2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Merhaba anneler artık bende izine ayrıldım... Oglusumla evde keyif yapicaz... Herkes nasıl peki...

Nurum_29 , Meralsah'ın bebeği kaç kilo doğdu ? Küvöze girdi mi ?

Son düzenleme:
slm fıstıklar ve onların aceleci minişleri
ay bu yıl annemlerin orda yaşı büyüklerin doğurma yılı annemde seni neçok incelediler burda herkez doğuruyor senin kadar incelenmediler diyor eski yaşadıklarımızdan dolayı ben bilsem şimdi de sizlerin şu tarih ediklerini okudukça şuan 2özel 1 tıpla devam ediyoruz hala şu tarih demiyolar yılbaşını geçmesi lazım tamam geçsinde ya erken gelirse

herkezde durmaz bu gelir düşmüş aşağıya dedikçe babamız bile yılbaşında hepberaber oluruz ne güzel diyor durcak benim oğlum 1yaş büyük yazılmasın benim babam köy yerinde bile dedem 3gün beklememiş gidip yazdırmış aman sağlıklı olsunlarda yaş ne

meralşahcım doğurmuş hayırlı olsun kuzusu bi ikiz 3 tekizimiz mi oldu şimdi hepsine maşallah inşallah herkezin hayırlı ve güzel haberlerini alırız sağlıkla kucağa gelirler haftaya baya okucaz gibi yalnız gününü haftasını bekleyen pek olmucak gibi ocak sonuna kadar okuruz sizi diyoduk ama maşallah herkez erken çalıyo kapıyı

inşallah girip yazamayanlarda da kötü bi durum yoktur onlarda hayırlı haberlerle gelirler

yatu yerim senin stres yapan minişini aman daha doğmadan yapıyo bunlar kocişide takma canım sen hep ilgi gösterince o doğal olan bu sanmış arada nazlan ve bunu ona söyle anlamazlar bak biz salı hastaneden yanına yemeğe gittik götürdü bugün arkadaş yok tekim gelme dedi bizde küstük ona azcık nazlan alışır nazıda severler hele karısıyla minişi yapınca

Evet sorularınızı cevaplayayim KIZLAR;

Kızımız bugün Öğlen 13:40da dünyaya gözlerini açtı.
Kilosu 2030gr ve Rabb'ime bin şükür kuveze hic girmedi suan ablamın yanında
İkisininde durumlari iyi. tek sorun ablamın gala sancıları geliyormuş

Son düzenleme:
Kızlar merhaba...bugün arkadaşlarla günümüz vardı, değişik bi şey duydum sizle de paylaşayım dedim. Bi arkadaşımın anneannesi söylemiş ona, hatta yapmışlar da...yere dik oturup bacaklarını çapraz olarak ayaklarının üstüne koy demiş, koyamamış arkadaşım, anneannesi de o zaman 10 güne kalmaz bebek doğar demiş, 1 hafta sonra doğum olmuş.bende de denedik ,ayaklarım gerildi üst üste koyamadım. belki batıl inanış gibi de olabilir ama sizle de paylaşayım dedim...deneyin de konuşalım derim :))

biz doktordan geldik.herşeyimiz normalmiş.bu alttan iğne gibi batan acı kasıkta bıçak gibi gelen sancılar hepsi yaşanması normal ağrılarmış.oğlumun yüzünü gördüm ilk defa daha önce hiç dönmemişti.çok tatlı plesantasını öpüyormu yalıyormu ağzı bile açılıp kapanıyordu yaaaaaa çok güzel.2,400gr olmuşuz 47cm boyumuz normal.ocak 6sından sonra bakar alırız dedi doktor daha çok varmış gibi geçmiyor günler sanki.......kontrollerimiz 15te birdi haftada bire düştü artık daha sık göreceğim yavrumu

dediğini yaptım da,sanırım tam anlayamadım...yerde mı oturcaz nasıl bıraz ayrıntılı yazsana

vala bana da bu ara o sancılar çok sık gelemey başladı bide sağolsun forumun yarısı doğurdu nerdeyse,bugun 2kişi daha resmen anne oldu:)
43günüm var diyorum bir yandan, bir yandan da ya doğurusam diyorum.yarın 2hafta uzatmış olacağım iznımı ama ben biraz fdaha çalışsam daha da uzasa doğum sonrası istıyorm...bır yandan da ya ben ılk hamılelığın acemiliği ile bilemezsem yollarda sancılanırsam diyorummmm

yaptım oldu:) demekkı gelmeye nıyetı yok benım oğlanın:) vala millet doğuruyo ben de 9doğuruyorum, herşey normel di son hafta sancılanmaya başladım yanı sancı denmez ona da, boyle zor kalkıp oturuyorum,halsızlık yorgunluk , yuruyunce alttan bi acı hissedıyorum hanı silsit olunca alt taraf boyle elektrık çarması gıbı olur oyle...
bıde mıllet doğurdukca stresten daha çok oluyor...
artık doğurmayın kızlar ocakta doğuralım:)​

bence de zamanında gelsinler :)) açıkçası ben de 9 doğuruyorum. sancılarım var hafiften adet ağrısı gibi ama az az.

bu kadar zor bir pozisyon deneyerek doğumu başlatmış olmasın sakın

Ahaha guldm yaaa deli

evet canım, sırtını sert bi yere daya, yere dik otur. mesela sağ ayağını solun üstüne atmaya çalış, yani sağ topuğun sol baş parmağının üzerine gelsin.

Ben yapamadm ama yaa ayagim yetismedi yani. Napcaz smdi Ayy 10 gun sonra dogsa gelir operim seni Saglikla gelsn tabi ama gelsn artik

Selam güzel anneler ve minnoşları...

Yarın sabah dr. kontrolümüz var. Benim hamileliğimin başından beri hiç sıkıntım olmadı.. Hiç miden bulanmadı yada aşermedim.. Hamilelik böyle birşey ise kadınlar abartıyor gibi geldi bana :))
Maaşallah benim oğlum bulunduğu yerde çok memnun galiba çıkmaya niyeti yok gibi.. Gerçi son 3 aydır doğum pozisyonunu almış durumda. Umarım son ada bir dönüş yapmaz... Normal olsun istiyorum..
Bir an önce doğurmak istiyorum.. Hem kıymetlime kavuşmak hem bu koca göbekten kurtulup zayıflamak istiyorum.. Bu göbekle hareket etmesi çok zorlaştı. Çantamı daha hazırlamadım.. hazırlarsam heh tamam doğurabilirim moduna girip daha 6 hafta beklemeye tahammül etmek zorlaşacak :)

Ben yapabildim bu hareketi :)
Oğluşumun gelmeye niyeti yok gibi :)

bizim sezaryen olursa 3 normal olursa 3-5 haftamız var ama bende ki bu rahatlığa bende anlam veremedim hala daha çantamı hazırlamadım 2 gündür aklıma geliyo birazdan kalkıp hazırlayım die sonra unutuyorum .. dur birazdan kalkıp hazırlarım

yatu, bebegin icinde oldugu stresle senin stresinin bir alakasi yok. fetal distress deniyor bebeginkine, daha cok rahim ortamindaki fiziksel sartlarla alakasi olan bir durum. o yuzden benim stresim var bebegime yansiyor diye kendini de esini de uzme. bebegin stresi icin pek cok sebep olabilir, kan akisi, nefes alma, sivi miktari, plasenta'nin yasi ve saire durumlarla ilgili. annede stres ideal bir durum degil tabii, sakin ve huzurlu olmaya calis yine de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…