2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
hepinize çok teşekkür edrim arkadaşlar içim rahatladı.demekki biraz daha var dönmemize. zaen dönse bir dert dönmese bir dert:)

yorulanlar bi de beni düşünün:)) tek bakıyorum bi de :))

yorulanlar derken beni kasdettin sanırım :) oğlum çok mızmız,bildiğin gibi değil...sadece bebek bakmak olsa tek işim yorulmam zaten.eşimin hiç yardımı yok bana,ailem memlekette.her şeye ben koşturuyorum.yemek,temizlik,çamaşır,ütü,bebek...eee hal kalmıyor tabii.Allah sana da kolaylık versin ne diyeyim.

iyi akşamlar kızlar
oğlumun pazartesi 4. ayı bitti dün aşıya götürdüm 6150 olmuş kilosu yine cok az almış(( ama 500 gr üstünde diye anne sütüne devam benim oğlum zayıf olucak kabul ettim artık. baş cevresi 40cm gecen ayda böyleydi artmamış((( aşılarımızıda olduk öncekilerde hiç sorun olmamıştı ama bu sefer eve kadar ağladı ve tüm gün mızırdayıp durdu. ateşi çıkmasın diye caprol verdim. zorla emziriyorum sağlık ocağındaki hemşire; bebekler genelde 3-4 aylıkken ve 9 aylıkken emmek istemezler memeyi bırakabilirler bu dönemlerde dikkarli olun emzirmeye sıkı sıkı devam edin biberon vermemeye çalısın dedi.
eşim de bugün yok yarın aksam gelecek umarım gece iyi gecer.

yorulanlar bi de beni düşünün:)) tek bakıyorum bi de :))

senin evdeki halini düşünüyorum daaa.Allah yardımcın olsun.mesela uykuları gelince nasıl uyutuyorsun.aynı anda mı uyuyup uyanıyorlar.

ağladıklarında ikisinide kucağına nasıl alıyorsun.tek başına nasıl baş ediyorsun.ben birine zor bakıyorum.

walla seni anlıyorum tek çocukla da insanın pestili çıkıyor..

ne güzel eline sağlık güle güle kirletin evinizi :)

benimki de dönmedi hala.. 4. aydan sonra da olabiliyor bebekten bebeğe değişiyor.. benim oğlan karın üstü yatarken poposunu kaldıra kaldıra zorla yana dönüyor ordan da sırt üstü tabi:)) bu çabalamanın nedeni sürekli karın üstü yattığından sıkılma halleri sanırsam

Son düzenleme:
dün sabah eşim memleketten geldi.. annem bir sürü şey yapmış garibim, bahçeden de taze pırasa göndermiş, bilirsiniz belki ince olurlar eşime dedim hepsi pırasa mı ewet dedi.. kızım da çok sewer anne pişir diye zıpladı inceleye inceleye doğradım.. şimdiye kadar yaptığım en güzel pırasa yemeğimi sergiledim.. o kadar nefis oldu ki 2 şer tabak yedik annem aradı akşam yemeğinden sonra içinde taze soğan da wardı dedi mükemmeliyeti taze soğandanmış

ohh afiyet olsun,bayılırım pırasaya,inşallah taze soğan bebeğine gaz olarak dönmez,ben korkuyorum daha yiyemedim pırasa da soğanda

ohh afiyet olsun,bayılırım pırasaya,inşallah taze soğan bebeğine gaz olarak dönmez,ben korkuyorum daha yiyemedim pırasa da soğanda

amaaan yiyorum herşeyi ardına ya kimyon yada acyavşan otu kaynatıp içiyorum bişey olmuyor.. bazen önlem almayıp zarar etmez dediklerim rahatsız ediyor walla..

:)))))))))))))))))))
baştan alıştırdım beraber uyutup uyandırıyorum
eskiden mesela biri uyanır diğeri uyurdu aman diğeri uyusun demedim beraber kaldırdım yatırdım
zor oldu ama alıştılar tabi bebek bu her an değişebilir :))
ben kucağa alıştırmadım hiç ayakta sallamaya da
gündüz oturma odamda yerdeler orda uykuları gelince kendiliğinden uyuyorlar geceleri de kendi odalarında uyuyrlar
ikisi bir ağlayınca emzik veriyorum müzik açıyorum birini kucağıma alıp diğerine emzik veriyorum bi şekilde idare etmeye çalışıyorum
kafam ambalaj gibi oluyor ama ne yapayım
sağolsın amin cümlemize inş.

benimkiler uslu demedim :) ikisi de çok hareketli hiç durmuyorlar ..benim de durumum aynı bi farkımız yok yani ,ailem yok yanımda hiç kimsem yok eşimden başka ,eşim yardım ediyor bana sağolsun ama yine de bütün yük bende sonuçta ,ütü temizlik olsa vız gelir bana onlarda bişey yok ,2 çocuğun beraber 5dakika ağlamalarına şahit olsan ömür boyu ütü yapmaya razı gelirsin:))
yani ev işiyle çocuk işi çok farklı şeyler ,hele 2 çocuğa birden bakmak çok çok farklı
bazen kendime şaşıyorum he-man değilim ama he-woman olduğum kesin:))
RABBİM hepimize yardım etsşn

hareketli olsunlar ama uyuyorlarsa tabi :) uyumayan mız mız bir bebekle gündüzleri kabus oluyor bazen.. çekirge gibi atlıyorum ordan oraya. 1 saat uyursa gündüz ben şaşkınlıktan iş yapamıyorum bu sefer de :)) benim için hayat akşam 8 den sonra başlıyor :)
ayrıca maaşallah diyeyim de bu koşturmada sütün nasıl yetiyor ikisine de..yoksa çift mi war onlardan daa

Son düzenleme:

Benim kızımda aynı durumda bizimde dün 4. ayımız doldu, sadece karnının üstüne yatırırsan dönüyor ama çok normal her çocuğun gelişimi farklı.

Slm herkese ne zamandır takip ediyorum ama daha yeni yazıyım dedim benim oglumda 5 ocak dogumlu dönmelere başladı gazımız hala bitmedi genelde 100 günde bitiyo diyolar ama bitmedi bizim ki 6 ay sürcek sanırım bu ara mız mız kucak istiyo bide benimle olmak istiyo

Bugün doktorumuza gittik, her şey yolunda çok şükür, artık destekli oturmaya da izin çıktı. Zaten zaptedemiyordum artık, iyi oldu :) Aşılarımızı da olduk ama mızmızlığımız başladı. Kolay değil ya, bir sürü hastalık mikrobu veriyorlar el kadar bebeklere. Galiba en çok sarsan rota oluyor, yavrumun bağırsakları çok etkileniyor Üstüne bir de yarın şehir dışına çıkıyoruz, hem de toplam yedi kişi üç saat yol, inşallah sorunsuz atlatırız...

saçlarım tutam tutam dökülüyor. hamileyken bir tel düşmezdi. şimdi evin heryeri banyonda küvet ağzımız yüzümüz saç oldu. gerçi normalmiş ama çok dökülüyo ya

tavsiye üzerine taze sarımsağı da yedim bugün bir avuç bakalım ya kocam beni boşayacak ye içi şiş sarımsak kok hallerimden ya da bu süt artacak. bilmiyorum ..boşarsa sizden bilirim kadınlar:)

Son düzenleme:
bu arada benim kız da aynı. göz hapsinde tutuyo insanı değil odadadan çıkmak göz temasını veya onunla sohbeti kesince bile hemen isyan ediyo.
sürekli ilgi istiyo.. allahtan annem tekrar geldi iki kişi anca yetiyoruz.

evde neler yok ki, oyun halısı, dondy sallanan beşik, dönenceler, ana kucağı istanbulun ortasında eve çingene salıncağı bile kurduk en sonunda tavanı delip:) ama hiçbirinini hükmü yok bizimkinini gözünde. varsa yoksa sohbet muhabbet kucakta gezme maymun gibi

Son düzenleme:
günaydın kızlar bizlere çıkartılması beklenen 24 haftalık doğum izni
milletvekili eşlerine 16+16 olarak düzenlenmiştir hayırlı uğurlu olsun
bizler de birer bardak soğuk su içelim,ama o kadar bahtsızız ki o da gaz yapar bize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…