2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

hayırlısı olsun, inşallah sağlıkla bebeklerine kavuşursun, hepimiz kavuşuruz...helal olsun...bu arada ben de aynı duyguları yaşıyorum,10 ocakta dolacak günümüz. oğluma kavuşayım diyorum bi yandan. bi yandan da o kadar bütünüz ki onunla...sağlıkla kavuşayım diyorum.korkuyorum doğum nasıl olacak diye...allahım hayırlısını versin..

Son düzenleme:
iyi geceler kızlar nasılsnız..öncelikle herkeze hayırlı doğumlar sağlıklı bebişler diliyorum...ben hala napıcagmı bilmiyorum.normalmi sezeryenmi karar veremedim.herşey bişey söylüyo..benim gibi kararsız olan varmı aranızda....son günüm ocak 16....off çok stresliym.......yardım edin.......

ben varım ne yapacağımı bilmiyorum ama normal doğumdan çok korkuyorum sezaryen olucam inş çok zorlanmam bide grip oldum sancım tutacak diye çok korkuyorum

ben varım ne yapacağımı bilmiyorum ama normal doğumdan çok korkuyorum sezaryen olucam inş çok zorlanmam bide grip oldum sancım tutacak diye çok korkuyorum

bende tam sezeryene karar veriyorum hoop biri bişey diyo aklım arışıyo.en çok korktuğm şeyde keşke normal doğumu deneseydim diye pişman olmak..bitürlü çıkamıyorm işin içinden..biri anlatıyo norml dogurdm çok pişmanım.dieri dio sezeryan oldum çok çektim....allah hakkımızda hayırlısı neyse onu versin.....banada sezeryen yolu görnüyor gibi..sanada geçmiş olsun canım acil şifalar...

aynı yazdıklarını yaşıyorum şuan kimse karışmasa kararımı kendim versem rahatlıcam ama yinede ikisinden de korkuyorum kaçışımda yok:))Allah yardımcımız olsun

Yok cnm anladigim kadarıyla sancinin olmadığını gösteriyor 50 den sonrası sanırım sancıların başladığını gösteriyor ve onunda sürekli olması gerekiyor yoksa önemsemiyor dr

ama orda en büyük rakam 12 zaten 50 filan yokki ,sanırım yanlış anlattım ya da yanlış anladın
40dan sonrası sancı onu biliyorum ,40-60-80-100 diye bi hane var ..
o hanede zaten çizgiler yükseliyor bende ,ama diğer hane ne işe yarıyor onu anlamaya çalışıyorm ..
acaba 40 olan sancıdan 8-10 tane mi demek oluyor o rakamlar

aynı yazdıklarını yaşıyorum şuan kimse karışmasa kararımı kendim versem rahatlıcam ama yinede ikisinden de korkuyorum kaçışımda yok:))Allah yardımcımız olsun

Kızlar ben ilkini normal doğuran biri olarak özellikle şimdi doğum yaklaştıkça keşke sezaryen olsaymisim diyorum eğer ilki normal olmasaydı hiç çelişkisiz sezaryen diyebilirdim çünkü.. Bu sefer diyorum çok zor olacak sezaryen olayım sonra diyorum ilki normal olmuş kendini boşuna kestirme.. İki ucu şeyi değnek anlayacağınız ama herkesin benim gibi zor olacak diye bişey yok bu acı esiginize ve çatı yapınıza da bağlı en iyisi dr unuzla konuşup artıları eksileri birlikte değerlendirin bana sorarsanız sezaryen dedim ama bu hafta son bi kez yine cati muayenemi yaptıricam icimde bi acaba kalmasın diye gerçi ilk doğumda ne kadar dar olduğunu denedim gördüm ama hem icimde kalmasın hem de etrafin biraz çenesi kapansin taktiklensin diye de o muayeneyi istiyorum çünkü dışarıdan konuşmak çok kolay bakıyorsun bütün sezaryen leri keyfi yapmış ama gelip sana diyo ki aaa sakin kendini kestirme normal gibisi yok bu da çok komik oluyor.. O yüzden o sezaryen olanların normal yapin diye tutturmalarina aldırmayın kaç kere doğurmuş lar ki o sancıyı bilmeden konuşuyorlar iyisi mi dediğim gibi yakın zamanda çatı muayenesi isteyin ve ona göre karar verin Rabbim hakkımızda hayirlisini nasip etsin

herkeze günaydın...dokora gittim geldim...perşembe sabah sezeryen dedi....ben hala kendimi inandıramıyorum...hiçte hazır hissetmiyorumm....mutsuzum...strese girdim iyice...niye böyle oldum sizde tarih kesinleşince böylemi oldunuz.....

canm yazdıkların içimi rahatlattı biraz......kendi tercihimle sezeryene karar verdim bgün.......şimdiden normalmi deneseydim diye suçluluk duymaya başladım...

Kizlar benim bebegin hareketleri 3-4 gundur acayip azaldi, neredeyse durdu. Butun gun hic kipirdamiyor geceleri 10-15 dakka kadar araliksiz donuyo vuruyo o kadar. Dun doktora gittim ozellikle nst cektirdim doktor normal dedi. Ama yine de korkuyorum cunku bugun de ayni. Sabah uyaninca genelde o da baya vurirdu simdi toplasan 3-4 kez vurmustur. Bir de bizimkinin boynunda 3 kat kordon var ondan aslinda pimpirikleniyorum. Sizde durumlar nasil bebek hareketleri normal mi?

Hiç boşa telaş etme bence bak drunda söylemiş bebek normal boşa evham yapma. Günlerin az kalmış yazık onlada sıkıştı içeride büyüdükçe tekmeleri azalırmış muhtemelen ondan Sağlığıyla al kucağına inş.

sabah son kontolümüz ve çatı muayenemiz vardı. nst iyi çıktı. çatı muayenesi korktuğum gibi değildi, hatta hiçbişey hissetmedim acı adına...normal doğuma uygunmuşum. 3 cm açılma var dedi dr. 14 ocak 8.45 gibi gelin doğuma alalım dedi. şayet o güne kadar bebiş gelmezse..ağrı, kanama, su gelmesi olursa irtibata geçeriz dedi...ayy günü bilme daha da bi stres yapıyomuş, kazasızca kurtulalım inşallah...

doktordan geldim özeldeki doktora gittim bugün catı muayenesi yapıldı ve catımın cok dar oldugu kesinlikle sezeryan olacagımı söyledi doktor persembeye randevu verdi

ve persembe devletteki doktorumu en erken görebilme imkanım var ben devleti düsünüyordum ve devletteki normal diyordu catı muayenesi yapmamamıstı ama

ne yapacagımı sasırdım simdi kızlar

telaş etme canım..benim de son 3 gündür farkedilir derecede azalmıştı.. bugün hareketleri normal gibi bakalım, en azından sabah tekmeledi:)

Son düzenleme:

telaş etme canım..benim de son 3 gündür farkedilir derecede azalmıştı.. bugün hareketleri normal gibi bakalım, en azından sabah tekmeledi:)

Cok sagolun, insallah dediginiz gibidir de insan artik telas ediyor sona yaklastikca. Bekliyorum tik yok ne agri ne sanci, annem yanimda erken daha diyor ama ben su kordon olayindan dolayi sanki bebek dogum kanalina ilerliyemicek hic sanci gelmicek gibi geliyo. Ayy yaa 9 aydir yasamadigim sorunlarcikiyo son 5-6 gundur. Ya sabir ya selamet:)

olumsuz düşünme.. benim de sancı falan yok.. annem erken doğurcam diye geldi hala bekliyor gözümün içine bakıyor:) dün we önceki gün adet sancısı gibi bişey hissettim hüsnü kuruntummuş meğer kendisi:) tık yok şimdi.. kendimizi dinler olduk ha geldi ha sancı diye:))

Kızlar ultrosonda çatının dar olup olmadığı anlaşılabilirmi ?? yoksa benim drum çokmu usta bu işte :) ultrosonda bakarken çatın güzel dedi enteresan değil mi??

:) aklimizi oynatcaz beklerken heralde. Bizde de ayni anneme bu cocuk kipirdamiyo diyorum. Ay bisey olmazcocugun yeti mi var da kipirdasin, uyuyodur fln diyo. Aradan yarim saat geciyo. Kiz hala kipirdamadi mi diyo fln oyle gecinip gidiyoruz. Allahimm herkesi hepimizi hayirlisiylakurtarsin, saglikli turp gibi evlatlari,izin yuzunu gormeyi nasip etsinn

Kızlar ultrosonda çatının dar olup olmadığı anlaşılabilirmi ?? yoksa benim drum çokmu usta bu işte :) ultrosonda bakarken çatın güzel dedi enteresan değil mi??

Benimki alttan muayeneyle yorum yapti. Ultrasondan anlasilir mi inan bir fikrim yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…