2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

bizim baby max. bebek arabasına da bağlanıyor puset şeklinde. arabaya da bağlanıyor. emniyet kemerinin uzunluğu alttan ayarlanıyor bizimkinde. o nedenle hala oluyor ama arka koltuğa bağlayıp tek başına bırakamıyoruz. devriliyor çünkü. biz de araştırmaya başladık. iyi bir oto koltuğu almak istiyoruz. önerilerinizi bekliyorum. :)

ooooo bir gün girmedim amma kaynatmışsınızzzz

yeni arkadaşlar hoşgelmişler
benım oğlum da bi dillendi sormayın aaa uuuuu oooooo kendi kendine bizimle konuşuyor
bayılıyorum bu haline

hoşbulduk.. benim oğlan da çok bağırıyor. sesiyle oyun oynuyor resmen. bazen de sinirli sinirli bağırıyor. fırça yiyoruz küçük beyden..

süt olarak değil de yoğurt verilebiliyor diye biliyorum. inek sütü kansızlığa yol açıyormuş. ama biraz önce kayınvalidem bir yaşına kadar herşeyi verdiğini söyledi inek sütü bile. hakkaten eşim dahil bütün kardeşleri kansız

Ya kasik mamalarin tadi cok kötü ben aynen senin dedigin mamanin aptamilini aldim tadi cok kötüydü yemedi seker attım biraz gene birin kırın etti yerken ulkerin ki guzel mi?

mama olarak milupa conformil yiyor benimki.gerçekten tadı kötü.bazen diliyle itiyor yemek istemiyor.hemen içine biraz dediğim muzlu mamadan koyuyorum. sanki az önce yemeyen o değilmiş gibi hepsini yutuyor sıpa:)

AYNEN BİZİMKİ DE normal demek ki ama çok bagırıo azarlar gibi sinirlenio yumruğunu ısırır gibi yapıo :)

süt olarak değil de yoğurt verilebiliyor diye biliyorum. inek sütü kansızlığa yol açıyormuş. ama biraz önce kayınvalidem bir yaşına kadar herşeyi verdiğini söyledi inek sütü bile. hakkaten eşim dahil bütün kardeşleri kansız [/QUOTE]

Zaten ben süt vermekten bahsetmedim ki, sütü kaynatıp hafif ılıtıp yoğurt mayalayıp hazır yoğurt yedirmemekten evde yoğurt yapmaktan bahsediyorum..peki o zaman da hazır yoğurt mu inek sutu kullanarak kaynatıp evde kendiniz günlük yada 2 3 günlük taze yoğurt yapmak mı ? Eşiniz ve kardeslerne geçmiş olsn :)

tercihe göre değişir tabi. ben köy sütüyle kendim taze taze mayalayıp yedirmeyi tercih ederim.

bebeği sabaha kadar kesintisiz uyuyan bebekler için soruyorum emziriyor musunuz uyandırıp? ne zamandır kesintisiz uyuyorlar?

Ben ulkerin pirinç ununu aldim o devam maması iceriyor zaten sen neyin kullaniyorsun? Bide pekmez daha agir gelmez mi?

güzelim anlamadın galiba ben daha bişey kullanmıyorum kızıma 6.AYDAN İTİBAREN veriyordum bu muhallebiyi.. Oğluma henüz başladım.. ağır gelip gelemeyeceğini bilmiyorum, ben bu tarifi sağlık ocağından verilen ekgıda bilgilerinde okumuştum 4. aydan itibaren yazıyordu.. 3-4 YIL ÖNCE
ayrıca SADE PİRİNÇ UNU ile yapılıyor bu dediğim DEVAM MAMASI içermiyor.. dediğin başka..

Son düzenleme:

kahvaltı için çok erken bunlar 6. aydan sonra..

bebeği sabaha kadar kesintisiz uyuyan bebekler için soruyorum emziriyor musunuz uyandırıp? ne zamandır kesintisiz uyuyorlar?

benim oğlum 3 aylıktan beri kesintisiz sayılmaz ama iyi uyuyor :) akşam 9 gibi mamasını yedirip gece uykusuna yatırıyorum. eşim vardiyalı çalışıyor. işten gece 1 gibi geliyor. o mamasını yediriyor. sabah 5 ya da 6 ya kadar uyuyor. ben deliksiz uyku çekmiş oluyorum. ya da eşim de evdeyse gece yatmadan oğlumu uyandırmadan 12 gibi mamasını yediriyoruz.gazını alıp tekrar yatıyoruz. yine 5 ya da 6 ya kadar uyuyor. gece doymayacağı için emzirmiyorum ben. bir başlasak sabaha kadar bırakmaz emer çünkü oğlum. :) sabah 5 te uyandığında yine mama yiyor.7 ye kadar uyuyor. uyandığında da yatağında kendi kendine oynuyor, konuşuyor bir müddet.. sonra çığlığı basıyor.. yeter çok uyudunuz diye...

ünlü we ünsüzler heee bu bağırmalar biz de çok fazla bir gür ki sesi sormaaaaa :111: :111:
güldüm banu alkan waziyetine
benim ki de yer değiştiyor..ablasının çıngıraklı patiği war ayağına giydiriyorum oynuyor ağzına götürüyor ayaklarını benim bebekler ayak meraklısı önce ayakların tadına bakılıyor :120:

yaa deneyeyim ben de cok teşekkür ederim

kuzuya bak :) maaşallah..
benimki de akşam 8 de(hava aydınlık oluyor artık tabi:) emziriyorum, saat wermicem o saate kadar uyuyor emzirmiyorum işte ben.. kızım da olğlum gibi 2 aylıktan beri uyurdu hatta oğlum 1 buçuk aylıkken başladı kesintisiz uyumaya.. kızımı uyandırıp emziriyordum bunu emzirmiyorum işime geliyor gündüz yoruyor beni zaten

Son düzenleme:

saat vermicem dedin ya ben daha çok merak ettim.ipucu ver bari biraz.

bilmiyorumki caim daha dr gitmedim biseyde hisetmiyorum sanki hic yokmus gibi davraniyoruz

bebeğin hayırlı olsun paris.Allah tamamını erdirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…