2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
az önce sağlık ocağından geldim aşı olduk.ek gıdaya başlattım kendim dedim hemşireye.

hemşirede imalı bir şekilde aferin sana başlat başlat dedi.kabız olurmuş.ama benimki maşallah günde 3 kere falan kaka yapıyor.

acaba ishal mi ettim bebeği.

6 aydan önce kesinlikte başlama en erken 5. ayda yoğurtla başlıycaksın dedi.

2 gün önce çocuk doktoru liste verdi başlayabilirsin dedi. aaaaaaa napıcam ya öfff.

kimse beni kaale almıyor yaa
o kadar nanik yapıyorum size:KK33::KK33::KK35:
bizim evde sıcak oluyor dün oğlumun yattığı oda 30 dereceyi gördü
dışarıda feci bir lodos kapı baca açamıyoruz mahvolduk
biz hergün yıkıyoruz genelde akşam 6- 8 arası oluyor
paşam da çok seviyor maşalah banyoyu:nazar:
biraz önce ilkkez elma yalattım bir lokma da ezip suyunu verdim bayılıddddddddddıııı:KK56::KK56:
ama gaz yaptı o kadarı bile hemen geğirdi vermem bir daha:KK50:

az önce sağlık ocağından geldim aşı olduk.ek gıdaya başlattım kendim dedim hemşireye.

hemşirede imalı bir şekilde aferin sana başlat başlat dedi.kabız olurmuş.ama benimki maşallah günde 3 kere falan kaka yapıyor.

acaba ishal mi ettim bebeği.

6 aydan önce kesinlikte başlama en erken 5. ayda yoğurtla başlıycaksın dedi.

2 gün önce çocuk doktoru liste verdi başlayabilirsin dedi. aaaaaaa napıcam ya öfff.
bence çocuk doktorunu dinle
ama bu doktorun ek gıdaya geç dediği için değil
o değil de doktorun ek gıdaya geçme deseydi yine doktorunu dinle derdiimmm
ne dedim ben yaaa:86::86::86::86::86:

Kizlar siz bebeklerinizi tek basina yikayabiliyormusunuz ben korkuyorum..
ben yıkayamıyorum canım
geçen gün eşime artıştlik yapayım yıkayım dedim kavga etmiştik
anam çocuğun arkasını yıkayamadım:KK37:
ama eşime de elletmedim o kadarlık yıkandı ogün
Arnavut inadı var da:KK1: bende

ben de 3,5 aylıktan beri kendim banyoda yıkıyorum. ikimiz giriyoruz. kucağıma yatırıp bir güzel yıkıyorum. bir yandan tekerlemeler şarkılar çok keyifli geçiyor. etrafı ıslatma derdi de yok. daha rahat yıkıyorum banyoda.. :21:

ben de elma vermiştim oğlumun eline. soyup dilimledikten sonra. dilini çıkarıp yaladı. çok tatlıydı..

ee ezbere bilmediklerine nerden bakıyorsun yani burda bi sayfa yada işaretlemek için seçenek falan var mı:) yada ben mi çok cahil kalmışım anlamadım :) :)

benimde bir haftam kaldı işe başlamaya :KK5:

ne güzel ben daha hiç küvete oturtmadım ama deneyim bakalım eminim bizimkide sever yıkanmayı seviyor

canım bak mesaj yazdığımız bölümün altındalar kendileri daha değişkleri için de FAZLASI yazıyor altta ona tıkla

kızlar oğlumu sünnet ettireceğiz inşallah. 5 aylık oldu geç bile kaldığımı düşünüyorum ama eşimi ancak ikna edebildim. bursa'da iyi bir çocuk cerrahı arıyorum. önerebileceğiniz birileri var mı?

kızlar oğlumu sünnet ettireceğiz inşallah. 5 aylık oldu geç bile kaldığımı düşünüyorum ama eşimi ancak ikna edebildim. bursa'da iyi bir çocuk cerrahı arıyorum. önerebileceğiniz birileri var mı?

ettir ve kurtul canım
ben 3 aylıkken ettirdim omuzlarımdan bir yük kalktı
ama sünnetten sonra dikkat et bir müddet yüzükoyun yatırmayın dedi doktorumuz
özellikle dönüyorsa dikkat et
şimdiden geçmiş olsun

ettir ve kurtul canım
ben 3 aylıkken ettirdim omuzlarımdan bir yük kalktı
ama sünnetten sonra dikkat et bir müddet yüzükoyun yatırmayın dedi doktorumuz
özellikle dönüyorsa dikkat et
şimdiden geçmiş olsun

sağol canım. ben de dönmeye başlamadan yaptırmak istiyordum ama dediğim gibi. eşim daha küçük bekleyelim deyince kaldı. hatta en iyisi yenidoğan sünneti, hastaneden çıkmadan yaptırmak. gerçi bizim bir sürü sorunumuz vardı... :KK43: neyse.... geldi geçti çok şükür..

arkadaşlar mrb.ben de ocak annesiyim.çoğu zaman paylaşımlarınızı okuyup çıkıyorum.paylaşımda bulunmaya zamanım olmuyor.size bişey sormmak istiyorum.
kızımın bezini değiştirirken bazen şeffaf akıntıya rastlıyorum.bunu doktorumuza söyledim.baktı muayene etti bişey bulamadı.anneme sordum.annem bazı kızlarda böyle akıntıların olabileceğini söyledi.hatta ben de ve kızkardeşimde de bazen oluyomuş.ama yine de aklım takılıyo sizlerde de benzer durum var mı?
bu arada kızım ikinci defa idrar yolu enfeksiyonu geçirdi.doktora bununla alakalı olup olamayacağını sordum.alakası yokmuş...neden oluyo acaba?

benim ilk çocuğum. bebegim doğdu 1 hafta sonra göbek bagı düştü ilk banyosu annem tuttu ben su döktüm. sonrasında bir 5 6 kere eşimle yıkadım.. sonra hep ben yıkadm soğuk havalarda 2 güne bir sıcakta her gün olmak suretiyle :)
Kim olursa olsun en tecrübeli insan bile ' bebeğin kendi annesinden ' iyi olmaz düşüncesindeyim.
Hiç korkma. Bende ilk tedirgin oldum ama sonra kendine güveniosun.keyifli bir hal alıyo :) :KK16:

kimse beni kaale almıyor yaa
o kadar nanik yapıyorum size:KK33::KK33::KK35:
bizim evde sıcak oluyor dün oğlumun yattığı oda 30 dereceyi gördü
dışarıda feci bir lodos kapı baca açamıyoruz mahvolduk
biz hergün yıkıyoruz genelde akşam 6- 8 arası oluyor
paşam da çok seviyor maşalah banyoyu:nazar:
biraz önce ilkkez elma yalattım bir lokma da ezip suyunu verdim bayılıddddddddddıııı:KK56::KK56:
ama gaz yaptı o kadarı bile hemen geğirdi vermem bir daha:KK50:

Senin yerinde olsam vazgeçmem.. 2 gün sonra tekrar veririm.geğirebiliyorsa sorun yok ama yedirdğim sey yoğun gaz yapıp çıkartamıyorsa vermem..

ben de 3,5 aylıktan beri kendim banyoda yıkıyorum. ikimiz giriyoruz. kucağıma yatırıp bir güzel yıkıyorum. bir yandan tekerlemeler şarkılar çok keyifli geçiyor. etrafı ıslatma derdi de yok. daha rahat yıkıyorum banyoda.. :21:

ben de elma vermiştim oğlumun eline. soyup dilimledikten sonra. dilini çıkarıp yaladı. çok tatlıydı..

Ben küvette yıkıyorum ama öyle ikimiz girip yıkamak istiyorum :) yıkamaktan korkmuyorum küvette cıp cıp yıkıyorum da banyoya birlkte girince kıpır kıpır oğlum elimden kayar düşer die korkuyorum :KK52: :KK37:

Ben sünnet konusunda katılmayabilirsiniz yanlış bulabilirsiniz kızlar ama 5 6 yasındayken ilk okula başlamadan düşünüyorum :21:

sağol canım. ben de dönmeye başlamadan yaptırmak istiyordum ama dediğim gibi. eşim daha küçük bekleyelim deyince kaldı. hatta en iyisi yenidoğan sünneti, hastaneden çıkmadan yaptırmak. gerçi bizim bir sürü sorunumuz vardı... :KK43: neyse.... geldi geçti çok şükür..
evet en güzeli yenidoğan sünneti
benım eşim de önceleri gelgit yaşadı ama ş,imdi 2. de erkek olursa hemen yaptıralım diyor

Senin yerinde olsam vazgeçmem.. 2 gün sonra tekrar veririm.geğirebiliyorsa sorun yok ama yedirdğim sey yoğun gaz yapıp çıkartamıyorsa vermem..

ya canım bizim gaz problemimiz bitmediği için korktum
sonrasında da karnı burkuldu belli anlıyorum ağlamsından ama elmadan mı değil mi bilemem
pek de güzel yedi var ya:nazar::nazar:
bir de ağzından çıkartınca ağlıyor:KK1:

Ben sünnet konusunda katılmayabilirsiniz yanlış bulabilirsiniz kızlar ama 5 6 yasındayken ilk okula başlamadan düşünüyorum :21:
canım bu tercih meselesi
ben oğlumun o stresi ve sonrasındaki acıyı yaşamasını istemedim
ama sen farklı düşünüyorsun bundan daha doğal ne var

Ben küvette yıkıyorum ama öyle ikimiz girip yıkamak istiyorum :) yıkamaktan korkmuyorum küvette cıp cıp yıkıyorum da banyoya birlkte girince kıpır kıpır oğlum elimden kayar düşer die korkuyorum :KK52: :KK37:

canım ben dizlerime oğlumun ince kundak battaniyesini seriyorum. o zaman kaymıyor. sermesem benimki de kayar. kıpır kıpır çünkü. bugün duşluğa uçan tekme attı sonra da gülüyor sıpa.. :KK52: bir kere dene öyle yıkamayı sonra vazgeçemeyeceksin. zaten ağırlaşıyorlar küvette tutmak zor oluyor.

canım herkesin düşüncesine saygı duyarım. ama eşimin yeğeninin sünnet macerasına tanık olduğum için aklı ermeden olsun istiyorum. çocukcağız mahvoldu ağlamaktan. daha sünnet başlamadan ağlamaya başladı. ikna etmek zor oldu. hem bebekken daha çabuk iyileşiyor. benim iki yeğenim de 3-4 aylıkken oldu. maşallah çabucak iyileştiler.

canım bu tercih meselesi
ben oğlumun o stresi ve sonrasındaki acıyı yaşamasını istemedim
ama sen farklı düşünüyorsun bundan daha doğal ne var

Acıyı bende düşünüp duruyorum tabiki canımın canı acısın istemem ama biraz kendini bilsin düğününü unutmasın istiyorm diğer arkadaşları hayatının her evresinde sünnet anılarını anlatırken bebektm ben desn istemiyorum.OğlusumLa sünnet düğününde karşılıklı oynamak istiyorm ben onu pamuklara sarar acısını geçiririm sonra :21:
Şahsi fikrim bu yönde :18:

canım ben dizlerime oğlumun ince kundak battaniyesini seriyorum. o zaman kaymıyor. sermesem benimki de kayar. kıpır kıpır çünkü. bugün duşluğa uçan tekme attı sonra da gülüyor sıpa.. :KK52: bir kere dene öyle yıkamayı sonra vazgeçemeyeceksin. zaten ağırlaşıyorlar küvette tutmak zor oluyor.

bugun küvvette yaptık. yarın denicem :)))

canım herkesin düşüncesine saygı duyarım. ama eşimin yeğeninin sünnet macerasına tanık olduğum için aklı ermeden olsun istiyorum. çocukcağız mahvoldu ağlamaktan. daha sünnet başlamadan ağlamaya başladı. ikna etmek zor oldu. hem bebekken daha çabuk iyileşiyor. benim iki yeğenim de 3-4 aylıkken oldu. maşallah çabucak iyileştiler.

İnşallah öyle zor olmaz :KK19: etrafımda sünnet olan çocuklarda 2 günde kalkıp oynamaya başladılar ama öyle olur inşallah :2:

X