2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Ayni sorunu bizde yasiyoruz emmek istemiyo beni uyutup veriyorum memeyi dun doktoro gittik 3 ay cok tehlikeli dedi cok rsstliyoruz dedi ucuncu ayda bana biboron sakin verme dedi hazira alisiyorlar cunku hemen biraak istiyorlar calistigin icinde tapacak pek bisiy yok kasikla verebiliyorlarsa belki vazgecebilir bence en kisa zamanda doktoro git

Yarın kontrol var sorucm doktora.emziğe yeni alıştı 1ay oldu.bununla alakalı olabılrmı.baZı sitelerde emziğide anneyi emmeme sebebi olarak göstermiş.
siz biberon kullandınızmı hiç?
annem sadece sabah 1öğünde veriyor biberonu ben öğlene kadar çalışıyorum sonra evdeyım zaten,hep memeyi verıyorum.gunde 1kere biberondan emmek bağımlılık yaparmı ki.off ya ilk zamanlar meme uçlarım yara diye emzirme saatinden korkardm.tam rahatladım güzel güzel emzircem diyorum şimdide o istemiyor sıpa yaa :)

iğne yapılıken biraz ağladı eğer emzik emiyorsa mutlaka yanına al ilk 24 saat için 8 saat arayla olmak üzere ağrı kesici ateş dürücü fitil verdi onu kullandık oyüzden ateşi olmadı birde antibiyotik krem kullandık bardak ve büyük bez kullandığımız için pipisi çok etkilenmiyor dikkat etmek gerekiyor biraz hatta yanına bardak ve kullandığın bezin 2 numara büyüğünüde al sünnetten sonra takarsın allah kolaylık versin

Çok saol cnm.tamam yanıma dedıklerınıde alayım bakalım inş çabuk atlatırız bizde. Zaten haftaya izin Alcam.1hafta da anca toparlanır.

Selam herkese

Bugün benim oğluşu sağlık ocağına götürdüm takibi için. tam 3 aylık oldu.6.100 gram olmuş.boyu 61 cm.yalnız doktora ve hemşireye sordum gece uyku düzüeni için ne kadar emmeli diye. 2-3 saate emmeli kan şeker düşer yosa dedi. ben gece uykusuna alıştırmaya çalışırken böyle cevap beni sinir etti ayrıca ben onu yenidoğanlarda biliyorum. 3 aylık bebekler 4 saat kesintisiz uyumaya izin verilmez mi ? sinir oldum. Bende cuma günü doğum yaptığım hastanenin doçentinden randevu aldım zaten kalça ultrasonu çektirecektim. bütün herşeyin listesini yaptım sorucam.
Siz ne yapıyorsunuz gece uykusu için ?

bana doktorum 1. ayda artık gece uyandırma acıkınca kendi uyanır dedi bir de bi yerde kilosu kadar saat aç kalabilir diye okumustum ama nerde okuduğumu hatırlayamaım ama beni oğluş zaten 3 saatten fazla uyumuyor ben ilk 1 ay dışında hiç uyandırıp emzirmedim

Arkadaşlar merhaba nerdeyse doğum yaptığımdan beri giremiyorum kk birsürü çok güzel şeyler paylaşılmış
Ocak 24 te dogum yaptım oğlum 2.5 aylık bizim sorunumuz uyku gündüzleri sürekli uyuyor sadece emmek ve birazcık dönencesiyle oynamak için uyanıyor ve dolayısıyla gece sabah 4e kadar oturuyoruz sırıta sırıta bakışıyoruz :) mesela azönce emdi ve bayıldı resmen uyku akıyo gözünden uyumasın diye elimden geleni yapıyorum ama yok üzülüyorumda sonra

Bizim gibi olan varmı aranızda ben bunu nasıl düzeltebilirim bu arada Dr umuz artık geceleri emzirmek için uyandırma istediği kadar uyusun dedi ( bu benimde rahatlamam demek :))[/

Ben bebeği gündüzleri bulunduğumuz odada uyutuyorum.emziğini veriyorum o oyun halısında bakınırken uyuyor. İnsan sesi tv sesi olduğu için çok derin uykular uyuyamıyor.1-2 saat arası uyuyor.akşam 7 ye kadar olan tüm uykuları salonda geçiyor.7den sonra yatağında dönencesi var uykusunun geldiğini anladığımda yatağına bırakıp emziği veriyorum dönenceyi açıyorum. Bi süre sonra uyuyor.9 gibi uyanıyor emziriyrm biraz uyanık kalıyor yanımızda.10 dan sonra uyuyor artık gece uykusu olduğunu anlıyor sadece emmek için kalkıyor.
Bence öncelikle gündüzleri gürültülü ortamda uyumasını sağla zatn çok derin uyuyamıycak zamanla gece uykuları daha çok düZene girecek inş

Emmesi nasil doymuyormu acaba benim kizimda huysuz gerci hep oyleydi ama kilo alamamis gecen ay emmek istemiyo hazir istiyo agzina biseyler gittimi birakiyor emmeyi
Bizimde 3 ayimiz bitiyo bugun doktor konturolu var bakalim ne soyliyecek

bizimde 3 ayımız 2 gün sona doluyor. aclıktan olduğunu sanmıyorum.kilo alımı ii. bugün gttk dr a. 6400gr olmus ve de 60 cm. belkide bu aylarda olan bişeydir. dr a sorayım diyordum unutmusum malesef. 1 aylıkkende böle olmuştu ama gecti. inşallah yine gecer:KK43:

Yarın kontrol var sorucm doktora.emziğe yeni alıştı 1ay oldu.bununla alakalı olabılrmı.baZı sitelerde emziğide anneyi emmeme sebebi olarak göstermiş.
siz biberon kullandınızmı hiç?
annem sadece sabah 1öğünde veriyor biberonu ben öğlene kadar çalışıyorum sonra evdeyım zaten,hep memeyi verıyorum.gunde 1kere biberondan emmek bağımlılık yaparmı ki.off ya ilk zamanlar meme uçlarım yara diye emzirme saatinden korkardm.tam rahatladım güzel güzel emzircem diyorum şimdide o istemiyor sıpa yaa :)

Biborana alisinca emmek istemiyorlarmis tabi istisnalar var kimi cocuk hem emiyo hem biberon aliyo emzik konusunda bende dusunceliyim kizimda emzik aliyo ama ayni sikintiyla bende urasiyorum bizim gecen az da kilo alimi azdi ne yapacagimi sasirdim buz erken basliyacaz disardan yemeye allah kolaylik versin sanada banada

Biborana alisinca emmek istemiyorlarmis tabi istisnalar var kimi cocuk hem emiyo hem biberon aliyo emzik konusunda bende dusunceliyim kizimda emzik aliyo ama ayni sikintiyla bende urasiyorum bizim gecen az da kilo alimi azdi ne yapacagimi sasirdim buz erken basliyacaz disardan yemeye allah kolaylik versin sanada banada

Haklısın işimiz zor bakalım benımkı kaç kilo olmuş.15 gün önce saglık ocağında 6.350 çıkmıştı o zAmandan beri zaten gündüzleri beni istemiyor açlıktan gına gelince zorla vrmeye çalışıyrm,gece güzel emiyor. Yarın ak koyun kara koyun belli olucak:) rotavirüs aşısınıda yaptırıcam .sen yaptırdınmı

Buarada 15 Nisan da oğlumu sünnet ettiricez.varmı aranızda başka sünnet ettiren yada düşünen.doktor popodan bi iğne yapıcaz biraz sakinleşcek sonra pipisine iğne yapıcaz.baya ağlayabilir emziğini sakın unutma dedi.siz dayanabılırseniz kollarını tutarsınız 2-3gun sıkıntı cekersın o kadar dedi.ayy nasıl dayanıcam bilmiyorum ama araştırmalarıma göre dönmeye başlamadan yaptırmak büyük kolaylık sağlıyormuş.herşey onun iyiliği için umarım kolay atlatırız.bide pipisine baktı biraz eğri gibi sünnet yaparken yan bağlardan onuda düzelticem dedi.acaba yanlış bişey yaparmı doktor. Başka bi doktora daha göstersemmi?

merhaba,
ben de ocak annelerindenim.. uzun süredir yazamıyorum o ayrı tabi :))
28 ocakta oğlumu epidural normal doğum ile dünyaya getirdim.. 3650 kg - 54cm olarak dünyaya geldi.
şu an 2 ay 12 günlük.. 5300 kg 59 cm..

sünnetle ilgili yazdığınızı görünce yazmak istedim. biz oğlumu 7 günlük iken yaptırdık. 3-4 günde iyileşti. hatta göbeği düşmeden pipisi iyileşmişti :))
hiç anlamadı diyebilirim.. pansuman yapmadık hiç onu da söyleyeyim.. gazlı bez sarıyorduk etrafına, çiş ile ıslanıp kurusa bile gazlı bezi çektire çektire canını yakmadan çıkarıyordu babannemiz.. gazlı bezin dokusundan dolayı kanatmadan hallediyorduk yani..
ben dikişli olduğumdan gitmemiştim sünnete. babası, babannesi ve amcası ile gittiler.. 11 dk sürmüş. bir iğne yapılmış sadece onu biliyorum.. popodan iğneyi ilk kez sizden duyuyorum, enteresan geldi..
bizimki cok cok küçüktü tabi dediğim gibi anlamadı bile.. sizin bebeğiniz şu an 2-3 aylık var tahminimce.. tepkisi ne olur bilemiyorum.. bizim tecrübemiz böyle..
paylaşmak istedim..

dr ile ilgili olarak da mutlaka bir cerraha götürmenizi tavsiye edebilirim ancak.. bizim dr umuz bu konuda uzmanlaşmış bir çocuk cerrahı idi.. biz çok memnun kaldık.. izmirde yaşıyor olsanız sizi mutlaka bizim dr umuza yönlendirirdim..

bu arada allah analı babalı büyütsün, acılarını göstermesin inşallah..

öncelikle geçmiş olsun benzer bi sorun bizde yaşadık. siz kaç günlükken çektirdiniz o önemli erken çekildiğinde sorun varmış gibi gözükür. çift bez kullanımı da artık kalktı demişti uzman doktor bize

Cok tesekkur ederim.3 ayi dolmasina 5 gun vardi.20 gun sonra gel dedi.sizin nasildi gecti mi.cift bez kullaniyorum.insallah yoktur bisey.kafaya cok taktim.

merhaba,
ben de ocak annelerindenim.. uzun süredir yazamıyorum o ayrı tabi :))
28 ocakta oğlumu epidural normal doğum ile dünyaya getirdim.. 3650 kg - 54cm olarak dünyaya geldi.
şu an 2 ay 12 günlük.. 5300 kg 59 cm..

sünnetle ilgili yazdığınızı görünce yazmak istedim. biz oğlumu 7 günlük iken yaptırdık. 3-4 günde iyileşti. hatta göbeği düşmeden pipisi iyileşmişti :))
hiç anlamadı diyebilirim.. pansuman yapmadık hiç onu da söyleyeyim.. gazlı bez sarıyorduk etrafına, çiş ile ıslanıp kurusa bile gazlı bezi çektire çektire canını yakmadan çıkarıyordu babannemiz.. gazlı bezin dokusundan dolayı kanatmadan hallediyorduk yani..
ben dikişli olduğumdan gitmemiştim sünnete. babası, babannesi ve amcası ile gittiler.. 11 dk sürmüş. bir iğne yapılmış sadece onu biliyorum.. popodan iğneyi ilk kez sizden duyuyorum, enteresan geldi..
bizimki cok cok küçüktü tabi dediğim gibi anlamadı bile.. sizin bebeğiniz şu an 2-3 aylık var tahminimce.. tepkisi ne olur bilemiyorum.. bizim tecrübemiz böyle..
paylaşmak istedim..

dr ile ilgili olarak da mutlaka bir cerraha götürmenizi tavsiye edebilirim ancak.. bizim dr umuz bu konuda uzmanlaşmış bir çocuk cerrahı idi.. biz çok memnun kaldık.. izmirde yaşıyor olsanız sizi mutlaka bizim dr umuza yönlendirirdim..

bu arada allah analı babalı büyütsün, acılarını göstermesin inşallah..

cevabınız için çok teşekkür ederim.doktorumuz çocuk cerrahı.şubat tatilinde ablamın oğlunu sünnet etti gerçi o 9 yaşında
ama çok memnun kaldılar.duyulmuş bi doktor.bu arada Bursa dayım ben..tamamen bayıltıcakmısınız dedim yok popodan sakinleşmesi için için bi iğne vurucam o onu biraz sersemleticek ama uyumuycak siz babasıyla ellerini tutucaksınız yardımcım da ayaklarını dedi. daha önce devlet hastanesinde sormuştum cerrahlara 1 yaşından önce yapmıyoruz çünkü narkoz verip tam uyutuyoruz buda 1 yaşın altı için ağır olur dedi. Allahım kazasız belasız atlatsak şü sünneti rahat bi ohh çekicem valla.güzel yavrum bugün tam 3 aylık olduu..

Selam herkese

Bugün benim oğluşu sağlık ocağına götürdüm takibi için. tam 3 aylık oldu.6.100 gram olmuş.boyu 61 cm.yalnız doktora ve hemşireye sordum gece uyku düzüeni için ne kadar emmeli diye. 2-3 saate emmeli kan şeker düşer yosa dedi. ben gece uykusuna alıştırmaya çalışırken böyle cevap beni sinir etti ayrıca ben onu yenidoğanlarda biliyorum. 3 aylık bebekler 4 saat kesintisiz uyumaya izin verilmez mi ? sinir oldum. Bende cuma günü doğum yaptığım hastanenin doçentinden randevu aldım zaten kalça ultrasonu çektirecektim. bütün herşeyin listesini yaptım sorucam.
Siz ne yapıyorsunuz gece uykusu için ?

günaydın
öncelikle maşallah oğluna
bizim çocuk doktorumuz gündüzleri minimum 2 saatte bir emecek dedi
gece ne yapayım kaldırayım m uyuyor 4 saat falan dedim'Sus,kimseye söyleme ,uyusun nazar değmesin değmesin 'dedi
yani artık gece uyandırmıyorum ben öyle söyledi rahat ol
sağlık ocaklarına pek güvenmiyorum ben en azından kendiminkine
rahat ol uyusun miniğin:emir_bebek:

daha önce buraya kaç kere tablo ekledim anlattım ama okumamışsınız bir kere daha anlatayım :KK1:
doktora sordum ben ,bir aydan sonra bebekleri uyandırmaya gerek yokmuş ,beslemeye de ,çünkü onlar da bizim gibi depo yapıyorlarmış , gün içinde yeterince besleniyor kilo alımı da iise kesinlikle uyandırmayacakmışsın ki gece uykusuna alışacakmış ,bizimkiler de gündüz az uyuyorlar gece sızıp kalıyorlar ,kilo alımları da gayet iy ,o yüzden uyandırıp beslemenize gerekyok ,gündüz bol bol besleyin ,gece rahatça uyusunlar ,zaten 4 aylık bir bebek kesintisiz 6-8 saat uyuyabilirmiş aklınızda olsun

daha önce buraya kaç kere tablo ekledim anlattım ama okumamışsınız bir kere daha anlatayım :KK1:
doktora sordum ben ,bir aydan sonra bebekleri uyandırmaya gerek yokmuş ,beslemeye de ,çünkü onlar da bizim gibi depo yapıyorlarmış , gün içinde yeterince besleniyor kilo alımı da iise kesinlikle uyandırmayacakmışsın ki gece uykusuna alışacakmış ,bizimkiler de gündüz az uyuyorlar gece sızıp kalıyorlar ,kilo alımları da gayet iy ,o yüzden uyandırıp beslemenize gerekyok ,gündüz bol bol besleyin ,gece rahatça uyusunlar ,zaten 4 aylık bir bebek kesintisiz 6-8 saat uyuyabilirmiş aklınızda olsun

tabloyu rica etsem bidaha eklermisiniz :KK43: benim kızım da tam 2 aylık

lk 6 hafta: Yenidoğan genellikle günde 16-18 kadar saat uyur. Bazı bebekler sık aralıklarla uyanırken bazıları 4-5 saat kadar aralıksız uyuyabilirler. İlk haftalardan itibaren bebeğinize geceyle gündüz farkını öğretmeye başlamanızda fayda var. Bunun en kolay yolu, gündüz saatlerinde uyuyorken çocuğunuzu gündelik gürültülerden uzak tutmamak, sessiz olmak için özel bir çaba sarf etmemek ve uyuduğu ortamı karanlık hale getirmemek; gece saatlerinde uyuyorken ise tam tersine mümkün olduğunca aydınlık olmayan ve sessiz bir ortam sağlamaktır.
6-8. haftalar: Bu haftalarda bebek günde 14-15 kadar saat uyur. Geceyle gündüz farkları gözlenmeye başlanır. Beslenme aralıklarının uzamasıyla gece uykusu da uzamaya başlar. İkinci ay bebeğin günlük aile düzenine alışmaya başlaması açısından önemlidir. Artık, geceleri yatmadan önce bebeğinizi uyandırıp son bir kez besleyebilir, sabahları uyandırarak güne sizin uygun gördüğünüz zamanda başlamasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin huzursuzluk ve ağlama dönemleri de (eğer kolik değilse) artık genellikle günün sonuna denk düşer ve huzursuzluğu kaka yapmayla sona erer. Bebeğiniz emip uyumaya kendini hazırlamıştır.

16. haftadan sonra: Bu dönemde bebeğin gece 7-8 saat kesintisiz uyuması beklenir. Bebek için “kesintisiz uyku”nun anlamı, derin uykudan hafif uykuya geçiş aşamalarını uyanmadan atlatmaktır. Gün içinde toplam 14 saat uyumalıdır. Hafif uykuya geçen bebek ağlar, sesler çıkarır, yatakta döner, ama unutmamak gerekir ki tüm bunlar olurken hâlâ uyumaktadır ve uyku içi bu geçiş aşamalarında kendi kendini sakinleştirerek/rahatlatarak derin uykuya geçmeyi öğrenmelidir.
Eki Görüntüle 681351

Cok tesekkur ederim.3 ayi dolmasina 5 gun vardi.20 gun sonra gel dedi.sizin nasildi gecti mi.cift bez kullaniyorum.insallah yoktur bisey.kafaya cok taktim.[/QUOTE

biz 54 günlükken gitmiştik dr a.sol kalçada gelişim geriliği vardı. 1 ay çift bez kullandık. dün gttik tekrardan.geçmiş dedi. çok şükür. inşallah sizinde gececek

slm arkadaslar bisey sorucam cevap verirseniz sevinirim ben gecen ayin 6 sinda adet olmustum ama bu ay hala olmadim acaba gecikme normal mi yoksa ben hamile olabilirmiyim:18::18::18::18::18:cok korkuyorum:KK50::KK50:

Haklısın işimiz zor bakalım benımkı kaç kilo olmuş.15 gün önce saglık ocağında 6.350 çıkmıştı o zAmandan beri zaten gündüzleri beni istemiyor açlıktan gına gelince zorla vrmeye çalışıyrm,gece güzel emiyor. Yarın ak koyun kara koyun belli olucak:) rotavirüs aşısınıda yaptırıcam .sen yaptırdınmı

Bizim verem asisi gec yapildigi icin 10 gun sonra yapilacak

selam kızlar nasılsınız ben bişey sorcam bebek arabası aldınızmı yada ne zamna alamayı düşünüyorsunuzz dışarı çıkartıryormusunuz artık bebeğinizi

X