2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
benimde bugün dr kontorlum vardı bebeğim hala dönmemiş,kilosu da2.5 kilo falan doğar dedi kafa ölçümünü tam yapamıyorum pozisyonundan dolayı dedi, benim 40. hafta 4 ocak cuma günüydü dr daha dönmez alalım diyo,ben son günümü beklemek istiyodum ama 1, 2 sinde olsun diyo vs.....sonuçta benim son günüm 4 ocak dı niye erken yapıyolar dr anlamıyorum bir türlü..... yoksa ben mi yanlış düşünüyorum kızlar kafam karışık bana fikir verin:).................

sezeryan olucak arkadaşlar anesteziyi nasıl düşünüyosunuz yarım mı yoksa genel mi olucaksınız? bi de onu karar vermek gerek............

sezeryan olucak arkadaşlar anesteziyi nasıl düşünüyosunuz yarım mı yoksa genel mi olucaksınız? bi de onu karar vermek gerek............

Canım ben epidural düşünüyorum. benimde normal doğum tarihi 13 ocak ama doktor 8inde alalım diyor. Bakalım 28 aralıkta kontrolüm var tekrar, o zaman tam günü netleştiricez. sezeryanlar genelde 10 gün önceden alınıyor yaa, erken alınması bir problem oluşturmaz bence, içini rahat tut

kafandaki soru işaretlerini doktorunla paylaş bence en azından sebebini sorarsın.bebek veya senin için bi risk yoksa beklenebilir

yani ne bilim kafam karıştı işde ,son güne kadar belkı döner umuduyla güya beklemek istiyodum ,tabi zor nasip artık hayırlısı hakkımız da:)

selam kızlar.doğum yapan arkadaşları tebrik ediyorum.benimde artık son 1 haftam kaldı.haftaya salı yani 1 ocakta sezeryan olcam.tabii çarşamba günkü kontrolümde bir aksilik çıkmazsa.eğer sezeryan dikişlerini inceltirse beklemem 1 ocağı diyo doktor.malum 4.sezeryan.inşallah bir komplikasyonla karşılaşmayız sezeryanda.eski sezeryana bağlı olarak karın içi yapışıklıklar olabiliyomuş.çocuklarım artık 1 haftayı bile bekleyemiyolar.çok sabırsızlanıyolar.sancım çok oluyor.sancım oldukça inşallah bugün doğurursun diyolar

ne güzel kalabalık aile.4.çocuk benim daha 1. bebeğim olacak hayırlısıyla.Rabbim kolaylık versin doğumda

ödem bende var canım hemde hamileliğin başından beri var şuanda 2 katına çıktı 55 kilo ile hamile kaldım şuan 77 kilodayım düşün aradaki farkı gerçekten çok zor hem kilo hem ödem allah hepimizin yardımcısı olsun

benim son 4 günüm işte bende ev hanımlığına terfi edenlerdenim uzun süredir ilk defa bu kadar uzun zaman evde kalıcam bakalım nasıl olacak.

canım hayırlı uğurlu olsun durumun varsa istikbal değilde daha uygun yerden alabilirsin 50 tl.çok güzel yataklar var.ama elindekini değerlendirmek istersen üstüne yün yorgan koyabilirsin.

hadi yaaa,ben 16 kilo almış durumdayım şuanda ve benim ikiz ..
bende bu hafta birden aldım yoksa 14 kilo filan almış durumdaydım ..
amin inş.
süper anlatmışsın valla
ben de genel anestezi istiyorum inş. benim de inş. böyle rahat geçer..

genel anestezi istiyorum ben

hadi hayırlısı

doguranlar Allah anali babali buyutsun iyi olmaniz harika..deli gibi grip oldum iki gundur yatiyorum son ayda cok kotu oluyormus ya ilac alamiyorum kafam kalkmiyo varmi grip olan aranizda, veya alternatif tedavi yontemi olan:2: dikkat edin kendinize
geçmiş olsun dikkat etmek lazım
bol ıhlamur ,bol ılık limonlu ballı su ve bol su ..
başka çaren yok

hayırlısı olsun inş.

Güzel bi yün döşek yaptır sağlıkla yatsın hiçbiri onun yerini tutmaz battaniye düşünme yenisinede gerek yok ben o pahalı hazır yatağın üzerine yün yaptırdım oh sıcacık

slm fıstıklar vebekleyen minişler
şu saatte 3 üye 10 ziyaretçi
biz cmt doktor amcamıza gittik herşeyimiz iyi ama plesantada yaşlanma görüldü ama ocak 2 3 gibi doğum şeklimize karar verilecek cmt o soğukta gezdik bide annanemizi almaya otagara gittik eüşüttük hap kullanamayınca yatıp dinlenmekten ve vitamin takviyesiyle uğraşıyoruz e annane gelince oturmaya gelenler bide işten bide minişe hazırlıktan daha çok yoruldum doktorda gezme yat diyor ama yılbaşı heryer ışıl ışıldır gezmek istiyorum cem yılmaza sinemaya gitmek istiyorum oğluş duracakmı erkende gelmesin sıpam
e odamızda geç alınınca hala kokusu gitmedi cicilerimizi yerleştiremiyoruz heryer ayakta ve ben bu yaşta doğumdan korkuyorum ama inşallah minişimize kavuşacağız hem hareket etmedikçe korkular artıyor bian önce hayırlısıyla gelseler kucağımıza buarada doğum yapanların hepsine hayırlı olsun

tontirikçim okursan daha halledemedim inşallah hayırlısıyla yapıcam o işide buarada yılbaşında burdan kızlarında gittigi bi hastaneye gidicem geçen gittiğimde doktor çok iyiydi hiç gitmemişim o hastaneye ama güzelmiş ama sezeryan ve zamanı belli olursa bu askeri amcamıza kürtajımda da çok güvenmiştim ve çok seviyorum inşallah onda yapıcaz cmt bana doğumyapmış gelmiş ayak izini gösterdi kırmızı minicik ay çok küçük dedim yo 3buçuk kilo diyor zaten 3buçuk bebişte minicik gözüküyor buarada benim oğluşta cmt 3030 geldi bakalım hayırlısı bu arada 2haftada ikimizde 600 gram almışız

bende merak ettim telefonu olan biri yokmu acaba

kızlar zeynepfaz dan haber alanınız var mı ? 21 aralıkta doğum yapacaktı diye hatırlıyorum.

kızlar telefonal görüştüm ben kendısı de bebegı de ıyılermıs çok şükür doğum yaptı evet :)

emzirme mama işleriyşe ugrasıyormus ılk bı kaç gun süt gelmemıs mama vermısler bebeiş kucuk oldugu ıcın

inşallah zamanla bebiş de zeynep de alışıcakalr darısı basımıza :)

makaracaımm hayırlı ugurlu olsunnn darısı basımzıa ınsallah :)

yine uyku gitti oturuyorum öyle..
akşam eşimin bi arkadaşına bebek görmeye gittik. anne anestezi uzmanı isteyerek sezeryan yapmış. epiduralı öneriyo. spinalden daha konforluymuş ve 5 gün elinde pompayla gezmiş ağrı oldukça basmış hiç anlamadım diyo.. ben kızımda spinal olmuştum ameliyatı hissetmiştim oda ilaçların farkından kaynaklanıyomuş isimllerinide söyledi pahalı olanlar hissettirmiyormuş devlette onllar kullanılmıyomuş özellerin bazıları iyilerden kullanıyomuş. bu hafta sorcam doktora hangilerinden kullanılıyo diye. anestezik ilaç olduklarından hastanenin seçimiymiş yani iyisini dışardan alıp gelemiyomuşuz bu da benim akşamki gafımdı...
henüz doğum çantamı bile hazırlamadım miyadını doldursun inşallah .. Allah hepimizin yardımcısı olsun!

benimde 40. haftam 5 ocakta doluyor.
Benim nacizane fikri sancin gelene kadr bekle eger baska bir sorun yoksa bebek gelisimini tamamlasin
sezaryan bir yere kacmiyor sancin basladigi anda 15 dkda olup bitiyor belki bir umit sanciyla doner
benim ilk kizim sezaryandi tersti bende cahildim biraz beklemedim 38+3 te sezaryan oldum ne acelem varsa iste
sonrada kizim kolik oldu ugrastim durdum geceler boyu agladi yiprandi.
o kadar beklemisiz 5-6 gun daha beklesek birsey olmaz ben boyle dusunuyorum
suandada 38+3 oldum dr 41. haftaya kadar kendi sancim gelir diye bekletecek o yuzden moralim yuksek
elimden geleni yapmis olucam en azindan.
ins gelir sancim da kolaycacik normal bir sekilde dogururum

ben de bunuda normal yapabilirim diye düşünmeye baslamıştım taaki düne kadar belime öyle bir agrı saplandı ki ölüyorum zannettim eşim hemen hastaneye attı doğum sancısı diye düşündük ama nst de agrı 1 2 defa 90 oldu o kadar sürekli bi agrı cıkmadı ebeler tutturdular çatı muayenesi diye korkudan yaptıramadım ağrım hafifleyince eve döndüm dün gece eşime dedim ben asla normal doğum yapamam ebe fobisi olmuş bende dün kabus gibiydi aradan biraz gecince sanki doğurabilirmişim gibi geliyo ama çatı muayenesi denince ölmek istiyorum kaçasım geliyo ordan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…