2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Merhaba ben ' Meralsah ' in kardesiyim. Ablam bugün 34+3 günlüktu ve galiba bugün dogum gerçekleşecek. Yaninda olamadigim icinde endişeleniyorum. Üstelik bu bebek bilenler bilir geriden gidiyordu. Ve daha önemli birsey Celestonlarini yani ciğer geliştirici iğnelerinde henüz vurulmamıştı. Ablamın arkadaşları bilgininize..

Amanınn yeni bir kuzucuk daha mı geliyor.. Rabbim cc kuzucuğa da meralşaha da sağlık sıhhat versin. Bizlerden çok selam söyle. Dualarımız onunla.. Hayırlı ve güzel haberlerini bekliyoruz inşAllah.

İnsan canının taaa içinde taşıdığı,gittiği her yere yanında taşıdığı,beraber nefes aldığı,beraber yemek yediği,uyuduğu kısacası her şeyi beraber yaptığı birini bu kadar çoooooook özleyebilir mi ya??Özleyebiliyormuş,anladımm:KK16: Bugün öğleden sonra dr randevum var ama saatler bir türlü geçmek bilmiyor yaa:KK14:

Oyy yaa ne güzel anlatmışsın canım.. Ben de çok özlüyorum kuzumu hem de en kocamanından.

:nazar::emir_bebek:
slm nasılsınız?:KK49::KK49::KK49:
bu cumartesi 35 haftalık oldugumda doktoruma gidecegim bakalım ne diyecek kızımı özledim iki hftadır görmüyordum umarım çok asırı kilo almadı normal dogum isityorum ben...
hala çalısıyorum dün 1 gün izin aldım ama artık çok yoruluyorum..haftayada allah sabır versin de çalısayım sonra bitsin bu iskence:) nerdeyse iste dogacak bebek:):KK6::KK6:
dün baya yürüdüm haraket etmiyorum bu aralar diye bu seferde acayıp yoruldum geceleri yatmak çok zor benim için karnım agzıma girecek gibi:KK9:
salı yada pazartesi günü bebesin ütüsünü yaptık esimle daha dogrusu ona yaptırdım artık ütü bile yapamıyorum çok yoruluyorum:KK9: bu vesile ile bende kıyafetleri katladım çok güzel oldu esimin ütü yaparken fotosunu çektim ilerde anı olur bana:) bir daha zor yapar dermisim:)
bu arada millet bana erkek olacak deyip duruyor:KK36: doktordan iyi biliyor su yaslı kadınlar gıcık oluyorum:KK19:
neymis göbegim sivriymis kalçam kilo almamıs sadece göbegim büyümüs ve güzellesmisim (yüzüm hiç degismedi bence!!!) neymis bunlar erkek belirtisiymis kızların annenin güzelligini alırmıs kadın yayılırmıs..ya arkadas bıktım bu saçma sapan yorumlardan nehir in bütün odasını yaptım bebekler aldım kıyafetleri hazır millet erkek yorumu yapınca çıldırıyorum:KK19::KK47: DOKTORDAN DAHA ÇOK BİLİYORLAR!!!

Canım hala çalışmaya devam ediyorsun, Rabbim cc kolaylık versin. Ütülerde bitmiş hayırlı olsun canım. Sen elalemin ne dediğine bakma canım. Sağlıklı olsun kuzularımız bizim için en önemli olan şey o. Geçen arkadaşta dedi birde kız kız derken erkek doğururmuşsun diye.. Rabbim cc ne nasip ederse o olacak. Bugüne kadar her gittiğimizde kız dedi doktor benim içim rahat. Sen de rahat ol canım.

Canım anneciğim;
seni çok özledim.aylardır karnından çıkmayı bekliyorum.öyle yalnız hissettiğim anlar oldu ki,seni tekmeledim,benimle konuşmanı istedim,en azından sıcacık elini karnında gezdir de beni sevdiğini hissedeyim istedim,şöyle bir geriye uzanıp kitap okurken bir yandanda meyve yediğinde ara sıra okşamıyor musun karnını,bayılıyorum.çırpın

ıyorum içinde biraz daha sev diye.dışarı çıkıpellerinin arasında olmayı ne de çok istiyorum o anlarda.bazen sen babamla sarmaş dolaş uyurken onun elleri de sarıyor beni,hoşuma gidiyor ama seninkiler kadar değil.senin ellerin bambaşka anneciğim.seni en derin uykundan uyandırıp bir bardak süt içmeni sağlamak için tekmelememe sebep olacak kadar tatlı,yumuşacık ellerini özledim.

ya sen? benim yumuk yumuk minicik ellerimi özlemedinmi?
bir türlü açmadığım yumruğumu yavaşça açarak parmaklarımı tek tek öpmeyi istemez misin?sütle dolu memeni bir yandan emerken,diğer yandan küçücük elimle bastırsam...''bu meme,bu sütler benim,başka kedilere asla vermem,''der gibisıkıca tutsam,istemez misin?

anneciğim, seni çok özledim.buradan duyuyorum,herkes senin gözlerinin ne kadar güzel olduğunu söylüyor.kıskanıyorum. burası öyle karanlık ki,ışığın ne demek olduğunu bir an önce öğrenmek istiyorum.ama dünyaya ilk baktığımda ışıktan önce senin gözlerini görmek isterim.söylediklerini ilk başlarda anlamayacağımı düşünüyorsun.ama ben gözlerinin beni hep,her zaman ve her şeyden koruyacağını söylemesini isterim.inan,anlarım.beni en çok sevenin sen olacağını,her an yanımda ve destek olacağını,her an yanımda ve destek olacağını hissettiren en güzel şey olan gözlerini özledim.

ya sen?sana ilk baktığımda içini eriteceğini ikimizinde bildiği gözlerimi bir an önce görmek için sabırsızlanmıyor musun?uyuyup uyandığımda önce seni arayacak olan,seni görmediğinde yaşarıp çeşme gibi akacak olan gözlerimi merak etmiyor musun?her geçen gün gürleşecek olan kirpiklerimin altından sana doğru''Bni dünyana getirdiğin için,beslediğin ve hep yanımda olduğun kimselere bırakmadığın için teşekkür ederim,'' diyen gözlerle sana baksam,istemez misin?

seni çok özledim,anneciğim bazen bana şarkılar söylüyorsun,sesin öyle tatlı geliyorki buraya.yalnız olduğumu bile unutturuyorsun bazen.o güzel sesinin bana,sadece bana söyleceği ninnileri duymayı iple çekiyorum.bazı şarkıları bana özel hale getirerek söyleyeceğin,duymaktan hoşlandığımı anladığında tekrar tekrar söylemekten zevk alacağın günler bir an önce gelse...karnım ağrıdığında,içim bulandığında,aşı olduğumda canım yanarken bana tüm bunların geçeceğini söyleyen,inandıran ve rahatlatan sesini özledim.

ya sen? ilk kahkahamı duymak için oramı buramı gıdıkladığında çıkaracağım sesleri,aguları,çığlıkları özlemedinmi?biliyorum,altım kirli olduğunda,acıktığumda,gazım canımı çok yaktığında karnım ağrırken çıkardığım sesler seni çok üzecek,hatta ilk günler belki uyumana bile izin vermeyeceğim.ama sen tüm bunların sana ilk kez anne diyeceğim güne kadar çoktan unutulacak şeyler olduğunu biliyorsun.peki o gün geldiğinde söyleyeceğim ilk ''anne''yi özlemedinmi?

anneciğim,benimle ilgili hayaller kuruyor musun?beni en güzel yataklarda yatırmak,en cici giysileri giydirmek,en şeker oyuncakları almak gibi hayallerden bahsetmiyorum.mesela,karnındaki resmimi çeken doktor gibi bir doktor ya da avukat,subay filan olmamı isteyip hayallere dalıyormusun?üniformalı,cüppeli yada önlüklü bi resmimi,ultrason resmimin olduğu çerçevenin yanında bir başka çerçeveye bakarak''işte bu benim oğlum/ kızım'' deyip gururlanmayı filan hayal ediyormusun?evlendiğimi,çoçuklarımın olduğunu...

hayallerini gerçekleştirmek için söz veriyorum anne.

peki,ya seni hayal kırıklığına uğratacak bir şey yaparsam?
ayakkabılarımı bağlamayı bir türlü beceremezsem örneğin ya da matematiğe aklım yatmazsa hiç...oyun oynarken akşam olduğunu anlayamaz,hep geç kalırsam eve...kola içmeden köftelerimi bitirmezsem inat edip,ya senin hiç hoşlanmadığın o kızla/ erkekle evcilik oynamayı istersem hep...evleniverirsem bir gün pat diye hiç habersiz,ya da yurt dışında okumak için ısrar eder,senden uzaklaşmaya kalkarsam...çok üzülürsün değil mi?

seni hayal kırıklığına uğratıp üzmemek için çok uğraşacağıma söz veriyorum,anne.

beni ne olursa olsun sevcek misin anne?
her tülü kötü şeyden koruyabilecek misin?
yanında olmadığım zamanlarda nasıl davranmam gerektiğini öğretebilecek misin?

beni koruyamadığın kadar büyük tehlikelerin neler olduğunu öğretip kendi kendimi koruyabilmem için hazırlayacak mısın?

senden daha çok sevebilecek kimseyi bulamayacağım halde,beni sevecek ve anlayacak birini nasıl aramam gerektiğini anlatacak mısın?

bana yapacaklarım,yapamayacaklarım ve yapmak istediklerim konusunda sonsuz destek verecek misin?

kimsenin inanıp arkamda olmayacağı fikirlerim olsa bile,sen bana inanıp istediğim her şeyi yapabileceğime beni inandırabilecek misin?

saklanmak istediğimde,kimseyi görmek istemediğimde,uzaklaşıp kendimi dinlemek istediğimde yanına sığınmak istediğim tek liman olabilecek misin?

anne,beni ne olursa olsun sevebilecek misin?

ben mi?

ben seni hep seveceğime söz veriyorum,anne!

Kopardın beni canım yaa.. Çok ama çok güzeldi.. Rabbim cc sağlıkla yavrularımızı kucağımıza almayı, cennet kokusunu doya doya içimize çekmeği nasip etsin inşAllah..

Bnm Dr de normal denerız dıyodu 36+4 um bugun bebısım 4100 gr çıktı :))artık normalden bahsedemeyiz 24 Aralık uygunmudur dedi ok dedım:KK66:))maşallah senın kuzuna da benı kı de hep haftasında uyumlu geldı 100gr ya gecerdı ya gecmezdı ama 33 ten sonra coştu suanda 40 haftalık gözüküyor ama bu bütün organları ıcın gecerlı degılmiş bugun dogum olsun cok ısterdım ama cıgerlerı mesanesı ıyıce gelışsın dedı Dr cokta haklıymış bnmde aynı olan bı arkadas dogum yaptı bugun bebısını hala görememiş yogun bakım küvezine almışlar solunum problemi varmış vaktınde sağlıkla gelesinler tarıhlerın ı önemi yok tatlım:)))

Iyıakşamlar kızlar nasılsınız bı halınızı hatırınızı sorayım dedım B'nde bugun Dr gıttım 24aralık ıcın gun verdı Dr:KK66:)gerçi sayım başladı kuzunun başıda. Asagıdaymış ayaklarını yukarı kaldır baskı azalır dedı sancı yaşayan annelere duyurulur :KK66:)

MaşAllah barekAllah kuzucuğuna.. Rabbim cc nazarlardan saklasın.
Kuzucuğuna kavuşmana azıcık kalmış. Hayırlısıyla, sağlıkla kavuş yavruna canım..

Annemler ve ablamlar geldiler.Pasta almışlar.Yemek yedik,doğum günümü kutladık.Çok şükür Allah ıma.Rabbim kimseyi gördüğü günden geri koymasın inşallah.Ailelerimizi,annelerimizi başımızdan eksik etmesin.Amin...

Pek bir iş yapmadım ama artık ayakta dolaşmak bile yoruyor beni.Belim çok ağrıyor.İyi geceler kızlar...

Yeni yaşın hayırlı olsun canım.. Sevdiklerinle, yavrunla nice hayırlı uzun ömürler versin Rabbim cc.

yaw bende mi bi gariplik var ?
nerde bu millet ..ben arada girip yazıyorum ama hiç tanıdık yok ya
doğurdular mı acaba ?

Bende çok sık giremiyorum ama girdiğimde de sayfalar pek ilerlememiş oluyor. Herkes iyice ağırlaşı, heyecan ve son hazırlıklar hızlandı. sayfaya girmeye fırsat bulamıyorlar demekki.

selam kızlar :KK16:yoğunluktan ve yorgunluktan pek giremiyorum ama az kaldı işlerim bitmek üzere bebiş de gelmek üzere :KK52:öpüyoruuummmm:KK54:

Kolay gelsin canım.. Rabbim cc sağlıkla ve zamanında kavuştursun yavrularımıza. Bizde seni öptük...

slm anneler ve tatlı kuzuları herkesi bi panik sarmış inşallah kolay geçer doğumlarımız sağlıkla alırız bebişlerimizi:KK16: Dün eminönüne gittik bebek süslemelrine baktık ayy başım döndü bi sürü süslü şey:KK53: hava akşama bayağı soğudu soğuğu kapmışm gece bi baktım bademciklerim şişmiş burnum tıkanmış uyuyamadım aman kızlar dikkat edin kendinize gündüz güneşine aldanmayın :KK20: Bu arada benim dünden beri vajim ağrıyo dış tarafı kemiği ağrıyo kalkınca ve yürüyünce özellikle benimle aynı durumu yaşayan var mı?:18:

Geçmiş olsun canım.. Aman son zamanlar dikkat et kendine hasta falan olma.. Günler yaklaştıkça bende de ağrılar artıyor. Vücudumuz doğuma hazırlanıyormuş doktor öyle dedi..

merhaba kızlar hepinize güzel günler diliyorum.bn kendimi çok yorgun hissediyorum bgn daha dogrusu kafam çok yorgun.hastane çantamı tam hazırlayamadm eksikler war.annemin aldıkları annemde kaynvalidem daha almamş alcam deyip duruyo nezaman alcksa artık.annem dio şunu aldım alma kv dio bn alcam almaa..bizde güvendik herşeyini almadık.ama bn hergece rüyamda dogruyorum nerdeyse kabuslar görüyorm.bide bu eşya çanta olayını kafama taktm uykuda tutmuyor.anlaşılan kimseye güvenmemek lazmmm..bu haftasonu annemi aricm getirin ne aldiysanz dicem alın battaniyesi falan hep orda.. Birde sorum olcak size epidural normal doğum yapan varmı aranızda.nezaman dogum başlıyor normal dğum gibi sancı başlayıncamı ??

Bence de ara ve aldıklarını getirmelerini söyle canım. Günler yaklaştıkça insan heran doğuracak gibi hissediyor. Eşyalar hazır olmayınca geriliyor insan. Bende kendi aldıklarımı yerleştirdim hep. Çantalarımızı hazırladık. Bu haftasonu annem geliyor onunkileri de yerleştirdik mi tamam inşAllah..

Merhaba kızlaar ay kaç gundur gelemedıımmm

izne çıktım güyaa koştur koştur iizmndemiyim aynı şekild eçalışıyo muyum anlamadım evde iş

bitmiyo hadi iş bitiyo bu sefer de başka bişey çıkıyo

nasılsınız napiyosunuz bakiymm sancılar benım gene başladı bebek rahım çıkışına çok sert vuruyo

baya canım acıyo :S pazartesi günü kontrolumuz var cumartesıde doç randevumuz var ınss

bakalım doğumu konuşuruz artık heralde :) siz de ne var ne yok

Canım evde iş bitmiyormu yazdın ben mi yanlış okudum.. İş yapmıyorsun demi sen.. Dİnlenmen gerekiyor senin sakın işe falan kalkışma. Hayırlı ve güzel haberlerle dön doktordan inşAllah..

canım hakkında haylısı olsun eminim bebeği sağlıklı bi şekilde gelicektir dualarımız onunla

ocak anneleri fena çıktı yada bebeklerimi sabırsız demeliyim :)

bende senin gibi bu aralar vakit bulamyrum hazrlılkar malum :KK1: ben görmedim canım pek girmediğimden foruma sorduğun soruyu....haftasına göre biraz tontiş olcak gibi ama çok diil yaniii
evet yani bana görede kafa çapı büyük ama sezeryan sağlıklıysa senin için öle olması gerekmiyomu
valla kafa çapını sormak aklıma gelmedi hiç doktr da bişi demedi ki gittiğimde sorucam ama bende merak ettim

Canım ya ben hiçsormamıştım 28. haftada dr. biraz kafa çapı büyük dedi:)) bana çekmiş bende koca kafalıyım

Şimdi gittiğimde ultrasonda hep 1-2 hafta önden gidiyor kafa en yüksek sınırdan düşük ama ortalamanında biraz üstünde

Bakalım hayırlısı tabi zorlanacakasam sezeryan olurum ya ne gerek var mormalden fazla acı çekmeye, Hayırlısı bakalım:)

Merhabalar canlar..
Sayfalar artık yavaş ilerlemeye başlamış. Artık çok sık giremez olduk. Heran doğuracak gibi hissediyorum bende kendimi.. :)
Sancılar, ağrılar başladı artık. Günler azaldıkça o kadar heyecanlanıyorum ki anlatamam.. Annem de haftasonu burda olacak onunda heyecanı var.
Annemi o kadar çok özledim ki anlatamam. Dün teyzemler, dayımlar, yengemler anneme gitmişler. Herkes kızıma birsürü cici almış..
Annem anlata anlata bitiremedi. Annemde birsürü şey aldı, ördü. Birsürü cicisi oldu kızımın. :)

Bu arada en başından beri kızım sattan 1 hafta gerideydi ama maşAllah ı var kızımın haftasıyla uyumlu şuan. :nazar:
Birde kızlar bu hafta karnım iyice büyüdü benim. Toplamda 4 kilo almıştım ama eğer tartım bozulmadıysa 2 kilo daha almışım.
Göbüş kocaman oldu zaten diğer yerler aynı ama göbüş büyüyor. Kızıma yarasın yediklerim inşAllah..
Hepinizi öpüyorum..

Tekrar merhabalar ve son durumu yazıyorum ' Meralsah ' 34+4 günlük kız yigenim dünyaya gözlerini açtı
Ablamla konuşamıyorum sabah o acele ile tlf evde kalmış

Son düzenleme:
herkese selam
sanırım kötü bir durum yok okudğum kadarıyla ..
mermetderya nice yıllara ..
ben de dün fetal ekomu çektirdim ,bugün de doktorumuza gittik
kızım 2040 oğlum 2100 gram çıktı:nazar:
kızla oğlanın arası azalmış ,kız oğlana yetişmiş çok şükür:nazar:
ilk defa nstye girdim ,gayet normal çıktı bir sıkıntı yok çok şükür..
ama kız hiç hareket etmedi sayılır ,oğlan ise coştu mübarek fırlayacak nerdeyse :KK1:
doktor artık son ayına girdin o yüzden haftada bir göreceğim seni dedi
doktora kafaya taktım 36 ya kadar dayanacağım inş. diyorum :KK1:
RABBİM inş. o günleri de gösterir
küveze girsinler istemiyorum dedim
dediki bana küvezin aslında haftayla kiloyla alakası yok ,tamamen organ gelişimine ve bebeğin dış dünyaya ayak uydurmasıyla alakalı dedi
39.haftada doğup küveze girip solunum sıkıntıs yaşayan da var ,33 de doğurup hiç küveze girmeden çıkan da ..
o yüzden çok takılma dert etme inş. sağlıklılarsa artık bundan sonra doğsalar da bir sıkıntı olmaz dedi ..
bi de toplamda 4 kilo bebek var bende şuan ,doktor diyorki şuan sen tek gebelerin doğurmuş yada doğurmak üzere olan halisin diyor :KK1:
hemşireye sordum nasıl kaçıncı haftada doğuruyor ikiz gebeler diye,diğerleri hep erken doğurdu bi siz varsınız maş. bu zamana gelen dedi ,inş. böyle devam eder..
hasta odamıza da baktık eşimle ,çok beğendik ,özel oda 2 yatak var ben ve rafakatçim kalıyor ,sezeryanda 1 gün yatış oluyormuş ,iice herşeye baktık küvezlere kadar ..
benden durumlar böyle umarım hep böyle devam eder de 36 ları görürüm hatta geçerim:KK1::nazar:

Tekrar merhabalar ve son durumu yazıyorum ' Meralsah ' 34+4 günlük kız yigenim dünyaya gözlerini açtı

Ay ne güzel maşallah. Allah ikisine de güçkuvvet versin inşallah. Sağlıkla büyütmeyi nasip etsin Ablacıına bebişini .. doğum haberlerini aldıka heyecanlanıyorummmm :))

herkese selam
sanırım kötü bir durum yok okudğum kadarıyla ..
mermetderya nice yıllara ..
ben de dün fetal ekomu çektirdim ,bugün de doktorumuza gittik
kızım 2040 oğlum 2100 gram çıktı:nazar:
kızla oğlanın arası azalmış ,kız oğlana yetişmiş çok şükür:nazar:
ilk defa nstye girdim ,gayet normal çıktı bir sıkıntı yok çok şükür..
ama kız hiç hareket etmedi sayılır ,oğlan ise coştu mübarek fırlayacak nerdeyse :KK1:
doktor artık son ayına girdin o yüzden haftada bir göreceğim seni dedi
doktora kafaya taktım 36 ya kadar dayanacağım inş. diyorum :KK1:
RABBİM inş. o günleri de gösterir
küveze girsinler istemiyorum dedim
dediki bana küvezin aslında haftayla kiloyla alakası yok ,tamamen organ gelişimine ve bebeğin dış dünyaya ayak uydurmasıyla alakalı dedi
39.haftada doğup küveze girip solunum sıkıntıs yaşayan da var ,33 de doğurup hiç küveze girmeden çıkan da ..
o yüzden çok takılma dert etme inş. sağlıklılarsa artık bundan sonra doğsalar da bir sıkıntı olmaz dedi ..
bi de toplamda 4 kilo bebek var bende şuan ,doktor diyorki şuan sen tek gebelerin doğurmuş yada doğurmak üzere olan halisin diyor :KK1:
hemşireye sordum nasıl kaçıncı haftada doğuruyor ikiz gebeler diye,diğerleri hep erken doğurdu bi siz varsınız maş. bu zamana gelen dedi ,inş. böyle devam eder..
hasta odamıza da baktık eşimle ,çok beğendik ,özel oda 2 yatak var ben ve rafakatçim kalıyor ,sezeryanda 1 gün yatış oluyormuş ,iice herşeye baktık küvezlere kadar ..
benden durumlar böyle umarım hep böyle devam eder de 36 ları görürüm hatta geçerim:KK1::nazar:
masallah bebeklerine. :nazar::nazar:cok guzel herseyin yolunda gitmesi.
ins 36 yi gorursun canim. Allah buyuk niye olmasin.

Merhabalar canlar..
Sayfalar artık yavaş ilerlemeye başlamış. Artık çok sık giremez olduk. Heran doğuracak gibi hissediyorum bende kendimi.. :)
Sancılar, ağrılar başladı artık. Günler azaldıkça o kadar heyecanlanıyorum ki anlatamam.. Annem de haftasonu burda olacak onunda heyecanı var.
Annemi o kadar çok özledim ki anlatamam. Dün teyzemler, dayımlar, yengemler anneme gitmişler. Herkes kızıma birsürü cici almış..
Annem anlata anlata bitiremedi. Annemde birsürü şey aldı, ördü. Birsürü cicisi oldu kızımın. :)

Bu arada en başından beri kızım sattan 1 hafta gerideydi ama maşAllah ı var kızımın haftasıyla uyumlu şuan. :nazar:
Birde kızlar bu hafta karnım iyice büyüdü benim. Toplamda 4 kilo almıştım ama eğer tartım bozulmadıysa 2 kilo daha almışım.
Göbüş kocaman oldu zaten diğer yerler aynı ama göbüş büyüyor. Kızıma yarasın yediklerim inşAllah..
Hepinizi öpüyorum..
evet sancı sanırım banada arada giren :KK1:daha önce bi deneyim yaşamadığım için her an doğurcak endişesi var ....kıyamam ne güzel bi heyecan anne heyecanı sevndim adına benim canım annem hala iş yapyo ya ben,de habire otrtuyo al sen bilgisayarını otr diyo :KK1: can ya can..
sen çalışıyomusun canım neden yanında değilsin ablanın keşke olabilseydin bu anı yaşamak çok güzel olsa gerek

Merhaba ben ' Meralsah ' in kardesiyim. Ablam bugün 34+3 günlüktu ve galiba bugün dogum gerçekleşecek. Yaninda olamadigim icinde endişeleniyorum. Üstelik bu bebek bilenler bilir geriden gidiyordu. Ve daha önemli birsey Celestonlarini yani ciğer geliştirici iğnelerinde henüz vurulmamıştı. Ablamın arkadaşları bilgininize.. [\b][/
ay Rabbim yardımcısı olsun.tanıdık çocuk doktoru vardı 32.haftadan sonra doğan bebekler çabuk toparlanıyo Allahın izniyle dedi inşallah sıkıntı olmaz içinizi ferah tutun

sebamed yada chicco mu alayım ? set halinde netten mi almalı yoksa herhangi bebe mğazasında var mıdır ? siz deneyimlerinizi paylaşır mısınız ?

ben de büchben aldım arkadaş ve doktor tavsiyesiyle canım..

bende sebamed ve bubchen arasnda kaldm ama bubchen agir basiyo yarin gidip onu alcam herhalde.

Mehmetderya aglattın canım beni şimdi kuzumun yanına gidip kokusunu içime çekicem :KK9:

Ayyy cok kiskandm :KK52: Masallah diyelim :KK1:

bi aceleci kuzu daha geldi. Allah anali babali buyutsun insallah :KK16:

Kızlarrr çok moralim bozukkk
dün gittik kontrole 35+3 te kızım 3 kilo olmuş.bağırsaklarında ekojenite gördü doktor.strese girmiş olabilir dedi.kakasını yapabilir dedi.10 gün sonra 4 boyutlu ultrasona gircem bide sezeryana alıştır kendini dedi:KK43:((
ben normal istiyorum bebeğim stres yapmış çok üzüldüm.eşimle hiç konuşmadım akşam.stresli olmamın en büyük sebebi o çünkü.ilgisiz gamsız vurdum duymaz....
Hastayım ölüyorum desem sadece geçmiş olsun der o kadar.ama o hasta olsa ben sabaha kadar başını beklerim.
Bazen en büyük hatanın bende olduğunu düşünüyorum onunla evlenerek hata mı yaptım diye kendimi sorguluyorum.aslında iyi biri ama çok ilgisiz...bunları düşününce iyiden iyiye geriliyorum.
Neyse başınızı ağrıtmayım fazla sağlıcakla kalın

Bugün 36+5 de dr kontrolümüz vardı, bebeğimiz 2833 gr olmuş. Doktora acaba 2012 mi yoksa 2013 demi doğar merak ediyorum diye sordum. O da erken doğum riski olupta ilaç kullandımız hastalar daha sonra miyadını doldurabiliyor dedi. yani 2013'ü beklicez biz galiba :) Çünkü ilk doğumumda normal doğumdu, tek sıkıntımız bebeğin boynundaki kordon :KK43: Doğum yapan arkadaşlar allah analı babalı büyütsün.

dün gittik kontrole 35+3 te kızım 3 kilo olmuş.bağırsaklarında ekojenite gördü doktor.strese girmiş olabilir dedi.kakasını yapabilir dedi.10 gün sonra 4 boyutlu ultrasona gircem bide sezeryana alıştır kendini dedi:KK43:((
ben normal istiyorum bebeğim stres yapmış çok üzüldüm.eşimle hiç konuşmadım akşam.stresli olmamın en büyük sebebi o çünkü.ilgisiz gamsız vurdum duymaz....
Hastayım ölüyorum desem sadece geçmiş olsun der o kadar.ama o hasta olsa ben sabaha kadar başını beklerim.
Bazen en büyük hatanın bende olduğunu düşünüyorum onunla evlenerek hata mı yaptım diye kendimi sorguluyorum.aslında iyi biri ama çok ilgisiz...bunları düşününce iyiden iyiye geriliyorum.

Çok geçmiş olsun, erkeklerin genel özelliği bu aslında bunlarla kafanı yormamaya çalış bebek daha çok strese girmesin. Dışarıda gez dolaş, arkadaşlarınla vakit geçirip kafanı dağıtmayı dene bence. Bebek iyi olsunda sezeryan olursa olsun.

nhr 10 doğru söylüyorsun ama elimde değil.eşime zafım var Allah korusun hasta olacak diye iyiyken bile ödüm kopar.öksürse sanki bebek gibi üstüne düşerim.şuan benim ilgiye ihtiyacım var ama beklediğim ilgiyi göremiyorum üstelik akşama kadar çalışıp akşam bide evde yemek bulaşık onlarla uğraşıyorum

nhr 10 doğru söylüyorsun ama elimde değil.eşime zafım var Allah korusun hasta olacak diye iyiyken bile ödüm kopar.öksürse sanki bebek gibi üstüne düşerim.şuan benim ilgiye ihtiyacım var ama beklediğim ilgiyi göremiyorum üstelik akşama kadar çalışıp akşam bide evde yemek bulaşık onlarla uğraşıyorum

ben 5 yıllık evliyim ilk hamileliğimde eşime bende öyleydim, doğumdan sonra eşimiinde herşeyi tam olsun diye koşturuyordum, aynı senin gibi çalıştığım halde. Zamanla kendimi de düşünmeyi öğrendim. Şimdi ikinci gebeliğimde erken doğum riskim olunca bana yardım etmeye başladı , inanamadım zamanla sorumluluk almayı öğreniyorlar, farkında olmadan bizde onları rahata alıştırıyoruz :KK43: Mükemmel olmaya çalışıp yıprakma kendini.

eşim çok istekli bir türlü kardeş moduna geçemedik, canım istemese de rica ede ede ikna ediyor beni, valla doğumdan sonra ne yapacak 5-6 hafta bilmiyorum. :KK53:

bebeğinden ve senden daha önemli olan birşey yok bu süreçte erkekler genelde böyledirler ama bu sevmedikleri anlamına gelmiyor yetiştirlme meselesi olumlu yönlerile bakmaya çalış. Geçmiş olsun inşALLAH hayılı bir doğum yaparsın.

sen yaptın da öldün öldün dirildin ben yapmadan yapmış kadar korkuyorum inanki, hiç hayal edemiyorum kendimi.Dr.umda epiduralle yapıcam normalini zannettiğin kadar sıkıntı çekmiceksin zaten açılman normal olursa 4 cm.de vurdurucam epidurali sadece baskı hissediceksin diyor.Duyduğun okuduğun korkulu doğum hikayeleri gibi değil sezeryan olursan sonradan çok pişman olursun diyor ama işte... Bakalım.. Kızçe dönmezse zaten Dr.unda eli mahkum hehehhehee! :))

Canım benimde göğüs uçlarımda tüylenme vardı.Normalde ağdaya gittiğimde aldırırım.Ama hamile kaldıktan sonra sadece 1 defa aldırdım ağdayla.Bir daha elletmedim bir sorun olur diye (Gebelikte göğüslerle çok uğraşmak iyi değildir ya). Sonrada bir daha çıkmadı.Zaten normal tüylenmem de bitti.Eskiden 20 de bir giderdim ağdaya.Hamileliğimle birlikte artık 1,5 ayda bir gidiyorum ki gitmesemde olur.Kimisinde tüylenme artarmış kimisinde azalırmış benim azaldı.Ama doğumun yakınsa elletöe göğsüne derim ben.Varsınn tüylü olsun doğumdan sonra aldırır öyle emzirirsin bebeğini ilk 1-2 haftadan sonra.Bence......

benim dr da tam tersine epiduralde cok büyük bi fark görücem die heveslenme sadece bi tık daha az ağrın olur o kadar dedi çok ümidim yok ondan da:KK14:

X