2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Ya arkadaslar kizim bugun cok huzursuz.uyumuyor ayagimda salliyorum surekli.bugun komsudaydim kalabalikti bayagi,cok sevdiler nazar mi aldi acaba okuyup duruyorum.benim kizimda hapsuruyor bezini degistirirken bide odadan disari cikinca.birkac gundur agzinda kopukte oluyor.gunde bir iki defa oksurdugu oluyor.ne bileyim cogu kiside oluyor heralde.

günaydın hanımlar,

benim kızımda hapşuruyor hemde çok burnu tıkalı zamn zamnda öksürüyor bende korktum bronşit mi acaba diye benim ablam hemşire o baktı kızıma yok degil dedi bronşit olunca gögüsünden hırıltı şeklinde ses gelir ve öksürürken balgamdan dolayı bogulur gibi olur dedi yani bildigim bu kadar kızlar :26::26:

Bu belirtiler bizde de var bayada hırıltı var ama doktoru her defasında birşeyi yok hepsi burnunun tıkanık olmasından kaynaklanıyor diyor.Öksürük hapşuruk,köpük,hırıltı hepsi mevcut.hırıltı genzinin tıkanıklığındanmış.Yarın tekrar götürücez inşallah aynı şeyleri söyler.Hasta olsa mama yemez keyfi olmaz diye düşünüyorum umarım yanılmıyorumdur

Ya arkadaslar kizim bugun cok huzursuz.uyumuyor ayagimda salliyorum surekli.bugun komsudaydim kalabalikti bayagi,cok sevdiler nazar mi aldi acaba okuyup duruyorum.benim kizimda hapsuruyor bezini degistirirken bide odadan disari cikinca.birkac gundur agzinda kopukte oluyor.gunde bir iki defa oksurdugu oluyor.ne bileyim cogu kiside oluyor heralde.

Çok oku gerçekten nazar çok değiyor onlara biz bikere restorana götürmüştük gelen giden sevdi.Ertesi gün çocuk yarım saatte ağlama kırizine giriyor öyle böyle değil ama.Onu keyiflendiren herşeyi yapıyoruz banamısın demedi hiç uyumadı.Çok okuduk düzeldi.Babası okusun özellikle.Evden çıkarmadan da okuyun lütfen

burun tıkanıklığı için sık banyo yaptırmak gerekıyormus ve odasında su ısıtıvcısını kapağı açık 15dakka çalışmak lazımmış

Bu belirtiler bizde de var bayada hırıltı var ama doktoru her defasında birşeyi yok hepsi burnunun tıkanık olmasından kaynaklanıyor diyor.Öksürük hapşuruk,köpük,hırıltı hepsi mevcut.hırıltı genzinin tıkanıklığındanmış.Yarın tekrar götürücez inşallah aynı şeyleri söyler.Hasta olsa mama yemez keyfi olmaz diye düşünüyorum umarım yanılmıyorumdur

biizmkilerde doğduklarından beri hapşırma var ama bu normalmiş ,hava sirkülasyonundan oluyor hastalık olsa yemez huzursuzlanır ateşlenir mutlaka belirtisi olur ama herşey normalse sıkıntı yapmaya gerek yok

öncelikle emerbor arkadaşım..

benim yavrumda 40 günlükkken geçirdi bronşit.. abisi grip olmuştu kreşten kaptı ondan da minik yavru kaptı.. biz de anlayamadık başta hapşuruyor dedik ertesi gün gitsek mi gitmesek mi derken hastaneye gittik ve yavrunun epey kötü olduğunu öğrendik.. ve malesef antibiotik kullandık dr çok hızlı ilerleyeceğini söyledi..

aman kızlar yavrunuz hapşurursa ağzında köpük birikiyorsa, öksürüğü varsa ihmal etmeyin.,

şimdi iyiyiz çok şükür ama korkuyorum hastalanacak diye.. benim için de çok zor günlerdi..

köpük derken nasıl acaba salyası akıyor bazen salya oluyo ağzında onun köpüğümü?

burun tıkanıklığı için sık banyo yaptırmak gerekıyormus ve odasında su ısıtıvcısını kapağı açık 15dakka çalışmak lazımmış

2 günde bir banyo yaptırıyoruz sık oda havalandırıyoruznbuhar makınesını çakıştırıyoruz eskısıne nazaran düzeldi biraz fakat burun damlası tam işkence bizde kıyameti kopartıyor hiç istemiyor o yuzden cok damlatamıyorum.Birde burda arkadaşlar yazdıklarına göre önce sümük çekme operasyonu yapıp sonra damla damlatıyorlar anladığım kadarıyla.Ben öyle yapmıyorum önce damla sonra çekiyorum öyle daha çok çıkıyor:)

2 günde bir banyo yaptırıyoruz sık oda havalandırıyoruznbuhar makınesını çakıştırıyoruz eskısıne nazaran düzeldi biraz fakat burun damlası tam işkence bizde kıyameti kopartıyor hiç istemiyor o yuzden cok damlatamıyorum.Birde burda arkadaşlar yazdıklarına göre önce sümük çekme operasyonu yapıp sonra damla damlatıyorlar anladığım kadarıyla.Ben öyle yapmıyorum önce damla sonra çekiyorum öyle daha çok çıkıyor:)

zaten doğrusuda senin yaptığın önce yumuşatman gerek sonra içini temizle .benim oğlanda burun damlasına kıyameti koparıyordu anne sütü damlatıyorum genzine gidince kızmıyor tanıdık tat nede olsa :KK1:harikada yumuşatıyor ve açıyor deneyin anne sütünü...

arkadaşım bende ocak annesiyim daha öncede yazmıştım biogaia bende kullandım fayda görmedim fakay acı yaşna otunu hergün veriyorum çok şükür faydası oldu oğluma umarım sizede fayda eder

canım acı yavşan otunu ne kadar weriyorsun?günde kaç kere?

zaten doğrusuda senin yaptığın önce yumuşatman gerek sonra içini temizle .benim oğlanda burun damlasına kıyameti koparıyordu anne sütü damlatıyorum genzine gidince kızmıyor tanıdık tat nede olsa :KK1:harikada yumuşatıyor ve açıyor deneyin anne sütünü...

Ay çok isterdim damlatmayı ama bir damla bile yok maalesef:)aptamil damlatsam olur mu ki acaba:))

canım acı yavşan otunu ne kadar weriyorsun?günde kaç kere?

günde bir kere veriyorum 3 çay kaşığı ama verirken 1 çay kaşığını akıtıtyoruz tadı çok acı ben birazda şeker atıyorum akşama doğru veriyorum benim oğlumun gazı akşamları daha fazla oluyor çünkü işallah fayda görürsün

günde bir kere veriyorum 3 çay kaşığı ama verirken 1 çay kaşığını akıtıtyoruz tadı çok acı ben birazda şeker atıyorum akşama doğru veriyorum benim oğlumun gazı akşamları daha fazla oluyor çünkü işallah fayda görürsün

ben geçen gün werdim etki olmadı gibi.. kendim de içtim, çok kötü tadı..bir tutam attım bir bardak suda demledim.. yoksa kaynatıcaz mı?

arkadaşlar gündüz uykuları nasıl bebişlerinizin? belirli saatlerde yatarlar mı? ne kadar uyurlar?

bende önce damla damlatıp temizliyorum sonra nemli kalması için 1 2 damla daha damlatıyorum çünkü pompa ne var ne yok cekiyor pompa olarakta otribebe yi öneririm daha hassas

2 günde bi yıkayınca hasta olmuyo mu peki ?

merhaba arkadaşlar nasılsınız
kızm bgn daha iyi çok şükür şuruplar iyi geldi
dünden beri ben çok fena gribe yakalandım..kıza yaklaşmayim diyorm olmuyor..maske takıyorm nefes alamıyorm..ana kız idare ediyorz birbirimizi
kızm hasta oldugnda mutlakaa bnde hasta oluyorm ben hasta oluncada o oluyor
çok geveze olduk bu günlerde..kucaga alın diye yalancıktan aglıyor
birde iki elinide ağzına sokmaya çalışıyor iemiyor..ilerde alışkanlık haline getirmez inşallah..emzkte emmiyor
banyoda ettirmedim bi kaç gündür hasta diye korkkuyorm
bizden bukadarr
kendinizede bebişlerede iyi bakn

merhaba arkadaşlar nasılsınız
kızm bgn daha iyi çok şükür şuruplar iyi geldi
dünden beri ben çok fena gribe yakalandım..kıza yaklaşmayim diyorm olmuyor..maske takıyorm nefes alamıyorm..ana kız idare ediyorz birbirimizi
kızm hasta oldugnda mutlakaa bnde hasta oluyorm ben hasta oluncada o oluyor
çok geveze olduk bu günlerde..kucaga alın diye yalancıktan aglıyor
birde iki elinide ağzına sokmaya çalışıyor iemiyor..ilerde alışkanlık haline getirmez inşallah..emzkte emmiyor
banyoda ettirmedim bi kaç gündür hasta diye korkkuyorm
bizden bukadarr
kendinizede bebişlerede iyi bakn

İnşaallah ikiniz de bir an önce iyileşirsiniz, normalde bile zor bebişle ilgilenmek, hastayken daha da zor olur. Bizim ufaklık da bu ara ellerini şapırdatıyor, iki gündür de bakmaya başladı ellerine, çok komik ya sanki acayip bir şey görmüş gibi bakıyor:) Ama tutma filan pek yok, birkaç sitede bu ay başlar yazıyor ama bizde daha başlamadı.

İnşaallah ikiniz de bir an önce iyileşirsiniz, normalde bile zor bebişle ilgilenmek, hastayken daha da zor olur. Bizim ufaklık da bu ara ellerini şapırdatıyor, iki gündür de bakmaya başladı ellerine, çok komik ya sanki acayip bir şey görmüş gibi bakıyor:) Ama tutma filan pek yok, birkaç sitede bu ay başlar yazıyor ama bizde daha başlamadı.

Ben çok uğraşıyorum tutsun bişeyleri ama tutmuyor oda,ellerine bakışlar gerçekten komik oluyor,sonuna kadar açıp şaşı yapıyor gözlerini ellerin yanı sıra kıyafetlerinin kolları hep ıslak ağzında sürekli

X