en iyisi gece yola çıkmak sıcağa kalmadan varmak için.

hepberaber, ferdaerd, 12m yorumlarınız için çok tesekkür ederim:KK16::KK16::KK16: dediğiniz gibi en iyisi biz gece çıkalım hem sıcak olmaz hemde karanlıkta uyuması daha kolay olur

geçmiş olsun canım.12 saat ne ki Türkiye'nin en batısından en doğusuna gidicem sınırdan sınıra :KK14: mola vererek gidersiniz akşamdan çıkarsanızda daha iyi olur sanki.
evet canım akşam cıkalımm daha iyi olur. karsa gidiyosunuz dimi?? yolunuz açık olsunnn:KK5:

Ben sabah aksam dus aliyorum genelde birinde sadece vucudumu birindede komplo yikiyorum saclarim uzun oldugu icin zor oluyo ama aksatmiyorum dogumdan beridir boyle eger uyaniksa biseyler koyuyorum yada muzik aciyorum bazaen agliyo umursamiyorum 5 dk aglamakla bisey olmaz pimpiriklenmiyorum sizde rahat olun biraz zaten buyuduler artik kirkli bebek degiller..
CARMENNN niye acele ediyosun o kadar ek gidaya gecmek icin anlamadim kizinin kilosuda masallah gayet iyi demekki guzel guzel yetiyo sutun bir ay daha bekle ilerde cok ararsin sutun rahatligini..:KK6:
haklısın canımm yaa bende uyutup duş alayımm artık yaa duş içinde kocamı beklemeyeyimm:21::18:

bırakırmıydını
canımm bakıcı aradığım ve etraftan bi sürü kötü bakıcı hikayesi:KK50::KK14: duyduğum için bence babaannesi baksınn. ama içine sinmiyosa en azından arada gelip bakıcını kontrol etsinn. umarım cocuklarımızın ve bizim karşımıza iyi bakıcılar çıkar.:KK39:

annem bakacak evleri evime ve okula yakın bide bekar kız kardeşim var oda çok ilgileniyor hatta o bakıyor diyebilirim.bi meşguliyeti de yok.

benim doktor bişey demedi özel bi drmuz yok aile hekimide çok ilgili değil ben verdim bi sorun olmadı bişey olmaz insallah.

benim kızımın ağız cevresindede kızarıklık ve kabarmalar var acaba seli aktığı içinmi çünkü hep ıslak oluyor oralar.

bugün bende başladım öğleye kadar okuldaydım. benim yerime gelen ücretli öğretmenin programını verdiler haftada 2 gün boş 2 gün öğleden sonra boş 1 gün de tam gün okulda olacağım . 16 saat dersim var. süt izni bir araya toplanırmı bilmem ama böyle bir program düzenlemesi yapılabilir
hayırlı olsun ilk iş günün:emir_bebek:

Merhaba arkadaslar bende iki aksamdir muhallebi yapip veriyorum google sulu yapiyorum iki kasikta devam sutu koyuyorum yediriyorum meyve purelerinide basladik bi arkadas sormus meyveler cam rendede pure olmuyo diye seftali armut olgunlasmis yumusak meyveler daha guzel eziliyo alirken ona dikkat etmek lazim ek gidaya gecmek istiyenlere de once yogurttan baslamalarini tavsiye ediyorum biraz eksi cok hoslarini gitmiyo o yizden meyvelere gecince yogurdu pek beyenmiyorlar ben az az corbada veriyorum tuzsuz ilk kizimda sadece anne sutuydu az az tattiriyordum o cok kiloluydu bu emmek istemedigi icin disardan veriyorum cocuk devamli ac gibi geliyo istahli cocuktan sonra istahsiz cocuk cok zor ablasida anne birak yemesin diyo benim gibi sisman olmasin zayif olsun diyo yavrum benim
yaa yerimm ben o ablayııı:KK16::KK56::KK9:

dışarda düğün waaaar :KK52: :KK64: :KK64: yan blokta tam dibimizde ses ewin içinde, oğlumu sallamaktan başım döndü :111: bir de solist kovboy gibi yehuuuu diye bağırıyor gebermeyesice :86: oğlum böle bakıyor :KK53: uyutsam bir hayırlsıyla neşem yerine geldi oynayacaz eşimle :KK64: :KK64:

arkadaslar eger babaanne anneanne gibi bakacak kisiler varsa kesinlikle bakici- kres dusunmeyin derim. azicik onlarin nazini cekin ama bebeginize en iyi onlar bakar. cevremde o kadar cok bakici-kres maduru var ki..daha bugun bi kres ogretmeniyle konustum. beni meslegimden soguttular diyo. en son istifa etmis bebegine kendi bakiyomus artik. ozellikle bebekler cok perisan oluyo dedi. uzun zaman altlarini degistirmezlermis, cocuk ac agliyo nazlana nazlana 2 saatte mamasini veriyolar dedi. bebekleri kenara birakirmis catlayana kadar aglatiyolarmis. iyi yerler var ama ne bilim ya kotusu gelirse...bunu ben de duymustum. eksisozlukten alinti. linki de bu : bıngıldak - ekşi sözlük

doğru mudur bilemem, ama üst düzeyde ilginç…:bana gelen maili aynen
paylaşıyorum. duyanınız bileniniz var mı bilmiyorum ama ben okuyunca dehşete
düştüm. biraz uzun ama okuyun , inanılmaz. özetle bebeğin bıngıldağına
batırılan iğne sersemletiyormuş, bunu keşfedip uygulayan bakıcılar varmış,
enfeksiyon sonucu zeka geriliğine neden olmuş aşağıdaki olayda. birisi bebek
sitesine yazmış. aileden birileri refakat etmedikçe bebeği asla bir
bakıcıyla başbaşa bırakmayın derim ben. oğlum meriç, 1,5 yaşındayken ağır
zatürre geçirdi. ankarada gazi hastanesinde yattık 1 hafta. o esnada,
servisteki hemşirelerden biri, bana bebeğe kimin baktığını sordu bir
sohbette. ben de annemin baktığını, ama çok yorulduğunu bir bakıcı bulup,
artık annemin de ara ara kontrolüyle oğlumu evde bırakacağımı söyledim. o
gencecik hemşire,
nasıl kızdı bana anlatamam. noluyor dedim, ne oldu nedir bu sinir? kızcağız
anlattı olayı. bizim yatışımızdan 1 ay önce bebeği taburcu etmişler. buyrun
olayın detaylarına. bir bakıcı, her sabah kızılaydan ümitköyde bir siteye,
çocuk bakıcılığına gidiyor. bir seferinde sabah erken saat tabi, önündeki
sıraya iki bayan daha biniyor. yol uzun tabi kızılaydan ümitköye, en az 45
dakika sürer sabah trafiğinde, kadınlar da ordan burdan konuşuyorlar, bizim
bakıcı da kulak misafiri oluyor konuşmalarına. derken biri diğerine, baktığı
çocuğun yaramazlıklarını anlatınca, diğer bakıcı "aaa, deli misin ne
uğraşıyorsun" diyor. "batır bıngıldağına bir iğne, çocuk valla bir
sersemler, anca akşama kendine gelir" diyor. diğeri merak ediyor felan ama
sonra da "ben korkarım yapamam" diyor. bizim şahit olan bakıcı, dehşete
düşüyor. ümitköye varana kadar kendi kendiyle tartışıyor "acaba doğru mudur
değil midir,
nasıl yapsam ne yapsam" diye. iğne batıran kadın ik duraklardan birinde
iniyor, bizim kadın da o an karar veriyor, sonunda herşeyi göze alıyor, işe
geç kalma pahasına, o kadını izlemeye başlıyor. neyse, kadın gide gide bir
eve geliyor, kapıdan içeri girince bizim kadın, o adresi iyice belliyor,
kapıda yazan ismi felan ezberliyor ve koşa koşa işine gidiyor. akşamı zor
ediyor ve iş çıkışı hemen o adrese varıp dışarda anne babanın gelişini
bekliyor. geç saatte önce baba geliyor, ardından anne. kadının da çıktığını
görünce gidip kapıyı çalıyor. baba açıyor kapıyı, kadıncağız süklüm püklüm
olayı anlatıyor. baba inanmıyor ve çocuğun annesini çağırıyor kapıya. kadın
geliyor, bizim bakıcıya ne olduğunu soruyor, kadıncağız da kulak şahidi
olduğu herşeyi anlatıyor. bu çocuğun annesi kadına bir parlıyor, bir
kızıyor. "ne hakla diyor bizim yılların bakıcısı kadınımıza iftira atarsın"
diyor. "o kadın
öyle iyidir öyle melek gibidir ki "diyor. tabi bizim bakıcı pişman oluyor
geldiğine. kadını, diğer bakıcının yerinde gözü olmakla vs.
suçluyorlar.  anladığım kadarıyla bu kadıncağız da öyle yırtıcı bir
kadın değil, bakıcı. sessiz sakin, iyice şaşırıyor ne desin. sonunda geri
dönüyor, tam inecek merdivenlerden, gene dönüyor "hanımefendi, belki ben
yanılıyorumdur ama siz yine de bebeği bir doktora götürseniz "diyo. bu sefer
kadın çıkıyor apartman aralığına "sen diyor kimi lekelediğinin farkında
mısın? biz o bakıcıyı yıllardır tanırız. o kadar iyidir ki, bizim zeka
özürlü ilk oğlumuza bakıyor. hiç gık demeden kardeşine de bakıyor."
kadıncağız ne desin, peki deyip çıkuyor apartmandan. kadın hışmını evde de
sürdürüyor tabi, kocasına anlatıyor. kocası da aman boşver, deli midir
nedir, saçma sapan hikaye deyip geçiyor. aradan birkaç gün geçiyor, anneanne
çocukları ziyarete geliyor. zaten
üzülüyor hep ilk torununun zeka özürlü olmasına. neyse, olayı kadın,
annesine anlatıyor, görüyor musun ne deliler var felan diye. anneannenin
içine bir kurt düşüyor. bir şey demeden bebeği, aldığı gibi taksiye atıyor
ve gazi hastanesine getiriyor. durumu anlatıyor acilde. hemen bebeği
muayeneye başlıyorlar. tabi gözle görülür birşey yok diye radyolojiden ct,
mr vs isteniyor. bakıyorlar ki tam bıngıldak üstünde birsürü iğne izi.
doktorlar dehşete düşüyor. hemen ilk çocuğu çağırıyorlar hastaneye, aynı
durum. ve maalesef çocuk, o aldığı iğnelerden ilk yıl içinde enfeksiyon ve
sonuç zeka geriliği. anneanne çıldırıyor. hemen suç duyurusu. o bakıcı
tutuklanıyor cana kasitten. o muayenelerden sonra bebek hemen hastaneye
yatıyor ama allahtan çocuğun beyninde hasar yok. fakat abisi maalesef geri
dönülmez durumda. biz aynı servise yattık olaydan 1 ay sonra. hala olayın
şahitleri sinir krizleri
geçiriyordu. o anne, o baba nasıl yaşayacak bu vicdan azabıyla bilmem

arkadaslar eger babaanne anneanne gibi bakacak kisiler varsa kesinlikle bakici- kres dusunmeyin derim. azicik onlarin nazini cekin ama bebeginize en iyi onlar bakar. cevremde o kadar cok bakici-kres maduru var ki..daha bugun bi kres ogretmeniyle konustum. beni meslegimden soguttular diyo. en son istifa etmis bebegine kendi bakiyomus artik. ozellikle bebekler cok perisan oluyo dedi. uzun zaman altlarini degistirmezlermis, cocuk ac agliyo nazlana nazlana 2 saatte mamasini veriyolar dedi. bebekleri kenara birakirmis catlayana kadar aglatiyolarmis. iyi yerler var ama ne bilim ya kotusu gelirse...bunu ben de duymustum. eksisozlukten alinti. linki de bu : bıngıldak - ekşi sözlük

doğru mudur bilemem, ama üst düzeyde ilginç…:bana gelen maili aynen
paylaşıyorum. duyanınız bileniniz var mı bilmiyorum ama ben okuyunca dehşete
düştüm. biraz uzun ama okuyun , inanılmaz. özetle bebeğin bıngıldağına
batırılan iğne sersemletiyormuş, bunu keşfedip uygulayan bakıcılar varmış,
enfeksiyon sonucu zeka geriliğine neden olmuş aşağıdaki olayda. birisi bebek
sitesine yazmış. aileden birileri refakat etmedikçe bebeği asla bir
bakıcıyla başbaşa bırakmayın derim ben. oğlum meriç, 1,5 yaşındayken ağır
zatürre geçirdi. ankarada gazi hastanesinde yattık 1 hafta. o esnada,
servisteki hemşirelerden biri, bana bebeğe kimin baktığını sordu bir
sohbette. ben de annemin baktığını, ama çok yorulduğunu bir bakıcı bulup,
artık annemin de ara ara kontrolüyle oğlumu evde bırakacağımı söyledim. o
gencecik hemşire,
nasıl kızdı bana anlatamam. noluyor dedim, ne oldu nedir bu sinir? kızcağız
anlattı olayı. bizim yatışımızdan 1 ay önce bebeği taburcu etmişler. buyrun
olayın detaylarına. bir bakıcı, her sabah kızılaydan ümitköyde bir siteye,
çocuk bakıcılığına gidiyor. bir seferinde sabah erken saat tabi, önündeki
sıraya iki bayan daha biniyor. yol uzun tabi kızılaydan ümitköye, en az 45
dakika sürer sabah trafiğinde, kadınlar da ordan burdan konuşuyorlar, bizim
bakıcı da kulak misafiri oluyor konuşmalarına. derken biri diğerine, baktığı
çocuğun yaramazlıklarını anlatınca, diğer bakıcı "aaa, deli misin ne
uğraşıyorsun" diyor. "batır bıngıldağına bir iğne, çocuk valla bir
sersemler, anca akşama kendine gelir" diyor. diğeri merak ediyor felan ama
sonra da "ben korkarım yapamam" diyor. bizim şahit olan bakıcı, dehşete
düşüyor. ümitköye varana kadar kendi kendiyle tartışıyor "acaba doğru mudur
değil midir,
nasıl yapsam ne yapsam" diye. iğne batıran kadın ik duraklardan birinde
iniyor, bizim kadın da o an karar veriyor, sonunda herşeyi göze alıyor, işe
geç kalma pahasına, o kadını izlemeye başlıyor. neyse, kadın gide gide bir
eve geliyor, kapıdan içeri girince bizim kadın, o adresi iyice belliyor,
kapıda yazan ismi felan ezberliyor ve koşa koşa işine gidiyor. akşamı zor
ediyor ve iş çıkışı hemen o adrese varıp dışarda anne babanın gelişini
bekliyor. geç saatte önce baba geliyor, ardından anne. kadının da çıktığını
görünce gidip kapıyı çalıyor. baba açıyor kapıyı, kadıncağız süklüm püklüm
olayı anlatıyor. baba inanmıyor ve çocuğun annesini çağırıyor kapıya. kadın
geliyor, bizim bakıcıya ne olduğunu soruyor, kadıncağız da kulak şahidi
olduğu herşeyi anlatıyor. bu çocuğun annesi kadına bir parlıyor, bir
kızıyor. "ne hakla diyor bizim yılların bakıcısı kadınımıza iftira atarsın"
diyor. "o kadın
öyle iyidir öyle melek gibidir ki "diyor. tabi bizim bakıcı pişman oluyor
geldiğine. kadını, diğer bakıcının yerinde gözü olmakla vs.
suçluyorlar.  anladığım kadarıyla bu kadıncağız da öyle yırtıcı bir
kadın değil, bakıcı. sessiz sakin, iyice şaşırıyor ne desin. sonunda geri
dönüyor, tam inecek merdivenlerden, gene dönüyor "hanımefendi, belki ben
yanılıyorumdur ama siz yine de bebeği bir doktora götürseniz "diyo. bu sefer
kadın çıkıyor apartman aralığına "sen diyor kimi lekelediğinin farkında
mısın? biz o bakıcıyı yıllardır tanırız. o kadar iyidir ki, bizim zeka
özürlü ilk oğlumuza bakıyor. hiç gık demeden kardeşine de bakıyor."
kadıncağız ne desin, peki deyip çıkuyor apartmandan. kadın hışmını evde de
sürdürüyor tabi, kocasına anlatıyor. kocası da aman boşver, deli midir
nedir, saçma sapan hikaye deyip geçiyor. aradan birkaç gün geçiyor, anneanne
çocukları ziyarete geliyor. zaten
üzülüyor hep ilk torununun zeka özürlü olmasına. neyse, olayı kadın,
annesine anlatıyor, görüyor musun ne deliler var felan diye. anneannenin
içine bir kurt düşüyor. bir şey demeden bebeği, aldığı gibi taksiye atıyor
ve gazi hastanesine getiriyor. durumu anlatıyor acilde. hemen bebeği
muayeneye başlıyorlar. tabi gözle görülür birşey yok diye radyolojiden ct,
mr vs isteniyor. bakıyorlar ki tam bıngıldak üstünde birsürü iğne izi.
doktorlar dehşete düşüyor. hemen ilk çocuğu çağırıyorlar hastaneye, aynı
durum. ve maalesef çocuk, o aldığı iğnelerden ilk yıl içinde enfeksiyon ve
sonuç zeka geriliği. anneanne çıldırıyor. hemen suç duyurusu. o bakıcı
tutuklanıyor cana kasitten. o muayenelerden sonra bebek hemen hastaneye
yatıyor ama allahtan çocuğun beyninde hasar yok. fakat abisi maalesef geri
dönülmez durumda. biz aynı servise yattık olaydan 1 ay sonra. hala olayın
şahitleri sinir krizleri
geçiriyordu. o anne, o baba nasıl yaşayacak bu vicdan azabıyla bilmem

allahım şuan sinirden çıldrıyorum. moralim alt üst olmuş durumda böyle birşeyi nasıl yaparlar. bu saatten sonra nasıl çocuğumu bir başkasına bırakırım bilmiyorum...

Kızlar yoğurdu inek sütünden mi yapıyorsunuz?Ben önce formül mamadan yaptım sonra pek mantığıma uymadı o mama hemen tüketilmesi gerekirken yogurt olunca okadar saat nasıl bekler diye.Sonra keçi sütünden mayaladım ama tutmadı hepsi çöpe gitti napıcam bilemedim.Birde kızımın genital bölgesi ek gıdadan sonra fena pişik oldu.Pişiğe de benzemiyor mantar gibi olmuş kıpkırmızı yara hep içim gidiyor gördükçe

X