2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
canım ben oyun halısına yatırdım,bir de ana kucağında da oyun halısı gibi oyuncaklar asılı üst kısmında.ekstra bir çaba sarfetmedim.bir gün bir bbaktım kendi kendine tuttu.önümüzdeki haftalara tutmaya başlar bebişin dert etme.vakti gelince her şeyi yapıyor sıpalar.

yani normal diyorsun dimi stres yapmayayım
sağolasın cevabın için

canım saçın düzse kabarmıyorsa kullanabileceğini düşünüyorum

ben de bir şey sormak istiyorum
biz bugün tam 3.5 aylık olduk ama benım oğlum hala uzattığım şeyleri tutmuyor
sizlerinkiler nasıl başladı tutmaya
siz çabaladınız mı onlar kendi mi tuttu

bizim 4 ayımız yarın doluyor.tut deyince tutmuyor benimki. ama kendi istediğinde dönencesindeki oyuncaklarını tutuyor, emdirirken parmaklarıma sıkı sıkı yapışıyor. emziğini tutup ağzından çıkarıyor ama geri ağzına sokamıyor. bence parmaklarını tutturmakla başla. başının üstünde parmaklarını oynat tutmaya çalışsın. oyuncaklarını da elinin ulaşabileceği yerde tutup tutmasını sağlayabilirisn.

saçlarım düz, ona benzer bir model 5-6 yıl önce severek kullandım. ama hamilelikte ve doğumdan sonra saçlarım çok döküldü, yıprandı da sanki.

neden gerek olduğunu anlatayım arkadaşım.sadece anne sütü veriyorsan ve sütün bebeğini doyuruyorsa tabi ki gerek yok.ama anne sütü yetmiyosa,kilo alımız az hatta benim oğlum gibi kilo alımı iyi bile olsa bebeğin emmek istiyor fakat sütün olmadığı için açsa ve ağlıyorsa mecburen ek gıdaya başlarsın.buradaki bir çok arkadaşım ben de dahil emzirmek için,sütümüzü artırmak için her yolu denedik.sütümüz azaldı diye oturup günlerce ağladık.ek gıdaya meraklı değiliz,sadece yavrularımızın aç kalmasını istemiyoruz her anne gibi.

Çok çok katılıyorum kimse keyfinden ek gıdaya başlamıyor .....,,

ne yani şimdi tekizleri olanların yorulmaya hakkı yok mu? :) seninkiler en azından kendi kendine uykuya dalıyorlarmış.bizimki kendi kendi dalmadığı gibi bir ağlama krizi tutuyor,zorla sakinleştirip uyutuyorum,15 dk sonra yiine uyanıyor,sonra yine mız mızzzzzz .valla yorgunum dediğime pişman oldum.:KK37:

.

ben tekizler yorulmuyor demedim ,sen ikiz olabilir ben senden çok yoruluyorum şeklinde imada bulunrak sen başlattın bu durumu ..
sen başlatmasaydın ben sana kendi durumumu yazmazdım .
tekizlerden de bitek sen bebeğin yaramaz değil ,sürekli yok benim bebeğim yaramaz yok ben her işi yapıyorum vs tarzı konuşup da benim gibi ikiz annesi gelip de bir şey söyleyince birden yaraların mı depreşti anlamadım doğrusu..
sen ikiz annesi olmanın ne demek olduğunu bilmeden konuşuyorsun sonra da ben kendi durumumu anlatınca içerleniyorsun
ilginçsin doğrusu ,burada herkesin bebeğinin az çok problemleri var bi tek sen değilsin
kendini herşeye yetişen biri olarak görüyorsun anladık da herkes seninle aynı durumda burda
herkes herşeye yetişiyor ama sanırım sen kendini çok önemsemişsinki bi tek sen herşeyi yapıyormuşsun gibi geliyor
ve böyle düşündüğün için de sürekli aman bebeğim böyle ay yorgunum vs moduna giriyorsun
burda hepimiz aynı dertleri yaşıyoruz
biri gelip ikiz annesi olmak çok zor diye ALLAH Kkolaylık versin diyerek iyi niyetli bir yazı yazıyor ve sen de tam tersini yazıyorsun ben sende art niyet ararım
kendi uğraştığın işleri çok fazla büyütmüşsün kafanda
senin gibi milyonlarca kadın var ve hepsi de bu işleri yapıyor kendini bu kadar önemseme..
ben uyutuyorsam durduk yere kendilerinden uyumadı bu bebekler öyle değilmi
gecelerce uğraştım ben bunun için uyumadım ,sürekli ağlayan iki bebeğin sesleri kulaklarımda ne sanıyorsun sen bu işleri
daha bir bebeğe bakmaktan yakınırken bi de bana mı laf sokmaya çalışyrsun egonmu var anlamadım gitti
ben burda öyleki bir gün olsun yoruldum demedim farkındaysan ama sen sürekli bu moddasın
hepimiz yorgunuz yorgun olacağız tabiki bebek bakımı bu başka ne sanıyordun ki sen bu işi
hayır bakamıyorsan bakıcı tut yok bakabiliyorsan da kendi yorgunluğunu benim gibilere sataşarak çıkarmaya çalışma
ben sana insan gibi cümle kurdum peşine bir sürü şey dizdin ,konuşmayayım dedim ama anladığın dilden konuşmam gerektiğini gösterdin
artık bi sus da diğer yorgun bayanlar konuşsun bi zahmet

bizim 4 ayımız yarın doluyor.tut deyince tutmuyor benimki. ama kendi istediğinde dönencesindeki oyuncaklarını tutuyor, emdirirken parmaklarıma sıkı sıkı yapışıyor. emziğini tutup ağzından çıkarıyor ama geri ağzına sokamıyor. bence parmaklarını tutturmakla başla. başının üstünde parmaklarını oynat tutmaya çalışsın. oyuncaklarını da elinin ulaşabileceği yerde tutup tutmasını sağlayabilirisn.

saçlarım düz, ona benzer bir model 5-6 yıl önce severek kullandım. ama hamilelikte ve doğumdan sonra saçlarım çok döküldü, yıprandı da sanki.

canım şöyle söyelyim
bebğim emerken elimi ,göğsümü ,üserimdeki kıyafeti tutyor sıkıyor
kucaktayken de parmaklarımı sıkı sıkı tutuyor
hatta -4 gündür kendi kıyafetlerini çekiştirmeye başladı
ama oyuncaklara uzanmıyor pek
parmakalrımı yüzüne tutunca çok hoşuna gidiyor izliyor ama uzanma yok
dediğim gibi diğer şekilde tutp çekiştiryor

ikiz annesi veya tekiz annesi....... neticede annelik kutsaldır ne kadar yorulsakta bir gülücük siliverir yorgunluğu....ben hem ikiz hem tekiz annesiyim.illaki yoruluyorsun anne olmak kolay değil emek ister yarından sonra anneler günü ikizlerimin okulundan geliyorum anneler günü kutlaması vardı.öyle slaytlar hazırlamışlarki ağlaya ağlaya bittik oğluşumda yanımdaydı.üç yavrumla çok ama çok mutluyum yorgun değilmiyim elbette yıllardır hemde ama mutluyum.çünkü evlatlarım sağlıkla,mutlulukla yanımdalar.ben anneyim bu bambaşka bir duygu.evlatlarınız büyükçe daha çok sindirip daha iyi tadacaksınız bu tadı...allah evlatlarımdan ayırmasın....:118:

canım saçın düzse kabarmıyorsa kullanabileceğini düşünüyorum

ben de bir şey sormak istiyorum
biz bugün tam 3.5 aylık olduk ama benım oğlum hala uzattığım şeyleri tutmuyor
sizlerinkiler nasıl başladı tutmaya
siz çabaladınız mı onlar kendi mi tuttu

Her cocugu birbirinle kiyaslamamak lazim benimki 3 bucuk aylik ken uzzniyorsa seninki 4 aylikken bunu yapabilir . Bu bir sorun deyil farklilik gosterebilir. Benim buyuk kizda bi arkadasimla beraberdi bebeklerimiz aramizda bir kac gun vardi benim kizim 3 bucuk aylik dondu onunki 6 aylikken dondu onun kizi 8 aylikken yurudu benimki yasinda benim kizim cok daha haratliydi onunkine gore o daha once yurudu simdi koca kiz oldular kim ne zaman dondu uzandi unuttuk bile :KK66:))) onemli olan yapabilecek olmalari

canım şöyle söyelyim
bebğim emerken elimi ,göğsümü ,üserimdeki kıyafeti tutyor sıkıyor
kucaktayken de parmaklarımı sıkı sıkı tutuyor
hatta -4 gündür kendi kıyafetlerini çekiştirmeye başladı
ama oyuncaklara uzanmıyor pek
parmakalrımı yüzüne tutunca çok hoşuna gidiyor izliyor ama uzanma yok
dediğim gibi diğer şekilde tutp çekiştiryor

aynı benim oğlumun yaptıklarından bahsetmişsin.:) benimki de 2-3 gündür üstünü başını çekiştiriyor. parmaklarımı oynatınca çok hoşuna gidiyor. bebişlerimiz aşağı yukarı aynı anlarda aynı şeyleri yapıyorlar.sorun yoktur canım yapacaklar ve biz bu gelişimleri gördükçe şaşırıp mutlu olcaz.

ikiz annesi veya tekiz annesi....... neticede annelik kutsaldır ne kadar yorulsakta bir gülücük siliverir yorgunluğu....ben hem ikiz hem tekiz annesiyim.illaki yoruluyorsun anne olmak kolay değil emek ister yarından sonra anneler günü ikizlerimin okulundan geliyorum anneler günü kutlaması vardı.öyle slaytlar hazırlamışlarki ağlaya ağlaya bittik oğluşumda yanımdaydı.üç yavrumla çok ama çok mutluyum yorgun değilmiyim elbette yıllardır hemde ama mutluyum.çünkü evlatlarım sağlıkla,mutlulukla yanımdalar.ben anneyim bu bambaşka bir duygu.evlatlarınız büyükçe daha çok sindirip daha iyi tadacaksınız bu tadı...allah evlatlarımdan ayırmasın....:118:

Ne guzel ya uc cocuk annesi ben bu gidisle iki cocukla tirtladim buyuk kiz birinci sinif olmasi yordu beni ikizler kac yasinda

ben tekizler yorulmuyor demedim ,sen ikiz olabilir ben senden çok yoruluyorum şeklinde imada bulunrak sen başlattın bu durumu ..
sen başlatmasaydın ben sana kendi durumumu yazmazdım .
tekizlerden de bitek sen bebeğin yaramaz değil ,sürekli yok benim bebeğim yaramaz yok ben her işi yapıyorum vs tarzı konuşup da benim gibi ikiz annesi gelip de bir şey söyleyince birden yaraların mı depreşti anlamadım doğrusu..
sen ikiz annesi olmanın ne demek olduğunu bilmeden konuşuyorsun sonra da ben kendi durumumu anlatınca içerleniyorsun
ilginçsin doğrusu ,burada herkesin bebeğinin az çok problemleri var bi tek sen değilsin
kendini herşeye yetişen biri olarak görüyorsun anladık da herkes seninle aynı durumda burda
herkes herşeye yetişiyor ama sanırım sen kendini çok önemsemişsinki bi tek sen herşeyi yapıyormuşsun gibi geliyor
ve böyle düşündüğün için de sürekli aman bebeğim böyle ay yorgunum vs moduna giriyorsun
burda hepimiz aynı dertleri yaşıyoruz
biri gelip ikiz annesi olmak çok zor diye ALLAH Kkolaylık versin diyerek iyi niyetli bir yazı yazıyor ve sen de tam tersini yazıyorsun ben sende art niyet ararım
kendi uğraştığın işleri çok fazla büyütmüşsün kafanda
senin gibi milyonlarca kadın var ve hepsi de bu işleri yapıyor kendini bu kadar önemseme..
ben uyutuyorsam durduk yere kendilerinden uyumadı bu bebekler öyle değilmi
gecelerce uğraştım ben bunun için uyumadım ,sürekli ağlayan iki bebeğin sesleri kulaklarımda ne sanıyorsun sen bu işleri
daha bir bebeğe bakmaktan yakınırken bi de bana mı laf sokmaya çalışyrsun egonmu var anlamadım gitti
ben burda öyleki bir gün olsun yoruldum demedim farkındaysan ama sen sürekli bu moddasın
hepimiz yorgunuz yorgun olacağız tabiki bebek bakımı bu başka ne sanıyordun ki sen bu işi
hayır bakamıyorsan bakıcı tut yok bakabiliyorsan da kendi yorgunluğunu benim gibilere sataşarak çıkarmaya çalışma
ben sana insan gibi cümle kurdum peşine bir sürü şey dizdin ,konuşmayayım dedim ama anladığın dilden konuşmam gerektiğini gösterdin
artık bi sus da diğer yorgun bayanlar konuşsun bi zahmet

problemleri olan ve tek yorulan benim demedim hiçbir zaman.eski yazdıklarımı okuma zahmetinde bulunmadan konuşma.son yazdıklarımın birinde allah yardımcın olsun dedim sana da...herkes kendi dilini karşısındakinin anladığı dil zanneder...senin üslubunu az çok anladım...kimseye sataştığım yok ayrıca.arkadaşlar beni bilirler,kimseyle geçimsizliğim yoktur.her işi sadece ben yapıyorum gibi bir iddiam da.bakamıyorsam bakıcı tutacakmışım...bu benim bileceğim iş,insanların işine burnunu sokma bence...yorgunluktan kimin sağa sola sataştığı belli.
ayrıca;
eski mesajlara baktım...benim çok yorgunum bahar temizliği yaptım dediğim mesajımın altına "çok yorulanlar,ikiz annesiyim bir de beni düşünün" diye imada bulunmuşsun.imada bulunan ben değilim yani...benim yorgun olmam kimseyi değil de neden seni gerdi?

Son düzenleme:
şuan bebişleriniz ne yapıyor kızlar? benimkini uyutuyorum yatırıyorum 2 dk sona kalkıyor 2 dir bu şekilde . şimdi bidaha uyuttum inşallah uyanmaz. sizinkiler ne alemde?

benim sıpa karınüstü yatmayı da sevmiyor.arada bir yatırıyorum,debeleniyor debeleniyor,sonra ıhh ıhhh diyip başlıyor ağlamaya :)dönse bir dert dönmese bir dert işte.

demek ki neymiş :bundan sonra pırasayı yeşil soğanlı pişiriyormuşuz:) afiyet olsun canım.

benimkiler uslu demedim :) ikisi de çok hareketli hiç durmuyorlar ..benim de durumum aynı bi farkımız yok yani ,ailem yok yanımda hiç kimsem yok eşimden başka ,eşim yardım ediyor bana sağolsun ama yine de bütün yük bende sonuçta ,ütü temizlik olsa vız gelir bana onlarda bişey yok ,2 çocuğun beraber 5dakika ağlamalarına şahit olsan ömür boyu ütü yapmaya razı gelirsin:))
yani ev işiyle çocuk işi çok farklı şeyler ,hele 2 çocuğa birden bakmak çok çok farklı
bazen kendime şaşıyorum he-man değilim ama he-woman olduğum kesin:))
RABBİM hepimize yardım etsşn

ne yani şimdi tekizleri olanların yorulmaya hakkı yok mu? :) seninkiler en azından kendi kendine uykuya dalıyorlarmış.bizimki kendi kendi dalmadığı gibi bir ağlama krizi tutuyor,zorla sakinleştirip uyutuyorum,15 dk sonra yiine uyanıyor,sonra yine mız mızzzzzz .valla yorgunum dediğime pişman oldum.:KK37:

gözün aydın canım,herşey yolundaymış.aşılardan sonra benimki de 2 gün sürekli mızmızlandı.2 gün hep kucakta taşıdım.hayırdır,nereye gidiyorsunuz :) ben de gitmek istiorum memleketime artık :KK5: ama bu lanet olası izinler yüzünden,rapor ayarlamak için bi hal oluyoruz.

toplam 16 hafta da olsa onlardaki imkanların yüzde biri bizde yok canım.anne sütü bankası kuracaklarmış bir de.emzirmek çok önemliymiş.emzireceğiz emzirmesine de,işe başlamak olmasa.el kadar bebeyi kime nasıl bırakır insan?vicdansız bunlar.Allah belalarını versin..1 yılda en basit yasayı çıkarmadılar.kendi çıkarları olsaydı bak nasıl geceden sabaha çıkıyordu o yasa.

canım benim oğlumun 4.ayı biter bitmez ek gıdaya başladık.baş çev:42 boy 65 kilo 7100 gr.700 gr almış bir ayda ama yine de başladık.sebebi ise sütüm az,çünkü oğlum özellikle akşamları acıkıyor,emmek istiyor ama göğüslerim boş olduğu için ağlıyor açlıktan.bana dr yoğurtla başla dedi.3 gün 1 öğün yoğurt,3 gün 1 öğün muhallebi,3 gün 1 ögün meyve püresi dedi.meyve suyu değil püresini ver dedi.ama oğlum yemiyor püreyi.tükürüyor sürekli.sevmedi.[/QUOTE]

gözün aydın canım,herşey yolundaymış.aşılardan sonra benimki de 2 gün sürekli mızmızlandı.2 gün hep kucakta taşıdım.hayırdır,nereye gidiyorsunuz :) ben de gitmek istiorum memleketime artık :KK5: ama bu lanet olası izinler yüzünden,rapor ayarlamak için bi hal oluyoruz.

toplam 16 hafta da olsa onlardaki imkanların yüzde biri bizde yok canım.anne sütü bankası kuracaklarmış bir de.emzirmek çok önemliymiş.emzireceğiz emzirmesine de,işe başlamak olmasa.el kadar bebeyi kime nasıl bırakır insan?vicdansız bunlar.Allah belalarını versin..1 yılda en basit yasayı çıkarmadılar.kendi çıkarları olsaydı bak nasıl geceden sabaha çıkıyordu o yasa.

canım benim oğlumun 4.ayı biter bitmez ek gıdaya başladık.baş çev:42 boy 65 kilo 7100 gr.700 gr almış bir ayda ama yine de başladık.sebebi ise sütüm az,çünkü oğlum özellikle akşamları acıkıyor,emmek istiyor ama göğüslerim boş olduğu için ağlıyor açlıktan.bana dr yoğurtla başla dedi.3 gün 1 öğün yoğurt,3 gün 1 öğün muhallebi,3 gün 1 ögün meyve püresi dedi.meyve suyu değil püresini ver dedi.ama oğlum yemiyor püreyi.tükürüyor sürekli.sevmedi.
[/QUOTE]

canım muhllebiyi neyle yapıyosun.birde bir ögünde yogurdu yada muhallebiyi nekadar veriyosun

neden gerek olduğunu anlatayım arkadaşım.sadece anne sütü veriyorsan ve sütün bebeğini doyuruyorsa tabi ki gerek yok.ama anne sütü yetmiyosa,kilo alımız az hatta benim oğlum gibi kilo alımı iyi bile olsa bebeğin emmek istiyor fakat sütün olmadığı için açsa ve ağlıyorsa mecburen ek gıdaya başlarsın.buradaki bir çok arkadaşım ben de dahil emzirmek için,sütümüzü artırmak için her yolu denedik.sütümüz azaldı diye oturup günlerce ağladık.ek gıdaya meraklı değiliz,sadece yavrularımızın aç kalmasını istemiyoruz her anne gibi.

kilosu yerinde sutude iyi olanlar icin dedim sen niye ustune alindiki seninki yetmiyormus tabi vericeksin benimde yetmedi suan mama yiyor memeyi redetti mama verice

canım muhllebiyi neyle yapıyosun.birde bir ögünde yogurdu yada muhallebiyi nekadar veriyosun[/QUOTE]

canım mhallebiyi pirinçunu ve suyla yapıyorum.ılıyınca içine milupa mama karıştırıyorum.dr bir çay bardağı dedi bir öğünde ama fazla geldi bana.bir çay bardağı yaptığımda da bitiremedi zaten oğlum.

kilosu yerinde sutude iyi olanlar icin dedim sen niye ustune alindiki seninki yetmiyormus tabi vericeksin benimde yetmedi suan mama yiyor memeyi redetti mama verice

canım kilosu yerinde ve sütü yeten arkadaşlarım başlamak niyetinde değil.en azından benim bildiğim kimse yok bu şekilde.genelde kilo alımı az olanlar yada anne sütünün yanında mama verenler ek gıdaya başlıyor.yanılıyorsam arkadaşlar düzeltsin.üzerime alınmadım,açıklama yaptım sadece.

bu aylarda kilo alimiin az olmasi ormal zaten tabi bebek acliktan aglamiyorsa .neyse ben sadece mama veriyorum sutum bitti tamamende sadece sutle besleyenlere imreniyorum ek biseylere baslayinca bebek emmeyi birakiyor malesef:KK50:

selam kızlar,

bizde dün saglık ocagına gittik iki gündür ateşimiz vardı 38,5 larda baktı saglık ocagında ki dr bogazında ve cigerlerinde bişey yok dedi ateşi yarında(yani bugün için ) devam ederse tahlil yaparız dedi 6 saatte bir fitil ver dedi ama ben bir kez verdim sonra sürekli ölçtüm ateşini çok şükür iyi dün gecede calpol verdim sabah ateşi normaldi şimdi ölçtüm 36,5 çok şükür galiba diş ateşimiz var ama bilemedim neden ateşlendi burnu tıkalı degil öksürmüyo yani grip filan degil aşı da yaptıramadık ateş yüzünden haftaya kaldıı aşılarımız bizde ek gidaya başladık 10 gün önce (anne sütü olmadıgından erken başladık ) yogurt yiyoruz,elma suyu içiyoruz,milupanın pirinç unu var onu yapıyorum muhallebi kıvamında onu yiyoruz şimdilik bunları yiyoruz :) boyumuz 67 cm kilomuz 6.200 gr baş çevremizde 42,5 cm olmuş 700 gr almışız iyi dedi drmuz :)

15 gündür de sürekli dönüyoruz sol tarafından dönüyo yüzüsütü eli altta kalıncada kıyameti koparıyoo neyse ki artık elinide kurtarmayı ögrndi çok mız mızıız ve hep ilgi istiyoruz :KK37:

günaydın kızlar bizlere çıkartılması beklenen 24 haftalık doğum izni
milletvekili eşlerine 16+16 olarak düzenlenmiştir hayırlı uğurlu olsun
bizler de birer bardak soğuk su içelim,ama o kadar bahtsızız ki o da gaz yapar bize

onlarınki çocuk da bizimki kedi yavrusu sanki,
Allahım yaa sinirimden ölecem memleketi ne hale getirdiler,

X