2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Herkese merhaba kızlar..
Nasılsınız görüşmeyeli..
Yazmayalı o kadar uzun zaman olmuş ki..
Nerden başlasam bilemiyorum..
Henüz doğurmadım önce onu yazayım:KK1:
İşten ayrıldım ayrılalı evde sürekli bişeylerle uğraşıyorum.. eksik tamamlamaya calışıyoruz.
ufak tefek şeyler haricinde hemen hemen herşeyimiz hazır..:KK8:
dün dr kontrolumuz vardı. nst ye girdim normaldi, sancı çıkmadı. çatı muayenesi de yaptı, öyle rahat geçti ki cok acıdı diyenlere hayret ettim..
o kadar gözüm korkmuştu ki baya tedirgin gitmiştim. ama kendimi hiç kasmadığım için sanırım, hiç anlamadım bile..
dr um da cok rahattın inşallah cok güzel bir normal doğum yapacaksın dedi. cok mutlu oldum inşallah öyle olur:KK16:
oğlum 3 kg olmuş, 49,5cm boyu da.. maşallah :nazar::emir_bebek:
gününe kalmaz gelir dedi dr, ama gününü geçerse de 4 kg civarı olur, ilk doğumun olduğu için zorlanırsın, yıpranırsın dedi..
o yüzden günü gecerse sezeryan yaparız dedi..
işte böyle kızlar, sizde ne var ne yok..
arya21, yaprak_, zeynepfaz doğum yapmış sanırım..aklıma gelenler bunlar..
allah doğum yapan bütün arkadaşlara bebişleri ile mutlu huzurlu bir hayat diliyorum..
allah analı babalı büyütsün inşallah, darısı başımıza..
mandalina, milsa, delikız doğurmamış biraz gecmişe uzanayım dedim de gözüme siz çarptınız kızlar :))
öpüyorum herkesi görüşmek üzere...:KK54:

Herkese merhaba kızlar..
Nasılsınız görüşmeyeli..
Yazmayalı o kadar uzun zaman olmuş ki..
Nerden başlasam bilemiyorum..
Henüz doğurmadım önce onu yazayım:KK1:
İşten ayrıldım ayrılalı evde sürekli bişeylerle uğraşıyorum.. eksik tamamlamaya calışıyoruz.
ufak tefek şeyler haricinde hemen hemen herşeyimiz hazır..:KK8:
dün dr kontrolumuz vardı. nst ye girdim normaldi, sancı çıkmadı. çatı muayenesi de yaptı, öyle rahat geçti ki cok acıdı diyenlere hayret ettim..
o kadar gözüm korkmuştu ki baya tedirgin gitmiştim. ama kendimi hiç kasmadığım için sanırım, hiç anlamadım bile..
dr um da cok rahattın inşallah cok güzel bir normal doğum yapacaksın dedi. cok mutlu oldum inşallah öyle olur:KK16:
oğlum 3 kg olmuş, 49,5cm boyu da.. maşallah :nazar::emir_bebek:
gününe kalmaz gelir dedi dr, ama gününü geçerse de 4 kg civarı olur, ilk doğumun olduğu için zorlanırsın, yıpranırsın dedi..
o yüzden günü gecerse sezeryan yaparız dedi..
işte böyle kızlar, sizde ne var ne yok..
arya21, yaprak_, zeynepfaz doğum yapmış sanırım..aklıma gelenler bunlar..
allah doğum yapan bütün arkadaşlara bebişleri ile mutlu huzurlu bir hayat diliyorum..
allah analı babalı büyütsün inşallah, darısı başımıza..
mandalina, milsa, delikız doğurmamış biraz gecmişe uzanayım dedim de gözüme siz çarptınız kızlar :))
öpüyorum herkesi görüşmek üzere...:KK54:

maş.:nazar: inş. zamanında hayırlısıyla doğar ..evet biz daha doğurmadık inş. biz de erken doğurmayız zamanında doğururuz..
amin inş.. hazırlıklara çok dalıp kendini yorma ..
görüşmek üzere :KK19:

kıslar merabalar aysche yi bilirsiniz o da sizin topiğe üyeydi....

şimdi kocası hastanede yoğun bakımda ve kız perişan noolur dua edin ona Allahım yavrusuna ve ayşeye bağışlasın kocasını...

şuan duaya ihtiyacı var,esirgemeyin kıslar....

şimdi kocası hastanede yoğun bakımda ve kız perişan noolur dua edin ona Allahım yavrusuna ve ayşeye bağışlasın kocasını...

geçmiş olsun Rabbim tez zamanda şifa versin inşallah.rahatsızlığı ne acaba yapılabilecek bişey varmı

mide ameliyatı oldu canım yaa,keşke yapılacak birşey olsa da hemen yapsak ama maalesef çaresiz olmak en beteri sadece dua edebiliriz esirgemezseniz sevinirim canım...

canım ben de özel muayenehaneye gidiyorum
hastane parası + doktor parası verilir
çünkü sen doktoru özel olarak çağırıyorsun oraya
maalesef doktor parası vereceksiniz
bence doktorunla konuşun ücreti
haaa umarım almaz para o ayrı
ama hiç tahmin etmiyorum

doktorun alacağı para da doktora göre değişir
2 bin alan var 3 bin alan var
ama benım dotkorum 1250 alacak 1500 de hastne

sizinki iyiymis yaa.. benim doktorun dogumu yaptirdigi hastane 3500 civari aliyo o da emekli sandigi indirimli hali..doktorum da minimum 3000 aliyo ediyo sana 6500 tl cik :KK53: gerci 1000 tl tutsa bile ben devlet hastanesine guveniyorum :18:

doguranlara gozleriniz aydin olsun diyorum.. hastalara Allah sifa versin..

Allah yardımcısı olsun mide delinmesi ise çabuk kalkar da inşallah korkullacak bişey değildir..

Allah yardımcısı olsun mide delinmesi ise çabuk kalkar da inşallah korkullacak bişey değildir..

mide küçültme ameliyatı oldu,eve çıktı sonra sancısı olmuş bir bakmışlar ki bağırsakları çürümüş tekrar acil ameliyata almışlar dün,şimdi de akciğerlerde sorun çıkmış ayşeyi düşünmek bile istemiyorum yaaa kız hamile:KK43: Allahım şifasını versin...hepiniz çocuklarınızı analı babalı sağlıklı sıhhatli büyütün....

kızlar nefes tıkanıklığı bende de çok oluyor. nabız düzensizliği bir de. normal de olsa sezaryen de olsa doğumdan acayip tırsıyorum. demirim de az çıktı.ilaç içiyorum ama. doğumda kan kaybı çok olmaz inş.kansızlık hayatımı mahvediyor çünkü.bişey sorucam aklıma gelmişken benim dr. özel muayenehanesine gidiyorum. doğumları bir hastanede yaptırıyor. kadrolu dr u değil ama o hastanenin.hastane masrafları dışında dr a ekstra doğum parası vericek miyiz acaba?bana vericez gibi geliyor eşim ne alaka diyor:) var mı bilgisi olan ki alsa ne kadar alır kiii:KK43:(

bızde özele gidiyoruz doktor 950 alacak hastane 1350 izmir çınarlı

bizde bugün dr gitiik çatı muaynesi olduk çatımız dar malesef sezaryen olacagız ya 7 ocakta ya 9 ocakta henüz karar veremedik haftaya cts günü tekrar dr gidecez günümüzü kararlaştıracaz:26:

kızımın kilosu 3.400 olmuş normal olursa çok zorlanırız dedi çatın dar bebek dogum kanalına bile girmemiş darlıgından dedi riske atmayalım normal dogum olur ama çok zorlanırız sende zorlanırsın dedi bende riski göze alamadım ama üzüldüm çok isterdim normal olsun hemen ayaga kalkayım ama nasibim buymuş hakkımda hayırlı olan buymuş şükürler olsun rabbime ki kızım iyi benden haberler bunlar kızlar
:KK16:

Şu doğum olayı ne zor yaw.. epidural de korkutuyo beni.. suni sancı derseler istemem zaten.. kendimden sancılanırsam normal doğuma katlanabilirim.. yada serzercik olur kısmet :)

şartlar uyuyorsa en güzeli epidural normal bence.suni sancıyla dogum yapmak berbat birşeymiş.herkese kolay hayırlı dogum nasip olur inş

arkadaşlar ben de garip sancılar var gibi dün geceden beri..adet ağrısı gibi ama düzenli diil..gaz sancısı desem onu da anlamıyorum..akıntı falan yok..delircem normalde daha var zamanına..erken gelsin istemiyorum acaba bebek buyudu kendını dayıyor devamlı maşallah hareketli de ondan mı bu ağrılar:/ pufff..

kızlar nefes tıkanıklığı bende de çok oluyor. nabız düzensizliği bir de. normal de olsa sezaryen de olsa doğumdan acayip tırsıyorum. demirim de az çıktı.ilaç içiyorum ama. doğumda kan kaybı çok olmaz inş.kansızlık hayatımı mahvediyor çünkü.bişey sorucam aklıma gelmişken benim dr. özel muayenehanesine gidiyorum. doğumları bir hastanede yaptırıyor. kadrolu dr u değil ama o hastanenin.hastane masrafları dışında dr a ekstra doğum parası vericek miyiz acaba?bana vericez gibi geliyor eşim ne alaka diyor:) var mı bilgisi olan ki alsa ne kadar alır kiii:KK43:(

kızlar peki tıp fakültelerinde uzman girerse, doçent ya da hoca değil, doktor ücreti veriliyo mu?

mide küçültme ameliyatı oldu,eve çıktı sonra sancısı olmuş bir bakmışlar ki bağırsakları çürümüş tekrar acil ameliyata almışlar dün,şimdi de akciğerlerde sorun çıkmış ayşeyi düşünmek bile istemiyorum yaaa kız hamile:KK43: Allahım şifasını versin...hepiniz çocuklarınızı analı babalı sağlıklı sıhhatli büyütün....
ben de ayseyi merak ediyordum. Allah yardimcisi olsun cok üzüldüm. esine de acil sifalar versin Rabbim...

arkadaşlar ben de garip sancılar var gibi dün geceden beri..adet ağrısı gibi ama düzenli diil..gaz sancısı desem onu da anlamıyorum..akıntı falan yok..delircem normalde daha var zamanına..erken gelsin istemiyorum acaba bebek buyudu kendını dayıyor devamlı maşallah hareketli de ondan mı bu ağrılar:/ pufff..

Normal canim ya duzenli degilse hic kafana takma daha bugun doktorum oyle dedi..su falan gelmiyosa sanci belirli araliklarla degilse normal artik son gunler..

bizde bugün dr gitiik çatı muaynesi olduk çatımız dar malesef sezaryen olacagız ya 7 ocakta ya 9 ocakta henüz karar veremedik haftaya cts günü tekrar dr gidecez günümüzü kararlaştıracaz:26:

kızımın kilosu 3.400 olmuş normal olursa çok zorlanırız dedi çatın dar bebek dogum kanalına bile girmemiş darlıgından dedi riske atmayalım normal dogum olur ama çok zorlanırız sende zorlanırsın dedi bende riski göze alamadım ama üzüldüm çok isterdim normal olsun hemen ayaga kalkayım ama nasibim buymuş hakkımda hayırlı olan buymuş şükürler olsun rabbime ki kızım iyi benden haberler bunlar kızlar
:KK16:

bebek dogum kanalina sanciyla kisa bir surede girebilir. 3400 gr nokta atisi degil ustelik bu kilo cokta degil hani 4000-4500 gr dese anlayacagim. catin icin baska dr unda fikrini al derim bende normal dogum icin bekliyorum. bu kadar beklemisken bir dr karariyla olma bence sezaryan. birde su lafa gicik oluyorum "riske atmayalim" bu ne bicim bir cumledir. sanki sezaryan 0 risk.
her dr ezberlemis bunu her onune gelene soyluyor. bir kere aldigin aneztezinin sana ve bebege nasil yan etkileri olucagini Allah bilir,
hem bir ameliyat nasil risksiz olabilir sen o ameliyata girmeden once bir ton sey imzalatiyorlar
madem hic riski yok niye o kadar saglama aliyorlar kendilerini acaba???? :KK47:

bebek dogum kanalina sanciyla kisa bir surede girebilir. 3400 gr nokta atisi degil ustelik bu kilo cokta degil hani 4000-4500 gr dese anlayacagim. catin icin baska dr unda fikrini al derim bende normal dogum icin bekliyorum. bu kadar beklemisken bir dr karariyla olma bence sezaryan. birde su lafa gicik oluyorum "riske atmayalim" bu ne bicim bir cumledir. sanki sezaryan 0 risk.
her dr ezberlemis bunu her onune gelene soyluyor. bir kere aldigin aneztezinin sana ve bebege nasil yan etkileri olucagini Allah bilir,
hem bir ameliyat nasil risksiz olabilir sen o ameliyata girmeden once bir ton sey imzalatiyorlar
madem hic riski yok niye o kadar saglama aliyorlar kendilerini acaba???? :KK47:

Ya artik hicbir doktora guvenemicek miyiz. Benim iki doktorum var suan ve ikisi de gercekten istanbulun en iyi iki hastanesinde. Ilk yedi ay gittigim doktorum hersey normal diyor, sonradan baska bir doktora daha gitmeye basladim (sigortamizla ilgili bir durum) adam tuttu plesentan biraz asagida boyle olursa sezeryan yapariz dedi, haftaya cati muayenesi olucam o gun karar vericez...Ayni gun diger doktorla da randevum vardi ve sordum plesentamin normal doguma engel bir durumu var mi diye, yoo oyle bisey yok gayet normal dedi... Kime inanayim ben?! Bir 3. Doktora daha mi gideyim Insanin hayallerini yikiyolar. Kimsenin gunahini almak istemem ama haksiz yere kesmelerine izin vermesin Allah. Ama yani hakkaten biktim hep ayni hikaye son anda bir bahaneyle sezeryan...

X