2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
haklısın canım
bizler doktor doktor sırf bebeklerimiz için dolaşalım
bir de tavır görelim sanki ebde keyif yapmak için rapor istiyormuşuz gibi
Rabbim görüyor

ahh ahh bana da soruşturma açılmış bu yıl çok rapor almışım,
soruştursunlar bakalım hep ezilen biz olacağız,çünkü vekil eşi,bakan yiğeni değiliz,
HARAM olsun ne kadar hakıım varsa,ne kadar zor şartlarda çalışıyorum bir bilseniz,
gittiğim okula servis de yok 1000 lira sadece yol parası veriyorum,zaten maaşımız ne kadarcık ki,
bunca borcun içinde hamileyken gidemedim rapor aldım,ohhh iyi ettim keyif de yaptım yaparım yapacağım da
bunlara müstehap

günaydın arkadaşlar. biz yarın gidicez dr a. ama ben kendim evde tarttım dün. yarın 4 ayımız bitiyor. 11 ocak doğumluyuz.kilomuz zannedersem 6800. 1 ay önce 6400 dü. bu ay adamakıllı emmedi az kilo artışı olacağı belliydi. bakalım ek gıdaya başlarmıyız sizin?

bebişlerimiz aynı gün doğumlu ve kiloları da aynıymış biz bu ay tartılmadık aşıya 15 mayısta gidecez,

günaydın kızlar bizlere çıkartılması beklenen 24 haftalık doğum izni
milletvekili eşlerine 16+16 olarak düzenlenmiştir hayırlı uğurlu olsun
bizler de birer bardak soğuk su içelim,ama o kadar bahtsızız ki o da gaz yapar bize

yuhh ciddi misin bakayım tbmm sitesine. köpekler

oğlumda dünden beri öksürük başladı.bu sabah sağlık ocağına götürdüm.şimdilik ilaca gerek yok dedi doktor.

3,5 aylık bebeğe ıhlamur kaynatıp versem 30 ml. falan olurmu acaba? yada başka ne verebilirim.

Her cocugu birbirinle kiyaslamamak lazim benimki 3 bucuk aylik ken uzzniyorsa seninki 4 aylikken bunu yapabilir . Bu bir sorun deyil farklilik gosterebilir. Benim buyuk kizda bi arkadasimla beraberdi bebeklerimiz aramizda bir kac gun vardi benim kizim 3 bucuk aylik dondu onunki 6 aylikken dondu onun kizi 8 aylikken yurudu benimki yasinda benim kizim cok daha haratliydi onunkine gore o daha once yurudu simdi koca kiz oldular kim ne zaman dondu uzandi unuttuk bile :KK66:))) onemli olan yapabilecek olmalari

kesinlikle doğru dedin bacım.

bebişlerimiz aynı gün doğumlu ve kiloları da aynıymış biz bu ay tartılmadık aşıya 15 mayısta gidecez,

bizimkide 8 ocak dogumlu geçen ay 6400 dü. bende tartıyorum evde 7 kilo çıkmıyor ama bilemiyorum 15 mayısta aşısı var ozaamn belli olur. bu ay pek almadı , sadece emziriyorum , ek gıda sız atlatsak 1 ay daha 5. ay ın ortalarına doğru başlarız ek gıdaya ..

Ewet iki aydir felan yokmus ne zsman uretilecegi de belli deyil benim eczaci arkadasim buldu bana sakaryanin bi ilcesinde getirtti . Kiyidi kosede kalmis ucra eczanelerde bulabilirsiniz belki

demir dediğiniz sağlık ocağının verdiği demir damlasımı??bugün aşıya gittik hemşire çıkardı verdi sıkıntı var falan demedi istanbul da6.700gr 64 cm olmuşuz:nazar::nazar::nazar: .sadece anne sütüyle 18 günde 400 gr almış normal dedi hemşire ek gıdaya geçme dedi.biz zaten herşeyin tadına bakıyoruz ki:KK52:

günaydınlarrr. benim sıpa hafta sonu falan demedi. erkenden ayağa dikti beni. biz bugün dr a gtcektk. randevuları doluymuş. pzt hem dr a hem sağlık ocağına gtcez. aşımız var. çok merak ediyorum boyumuz kilomuz ne olmuş. fevkaladeninfevkinde arkadaşın bebeği gb benimkide az kilo aldı galiba. emmiyo çünkü. emmiyo dersem ek gıdaya geç der mi mi bakalım.

yarın belki fırsat bulamam... hemde ilk kutlayan ben olayım dedim :) hepimizin anneler günü kutlu olsun. bunu tüüüm kalbimle hissederek söylüyorum Allah tüm evlat isteyenlere nasip etsin inşallah.

yıllarca anne olmayı bekledim ve defalarca kayıp yaşadıktan sonra oğluşuma kavuştum çok şükür. bazen hala inanamıyorum. bunları yazarken bile gözlerim doluyor. pıhtılaşma sorunum nedeniyle kayıplarım oldu ve hamileliğim boyunca hergün kendime iğne yaptım. burda da eminim çeşitli zorluklardan geçerek bebeğine kavuşan vardır. ister güç ister kolay olsun sonunda evlatlarımıza kavuştuk gerisi boş. Allah hepimizin bebeklerini korusun... bu forumu hamileliğimin başından beri takip ediyorum. çok faydalı bilgiler öğrendim sizlerden. sağolun. fakat hamileyken ya yine kaybedersem diye girip yazmaya cesaret edememiştim. doğum esnasında yapılan dualar kabul olurmuş diye duymuştum. ben orada isyeten herkese nasip et diye dua ettim çünkü bu hasreti ve yangını yaşadım. belkide o yüzden yarına kadar bekleyemedim anneler gününü kutlamak için. bu yıl her yıldan farklı ve güzel benim için. her ne kadar uyumasamda :KK9: teşekkürler oğlum beni anne yaptığın ve bu savaşta galip geldiğin için. şükürler olsun Allah ım yavruma kavuşturduğun için. bu anneler gününde bende anneyim çok şükür En Büyük TÜRKİYE
sevgiyle kalın...

arkadaşlar bebeğimin bezini internetten alıyorum 4 lü paket ama karar veremedim kaç numarasını alacağıma,
bebeğim 7 kilo prima premium care kullanıyorrum 7-18 kg 4 numAra büyük mü olur sizce,
şuanda 3 numara kullanıyoruz,

yarın belki fırsat bulamam... hemde ilk kutlayan ben olayım dedim :) hepimizin anneler günü kutlu olsun. bunu tüüüm kalbimle hissederek söylüyorum Allah tüm evlat isteyenlere nasip etsin inşallah.

yıllarca anne olmayı bekledim ve defalarca kayıp yaşadıktan sonra oğluşuma kavuştum çok şükür. bazen hala inanamıyorum. bunları yazarken bile gözlerim doluyor. pıhtılaşma sorunum nedeniyle kayıplarım oldu ve hamileliğim boyunca hergün kendime iğne yaptım. burda da eminim çeşitli zorluklardan geçerek bebeğine kavuşan vardır. ister güç ister kolay olsun sonunda evlatlarımıza kavuştuk gerisi boş. Allah hepimizin bebeklerini korusun... bu forumu hamileliğimin başından beri takip ediyorum. çok faydalı bilgiler öğrendim sizlerden. sağolun. fakat hamileyken ya yine kaybedersem diye girip yazmaya cesaret edememiştim. doğum esnasında yapılan dualar kabul olurmuş diye duymuştum. ben orada isyeten herkese nasip et diye dua ettim çünkü bu hasreti ve yangını yaşadım. belkide o yüzden yarına kadar bekleyemedim anneler gününü kutlamak için. bu yıl her yıldan farklı ve güzel benim için. her ne kadar uyumasamda :KK9: teşekkürler oğlum beni anne yaptığın ve bu savaşta galip geldiğin için. şükürler olsun Allah ım yavruma kavuşturduğun için. bu anneler gününde bende anneyim çok şükür En Büyük TÜRKİYE
sevgiyle kalın...

canım anneler gününü en içten dileklerimle kutluyorum. öyle duygulandım ki yazdıklarını okurken... ağlattın beni. Benim ilk bebeğim de düşüktü. aklıma geldikçe öyle çok canım yanıyor ki... senin durumun benden çok farklı ama hissettiklerimiz aynı. kızıma hamileyken de düşük tehlikem vardı ilk aylar ama çok şükür rabbime nasip etti onu bana, bize. ilk ve en özel anneler günümüz yarın... teşekkürler bebeğim...

arkadaşlar bebeğimin bezini internetten alıyorum 4 lü paket ama karar veremedim kaç numarasını alacağıma,
bebeğim 7 kilo prima premium care kullanıyorrum 7-18 kg 4 numAra büyük mü olur sizce,

canım ben de premium care kullanıyorum.benim oğlum da 7 kilo.4 biraz büyük geldi.3ü bir hafta daha kullansam sonra 4 e geçerim diyorum.4 lü paketin hepsini 3 alırsan o zaman da bir süre sonra küçük gelir.bence 1 paket 3 al,sonra 4 e geçersin.

benimkide 7 kilo 4 numaraya geçtim Kesinlikle daha rahat hiç 3 alma bence..

benimkide 7 kilo 4 numaraya geçtim Kesinlikle daha rahat hiç 3 alma bence..

bizimkiler 6 kiloya yaklaştılar 3 kullanıyorum ama küçük geliyor 2 paketim var btince 4 e geçeceğim ben de .bizimkilerin çok şişiyor küçük geliyor ne çabuk büyüyorlar valla daha 1 ay önce 2 idi 3 oldu ,şimdi 3 de küçük geliyor :))

ben 7 kilo iken 3 numara kullanıyordum, 1 aydır 4 numara kullanıyorum.. büyük olmaz bence derim.. 8 e doğru ilerken 3 numara küçük gelecek ve 4 lü paket alırsan elinde kalır sığamaz minişin totosu :))

Son düzenleme:
Kızlar selam
size sağlık ocağının verdiği kan damlası ferrum mu ? bana kan damlası demir dedi. ezcane ferrunu vermiş eşime ? emin olmadan kullanmak istemiyorum.

Kızlar selam
size sağlık ocağının verdiği kan damlası ferrum mu ? bana kan damlası demir dedi. ezcane ferrunu vermiş eşime ? emin olmadan kullanmak istemiyorum.

ewet ferrum canım, kullan.. bak biz bulamıcaz burada:)) sen bize o eczanenin yerini bildir ulaşalım ferrumları kapalım hemen :KK1:

gözün aydın canım,herşey yolundaymış.aşılardan sonra benimki de 2 gün sürekli mızmızlandı.2 gün hep kucakta taşıdım.hayırdır,nereye gidiyorsunuz :) ben de gitmek istiorum memleketime artık :KK5: ama bu lanet olası izinler yüzünden,rapor ayarlamak için bi hal oluyoruz.
.

Kayınvalidemlerin yazlığına geldik evi açalım diye, fareler bizden önce gelmiş:) Her yer ayakta büyük temizlik var, çocuk üşümesin diye uğraşıp duruyorum:KK43: İzin meselesi bu kadar uğraştırmamalıydı, hem kadınlar çalışmaya teşvik ediliyor, hem çok çocuk deniyor. Biz de sihirbaz değiliz ki...

Piyasa da Demir kalmamış bulan var mı
Ayın 9'unda Aile Sağlığı vermişti bana. Ama doktorumuz önümüzdeki ay başla dedi.

X