2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
istanbulda yağmur yağıyor.yatağımda uzanıyorum odamın manzarasını seviyorum ve oğlumla müzik dinliyoruz ane brun-the dancer. Allah herkese nasip etsin bu güzel duyguyu evlat sahibi olamayan herkese..

kızlar çoğunuz göğüslerinizden süt geldiğini yazmışsınız.bende tık yok....hiç gelmedi...arar ara çamaşırlarıma falan bakıyorum leke falan yok hiç...acaba sütüm olmayacak mı ,bebeğimi emziremeyecek miyim diye çok korkuyorum...:KK5:
cnm korkma benimde gelmedi daha...bikere daha bahsetmiştim burda anneminde gelmemiş ,genelde 2.çocukta gelirmiş önceden süt zaten..ama bazılarınında ilk doğumunda gelirmiş..ama annem doğumdan sonra geldi diyor.ve abimide benide 2 sene emzirmiş.ve sütü güzelde kilo aldırmış bize...geçen sağlıkocağındaki hemşireyede sordum..dedim bazılarının sütü geliyor benim gelmedi dedim.oda bana o bünye meselesi...doğumda bebeğini kucağına verdiklerinde onun kokusunu duyduktan sonra annelik duyguların beynine emir vericek süt salgıla diye..ve önce bir sıvı gelicek şeffaf o çocuğa çok yararlı ,ardındanda sütün gelicek dedi...gelicek inş. cnm takılma,kafaya takılacak bi durum değil bu...ama bir arkadasımında ne yaparsa yapsın 1 damla sütü gelmedi..Allaha kalmış o cnm..inş. gelir sütlerimizde emişir dururuz kuzularımızla:KK16: :KK9:

kızlar günlerdir yazacağım bir konu var ama içinizi şişirmek istemedim ama nasıl tavır alacağımı da bilemiyorum size danışmaya karar verdim zira moralim bozuk...

kayınvalide geçen hafta bizdeydi biliyorsunuz ben kadın o kadar geliyor, yoruluyor diye hep ihtimam gösterdim, iyi davrandım, sabahları 10 da kalkar tek başına kahvaltı etmesin diye onu bekledim hep, eşimle ilgili biraz şikayet dile getirdi, yanlış anlamışsındır diyip rahatlattım ve eşime söylemedim, bana biz de iki çocuk baktık anneler gelmedi evimizin işini de yapıyorduk dedi cevap vermedim vs,vs
cmtesi evine döndü eşime dedi ki beni İKEA ya götür o da götürdü, o gün de evde kadın vardı yorulduk tabi eşim akşam geldi ama sinirden nefesi kesiliyor

meğer kv beni şikayet etmiş: gözünün içine bakıyorum benimle konuşmuyor, ben sizin evde rahat edemiyorum bana soğuk davranıyorsunuz falan filan, kanım dondu, inanamadım, aradım kv yi böyle demişsin aşk olsun ben sana öyle mi davrandım dedim, şok oldu eşim bana anlattı diye buz kesti sonra da "şimdi konuşmak istemiyorum" dedi. ben de "bir şeyleri yapmak ağır geliyorsa bahane aramayın, nasıl günler yaşadığımı biliyorsun beni eşime nasıl şikayet edersin" dedim, "ben anneyim o kadar laf diyemeyecek miyim oğluma" dedi sonra da "çok konuştun" dedi delirdim iyice baktım saygı elden gidiyor öyle olsun diyip kapattık.

kızlar eşim isyanlarda bıktım diye,ilk defa böyle bir durumu benimle paylaştı senin böyle şeyler yaptığına ihtimal vermiyorum ama anneme ne desem boş dedi, onun da üstüne gitmek istemiyorum ama kv yi şuan görsem boğarım çok kızgınım resmen iftiraya uğradım, üstelik ben kimseye muhtaç değilim çok şükür bu tavır çok çirkin, nasıl tavır takınayım bilemiyorum

şimdi o hiçbirşey olmamış gibi davranmaya çalışıyor dün eşimi aramış eşime söyleme doğum tarihini dedim tartıştık, aramızdaki durum ayrı bu durum ayrı dedi. Şimdi hatun hiçbir şey olmamış gibi doğuma gelecek biliyorum sizce nasıl davranayım, yani yıldım artık yaptıklarının bir karşılığı olmalı değil mi?

cnm benim hiiiç takma kafana.bu kayınvaldelerin %90'nı manyak zaten..bi onların evladı var bi onlar anne:KK47: bikere seni böyle sıkıntılı günlerinde üzüyorsa anında defet salla takma kafana..senin sitresten uzak olman lazım..hiçbirşey senden daha önemli değil unutma...bebeğin ve senden başka kimse önemli değil..gerekirse görüşme,seni mutlu edicek insanlara ihtiyacın var senin...

Son düzenleme:
Şükürler olsun ki rabbime 36. haftanın içine girdim. :KK16:

28. haftadan beri erken doğum riski, en son doğum sancıları. 2 haftadır katıksız yatak.

Bebeğim pazartesiden sonra istediğin zaman gelebilirsin... He beklersen şikayetim olmaz elbette, ama aylardır bu kadar acelecisin ya, artık kollarımız açık sana. :KK55:

Ama sen yine de pazartesiden önce gelme :KK49:

28. haftadan beri erken doğum riski, en son doğum sancıları. 2 haftadır katıksız yatak.

Bebeğim pazartesiden sonra istediğin zaman gelebilirsin... He beklersen şikayetim olmaz elbette, ama aylardır bu kadar acelecisin ya, artık kollarımız açık sana. :KK55:

tatlım bebeğine sağ salim sağlıkla kavuşman dileğiyle..inşallah bekler biraz daha :KK16: nekadar geç gelirse okadar iyi:KK34:

tatlım bebeğine sağ salim sağlıkla kavuşman dileğiyle..inşallah bekler biraz daha :KK16: nekadar geç gelirse okadar iyi:KK34:

Amin canım benim cümlemizin inşallah. Erkek bebeklerin akciğerleri daha geç gelişiyormuş. İnşallah sonuna kadar bekler. Beklemezse de başımın üstünde yeri var artık gelebilir minnoşum :KK16:

üzülme canım... bazı insanlara ne kadar iyilik yaparsan yap yaranamazsın..benim kv de öyle...beni kötü göstermek için yaptıklarımı kenara atar düşünür yapmadıklarımı millete anlatır. sürekli beklenti içinde. üstelik maddi büyük beklentiler.bir de kendini melek gibi gösterir elimi tutar filan sonrada yapacağını yapar.

Hayırlı Geceler..
Bugün Doktordaydık..
Yine Nst, Ultrason v.s.
Ağrım Olmadığını Herşeyin Yolunda Olduğunu Söyledim..

Aralık 20 Anlaştık..
Anestezi Uzmanı İle de Tanıştık..
Form Doldurduk v.s.
Herşey Tamamdır..
Ben Haftaya Perşembe Sabah Saat : 09:00'da Allah Nasip Ederse Doğumda Olacağım..

Hayırlı Geceler..
Bugün Doktordaydık..
Yine Nst, Ultrason v.s.

Aralık 20 Anlaştık..
Form Doldurduk v.s.
Herşey Tamamdır..
Ben Haftaya Perşembe Sabah Saat : 09:00'da Allah Nasip Ederse Doğumda Olacağım..

Allah kolaylık versin canım:) hadi bakalım kurtuluyosun sen...bir avaz derler ya öyle olsun...

hı öylemi annesi baştan istemedin çocuğu gelcekti ne güzel şimdide 40 a kadar bekliyomuş :) şaka bi yana sağlıkla gelsin inşallah en hayırlı zamanda..

herkese günaydın
sabahın köründe ayaktayım yine ,hastane yollarına düşeceğim:KK53:
fetal ekom var bugün,bu seferki son artık bunu da atlatırsam inş. bu sıkıntı da bitmiş olacak ..
eşim yollarda bişey olur diye korkusuna bi yere göndermek istemiyor,son zamanlara yaklaştıkça iice panik bizimki:KK1:
son anda bi aksilik çıkmasından korkuyor,kardeşimle gidiyorum gerçi yalnız bi yere gitmiyorum ama yine de korkuyor canım yaa..
ben de dışarda 200 tlye yapılıyor bu test ,bedava doktor bulmuşuz hem de prof neden gitmeyeyim zaten son ,önlemimizi alalım dedim ..
düşeceğim birazdan yollara ..
ordan da şu hamsilerin odasına dolap işine bakacağız ,direk bir yere gidip bakacağım ,umarım yorulmam oralarda ,gerçi heryere taksiyle gidiyorum orası da ayrı ama ..
yarın da kendi doktoruma fetal ekoyu da alıp randevuma gideceğim inş.
duanızı esirgmeyin ,görüşmek üzere ...

çok heyecanlıyım... bebeğime gittikçe daha çok yaklaşıyorum.. inşallahda kucağıma sağ sağlim hayırlısıyla alırım.. vee darısı tüm anne adaylarına ve anne olmayı isteyenlere...

Günaydın canım,Allah ım kolaylıklar versin.Fetal eko ne için yapılıyor?

herkese günaydın
fetal ekom var bugün,bu seferki son artık bunu da atlatırsam inş. bu sıkıntı da bitmiş olacak ..
eşim yollarda bişey olur diye korkusuna bi yere göndermek istemiyor,son zamanlara yaklaştıkça iice panik bizimki:KK1:
son anda bi aksilik çıkmasından korkuyor,kardeşimle gidiyorum gerçi yalnız bi yere gitmiyorum ama yine de korkuyor canım yaa..
ben de dışarda 200 tlye yapılıyor bu test ,bedava doktor bulmuşuz hem de prof neden gitmeyeyim zaten son ,önlemimizi alalım dedim ..
ordan da şu hamsilerin odasına dolap işine bakacağız ,direk bir yere gidip bakacağım ,umarım yorulmam oralarda ,gerçi heryere taksiyle gidiyorum orası da ayrı ama ..

bugün hava ne güzel .. rüyamda sezeryan oluyordum , bebeğim 2650 gr.mış , doğduğunu görmedim ama aralıkta doğdu dşyorduk. umarım ocağı geçeriz , kötü demiyim de zor bir rüyaydı. Allahım hayırlara çıkarsın , doğurana kadar dokuz doğururum artık..

herkese günaydın
canım inş güzel haberler ile dönersin
Hayırlı Geceler..
Bugün Doktordaydık..
Yine Nst, Ultrason v.s.

Aralık 20 Anlaştık..
Form Doldurduk v.s.
Herşey Tamamdır..
hadi hayırlısı olsun canım bir aksilik olmazsa benim doğum da 20 aralıkta olacak
Benim bu sabaha karşı adet olucakmışım gibi kasık ve bel ağrı oldu. Normal mi acaba? Geçen hafta da ara ara oldu hastaneye gittim nst ye girdim muayene oldum bişey ok dedi doktor.
canım bu ağrılar normalmiş benim de oluyor ara ara
kızlar günlerdir yazacağım bir konu var ama içinizi şişirmek istemedim ama nasıl tavır alacağımı da bilemiyorum size danışmaya karar verdim zira moralim bozuk...

kayınvalide geçen hafta bizdeydi biliyorsunuz ben kadın o kadar geliyor, yoruluyor diye hep ihtimam gösterdim, iyi davrandım, sabahları 10 da kalkar tek başına kahvaltı etmesin diye onu bekledim hep, eşimle ilgili biraz şikayet dile getirdi, yanlış anlamışsındır diyip rahatlattım ve eşime söylemedim, bana biz de iki çocuk baktık anneler gelmedi evimizin işini de yapıyorduk dedi cevap vermedim vs,vs
cmtesi evine döndü eşime dedi ki beni İKEA ya götür o da götürdü, o gün de evde kadın vardı yorulduk tabi eşim akşam geldi ama sinirden nefesi kesiliyor

meğer kv beni şikayet etmiş: gözünün içine bakıyorum benimle konuşmuyor, ben sizin evde rahat edemiyorum bana soğuk davranıyorsunuz falan filan, kanım dondu, inanamadım, aradım kv yi böyle demişsin aşk olsun ben sana öyle mi davrandım dedim, şok oldu eşim bana anlattı diye buz kesti sonra da "şimdi konuşmak istemiyorum" dedi. ben de "bir şeyleri yapmak ağır geliyorsa bahane aramayın, nasıl günler yaşadığımı biliyorsun beni eşime nasıl şikayet edersin" dedim, "ben anneyim o kadar laf diyemeyecek miyim oğluma" dedi sonra da "çok konuştun" dedi delirdim iyice baktım saygı elden gidiyor öyle olsun diyip kapattık.

kızlar eşim isyanlarda bıktım diye,ilk defa böyle bir durumu benimle paylaştı senin böyle şeyler yaptığına ihtimal vermiyorum ama anneme ne desem boş dedi, onun da üstüne gitmek istemiyorum ama kv yi şuan görsem boğarım çok kızgınım resmen iftiraya uğradım, üstelik ben kimseye muhtaç değilim çok şükür bu tavır çok çirkin, nasıl tavır takınayım bilemiyorum

şimdi o hiçbirşey olmamış gibi davranmaya çalışıyor dün eşimi aramış eşime söyleme doğum tarihini dedim tartıştık, aramızdaki durum ayrı bu durum ayrı dedi. Şimdi hatun hiçbir şey olmamış gibi doğuma gelecek biliyorum sizce nasıl davranayım, yani yıldım artık yaptıklarının bir karşılığı olmalı değil mi?
canım boşver sen canını sıkma kayınvalide değil mi hepsi aynı eşin senin yanında ya gerisi boş

bugün hava ne güzel .. rüyamda sezeryan oluyordum , bebeğim 2650 gr.mış , doğduğunu görmedim ama aralıkta doğdu dşyorduk. umarım ocağı geçeriz , kötü demiyim de zor bir rüyaydı. Allahım hayırlara çıkarsın , doğurana kadar dokuz doğururum artık..

doğurana kadar bol bol doğurursun artık ya hastaneye yetişemezsin falan:KK9: klasiktir yani

alındı çocuk gelir mi artık şimdide sen onu bekle bakalım:KK9: senin sezaryen miydi cnm

X