2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ayın 13.de aşıya gitmiştik 5220ydi normal demişti ebe seninki nekadar

aynı cnm valla ayın 13nde 5270 di :) doktor bu saatten sonra almaz demişti bana emzik için,bn de alması için uğraşmıım dıe öle söluosunuz bnce demiştim,çunku öğrendgme göre 5. ayda bile emzik alan varmış..ara ara vermeye devam edıorum bn ama ısrar etmıorum yüzünü öle ekşitince kıyamıorum ona :) bnm de bu bebek tecrübesizliğime denk geldi ıkıncısınde ilk işim agzına emzik sokmak olacak:)

aynı cnm valla ayın 13nde 5270 di :) doktor bu saatten sonra almaz demişti bana emzik için,bn de alması için uğraşmıım dıe öle söluosunuz bnce demiştim,çunku öğrendgme göre 5. ayda bile emzik alan varmış..ara ara vermeye devam edıorum bn ama ısrar etmıorum yüzünü öle ekşitince kıyamıorum ona :) bnm de bu bebek tecrübesizliğime denk geldi ıkıncısınde ilk işim agzına emzik sokmak olacak:)

bizim kızlar aynı gidiyor hadi hayırlısı bakalım :)) bende bende..ikincisi dogsun direk emzik vercem şimdi pek üstelemedim kıyamadm..nerdensn arkadaşm sen bn adana

ha bi de doktorun dediğine göre bu çılgınlar gb emme isteği 4.ay bitiminde azalcakmış,çunku artık doyduğunu anlıycakmış çevreye ilgisi artcakmış falan filan,bakalım öyle mi olacak..

bizim kızlar aynı gidiyor hadi hayırlısı bakalım :)) bende bende..ikincisi dogsun direk emzik vercem şimdi pek üstelemedim kıyamadm..nerdensn arkadaşm sen bn adana

bursadayım bn.. eşimin memleketindeyim,istanbuldan buralara gelin geldik :)

arkadaşım ben de emzik vermeye çalıştım iki defa kustu pes ettim senin melek de mi kustu sonra aldı?ben de mi denesem nuk acaba?

kusmadı ama midesi bulanıyor öğürüyordu, silikon emziği çok uykusu gelecekte yanlışlıkla alıyordu ağzına:) azıcık emiyor atıyordu

Benim ikincisi ama olmayınca olmuyor, ben aventin ortadontik emziğin aldım. Emziği emebiliyor ama emmek istemiyor, bazen çok uykusu varsa yada arabayla dışarıya çıkarsak alıyor gece bile tutmuyor. Ağladığında, huysuz olduğunda kesinlikle emmiyor, ki bence emzik en çok o zaman lazım.

Benim ikincisi ama olmayınca olmuyor, ben aventin ortadontik emziğin aldım. Emziği emebiliyor ama emmek istemiyor, bazen çok uykusu varsa yada arabayla dışarıya çıkarsak alıyor gece bile tutmuyor. Ağladığında, huysuz olduğunda kesinlikle emmiyor, ki bence emzik en çok o zaman lazım.

aynen öyle işte bizimki de o durumlarda tutuyordu, ama bu emziği ağlayınca werdim bugün atmadı walla..

ahhh benim bebişinde gözünde çapaklanma var netira nın tek kullanımlık tüplerinden verdi dr ama geçmedi daha,bide kızlar oğlumun kafasında konak olmuş zeytinyağı sürdüm fırçaladım başka önerileriniz var mı çok çirkin duruyor hemen geçirmem lazım.uyku düzenimiz oturmadı halaaa emme konusuna değinmişsiniz bebnim bebek de bu aralar emzik niyetine kullanıyor memeyi,dışarıda güneş var ama biz pencereden bakmakla yetiniyoruz henüz,gezmeye hiç çıkmadık,bebek arabası alacağım kullanışlı bişey araştırıyorum sizler ne aldınız yardımcı olur musunuz?

Geçen gün biraz baktım, Sunny Baby'nin bir modeli çok hoşuma gitti. Hem çok hafif baston gibi, hem de çift yönlü ki bu ikisi bir arada pek bulunmayan bir özellik. Koltuğu tam yatıyor, üstü de kapanıyor. Saraçhane'de sordum 330 tl idi.

Geçen gün biraz baktım, Sunny Baby'nin bir modeli çok hoşuma gitti. Hem çok hafif baston gibi, hem de çift yönlü ki bu ikisi bir arada pek bulunmayan bir özellik. Koltuğu tam yatıyor, üstü de kapanıyor. Saraçhane'de sordum 330 tl idi.

bizim ki de sunny baby we anlattığın özellikte.. kızımın bebek arabasını memlekete gönderdik taşımayalım sürekli diye, istediğim özelliklerde bunu bulduk, çok memnnunuz..

Ay bizde araştırıyoruz almak için sunny babynin hangi modeli memnun kaldığınız acaba bir model gösterseniz

ahhh benim bebişinde gözünde çapaklanma var netira nın tek kullanımlık tüplerinden verdi dr ama geçmedi daha,bide kızlar oğlumun kafasında konak olmuş zeytinyağı sürdüm fırçaladım başka önerileriniz var mı çok çirkin duruyor hemen geçirmem lazım.uyku düzenimiz oturmadı halaaa emme konusuna değinmişsiniz bebnim bebek de bu aralar emzik niyetine kullanıyor memeyi,dışarıda güneş var ama biz pencereden bakmakla yetiniyoruz henüz,gezmeye hiç çıkmadık,bebek arabası alacağım kullanışlı bişey araştırıyorum sizler ne aldınız yardımcı olur musunuz?

Ben besiginide bebek arabasini da massimo ricco dan aldim.acayip guzel butun ozellikleride var.kullanisli yani.simdi heryer kar disari cikamiyoruz.arabanin bagajinda avm ye gittigimizde kullaniyorum.tavsiye ederim.kullanimida rahat.bilmiyorum aranizda kullanan varmi.

Arkadaslar dogumdan sonra kilo durumunuz nasil.benim ilk zamanlar istahim felan yoktu zorla yiyordum.simdi ise hemen acikiyorum.ya kilo vermek birsey degilde kizimi emziriyorum ondan cekiniyorum beslenmesi acisindan.mesela ekmek tatli yemesem bebegime zarari olurmu sutumu engellermi.gereksiz de yemek istemiyorum.kiyafetlerim olmuyor.moralim bozuluyor.iyice kendimi saldim sanki.sizde durumlar nasil.kilo derdine care bulan varmi?

Arkadaslar dogumdan sonra kilo durumunuz nasil.benim ilk zamanlar istahim felan yoktu zorla yiyordum.simdi ise hemen acikiyorum.ya kilo vermek birsey degilde kizimi emziriyorum ondan cekiniyorum beslenmesi acisindan.mesela ekmek tatli yemesem bebegime zarari olurmu sutumu engellermi.gereksiz de yemek istemiyorum.kiyafetlerim olmuyor.moralim bozuluyor.iyice kendimi saldim sanki.sizde durumlar nasil.kilo derdine care bulan varmi?

güzelce ye bence sütün kalitesi artsın bebeğine kilo aldırsın sakın yemeyi kesme ,özellikle tatlı sütü artırmaz ama kalitesini arttıyor
kuruyemiş ye ,sağlıklı beslen ki sütün kalitesi güzel olsun
kilo vereceğim diye düşünürsen sütünün kalitesi etkilenr
ben 20 kilo almıştım ilk 1 haftada 15 kilo verdim 1 ay içnde de eski kiloma döndüm
ama ben zaten çabuk kilo veren biriyim ,bi de bende çok ödem vardı birden eridi gitti
bol su iç kiloya iyi geliyor yediklerine dikkat et ama özellikle kilo vermeye çalışma
zamanla verirsin
araba alanlar ben de sunny baby flamingo ikiz arabasını alacağım hem fiyatı uygun hem de güzel
hepsine baktım sadce marka fiyata yansımış aşağı yukarı hepsi aynı
ben en hafifi olsun istedim ikiz olacağı için ve bunda karar kıldım
siz de hafif olanı seçin bence hantal olanları ben hiç sevmiyorum

ben ekmeği bılmıorum ama hiç tatlı yemiyorum,tatlıyla pek aram yok bnm zaten,sütten yana bir sıkıntı yaşamadım simdiye kadar,ben günde 2 litreden fazla su içiyorum sadece,onun dışında hersey eskısıyle aynı. bnm hamılelikten 4 kilom kaldı,49 la hamıle kalmıştım,66 kiloda doğum yaptım sezeryanle,suan 53 kilodayım,emzirirken kendı kendıne gıttı kilolar. şuan canını sıkma bence kıloyla,bı altı aylık olsun bebişlerımız ek gıdaya başlasınlar ondan sonra bişiler düşünülür bnce,şuan moral en önemlisi çünkü.

Sutunun kalitesi kesinlikle azalir ilk 6 ay gercekten rejim yapilmaz zaten emzirirken cok enerji harciyorsun bide bunyen zayif duser takinti yapma kilolari ben ilk dogumda emzirirken cok kilo almistim daha sonra hepsi gitti hic bi urasta bulunmadim bu hamileligimde cok kilo almadim kolesturol ve seker cikti dikkat ettim yediklerime.sen bi bebek besliyorsun unutma nekadar iyi beslenirsen okadar direncli olursun

ben 60 la hamile kaldım 73 ile dogum yaptım şimdi 67 kiloyum ama aç kalamıyorum çok çabuk acıkıyorum o yuzden rejim falan düşünmüyorum emzirdiğim için kilo almıyorum fazla kilom var ama şimdilik mutluyum kızımı doyuruyorum ya :)

X