2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Bu arada birkaç normal dogum yapan arkadaşımdan aldıgım tavsiyeyı size de aktarmak istiyorum.. benım gibi normal dogum ısteyenler icin ; 3 tane hurmaya bir yasin-i şerif okuyoruz hanımlar.. bu hurmalardan birini evde sancı başlayınca,birini hastaneye giderken birini de doguma girerken yiyoruz.. Allahın izniyle tek avazda bebegimizi kucagımıza alıyoruz.. arkadaşlarım ballandıra ballandıra anlattı bende yapcam inşallah.. yardımcı olması acısından sizlerle de paylasmak istedim ..:KK49:

bendende bir tavsiye doğuma tahmini bi hafta kala rahime zeytinyağlı pamuk koyunca kolay açılıyormuş. birde ABese süresi 20. ayet sancılanınca okunacak bu ayet rahmin açılma ayetleriymiş. kolay doma vasile. sümmes sebile yesserah ayet bu kadar.

kızlar hurmanın damağa sürülmesinden bahsetmişiniz bende ek yapmak istedim bildiklerimden..hurmanın bebeğin damağına sürülmesine 'tahnik' denir..bu da şu şekilde yapılır;
Doğuma yakın 3 hurmaya 1er yasin okunur
* 1.hurmayı anne doğum sancısı başlayınca yer
* 2.hurmayı anne doğumdan sonra yer
* 3.hurmayı ise,bebeğe tahnik eder.yani hurmayı ağızda çiğnedikten sonra çocuğun damağını onunla ovmak demektir.taa ki çocuğun karnına o hurmadan 1şeyler gidene dek.bu sünnettir.Peygamber efendimiz s.a.v acve denen ii cins hurmayla tahnik yaparmış.bu işi alime yaptırmak daha iidir ( alim kimse yoksa etrafınızda ağzı kuranlı göğsü imanlı bildiğiniz allahın sevdiği kulu olarak nitelendirebildiğiniz kişiye de yaptırabilirsiniz)
hurma lohusa kadınada çok faydalıdır,süte geçer o çocukta aklı-selim ağırbaşlı olur.çörekotu ve zemzemde faydalıdır..
ayrıca
çocuk doğunca ilk görüldüğünde kelime-i tevhid okuyup yüzüne üflemelidir..
çocuğun zeki olması için;40ı çıkana dek 1 fetih suresi okunmalıdır
ahlakının güzel olması için; 40ı çıkana dek hergün kulağına 1 yusuf suresi okunmalıdır..

herkese hayrlı doğumlar :)

herkese hayrlı doğumlar :)

her anneye lazım kitabından mı bu bilgiler. harika bilgiler var orda. mesela suni sancı verilip sezeryan olanlarda unutkanlık çok fazla olurmuş anne adaylarına bilgiolsun. ama daha neler var neler vakti olan anneler mutlaka bu kitabı edinsin internette satışı var 7-8 tl falan.

her anneye lazım kitabından mı bu bilgiler. harika bilgiler var orda. mesela suni sancı verilip sezeryan olanlarda unutkanlık çok fazla olurmuş anne adaylarına bilgiolsun. ama daha neler var neler vakti olan anneler mutlaka bu kitabı edinsin internette satışı var 7-8 tl falan.

Eet canım o kitaptan bu bilgiler . Kesinlikle tavsiye ederim herkes okumalı..ek bişey yapmak istiorum bebeğe tahnik edilecek hurmayı huyu güzel birinede yaptırabilirsiniz mesela ben oğluma çiğnettirdim :)

Son düzenleme:
Canım gözün aydın, doğum hıkayenı sabırsızlıkla beklıyorum :) öpüyorum tatlı bebişini

kızlra bu kanama nın adı ahmılelık gingivitisi, netten araştırın istersenız.
Bende yaşadım dişlerimi temizledler 5.ayda...son aylar tekrarlar, hamılelıkte diş etı hassaslaşır dedi ve 7.aydan beri yıne her sabah daha dişimi fırçalamadan kan gelıyor... doğumdan sonra düzelecekmiş

Evet canım biliyorum. Ben de 28 haftamda dişlerimi, diş taşını falan temizletmiştim. Allah kısmet eder de bir daha gebe kalma planım olursa önce ağız ve diş sağlığı bakımımı yaptırıcam...

hanımlar iyi geceler.Nasılsınız? Yaklaşık 2 haftadır geceleri ara sıra nefes almakta zorlanıyorum.Aynı zamanda nabzım da yavaşlıyor.Ritm bozukluğu gibi oluyor. Artık son haftalardayız.Benim gibi sorun yaşayan var mı?

hanımlar iyi geceler.Nasılsınız? Yaklaşık 2 haftadır geceleri ara sıra nefes almakta zorlanıyorum.Aynı zamanda nabzım da yavaşlıyor.Ritm bozukluğu gibi oluyor. Artık son haftalardayız.Benim gibi sorun yaşayan var mı?

yaşamayan var mı desen :)
ben 13kılo aldım 27gunum ladı ve 27gun sonraya nefesim kalır mı diye düşünüyorum...
gece sağdan sola dönmek yarım saatımı alıyor :) sonrada tabı nefes nefese kalıyorum sankı gökdelen merdıveni çıkıorum :)

Günaydın gebişler :KK3: bişi sorucam ben sezaryen olacaklar dr unuz doğum tarihini sat a göre mi yoksa ultrason tarihine göre ni verdi?ben sat a göre diye zannediyordum ama tarihi ultrason göre verdi dr o yüzden tedirginim ultrason 5 gün geriden gidiyor yani sonuç olarak sat a göre 3 gün ultrason göre 8 gün önce alınacak geç kalmış olmaz miyiz acaba

Günaydın gebişler :KK3: bişi sorucam ben sezaryen olacaklar dr unuz doğum tarihini sat a göre mi yoksa ultrason tarihine göre ni verdi?ben sat a göre diye zannediyordum ama tarihi ultrason göre verdi dr o yüzden tedirginim ultrason 5 gün geriden gidiyor yani sonuç olarak sat a göre 3 gün ultrason göre 8 gün önce alınacak geç kalmış olmaz miyiz acaba

canım ben aslında şubat anneleri topiğindeyim
ama ben de szeryan olacağım için ocak sonu gerçekleşecek doğum
doktoruma sordum ben de sata göre vereceğim ama tabi ki tek krıter bu olmayacak bebğin gelişimi de etkili dedi
sata göre doğum 5 şubat benım
20-30 ocak arası vereceğim günü dedi
ama en geç tarihi istiyorum dedi
inşallah miniklerimiz dayanır o zamana kadar gelmeye kalkmaz:nazar:
hayırlı kolay doğumlar herkese

canım ben aslında şubat anneleri topiğindeyim
ama ben de szeryan olacağım için ocak sonu gerçekleşecek doğum
doktoruma sordum ben de sata göre vereceğim ama tabi ki tek krıter bu olmayacak bebğin gelişimi de etkili dedi
sata göre doğum 5 şubat benım
20-30 ocak arası vereceğim günü dedi
ama en geç tarihi istiyorum dedi
inşallah miniklerimiz dayanır o zamana kadar gelmeye kalkmaz:nazar:
hayırlı kolay doğumlar herkese

Benim ki neden ultrason a göre veriyor o zaman ya benim bildiğim 1hafta önce alinir sat a göre tabi:KK53: işin kötü tarafı erken gelirse acil şartlarda ameliyat olmak var bide planlı ameliyat kadar şartları iyi olmaz gibi geliyor bende ayın en geç 10 una kadar alır diyordum 15 deyince şok oldum:26:

Merhaba arkadaslar herkes iyidir umarim..bugun kontrolum vardi cocugum 2600 olmus yine zayif gelisimide 1 hafta geride ama sorun yok dedi..anne baba iri yariyiz ama kizan minyon olucak galiba..neyse daha once dedigim gibi kilo olayini pek takmiyorum hala calistigim icin oda kilosunuda etkiliyor sanirim..ama masallah benim kilom hic etkilenmiyor doktor kizdi yine 80 kilo olmusum nersdeyse 20 kiloya yakin aldim hamileligin basindan beri nasil is anlamadim asiri yemiyorum tatli falan agzima koymuyorum ama bana oluyor hepsi:KK50: neyse saglik olsun kilo giderde catlaklar kalcak harita gibi heryerim mosmor:KK14:

Merhaba arkadaslar herkes iyidir umarim..bugun kontrolum vardi cocugum 2600 olmus yine zayif gelisimide 1 hafta geride ama sorun yok dedi..anne baba iri yariyiz ama kizan minyon olucak galiba..neyse daha once dedigim gibi kilo olayini pek takmiyorum hala calistigim icin oda kilosunuda etkiliyor sanirim..ama masallah benim kilom hic etkilenmiyor doktor kizdi yine 80 kilo olmusum nersdeyse 20 kiloya yakin aldim hamileligin basindan beri nasil is anlamadim asiri yemiyorum tatli falan agzima koymuyorum ama bana oluyor hepsi:KK50: neyse saglik olsun kilo giderde catlaklar kalcak harita gibi heryerim mosmor:KK14:

Yok cnm neresi zayıf bebeğinin önünde daha 5 hafta var hiç olmasa 1 kilo daha alır doganay kadar 3500 den aşağı doğmaz bence daha ne yapacak çocuk sana bi de onu dogurmasi var:KK9:

Yok cnm neresi zayıf bebeğinin önünde daha 5 hafta var hiç olmasa 1 kilo daha alır doganay kadar 3500 den aşağı doğmaz bence daha ne yapacak çocuk sana bi de onu dogurmasi var:KK9:

Yok be canim bende takmiyorum zaten kilosunu falan te en basindan beri, kendi kilom canimi sIkti dedim :KK9:..napiyim kilolu bebegi zaten normal dogum fobim var 3 kiloyu gecmesin cikaramam kalir icerde valla:KK30:

kızlar nefes tıkanıklığı bende de çok oluyor. nabız düzensizliği bir de. normal de olsa sezaryen de olsa doğumdan acayip tırsıyorum. demirim de az çıktı.ilaç içiyorum ama. doğumda kan kaybı çok olmaz inş.kansızlık hayatımı mahvediyor çünkü.bişey sorucam aklıma gelmişken benim dr. özel muayenehanesine gidiyorum. doğumları bir hastanede yaptırıyor. kadrolu dr u değil ama o hastanenin.hastane masrafları dışında dr a ekstra doğum parası vericek miyiz acaba?bana vericez gibi geliyor eşim ne alaka diyor:) var mı bilgisi olan ki alsa ne kadar alır kiii:KK43:(

kızlar nefes tıkanıklığı bende de çok oluyor. nabız düzensizliği bir de. normal de olsa sezaryen de olsa doğumdan acayip tırsıyorum. demirim de az çıktı.ilaç içiyorum ama. doğumda kan kaybı çok olmaz inş.kansızlık hayatımı mahvediyor çünkü.bişey sorucam aklıma gelmişken benim dr. özel muayenehanesine gidiyorum. doğumları bir hastanede yaptırıyor. kadrolu dr u değil ama o hastanenin.hastane masrafları dışında dr a ekstra doğum parası vericek miyiz acaba?bana vericez gibi geliyor eşim ne alaka diyor:) var mı bilgisi olan ki alsa ne kadar alır kiii:KK43:(

canım ben de özel muayenehaneye gidiyorum
hastane parası + doktor parası verilir
çünkü sen doktoru özel olarak çağırıyorsun oraya
maalesef doktor parası vereceksiniz
bence doktorunla konuşun ücreti
haaa umarım almaz para o ayrı
ama hiç tahmin etmiyorum

doktorun alacağı para da doktora göre değişir
2 bin alan var 3 bin alan var
ama benım dotkorum 1250 alacak 1500 de hastne

Son düzenleme:
Benim ki neden ultrason a göre veriyor o zaman ya benim bildiğim 1hafta önce alinir sat a göre tabi:KK53: işin kötü tarafı erken gelirse acil şartlarda ameliyat olmak var bide planlı ameliyat kadar şartları iyi olmaz gibi geliyor bende ayın en geç 10 una kadar alır diyordum 15 deyince şok oldum:26:

benim ablalarım da szeryan oldu onların da ultrasona göre verilmiş
ama benım dotkor aslolan adettir diyor
bilemiyorum zamanlı doğsunlar da
:nazar:

canım ben de özel muayenehaneye gidiyorum
hastane parası + doktor parası verilir
çünkü sen doktoru özel olarak çağırıyorsun oraya
maalesef doktor parası vereceksiniz
bence doktorunla konuşun ücreti
haaa umarım almaz para o ayrı
ama hiç tahmin etmiyorum

doktorun alacağı para da doktora göre değişir
2 bin alan var 3 bin alan var
ama benım dotkorum 1250 alacak 1500 de hastne

1000 e kadar anlarım da yukarısı abartı geliyor bana . hastane zaten dünyanın parasını alıyor. sonuçta o dr. hastaneye para kazandırıyor. hastane dr a para verse ya hepsinii bizden alıyolar:KK43:

1000 e kadar anlarım da yukarısı abartı geliyor bana . hastane zaten dünyanın parasını alıyor. sonuçta o dr. hastaneye para kazandırıyor. hastane dr a para verse ya hepsinii bizden alıyolar:KK43:

ah ah keşke canım ama maalesef öyle olmuyor
eğer ben bu doktoru istiyorum diyorsan parasıyla diyorlar adama
ben de ilk zamanlar çok gel gitler yaşadım
ama doğum çok önemli bir olay
kadının kendini rahat ve güvende hissetmesi lazım
o nedenle de doktorundan gerçekten memnunsan ve gerçekten abartı bir ücret almayacaksa devam edersin doktorunla ki doğumuna ne kalmış şurda
bence ilk doktor görüşmende sormalısın

X