2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Benim bu sabaha karşı adet olucakmışım gibi kasık ve bel ağrı oldu. Normal mi acaba? Geçen hafta da ara ara oldu hastaneye gittim nst ye girdim muayene oldum bişey ok dedi doktor.

kızlar çoğunuz göğüslerinizden süt geldiğini yazmışsınız.bende tık yok....hiç gelmedi...arar ara çamaşırlarıma falan bakıyorum leke falan yok hiç...acaba sütüm olmayacak mı ,bebeğimi emziremeyecek miyim diye çok korkuyorum...:KK5:

benim de bir kaç kez geldi bir daha denemedim
annemin hamileliğinde hiç gelmezmiş ama doğurur doğurmaz gelirmiş belli olmuyor yani
süt yapıcı şeyler yiyip içicez bol bol

bu arada zeynepciğim, kayınvaliden ayıp etmiş ama eşinin sana inanması güzel
bence hiç takma, biraz şımarıklık yapmış gibi geldi bana

kızlar günlerdir yazacağım bir konu var ama içinizi şişirmek istemedim ama nasıl tavır alacağımı da bilemiyorum size danışmaya karar verdim zira moralim bozuk...

kayınvalide geçen hafta bizdeydi biliyorsunuz ben kadın o kadar geliyor, yoruluyor diye hep ihtimam gösterdim, iyi davrandım, sabahları 10 da kalkar tek başına kahvaltı etmesin diye onu bekledim hep, eşimle ilgili biraz şikayet dile getirdi, yanlış anlamışsındır diyip rahatlattım ve eşime söylemedim, bana biz de iki çocuk baktık anneler gelmedi evimizin işini de yapıyorduk dedi cevap vermedim vs,vs
cmtesi evine döndü eşime dedi ki beni İKEA ya götür o da götürdü, o gün de evde kadın vardı yorulduk tabi eşim akşam geldi ama sinirden nefesi kesiliyor

meğer kv beni şikayet etmiş: gözünün içine bakıyorum benimle konuşmuyor, ben sizin evde rahat edemiyorum bana soğuk davranıyorsunuz falan filan, kanım dondu, inanamadım, aradım kv yi böyle demişsin aşk olsun ben sana öyle mi davrandım dedim, şok oldu eşim bana anlattı diye buz kesti sonra da "şimdi konuşmak istemiyorum" dedi. ben de "bir şeyleri yapmak ağır geliyorsa bahane aramayın, nasıl günler yaşadığımı biliyorsun beni eşime nasıl şikayet edersin" dedim, "ben anneyim o kadar laf diyemeyecek miyim oğluma" dedi sonra da "çok konuştun" dedi delirdim iyice baktım saygı elden gidiyor öyle olsun diyip kapattık.

kızlar eşim isyanlarda bıktım diye,ilk defa böyle bir durumu benimle paylaştı senin böyle şeyler yaptığına ihtimal vermiyorum ama anneme ne desem boş dedi, onun da üstüne gitmek istemiyorum ama kv yi şuan görsem boğarım çok kızgınım resmen iftiraya uğradım, üstelik ben kimseye muhtaç değilim çok şükür bu tavır çok çirkin, nasıl tavır takınayım bilemiyorum

şimdi o hiçbirşey olmamış gibi davranmaya çalışıyor dün eşimi aramış eşime söyleme doğum tarihini dedim tartıştık, aramızdaki durum ayrı bu durum ayrı dedi. Şimdi hatun hiçbir şey olmamış gibi doğuma gelecek biliyorum sizce nasıl davranayım, yani yıldım artık yaptıklarının bir karşılığı olmalı değil mi?

sen ne yapsan da gelir oturur canim esin sana hak verse de annesi sonucta ben de boyle defalarca sikayet edildim ama baktim olan bana yuvama oluyor hic duymuyorum artik onu esimle de inadina daha iyi olmaya calisiyorum esimin yaninda konusuyorum evde yalniz olunca hic yuz vermiyorum bosver gitsin kendi kendine konussun kavga etme sakin o hakli cikar Allah sorsun hesabimizi :KK36:

Ben sıkınca çok az ıslaklık oluyor ama.akmıyor arkadaşım 32. haftasında fışkırdığını söylemişti.

Anladım cnm sen yine de sıkma. bende bi kaç kez sıktım gelicek mi die gelmio :KK43: Ama asıl doğumdn sonra gelmesi gerek zaten :) Arkadaşımın çok geliodu çamaşırı batmasın die ped koyuyodu :) şimdi bebeği 4 aylık sütüm iyi yetio çok şükür dio inşallah bizimde sütümüz bol olur :)

inşallah başarırsın canım.aslında vücudumuz normal doguma hazırlıyor kendini allah böle yaratmış.bakalım artık hakkımızda hayırlısııı.bu arada dogum cetvelinde tarihimiz aynı :) seninkide kızmı

Hayırlısı cnm yaşayıp görücez :) Prensesini allah bağışlasın cnm benim bebeğim erkek :)

ayy valla ya sütüm olmazsa diye öyle çok korkuyorum ki....bebişimi emzirmeyi çok istiyorum...:KK52:

çokkkk güzelllllll olmuş...keselerini hazır adın değil mi?süper olmuş...Allah dağıttığın günü görmeyi de nasip etsin.

Annemin tavsiyesi : Sakın sütüm gelmicek mi, yetmicek mi die düşünme beynine yanlış sinyal gönderme bol su içiceksin ve sık sık emziriceksin ki beynine süt salgılaması gerektiğinin sinyalini göndericeksin tamam mı kızım ?
Peki annecim :)
Bakalım işe yarıcak mı :)

İnşallah böyle sorunsuz yaklaşırız son haftalara da,inşallah küvözde kalmalarına gerek kalmaz.Sizler iğne yaptırdınız mı ciğer geliştirici?Benim göğüslerde tık yok canım.Evet aynı zamanda olabilir doğumumuz.Ozamanda inşallah bebişlerden bahsederiz...

benim de sorunum yok çok şükür ondan sordum ,doktor bana miadı zaten 36 dedi ama ne kadar ileri giderse ii olur diye düşünüyorum aslında ..
Öyle kasılmam sancım yok ,çatlayacak artık dayanamıyorum dedirtecek bir durumum da yok .
inş. ikimiz de böyle devam ederiz de sağlıkla doğarlar
geçen gittiğimde mesela sormuştum hemşireye ,34 + larda doğum yapan bir ikiz annesi varmış ,bebekler sadece tedbir amaçlı 2 gün küvezde kalmışlar hepsi o ,inş. diyorum bizimkiler de öyle olur
ben en çok emme refleksini kaybeder de sütümü ememez diye korktuğum için iice ileri tarihte doğsunlar istiyorum
bu arada göğüslerimin ikisinden de beyaz süt geliyor valla ,eşim diyorki hatta tadına bakayımmı :)))
geçmiş olsun diş zor gerçekten bende bir sorun olmadı bakalım inş. olmaz ,seninle haftalarımız yakın belki aynı zamanlarda doğururuz bellimi olur :KK1:

İnşallah böyle sorunsuz yaklaşırız son haftalara da,inşallah küvözde kalmalarına gerek kalmaz.Sizler iğne yaptırdınız mı ciğer geliştirici?Benim göğüslerde tık yok canım.Evet aynı zamanda olabilir doğumumuz.Ozamanda inşallah bebişlerden bahsederiz...

yok henüz doktora gitmedim ben perşembe gideceğim ,ciğer geliştirici iğne sanırım 32.haftada yapılıyor

inş. hamsilerin güzel anlarını konuştuğumuz zamanlar da gelir ..

kızlar günlerdir yazacağım bir konu var ama içinizi şişirmek istemedim ama nasıl tavır alacağımı da bilemiyorum size danışmaya karar verdim zira moralim bozuk...

kayınvalide geçen hafta bizdeydi biliyorsunuz ben kadın o kadar geliyor, yoruluyor diye hep ihtimam gösterdim, iyi davrandım, sabahları 10 da kalkar tek başına kahvaltı etmesin diye onu bekledim hep, eşimle ilgili biraz şikayet dile getirdi, yanlış anlamışsındır diyip rahatlattım ve eşime söylemedim, bana biz de iki çocuk baktık anneler gelmedi evimizin işini de yapıyorduk dedi cevap vermedim vs,vs
cmtesi evine döndü eşime dedi ki beni İKEA ya götür o da götürdü, o gün de evde kadın vardı yorulduk tabi eşim akşam geldi ama sinirden nefesi kesiliyor

meğer kv beni şikayet etmiş: gözünün içine bakıyorum benimle konuşmuyor, ben sizin evde rahat edemiyorum bana soğuk davranıyorsunuz falan filan, kanım dondu, inanamadım, aradım kv yi böyle demişsin aşk olsun ben sana öyle mi davrandım dedim, şok oldu eşim bana anlattı diye buz kesti sonra da "şimdi konuşmak istemiyorum" dedi. ben de "bir şeyleri yapmak ağır geliyorsa bahane aramayın, nasıl günler yaşadığımı biliyorsun beni eşime nasıl şikayet edersin" dedim, "ben anneyim o kadar laf diyemeyecek miyim oğluma" dedi sonra da "çok konuştun" dedi delirdim iyice baktım saygı elden gidiyor öyle olsun diyip kapattık.

kızlar eşim isyanlarda bıktım diye,ilk defa böyle bir durumu benimle paylaştı senin böyle şeyler yaptığına ihtimal vermiyorum ama anneme ne desem boş dedi, onun da üstüne gitmek istemiyorum ama kv yi şuan görsem boğarım çok kızgınım resmen iftiraya uğradım, üstelik ben kimseye muhtaç değilim çok şükür bu tavır çok çirkin, nasıl tavır takınayım bilemiyorum

şimdi o hiçbirşey olmamış gibi davranmaya çalışıyor dün eşimi aramış eşime söyleme doğum tarihini dedim tartıştık, aramızdaki durum ayrı bu durum ayrı dedi. Şimdi hatun hiçbir şey olmamış gibi doğuma gelecek biliyorum sizce nasıl davranayım, yani yıldım artık yaptıklarının bir karşılığı olmalı değil mi?

Resmen ikili oynamış allah korusun cnm yaa ..
Gün içerisinde sürekli ya Vedud ismini zikret cnm

cnm bence kimsenin o gününü rezil etmesine izin verme yokmuş hiçbişey olmamış gibi davran çünkü tavırlı davransan bile onun canını diil kendi canını sıkacaksın yine sinirin aklına gelicek çünkü böyle insanlar bu tür anları bozmaya değmez bile:KK4: benim kayın validem doğurduğum gece beni sinir etti yanımda kalmadı bile hastanede bakamazmış o bişi olur falan die korkarmış:KK52: ölür müsün öldürür müsün kaç tane çocuk büyütmüş şimdi diyorum onu neden kafama takmışım şimdi bana neler yapıyo onlardan bahsetmiyorum bile:KK9: artık susuyorum yarın öbürgün yeri geldiği zaman konuşucam çünkü düşmez kalkmaz Allah sen bana zamanında böyle böyle yapmıştın diye başına kakarak yaparım yapacağımı da sende aynen böyle davran ne hamileyken nede lohusayken huzurunu boz onla anlaşılan onun istediği de bu gibi anladım .. istediğini yapma o zaman daha çok sinir oluyolar hele eşinle huzursuz oldugunu hiç belli etme eşin sana bu konuda hiç tepki göstermemiş gibi davran:KK9:

slm kızlar..bugün bütün gün kasıklarımda ağrı vardı.ayağa kalkamadım yattığımda geçiyodu.34+3teyim normalmidir?sizlerinde varsa böyle bi ağrısı bana yazabilirmi çok sıkıntı yaptım kendime..saatlerdir geçmek bilmedi çünkü...:KK43:

kızlarrr slmmm
bayadır gelemedimm herşey yolunda Allaha şükür sadece bu ara mide yanmaları ile başım belada onun dışında iyiyiz :)) cumartesi kontrole gidicem çok merak ediyorum oğluşumu kaç kilo oldu acaba :))

Canım sevindim iyi olmana. biz de seni uzun zaman göremeyince merak etmiştik. :KK16:

Allah yolunuzu acik etsin
Selametle yavrulariniza kavusun insAllah
Cogunuzu taniyorum
Yarenahsen
Yaprak
Yesim
Zeynepfaz
Ayse
Fikirdelisi
Hepinizden dua istiyorum bana dua edin insAllah

Canım dualarımız seninle.herşeyin hakkında hayırlı olmasını diliyorum Rabb'imden.sende dualarında unutma

İyi akşamlar kızlar

Yine çok giren olmamış topiğe..Hemencik bitiverdi sayfalar...

Bugün Dr a gittim 1.5 ay aradan sonra kızımı gördümmm...Ama biraz üzdü beni çünkü 31.haftada doğum pozisyonunu almıştı ve Dr.umuz dönmez artık büyük ihtimal demişti ama kızım tekrar dönmüş başı yukardaymış ama 2 hafta daha beklicez dedi 2 haftaya kadar döner dönmezse 2 hafta sonra sezeryan yapıcak:KK43: Çok mu hareketlide döndü bu dedi bende hemde nasıl sürekli hareket halinde dedim..Çatı Muayenemizide olduk çatın güzel normal doğum için dedi sadece kızımın tekrar dönmesini beklicez 2 hafta...Üzülüyorum çünkü baya baya normale şartlandırmıştım kendimi inş döner ya ama dönmezsede napalımmm Allah sağlık sıhhat versin yeterki.....Haftaya NTS ye giricem bu hafta almadı bekleyelim dedi...Bu arada kızımmmmmm tamı tamına 2.885 gr olmuşşşş:nazar::nazar::nazar: 2 hafta sonra olursa 3200,3300 filan doğar dedi..Bizden haberler böle işte....Görüşmek üzere kızlarrrr......

canım maşallah kuzuna. nazar değmesin. :nazar::nazar:

yaramaz minnoşa bak sen hele. dönüvermiş son anda. ama aklını takma hiç cnm, bnm erkek kardeşim doğuma 2 gün kala dönmüş ve doğduğunda 4600 müş, düşün yani. inşallah seninkide döner. dönmezse de hayırlısı neyse o olsun canım ikiniz hakkındada...:KK16:

kızlar çoğunuz göğüslerinizden süt geldiğini yazmışsınız.bende tık yok....hiç gelmedi...arar ara çamaşırlarıma falan bakıyorum leke falan yok hiç...acaba sütüm olmayacak mı ,bebeğimi emziremeyecek miyim diye çok korkuyorum...:KK5:

alakası yok. sakın öyle düşünme. benim göğüslerim falan da fazka büyümedi, ama şmdiden sütü gelenlerdenim.

doğum sonrası emin ol hormonardan tavan yapıyor sütlerimiz.

ama bu iş psikolojik cnm. lohusayken cidden kendini üzecek şeylerden kaçın. üzüntü sütün en büyük düşmanı çünkü..

Btlkubra! Daha önce yazamamıştım, hayırlı olsun canım! Ömürlü olsun, çok tatlı bi bebiş bu! Doğum hikayeni bekliyoruz tabi dört gözle.

dilay_masal! Dikkat et kendine canım! Bak bişey olmamış ne güzel. İçeride korunaklılar onlar merak etme. Bi süre dinleniceksin artık yapcak bişey yok!
Çok geçmişolsun yine de.

zeynepfaz! çok sevindim canım, bebişin geliyo şaka maka! İnşallah ikiniz de sağ salim çıkarsınız doğumdan sonra mis gibi koklarsın kuzunu!

Milsa! Çok doğru valla! süt ve stres doğrudan alakalı her yerde okuyorum. Kulaklarımızı her şeye tıkıcaz o dönemde artık bebişler için!

X