2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
article-2095319-118fabd7000005dc-989_468x607.jpg

şunu görmüştüm değiştirme odasında, o yüzden korkuyorum bez torbalarını iyice kilitliyorum

ayyy ben ogluma hep veriyorum gidip mutfakta isimi yapiyorum:KK53:hic aklima gelmemisti ALLAH korumus tesekkurler uyari icin

ah canım heyet peşinde koşuyorum ama hala ayarlayamadım deli olacağım
bir de 3 çocuk yapacaka mışız olduuuuu
siz mi gelip bakacaksınız ???
ben de en kötü ihtimal ücretsiz izin alacağım bu ay

canım senin iznin de 8 mayısta bitmiyor muydu? ben kendimce bi hesapladım 30 gün raporla tamamlayacağım inş. seminerlere gideceğim artık.. bygün 10 aldım sonraki 4 hafta için de 5-5 alacağım.. toplam 30.. sen de bu şekilde yapsana.. tabi heyet ayarlayabilirsen en iyisi.

oğlum salıncaktan düşecekti az kalsın :KK43:( yattığı yerden kalkmaya çalışma oturmaya çalışma gibi hareketleri war epeydir hatta hırslanıyor kalkmak için.. salıncağa koydum alttan bağladım kollarını geçirmedim bir baktım doğrulamaya çalışıyor bir attım kendimi önüne üzerime geldi:KK43: öyle 3.5 aylık bebeğin düşeceği cinsten değil, ne biliim daha yan dönemiyor, ama yüzüstü yatarken yan çeviriyor kendini, oturmaya çalışıyor.. benim bebekler anneleri gibi bir tuhaf vesselam.. bir daha tövbe öyle yapmam, sıkıca bağlarım walla :KK43:(

benim anakucagindan dustu 3 kere ama yere yakin oldugundan aglamadi bile :)

Bayanlar ya harikasınız diğer Kasım, aralık topiklerine falan baktımda Ohooo yeller esiyo kimse paylaşım yapmamış doğumdan sonra unutulup gitmişler..Umarım hep böyle gider çocuklar büyüse bile..:emir_bebek: arasına bakıyorum ve Çok Keyf alıyorum:KK16: Bıngıldak denilmiş benimkindede erken Kapanma Mevcut deviti tamamen kestik,Zaten havalar güneşli artık Öncedende meraklı değildim vermeye Allah biliya ya hep UnutuyoduM bi sorunOlmaz umarım..İznim bitti bugun param aldım ziraatten asgariden yatıya Sigortam 2500 aldım hiçbir bilgim yok bu mali işlerden doğrudur dimi varmı aranızda alan?

Benim oğlum da zorla oturmaya çalışıyor, mecbur oturtuyorum artık yavaş yavaş çünkü kendi kendini kaldırıyor, tam yatırsam da kıyameti koparıyor. Destekle hafif oturur şekilde koysam kendi haline de bırakılmıyor, o yüzden ben de bu ara iptal oldum. Oyun halısı da eskisi kadar dikkatini çekmiyor:KK43: Bir de bizimki enteresan biçimde yuvarlanarak dönmüyor, olduğu yerde dönüyor:) Bazen bir bakıyorum 90 derece dönmüş oluyor:) Tutup yakalamayı öğrendi iyice, hatta kucağımda sofradayken tabakları çekmeye başladı:) Emziğini ağzından çekiyor inceliyor inceliyor, sonra tekrar sokmaya çalışıyor tekrar çekiyor bakıyor...:) Diş kaşıyıcısı aldım ama yavrucak bir iki ısırıp sonra emmeye başlıyor, bilemiyor daha. Neden-sonuç ilişkisi ne zaman gelişiyor acaba, tekme atarsam annem bakar filan gibi?

kızlar oğluşum uyandığında emziriyorum. gazı çıkıyor,kusuyor sonra koltuğa yatırıyorum.5-10 dk çıngırakla ya da kendisi duruyor.ellerini emiyor.sonra sıkılıyor.ana kucağına alıyorum konuşuyorum yine 5-10 dk sonra sıkılıyor.eline poşet veriyorum süre biraz uzuyor.yine ağlamaya başlıyor.saç kurutma makinasıyla bi 5 -10 dk daha duruyor sonra ağlıyor.kucağımda gezdiriyorum yoruluyorum tabi.demek istediğim sizde sürekli faaliyettemisiniz.sıkılıyor mu sürekli.yoksa öyle yatıyor mu.nasıl avutuyosunuz.sizde gününüz nasıl geçiyor yazar mısınız?

poşeti hiç vermedim 3.çocuğum hiç poşeti oyuncak yapmadım çok riskli bence.....bizim dönencemiz var müzikli her yere takılabilen beşiğinde bebek arabasında oto koltuğunda baya bir oyalanıyor dün jokerden müzikli arabalı diş kaşayıcı aldım bayıldı benimki elleriyle yada memesiyle oynuyor:KK55::KK55:.beşikte durmazsa kucakta tabiki oğlum işim varsa bebek arabasına koyup dönenceyi açıyorum işimide yapıyorum yemeğimizide yiyiyoruz......
http://images.gittigidiyor.com/8488/FISHER-PRICE-2-in-1-DONENCE__84885773_0.jpg
http://images.gittigidiyor.com/8488/FISHER-PRICE-2-in-1-DONENCE__84885773_1.jpg

Bayanlar ya harikasınız diğer Kasım, aralık topiklerine falan baktımda Ohooo yeller esiyo kimse paylaşım yapmamış doğumdan sonra unutulup gitmişler..Umarım hep böyle gider çocuklar büyüse bile..:emir_bebek: arasına bakıyorum ve Çok Keyf alıyorum:KK16: Bıngıldak denilmiş benimkindede erken Kapanma Mevcut deviti tamamen kestik,Zaten havalar güneşli artık Öncedende meraklı değildim vermeye Allah biliya ya hep UnutuyoduM bi sorunOlmaz umarım..İznim bitti bugun param aldım ziraatten asgariden yatıya Sigortam 2500 aldım hiçbir bilgim yok bu mali işlerden doğrudur dimi varmı aranızda alan?

canım ben de aldım benim de asgarinin çok az üstünden yatıyordu. ama gerçek maaş değildi bankaya yatan.2800 aldım ben de.muhtemelen doğrudur seninki de.

arkadaşlar bebekleriniz ne zaman dönmeye başladı. kızım şuan 3 buçuk aylık ayın 24ünde 4 olacak ama hala dönemiyor:KK43:

arkadaşlar bebekleriniz ne zaman dönmeye başladı. kızım şuan 3 buçuk aylık ayın 24ünde 4 olacak ama hala dönemiyor:KK43:

canım benım oğlum da 25 ocak doğumlu benımki de dönemiyor
sırt üstü yatarken bacaklarını toplayıp biraz sağa ya da sola yelteniyor gövdeyi kaldırıyor ama öyle tam anlamıyla dönme falan değil
ben 4 ten önce beklemiyorum ama çok dikkatli olmak lazım her an dönebilir
koltukta yatakta kenarda bırakma

oğlum salıncaktan düşecekti az kalsın :KK43:( yattığı yerden kalkmaya çalışma oturmaya çalışma gibi hareketleri war epeydir hatta hırslanıyor kalkmak için.. salıncağa koydum alttan bağladım kollarını geçirmedim bir baktım doğrulamaya çalışıyor bir attım kendimi önüne üzerime geldi:KK43: öyle 3.5 aylık bebeğin düşeceği cinsten değil, ne biliim daha yan dönemiyor, ama yüzüstü yatarken yan çeviriyor kendini, oturmaya çalışıyor.. benim bebekler anneleri gibi bir tuhaf vesselam.. bir daha tövbe öyle yapmam, sıkıca bağlarım walla :KK43:(

çok geçmiş olsun bu ara sizde bişeyler var galiba aman dikkat et yavrulara :)

benim kızımda aynı gün doğdu hala oda dönemiyor merak etme yakında dönerler inşallah :)

benimkiler bir hafta önce tam döndüler ,bir aydır yarım dönme olayları vardı ama artık tam dönüyorlar..ama dönmek de çok sıkıntılı bir durum .
bizimkiler dönüyorlar bi de üstüne kendilerini atıveriyorlar sağa sola ,bi de iki ayaklarıyla ayağa kalkmaya çalışıyorlar ,o derece hareketlendiler,ben 8 aylıkken yürümüşüm sanırım bana benzeyecekler ..
özellikle kızım aşırı hırslı akşama kadar dönme faaliyeti içinde ,dönmek de yetmiyor ayaklarıyla ayağa kalkmaya çalışıyor kalkamayınca da hırs yapıp ağlıyor
koltukta da tutamıyorum çünkü atıveriyorlar kendilerini ,yere halının üstüne temiz nevresim serdim onun üstünde debeleniyorlar
yastıklardan barikat yaptım :) oturunca çok rahat ediyorlar ama yastıktan kayıyorlar daha tam oturamadıkları için.
yani bayağı hareketliler artık işim zor :))
sürekli kemirme durumundalar ,diş kaşıyıcısı ben de düşündüm en yakın zamanda da alacağım ama daha tam olarak onu tutup emme olayları olmaz sanırım daha tam bilinçli değiller o konuda
ben 6-7 aydan sonra hareketlenirler diyordum ama bizimkiler anası gibi aceleci çıktı:))
oyun halısı da artık etkinliğini yitirdi çünkü şuan tek amaçları dönmek ,sürünmek ,ayağa kalkmaya çalışmak ve bi de kemirmek :))

Benim kiziminda 4 ayi bitti uc bucuk ayinda donmeye basladi tam benimki zaten oturmsk istemiyo direk ayaga kalkmak istiyo dun doktoro gittik 6 ay cocuk kareketi var dedi herseyi erken erken olabilir dedi dun bende yere battaniye serdim uzerine nevresim felan yere koydum ama usuttu galiba gece cok gazlandi butungece viyakladi gaz atti
Bide dun doktara sordum yikanma konusunda kulaklari kapatmayin sakin dedi temizlensin aklinizda bulunsun

benimki 22 mayısta 4 aylık olacak.henüz dönmüyor ama koltukta bırakmıyorum.

bacaklarını ve kafasını kaldırıyor.sanki pat diye döncekmiş gibi.yere yatırıyorum orda debelenirken bıraktığım yerde bulmuyorum.

bebeğim uyukusu geldiğinde katılıncaya kadar ağlıyor ayağa kalkınca gezince susuyor uyutmakta güçlük çekiyorum uyumayıncada mızmızlanıyor ne yapacağımı şaşırdım artık psikolojim bozuldu...bu durumda olan varmı

bebeğim uyukusu geldiğinde katılıncaya kadar ağlıyor ayağa kalkınca gezince susuyor uyutmakta güçlük çekiyorum uyumayıncada mızmızlanıyor ne yapacağımı şaşırdım artık psikolojim bozuldu...bu durumda olan varmı

canım benimki de biçoğumuznki gb bu ay bi garip. 2 saatte bir uykusu geliyor. tamam ne güzel emdireyim öyle uyusun diyorum. memeyi almıyor. ağlıyor. omzuma alıyorum. ağlamaya devam, ağlama mızıldamaya dönüşüyor. pışpışa devam ediyorum bıkmadan ve sonunda omzumda uyuyp kalıyor. sinirlenmeden gerilmeden devam et uyutma yöntemine. hı bu arada. bu düzensizlikler başlamadan ayağımda sallayarak uyuturdum şimdi onu beceremiyoruz. benimki 2 gündür gündüz uyku sürelerini biraz uzattı. yarım saatti en fazla. dün 1 saat 45 dk idi en fazla, bugün de 1, 5 saat uyudu uyandı emdi yine uyuyor. sabret geçeceğini düşün. inşallah düzene girer de bebeklerimizi mutlu mutlu büyütürüz

ah canım heyet peşinde koşuyorum ama hala ayarlayamadım deli olacağım
bir de 3 çocuk yapacaka mışız olduuuuu
siz mi gelip bakacaksınız ???
ben de en kötü ihtimal ücretsiz izin alacağım bu ay

çook iyi anlıyorum seni,doğum izni uzayacak diye aylardır bekledim ama yine kandırıldık:KK43:
umarım alabilirsin,aslında en güzeli bebeklrimizin yanında olmak,her anlarının yaşamak,

çook iyi anlıyorum seni,doğum izni uzayacak diye aylardır bekledim ama yine kandırıldık:KK43:
umarım alabilirsin,aslında en güzeli bebeklrimizin yanında olmak,her anlarının yaşamak,

hem ne kandırılmak
hamileliğimi öğrendiğimden beri gündemde 1 yıl oldu çıkartacaKLAR
ama kendilerine kıyak yasa yapmakta hemen uzlaştılar
daha çok üzülürüz biz
çok kızgınım çok

oğlum aynen öyle ama bahsetmiştim müzik açınca sakinleşip uyuyor..

selam kızlar ,
iki günlük yorucu iş temposundan sonra bahar temizliğim sonunda bitti.bütün ev ohhh mis gibi oldu :KK9:
oğlum bu iki gün içerisinde beni temizlikten daha çok yordu.odada asla yalnız bırakmamı istemiyor artık.kucağımdan inmiyor.benden başka kimsede de durmuyor..srekli bir mızmızlanma halleri...oyun halısını istemiyor,beşiğine koyuyorum olmuyor,dönenceyi açıyorum 2 dakikada sıkılıyor.eline oyuncak veriyorum doğru dürüst tutamıyor..4. ayımız bitti sadece sırt üstü yatarken yan döenbiliyor.geç kalmadı mı dönmesi sizce?bol bol tepiniyor sadece.kucaktan inmiyor resmen,oturmak istiyor.yatırdığım an kıyametleri koparıyor...çok yoruldummm çokkkk:KK50:

Son düzenleme:
X