2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
lavnantayı nasıl yaptın canm kaynatıp saçınımı yıkadn

1 tatlı kaşığı lavantayı, 1 litre suya koyup kaynamaya başlayınca kapatıp 10 dk demlenmeye bırakıyorsun.. ılıyınca saçın temizse yada yıkadıktan sonra yarım saat bekletiyorsun...sonra duruluyorsun..

O denetleyenleri Allah iyi etsin inşallah.Aynı sorun bizde de var çocuğum babasız büyüyor sanki:)Geçmiş olsun

öyle tabi sağmak daha zor ama emzirmeyle uğraşmam çok zor hem emince uzun uyumuyorlar biberonla emdiklerinin 3 katı içip 3 katı uyuyorlar bu da bana dinlenme fırsatı veriyor
zaten 2 bebeyle oldukça yoruluyorum biberonla besleyince en azından dinlenebiliyorum
memede azmı içti çokmu ne kadar içti bilemiyorsun
bi de memeyi tam boşltmadı diye sağmak zorundasın yine çünkü meme boşalmazsa iltihaplanıyor o da var
benim oğlan zaten az ve sık içmeyi seviyor
mememde olsa 5 dak emip tekrar acıkacak sürekli meme isteyecek denedim çünkü biliyorum
tek olsa hiç tınmam hep emziririm de iki bebeyle olmuyor
bizimkiler biberonu 15 dakikada hüpletiyorlar az içme olayları yok ondan da rahat oluyor
15 dakikada içip bi güzel uyuyorlar

bu arada ben burda çok söyledim bebeleri dışarı çıkartmayın hasta edersiniz diye ama dinlemediniz ,daha havalar soğuk bebe dışarı çıkarma havası değil
en azından 15 günü daha var ısınması için
emerbor geçmiş olsun RABBİM şifa versin
ben iice ısınmadan çıkartmayacağım kararım kesin

Bizimkinin gözü 15 gün kadar düzelmemişti, tobrex damla kullandık bir haftada geçti. Doktor eğer geçmezse dediğin gibi gözyaşı kanalı tıkalı olabilir dedi, burnunun üst yanlarına gözün altına masaj yapın altı aya kadar sürebilir dedi.

Biz biriyle uğraşamıyoruz, Allah kolaylık versin:) Bugün bizimki de öğlen 12-gece 12 arası toplam bir saat uyumamıştır. Bir günleri bir günlerine uymuyor bu bebişlerin.

arkadaşlar merhaba bn de sizi uzun zamndır takip edıorum yazmak bu güneymiş :) bn de sizn gb ocak annesiym kızım bugün tam 2 buçuk aylık oldu,sağlığı yerinde çok şükür,ama hep kucağımda daha doğrusu mememde emzırme aralığı diye bişe yok,emzikte almadı,onun emziği de doyma kaynağı da benm ,yazdıklarınızı okuyorum özellikle ikiz annesi arkadaşım bi özendım kı sana sorma,bn tuvalete bile gidemiorum, bnm gb olan var mı,napsam bilemedim :) mama (hastane dahil) hiç vermedim tadını bile bilmez,biberonu da bır ıkı kez,o da merak ettım sütümün miktarını sağdıktan sonra ziyan olmasın diye bıberonla içirdim sütü,aman sütüm gelsin aman sütüm artsın derken bizim küçük hanım artık göğsümde yaşamaya alıştı.. bağımlı mı yapıyorum acaba kızı diye çok korkuorum aslında..

aynı bizi anlatmışın canım.bende kapıdan dışarı zor çıkıyorum uyanıkken 10dk kadar dönencesine bakıyor okadar sonra he mız mız.çok ağlarsa mecbur memeyi veriyorum bnde.benimkide emzik emmiyor emzik emmeyincede oyalanacak bişeylri olmuyor sürekli kucak istiyolar.bizdede emzirme aralığı yok acaba doymuyolarmı bilmiyormkii
sütün nasıl senin yeterlimi

bu arada bnm kızımda bgn tam ikibuçuk aylık seninkidemi 10.da dogdu :))

ğeçmiş olsun diyen arkadaşlarma teşekkürler allah razı olsun.bigün görümceme bigün kayınvalideye gittik.arabayla gittik geldik ama yine şifayi kaptı çok şükür ateşi yok şurubumuz var serumfizyoloji var onlarla idare ediyoruz inş.hafif atlatır

eet cnm bnmkı de 10 n doğdu:) ilk ay 750 gr aldı,ıkıncı ay 1 kilodan bıraz fazla.. kakası çişi filan da iyi.. bn de anlamıorum acaba azar azar beslenıo diye mı düşünüorum bn de.. hanı bırden bıberonla 150-200 ml içirsek şöle sadece ıkı saatliğie uyurlar mı ki.. bizde durum bu:) senin kilosu nasıl emerbor?

Canim senin yavrun memeyi emzik olarak kullaniyo benim buyuk kizimda oyleydi bende sakinlesiyo diye hep veriyordum benim kizimda 5 dk durmuyo memede doymuyo gibi geliyo bana kipir kipir zor emziriyom keyif almiyo emerjen doymak icin emiyo biboranla verdim onu hupletiyo simdi cezali biberon yok )bu ay cok kilo slmadi gibi geliyo bana 15 gun sonra doktor konturolunde gorecez bakim.bizim bide gaz devam gece gene uyumadik simdide ayakta salliyom

tobrex kullandık biz de, şimdi tekrar başladık.. off yaa 1 hafta iyiyse 3 gün sonra gözü yine başlıyor.. bulaşmasın diğer göze yastık kılıfı yıka ütüle değiştir anam ağladı ama yine diğer göze de bulaşıyor..

bugün yine uyumadı bu bebek, ama dün yeni bir emzik aldım nuk'un, emzik tutmayan çocuk coop cop emmeye başladı:) çok sewindim bu işe inşallah böyle dewam eder..

Son düzenleme:

ağzımı açtım sanki bizim ki de kilo almamaya başladı nazar ettim kendi sözümle çocuğa..

hoşgeldin canım.. ne tesadüf ben de gidemiyorum tuvalete:)) çocuk büyütmek zor çok zor.. kızım da beni emzik niyetine kullanırdı, ama bunda o hatayı yapmadım.. ağlasa bile oyalıyorum kucakta salıncakta..

emzik emmeyen bebekler çok mız mız oluyor oyalancak bişeyeri olmuyor.emseler ver emzigni ağzına git tuvalete mutfağa vs.. :) benimki ilk günden beri diliyle ittiriyor bundan sonrada alışırmı bilmiyorm

ayın 13.de aşıya gitmiştik 5220ydi normal demişti ebe seninki nekadar

Canim senin yavrun memeyi emzik olarak kullaniyo benim buyuk kizimda oyleydi bende sakinlesiyo diye hep veriyordum benim kizimda 5 dk durmuyo memede doymuyo gibi geliyo bana kipir kipir zor emziriyom keyif almiyo emerjen doymak icin emiyo biboranla verdim onu hupletiyo simdi cezali biberon yok )bu ay cok kilo slmadi gibi geliyo bana 15 gun sonra doktor konturolunde gorecez bakim.bizim bide gaz devam gece gene uyumadik simdide ayakta salliyom

Ben de nuk kauçuk damaklı vermiştim, hemen almıştı. Sonradan aynısından yeni bir tane aldım, eskisini çeke çeke büyüttüğü için yenisini tutamıyor garibim:) Eğer bunu sevdiyse bence iki üç tane al, hepsini birden kullan.

aynen nuk kauçuk damaklı:) dur buna alışsın kauçukcukların topunu yuttrcam ona:))

ahhh benim bebişinde gözünde çapaklanma var netira nın tek kullanımlık tüplerinden verdi dr ama geçmedi daha,bide kızlar oğlumun kafasında konak olmuş zeytinyağı sürdüm fırçaladım başka önerileriniz var mı çok çirkin duruyor hemen geçirmem lazım.uyku düzenimiz oturmadı halaaa emme konusuna değinmişsiniz bebnim bebek de bu aralar emzik niyetine kullanıyor memeyi,dışarıda güneş var ama biz pencereden bakmakla yetiniyoruz henüz,gezmeye hiç çıkmadık,bebek arabası alacağım kullanışlı bişey araştırıyorum sizler ne aldınız yardımcı olur musunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…