2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Her uyandığımda bebeğimin üstünü açık buluyorum.yatağının kenarlarına sıkıştırsamda battaniyeyi mutlaka açıyor.Onu kollamam için sabaha kadar uyumamam lazım:)uyku tulumu da çok terletir evimiz sıcak oluyor çünkü.Ne tavsiye edersiniz aynı sorunu yaşayanlar çözüm buldu mu merak ediyorum.Takip ediyorum gündüzleri üstündekine uykuda da olsa taktı mı takıyor dakikalarca büyük bir uğraşla ıh ıh yapa yapa onu açıp öyle devam ediyor uykuya:)

Canım ben önce büyük penye bi battaniyeye sarıyorum kundak yapar gibi gevsek sarıyorum kollarını da dısarda bırakıyorum sonra üzerine de polar bi battaniye daha örtüyorum kolları hep dısarda oluyor o yüzden biraz sıkı giydiriyorum .

Isık açmıyorumda odamızda gece lambası var.gündüzleri oturma odasında yanımda geceleri odamızda yatırıyorum.çok şükür kusma yok bizde arada oluyor yani.aslında senın dediğin doğru bundan sonra belirli saatten sonra ışığı kapatıcam bende çok sağol bide böyle deneyeyim.

bende kundak yapıyorum penye battanıyesıyle kollarını içeri koyuyorum ama aşırı sıkmıyorum kolları içerde kalıcak şekilde.üzerinede yorganını örtüyorum.kundak yapmasam sürekli gözlerini ovuşturuyor uyumuyor.sanki böyle daha rahat uyuyor.hende üzeri açılmıyor.

bebeklerde kundak yapmak en mantiklisi hem sicramiyorlar hem ustlerini acmiyorlar hm daha rahat uyuyorlar

2aylıkken ne kadardı Paris anne sütü de alıyo mu
anne sutunude sagarak veriyorum iki aylikken5500du
maaşallah seninkine de.. benim ki 2 aylık kontrolde tombikti ama şimdi kilo alımı durdu sanki.. boyu da uzun.. sadece emiyor oğlum.. gözüme pek zayıf görünür oldu nazar oldu nazaaar
ayda bir kilo aliyorsa iyidir canim merak etme ne guzel sadece emziriyorsun benimki doymadi sadece sutle mamada yiyor
kilosunu 150 ile çarp günlük alması gereken miktar ortaya çıkıyor
geceleri ne yapıyorsun peki uzun uyursa uyandırmıyorsun sanırım
kaç kilo doğdu bebiş

geceleri kendikurulu saat gibi uyaniyor karnini doyurup yatiyor o uyanmasa ben hic dokunmuyorum cunku kilolu zaten hem gece hem gunduz yiyor

bebeklerde kundak yapmak en mantiklisi hem sicramiyorlar hem ustlerini acmiyorlar hm daha rahat uyuyorlar

Napıp edip o kundağıda açıyor kızımda yangın vaaaar:)üşütüyor sanırım sabahları hiçbirşey yemek istemiyor öğürüyor sürekli

nasılsınz?Bebişleriniz nasıl artık büyüyoruz
size bir şey soracaktım ,rota virüsü aşısı yaptırdınız mı?(ZEhirli ishal) yaptırdıysanız 2 dozluk mu 3 dozluk mu?kafam karışmış durumda
benim oğlum 69 günlük ama hala bir düzenimiz yok bir tek memeyi 2en erken 2 saatte veri,yorum doktorum dedi
ama uyku düzeni denen birşey yok gündüz uyumuyor iş yapamıyorum
gece biraz uyur sonra ıkınmaktan ne o uyur ne de ben uyurum
hala gaz sorunumuz var kullanmadığım şey kalmadı
en son tamany wind salbe merhem aldım akşamları sürüyorum ama bilemiyorum
kakasını yaparken zorlanıyor öncesinde bir ıkınma ve zırlama törenimiz oluyor sıvı kaka bir de
bunları yaşayan var mı?
bir de konu sahibi arkadaşın eşiyle ilgili bir gelişme var mı?
umarım iyidir

çok ama çok üzüldüm ALlah rahmet eylesinn
ALlah sabır versin
gazmış kakaymış hepsi boş geçecek inanın çok üzüldümm
mekanı cennet olsun
çok zor bir sınav

Napıp edip o kundağıda açıyor kızımda yangın vaaaar:)üşütüyor sanırım sabahları hiçbirşey yemek istemiyor öğürüyor sürekli

ben sadece kollarini kundak yapiyorum sikica bagliyorum cok ugrasiyor ama acamiyorsirtini kalin tut altinda biseyler giydir

Son düzenleme:

benim oğlum da aynen öyle gündüzleri.. iş yapamıyorum.. sürekli mız mız.. uuyuyor uyanıyor hemen..kaka yapamıyor biriktiriyor 2 gün sonunda yapıyor bazen.. aynen biz de dün wind sable aldık.. 1 kez yaptık.. günde kaç kez yapmalı masaj süresi ne kadar olmalı? ilkinde pek bişey farketmedi sanki bir de kızardı karnı..
biogaia kullanıyorduk o zaman sanki daha iyiydi.. bitmişti.. düzeldi diye almadım.. tekrar mı başlamalı ne..?

benim ki gece gündüz karın üstü yattığından, üstünü açamıyor

aman gece cok dikkat et bogulur falan ALLAH korusun oyle yatmasi cok iyi bebekler en cok yuz ustu yatinca rahat ediyorlarmis gazlarini daha rahat cikartiyorlar hemde cok cabuk surunmeye basliyorlarmis

bizimkiler de yüzüstü yatıyorlar ve çok seviyorlar
yüzüstü yatırır yatırmaz 5dakika içinde gazları da çıkıyor
yüzüstü yatırıp kafasını bi tarafa çeviriyorumki nefes alsın diye.
gerçi onlar on kere dönüyorlar o ayrı ama onlar zaten kendilerini en rahat pozisyona ayarlıyorlar

aman gece cok dikkat et bogulur falan ALLAH korusun oyle yatmasi cok iyi bebekler en cok yuz ustu yatinca rahat ediyorlarmis gazlarini daha rahat cikartiyorlar hemde cok cabuk surunmeye basliyorlarmis

allah korusun.. napiim walla hiç uyumuyordu geceleri de alıştırdım karın üstü yatmaya..böyle yatan bebekler en başta kafalarını çabuk dik tutuyorlar, çewiriyorlar:) kızım da böyle uyuyarak büyüdü.. iyi hoş oğlum karın üstü yatsa bile gündüz yine uyumuyor ama alıştı şimdi artık.. sırt üstü yatır gözler anında açılır

kolay çeviriyorlar ya kafalrını artık, ben de endişe etmiyorum.. gözlemliyorum sadece.. sırt üstü de yan da yatsa allah'a emanet..

az önce bir sayfada arı sütü bal polen werdiklerini okudum doğduklarından itibaren bebeklere! dehşete düştüm..
artık ballar üzerine bile 1 yaşından önce werilmesinin sakıncalı olduğu yazılacak, ,insanlar hiç mi bunları bilmiyorlar

Biz geçen gün yaptırdık sanıyorum 3 dozluktu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…