2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
hoşgeldin öncelikle....benim oğlum da 2 ocak ta dünyaya geldi:KK9: benim oğlum yan dönmelere başlamıştı bir haftadır bu sabah ilk defa tam tur döndü.minderinin üzerine yatırmıştım,mutfağa gidip geldi 30 sn bir baktım yüzüstü minderinden halıya inmiş vaziyette debeleniyor.elini de çenesinin altına koymuş(banu alkan gibi )oyuncaklarına bakıyordu :KK52: ben de 3.ayından sonra elma yerken yalattım,yemek masasında kucağımdayken yoğurt verdim parmağımın ucunda.4.ayı bitince de ek gıda başladık mecburen,sütüm yetmediği için.yalatmalarımın faydası olmuş kanımca,maşallah oğlum yoğurdunu da,muhallebisini de sorunsuz yedi hep. bağırmaları geçenlerde benim de aklımdaydı ,soracaktım kızlara unutmuşum.iyi ki hatırlattın.benim oğlum da aaaa,,,ooooo,,auuuuu diye bağırıyor.bağırma da öyle böyle değil.ortalığı ayağa kaldırıyor.ağlama gibi değil tabii,oyuncaklarıyla oynarken yapıyor mesela.konuşuyor sanırım onlarla :KK1: araştırdım biraz,önce ünlü harfleri çıkarması gerekiyormuş zaten,sonra ünsüzlere geçeceklermiş :)

ayneeeeen ya :) boğazı yırtılcak sanıorum bazen :p
bende yalatma tattırma suretyle herrseyi veriorum..
dönme mevzusuda tam tur degl henz ama yarım döne döne halıya inio. tam olarak da yakındır çok hareketli masallah.
bide senin bebiş kendine vuruyomu Allah'ını seversen

Arkadaslar bebislerine neler yediriyosunuz yogurdu nasil yapıyorsunuz ? Ben sadece hazir meyveli kavanozlardan veriyorum bide pirinç unu maması yapıyorum çok seviyor. .

Hazır yogurt verme diyolar. kendin sütü kaynat geceden ertesi güne yogurt yap diyolar ama ben daha yeni yeni başlıyorum yogurt hazırlamadım hiç. meyveLi hero baybnin kavonozlardan verdim biraz bende. ama yogurdu şu kendm mayalamayı istiyorum bakalım..

dün gece üçe kadar uyuyamadım. :KK43: sürekli gidip kapısından baktım. eşim de işteydi o gelince uyuyabildim. inşallah alışabilirim..

benim oğlum gezmeyi pek sevmiyor. evde olsun anne babası yanında olsun başka birşey istemiyor. bir de 3 aylıktan beri yabancılıyor. kimi görse basıyor çığlığı.. biz de kalabalığa alışsın diye gezdirmeye çalışıyoruz. arabayı pek sevmiyor. yakında da onu yayan olarak gezdirebileceğim hiç bir yer yok. ben de oğlumu alıp ikimiz beraber parklara gidelim istiyorum ama ilk denememiz başarısız oldu maalesef :KK43: araba koltuğuna bağlayıp yola çıktım. biraz uzaktı gideceğimiz yer. bir de trafik... 10 dk sonra ağlamaya başladı. uykusu geldi, emmek istedi. sakinleştiremedim. trafik bir yandan, yavrumun ağlaması bir yandan çıktığıma çıkacağıma pişman oldum... babamız olmadan bir daha uzak mesafelere gidemeyiz sanırım..
dene bakalım baktın olmuyo bi kaç ay sonra ayırırsın odasını.. aslında bebişler arabayı sever ama oto koltuğunda durmak istememiştir belki.benimkinin de bu ara arası pek iyi değil oto koltuğuyla

ben 6. aydan itibaren wericem yazıyorum yine 4. aydan itibaren werilebilir

100 ml kaynatılmış suya 1 tatlı kaşığı pirinç unu ekleyip muhallebi kıvamına gelince ılıyınca 3-4 ölçek dewam maması ekliyoruz, sonra 1-2 çay kaşığı da pekmez
dewam maması 6. aydan sonra dedikleri, 6 aydan önce bebek sütü oluyor sanırım

ben de günde bir kere bu muhallebiden yapıyorum yalnızca içine pekmez koymuyorum şimdilik. ama bu muhallebiyi kaşıkla yedirmek işkence bana, yoğurdu bile yüzünü ekşitiyo falan ama yine yedirebildiğim kadar yediriyorum bunu kaşıkla yemeyi sevmiyo ama içine azcık su ilave edip inceltip biberona koyduğum zaman içiyo sıpa nasıl alıştırıcam muhallebiye bilmiyorum. milupanın pirinçunlu ya da irmikli mi ne muhallebileri varmış onu mu denesem nasıl alıştırsam bilmiyorum. şimdilik bi müddet muhallebi vermicem daha sonra tekrar kaşıkla denicem bakalım işe yarıcak mı.

Çay maması diye bir mama yapıolar biliomusunuz.
Sabah saattlerinde veriomussun bebege cok yarıyormus.

biraz peynir biraz pekmez bir yumurtanın sarısının yarısı iyice ezilip azıcık açık çay damlatıp biraz alt suyundan koyup doyacagı kadar ekmek dograyıp yutabileceği kıvama getirilir..

Arkadaslar bebislerine neler yediriyosunuz yogurdu nasil yapıyorsunuz ? Ben sadece hazir meyveli kavanozlardan veriyorum bide pirinç unu maması yapıyorum çok seviyor. .

Hazır yogurt verme diyolar. kendin sütü kaynat geceden ertesi güne yogurt yap diyolar ama ben daha yeni yeni başlıyorum yogurt hazırlamadım hiç. meyveLi hero baybnin kavonozlardan verdim biraz bende. ama yogurdu şu kendm mayalamayı istiyorum bakalım..

günde bir öğün 3 gün elmasuyu 3 gün kayısı suyu verdim ve yoğurtla muhallebi veriyorum. kayısı biraz ekşi geldi yoğurtla karıştırıp verdim bi kaç kaşık ama yoğurdu alışasıya kadar sade vericem. sade yoğurda alışsın önce diye. yoğurdu da benim güvendiğim sütçüm var ordan alıyorum. bir bardak süt( ne sıcak ne soğuk olacak şekilde tam ılık da değil sıcağa bi nebze daha yakın olacak.bilmem anlatabildim mi :) ) bir tatlı kaşığı yoğurt. yoğurdu ayrı bir yerde çırp sütten ılınması için bi kaşık kadar al, yoğurdun içine koy. bu yoğurdu bardaktaki süte koy ağzına çay tabağı koy üstünü de sıkı sıkı ört.fırının içine de koyabilirsin sıcaklık hep aynı diye. 4 saat sonra aç ertesi gün bebişe afiyet olsun :)
not: pınar yoğurttan mayalamıştım evde mayalık bittiği için yoğurdum sündü resmen ve süte süte koktu çok kötü olmuştu.buranın tamal diye yerel bi markası var onunla yaptım gayet güzel oldu bi daha da mayalık ayırmayı unutmadım:). ekşiyen bi yoğurt markası varsa çevrenizde mayanızı ondan yapın derim. :)
biraz uzun anlatmışım ama mayalamak daha kısa sürüyor :))

Çay maması diye bir mama yapıolar biliomusunuz.
Sabah saattlerinde veriomussun bebege cok yarıyormus.

biraz peynir biraz pekmez bir yumurtanın sarısının yarısı iyice ezilip azıcık açık çay damlatıp biraz alt suyundan koyup doyacagı kadar ekmek dograyıp yutabileceği kıvama getirilir..

bu dediğin sanırım 6. aydan sonra kahvaltı öğünü olarak veriliyor.çay yerine ıhlamur ya da devam mamasıyla da olur.peyniri yumurtayı tek tek sevmezse karıştırıp veririz,aslında tek tek tadlarını almaları daha iyi ama, paşalarımız nasıl severse öyle veririz artık :)

dene bakalım baktın olmuyo bi kaç ay sonra ayırırsın odasını.. aslında bebişler arabayı sever ama oto koltuğunda durmak istememiştir belki.benimkinin de bu ara arası pek iyi değil oto koltuğuyla

canım bizim otokoltuğumuz küçük geliyor yani emniyet kemeri kavuşmuyor aşağıya,
2 hafta sonra annemlere gideceğiz,büyük olandan alsak onlar araba yönünde takılıyor diye biliyorum o olmaz,
şizinkilerin markası ne benimki kraft,sizce ne yapmalıyım?boyumuz 68 cm

hangi marka mama verdin ben bi türlü yediremiyorum kaşıklamı biberonlamı verdin 5 saat aralıksız uyuması için ne gerekirse yaparımm
ben her pazartesi işyerine izin almaya bebeğimle gidiyorum genelde kanguru kullanıyorum arabaya binince bazen ağlıyor ağlamasın diye kapının üstündeki askıya dikkat cekici sallanan bi oyuncak asıyorum bi 15 dakika oyalanabiliyo ama güneş gelmeyecek ve sıcak olmayacak yoksa oyuncakta fayda etmiyor :KK55:

ben gece yatmadan önce hero baby nin sütlü muzlu pirinçli kaşık mamasından biberona yapıyorum 150 ml. suya. birazda normal mamasından koyuyorum.koyu kıvamlı yapıyorum tok tutsun diye.gece 12 de uykuya yatıyor genelde ve sabah 6 ya doğru uyanıyor.istersen dene canım.

günde bir öğün 3 gün elmasuyu 3 gün kayısı suyu verdim ve yoğurtla muhallebi veriyorum. kayısı biraz ekşi geldi yoğurtla karıştırıp verdim bi kaç kaşık ama yoğurdu alışasıya kadar sade vericem. sade yoğurda alışsın önce diye. yoğurdu da benim güvendiğim sütçüm var ordan alıyorum. bir bardak süt( ne sıcak ne soğuk olacak şekilde tam ılık da değil sıcağa bi nebze daha yakın olacak.bilmem anlatabildim mi :) ) bir tatlı kaşığı yoğurt. yoğurdu ayrı bir yerde çırp sütten ılınması için bi kaşık kadar al, yoğurdun içine koy. bu yoğurdu bardaktaki süte koy ağzına çay tabağı koy üstünü de sıkı sıkı ört.fırının içine de koyabilirsin sıcaklık hep aynı diye. 4 saat sonra aç ertesi gün bebişe afiyet olsun :)
not: pınar yoğurttan mayalamıştım evde mayalık bittiği için yoğurdum sündü resmen ve süte süte koktu çok kötü olmuştu.buranın tamal diye yerel bi markası var onunla yaptım gayet güzel oldu bi daha da mayalık ayırmayı unutmadım:). ekşiyen bi yoğurt markası varsa çevrenizde mayanızı ondan yapın derim. :)
biraz uzun anlatmışım ama mayalamak daha kısa sürüyor :))

Ama dr lar 1 yaşından önce inek sutu paket sutleri zarali verilmez diyolar?? Bende yapicam ama bi türlü cesaret edemedim iste..

ben gece yatmadan önce hero baby nin sütlü muzlu pirinçli kaşık mamasından biberona yapıyorum 150 ml. suya. birazda normal mamasından koyuyorum.koyu kıvamlı yapıyorum tok tutsun diye.gece 12 de uykuya yatıyor genelde ve sabah 6 ya doğru uyanıyor.istersen dene canım.

Ya kasik mamalarin tadi cok kötü ben aynen senin dedigin mamanin aptamilini aldim tadi cok kötüydü yemedi seker attım biraz gene birin kırın etti yerken ulkerin ki guzel mi?

100 ml kaynatılmış suya 1 tatlı kaşığı pirinç unu ekleyip muhallebi kıvamına gelince ılıyınca 3-4 ölçek dewam maması ekliyoruz, sonra 1-2 çay kaşığı da pekmez

e ben hero baby 1 aldım , 2 siyle değiş mi edeyim acaba. 5 aylıkken da kullansam 6.aya kadar anca bitiiririm.
hem 2 nolu sunu kullanmak için erken olmaz mı bu sefer ?

ooooo bir gün girmedim amma kaynatmışsınızzzz

yeni arkadaşlar hoşgelmişler
benım oğlum da bi dillendi sormayın aaa uuuuu oooooo kendi kendine bizimle konuşuyor
bayılıyorum bu haline:nazar:

Ama dr lar 1 yaşından önce inek sutu paket sutleri zarali verilmez diyolar?? Bende yapicam ama bi türlü cesaret edemedim iste..

süt kaynayacak ama :/ Bilemedim valla bende.. drlar su da vermeyn dio :S 6 aydan önce hiç birsey vermeyin diyo :S
aile hekimimize gittik gecen hafta,tattırıyorum bişiler dedim sakın yapma dedi tamam dedm bildiğime dewam ettm Kötü bir örnek olabilirim ama annemlermiz 6 aya kadar acaba hiç bişi vermedi mi ?

Ben ulkerin pirinç ununu aldim o devam maması iceriyor zaten sen neyin kullaniyorsun? Bide pekmez daha agir gelmez mi?

merhaba.. bugün sağlık ocağında kontrolümüz vardı. oğluşum 8400 kg olmuş. boyu da 66 cm. :nazar: sütüm yetmediği için doğduğundan beri hem mama veriyorum hem emziriyorum.maşallah ikisini de bırakmadı. ben de hemşiremize sordum ek gıda meselesini. 6 ayını doldursun sonra başlarsın dedi. ufak ufak tattır şimdilik 6. aydan sonra geçeriz dedi. ben bayadır tattırıyorum yediklerimizden ama tamamen vermek için erken olduğunu düşünüyorum. allah ömür verirse büyünce herşeyi yiyecek zaten. :KK56:

bu dediğin sanırım 6. aydan sonra kahvaltı öğünü olarak veriliyor.çay yerine ıhlamur ya da devam mamasıyla da olur.peyniri yumurtayı tek tek sevmezse karıştırıp veririz,aslında tek tek tadlarını almaları daha iyi ama, paşalarımız nasıl severse öyle veririz artık :)

İŞte bu kahvaltılıklar ezilip bi sıvıyla( dediğiniz gibi dewam sutu de olabilir) yumuşatılıp mama kıvamına geliyor bir kase mama oluyor doyurucu da faydalı da ben 6 ayımıza gidelim yapmayı dusunuorum..

Herşey onlar için :KK1:

X