2013 mayıs annelerinin dogum hıkayelerı :)

Son kontrolumde doktorum 2 mayis gunu Sabah saat 10 da bebegini alalim dedi, o gun bir heyecan bir korku anlatamam, birkac gun amelyat korkusuyla yasadim, tarih 30 nisan Sali daha doguma 2 gun var derkennnn aksam ustu saat 5 gibi bende bir mide bulantisi yataktan kalkamiyorum ( bir gun once oglum ayni sekilde hastalandi ve biz benim dogum yapacagim hastanede acilde sabahlamistik ) oglumun okuldan getirdigi virusle Ben yatak ve tuvalet arasinda gidip geliyorum, AMA ciddiye almiyorum nasilsa gececek ilk uc ay da millet kusuyor birsey mi oluyor diye dusunuyorum, gece saat 11 ve esim ne olur ne olmaz diye doktorumu ariyor doktorun ilk soyledigi sey "hemen gelin bende hastaneye geliyorum"dedi. Ustelik daha onceleri suyum geldi Sanip aradigimda bile doktor gel bakalim dememisti. Hemen gelin bende geliyorum deyince Ben panik oldum, korktum ve anladim bebegi o gece alacagini, bavulumuzu alip annem, esim ve Ben hastaneye gittik, babam ve oglum evde kaldilar. Bilin bakalim hastaneye gidince ne oldu :) mide bulantim tamamen gecti korkudan :) beni NST ye bagladilar 3 buyuk sancim cikti 15 dakika icinde doktorum geldi ve amelyat hazirliklarina baslandi, evden babami ve oglumu cagirmislar benim amelyatahaneye girisimi gormedi oglum. Ben amelyatahaneye girerken nasil agliyorum anlatamam tek soyledigim Nolur uyanayim :) uyanamamaktan cok korkuyordum, amelyathanede beni bagladilar ve Ben zangir zangir titriyorum islemler, igneler yapiliyor, uzerimde kat kat yesil ortu, kafami saga cevirdigimde LCD tv asiliydi duvarda sadece saat yaziyordu ve Ben 00,35 i gordugumu hatirliyorum derkennnnn simdi bayilacaksiniz dedi birisi ve Ben gitmisim :) uyandigimda beni odama aliyorlardi, odaya gelisimi hic hatirlamiyorum Hersey hayal meyal oglumu gordum odada, annem babam ve esim yok :) annem babam asagiya iyi haberimi aldiktan sonra sigara icmeye inmisler asagiya, esim benim amelyathaneden cikisimi gormemis ve halaaa bekliyormus, odada Ben, oglum ve hemsilereler birlikteyekennnnnn minnacik kucucuk bebegimi getirdiler ilk anneye veriyorlarmis, oglum once yuzumu kokladi sonra biraz emdi ve benim ilk soyledigim söz sen benimmmm icimden mi ciktinnnnnnn olmus buyuk oglum soyluyor :) Ben 30 nisan gecesi 00.44 de yani 1 mayis in ilk 44 dakikasi icinde bebegime kavustum cokkkk sukur. Ustelik hastanem ve doktorum o kadar iyiydi ki ne sonda, ne lagman, ne alttan muayene hic beni uzmeden bebegime kavusturdular. Hastanem goztepe medikalpark doktorum Basar Önal ve hem hastaneme hemde doktoruma cok tesekkür ediyorum. Iste benimmmm dogum hikayem arkadaslar...... Bugun 16 gunluk olduk bile cok sukur...

doğum tarihi 13 mayıs
saat: 13 . 40
kilo: 3210 gr
boy: 49 cm
doğum şekli:epidural normal doğum
eymen yasir .. 39+5 ile dünyaya gözünü açtı..
hamileliğim güzel seyirde devam ederken 32. haftamda sırt ağrılarımdan acile gittim
rahimde yumuşama idrar yolu enfeksiyonundan dolayı erken doğum riskinden 1 gün acilde yattım 2 gün sonra tekrar acillik oldum derken 1 2 hafta olumsuz kötü şeyler yaşadım .. doktorum evde kesinlikle yatış verdi 38. haftama kadar.. çok sıkıldım bunaldım bebişimin gelişimi geriye doğru gitmeye baslamıştı zayıftı ..ama doktorum hep pozitif yaklaştı nitekim son 2 3 haftada atak yaptı bebeğim.. başı normal doğum için riskliydi 10 cm çap en son gidişimizde aldığım ölçüydü doktorum bu konuda da gayet rahattı ben ölçümleri farkedip sormasam kendi bahsetmicekti .. çok korktum ağladım 1 gün boyunca ya normal doğuramazsam ya dahada büyürse başı ya sezeryan olursam .. çok korkuyordum sezeryandan .. velhasıl son haftamda hala bir alamet yoktu bende doğumdan 2 gün önce bol bol merdiven çıktım salıncakta 1 saate yakın sallandım ve bunu yaptıkça sancım oldu .. eşim vardiyalı çalışıyor gececi olduğu hafta annemlerde kalıyordum .. doğum olucağı günün gecesi 4 de eşim işten geldi annemlere evim yakın beni al eve gidelim evi son bir toparlıyım doğum öncesi alışverişte yapalım diyordum eşime :) ve eşim geldi 1 saat falan uyudum o gece nedense bi huzursuzluk vardı aksam yediğim yemek hazımsızlık yapmış gibi annem rüyasında göbeğimin iyice aşağı düştüğünü görmüştü doğumun yakın diyordu ki göbeğimi görünce aynen rüyadaki gibi dedi yengemle farketmişler doğum alemetlerini bana bişey demediler.. gece uyku tutmadı 1 saatlik uykudan eşimin gelmesiyle uyandım wc gittim ve iç çamaşırım ıslanmış minicik bir leke gördüm o an titremeye başladım korkudan annem gelip çamaşırıma baktı ben hiç farkında değilim wcden kalkamıyorum eşimi eve yollayıp doğum çantamı aldırdık sancı yok napalım derken doktorumu aradım 1 lt kadar su gelirse durma hastaneye git muayene etsinler ona göre bende geleyim dedi .. eşim bir gün önceden sınavı vardı sadece 3 4 saat uyumustu o uyusun uykusunu alsın öyle hastaneye gidelim diye düşündük o 1 2 saat uyudu sabah 7 gibi bidaha wcye giderken kanama şeklinde daha çok suyum geldi ayağa kalktıkça geliyor annem hemen hasta bezi giydirdi bana hepimiz bi tuhafız hastaneye gidip gitmemekte hadi ben doğurucam annem bizi dürtmeli gitmeliyiz diye:) velhasıl hadi çıkalım dedim şansıma hava yağmurlu ful trafık zar zor gittik ve normalde tenha olan doğum bölümü o gün ful ekstradan ebeler göreve çağrılıyor .. hemen muayene edildim açılma 3 cm doktorum aranıldı kendisinin özel muayenesi var hastane ile anlaşmalı doğumlarda... bir hastası daha varmış onunda açılımı sona yaklaşıyordu geldi beni ve onu muayene edip hemen doğuma aldı diğer bayanı doğum bölümü çok güzel sesleri hep duydum 3 ıkınmada bebeğini doğurdu bir kez bile sesi çıkmadı o bayanın içim öyle rahatladıkı o kolay doğuma şahit olunca ama beni görseniz paniğim:) lavman yapıldı .. önceden evde meryem ana otu vardı onu gereği gibi uygulayıp acve hurmalarımı yanıma almıştım sancı esnasında birini yedim biri bebeğime doğduğu gibi ağzına sürmek için biri doğumdan sonra bana hepsine yasin okundu ..
velhasıl doktorum epidural yapalım istersen dedi paniğimi görünce tamam dedim.
suyum bittiği için normalde kendi sancınla doğumu beklerdik ama suyun kalmadı bu yüzden mecbur suni sancı vericez dedi .. sezeryan olmam dimi dedim .. ölüm kalım meselesi olmadıkça söz konusu dahi olmicak dedi.. önce suni sancı alıp 9.30 gibi sonra epidural oldum.. hiç birşey hissetmeden yatıyorum doğum hane aktif doktorum sezeryana girip çıktı bu arada sonra benim yanıma geldi yemek yememi teklif etti sadece meyve suyu ve su içtim her an yanımda olup benimle bol bol konuştu doktorum sağolsun ara ara muayene edip açılma durumuna baktı sona doğru epiduralin etkisini azaltıp sancıyı hissetmemi istedi doğumu hızlandırmak için kabul ettim zati test düzeyi hafif epidural verilmişti .. ayağa kalkıp yürüyüşlere başladım açılım 9 cm falan oldu bir elimde suni sancı serumun bağlı olduğu demir çubukla 1 saat yürüdüm zorlandığım anlarda doktorum istersen epidural vereyim dedi ama doğumu geciktirir ıkınma hissini azaltırmış . yok dedim dayanıcam ki inanın dayanılmıcak gibi değil yürüyüş sonrası nihayet doğum kanalına indi yavrum doktorum usulca koluma girdi annemde yanımdaydı onu dışarı aldılar doktorum hadi son bir çatı muayenesı edelim dedi ama doğuma götürüyor beni :) bebeğimin başı büyük diye biraz tedirgindim o an epidural istedım olmaz dedi doktorum ıkınmayı ilk seferlerde yapamadım yavrum doğum kanalında kaldı sonra 2 3 ıkınma ve bebişim geldi dünyaya ama sesi çıkmıyor dünyam karardı o an .. kordon hem başına hem vücuduna dolanmış .. ama doktorum yine sakindi kucağına vereyim istersen dedi yok dedim hemen muayeneye alındı banyosu yapıldı aılem dısardan vıdeoya cekıyor bende dikişlerin bitmesini bekliyorum yırtığım olmuş kesik harici ve bebişim 38 cm başı doktorum bile şaşırdı 34 cm falan bekliyordu ..1 saat müşahede altında kalmamı istedi doktorum yok odama gidicem dedim odamda sürekli kontrol edildim yavrum yanıma verildi ilk emzirme falan ama ben hala şoktayım yavrum kucağımda :) şuan yazarken bile ağlıyorum .. Rabbime binlerce şükür uzun bi döneme girmeden 4 saatte herşey oldu bitti.. ve doktorum inanılmaz desteği ile ilerde güzel anıcağım bir doğum hikayem oldu.. son raddede sancı cekıp yururken esıme kendımı gosterdım gızlıce kapıya getırdı ordakı bır calısan sağolsun :) ona iyiyim bak rahat ol hersey yolunda derken ayakta zor duruyordum :) panık atak hastasıyım aılem dogumda bu kadar kendıme sahıp olucağımı düşünemıyordu .. ben bile:) ama hep normal doğum istiyordum belki başka doktor ile yola cıksaydım oyle olcaktı bası buyuk olması sebebıyle .. doğum hikayemi okuyan arkadaşlar .. herkesin vucud yapısı farklı doğum hıkayesıde farklı ... Rabbim isteyen herkese anneliği nasip etsin .. zahmetsiz rahmet olmaz ... dışardan anlatılan kötü olumsuz doğum öykülerine kulak tıkayın kendi içsesinize vucudunuza sonra doktorunuza güvenin.. ben doğurdu isem herkes doğurur :) hep önce sancım gelicek son raddede hastaneye gidicem doğum öncesi egsersizlerimi yapıcam kurslara katılmıstım eşimle tecrübeli anne dıplomalarım bıle var:) eğitimde anlatılanları uygulucam derken doğumum tam tersi oldu :) şimdi bana müsade yavrumu doyurmaya gidiyorum :)

Merhaba gözün aydın canım.Panik atak hastasıyım demişsin bende 2 senedir pa hastasıyım ve spinal sezeryan olucam oğluşum biraz iriymiş ama çok korkuyorum o ameliyat hane ortamından uyanıkken ameliyat olup kesilmekten o an panik atak geçirirsem diye çok korkuyorum

Allah analı babalı sağlıklı büyütsün inş.
zeytinyağının neye nasıl faydası var söyleyebilirmisin?

canım gözün aydın, çok sevindim.Allah analı babalı büyütsün...

doğum tarihi 13 mayıs
saat: 11 . 40
kilo: 2700 gr
boy: 49 cm

5 yıl ve 4 düşük yaptıktan ve artık umudumu kaybetmişken oğluma kavuştum sonunda o kadar güzel bir duyguki anlatamam artık benim çocuğum olmıycak umut etmeyelim derdim eşime eşimde üzülürdü hep ağlardım şimdi o kadar mutluyum ki anlatamam.13 mayıs sabah 8.30 da hastaneye gittik 1 gün önceden karnım açtı öyle olması lazımmış ben mecburi sezeryan oldum kan pıhtılaşmam ve rh uygunsuzluğu olduğu ve bebek dönmediği için dr riske atmak istemedi.İlk önce kıyafetlerimi çıkarıp bir önlük giydirdiler yarım saat sonra sonda takıldı sonra 1 tane serum takıldı biraz bekledikten sonra anestezi dr geldi genel
mi spinalmi istersin dedi genelde sütün geç gelme riski olduğu için spinal istedim ama kan pıhtılaşmam olduğu için 1 saat arayla kan testi aldılar tamam spinal olabilirsin dediler ameliyathaneye indirdiler beni oturur vaziyette belimden bir iğne vurdular hiç acımıyor bu arada hissetmedim desem yeridir 5-10 dk bacaklarımı hissetmedim ellerimi bağladılar 10 dk sonra ağlama sesi var ama ben göremiyorum sonra oğlumu getirdiler yanaklarını öptüm çok güzeldi ama sonrasında bulantım başladı kusmaya başladım odaya götürürlerken bile kusuyordum sonra geçti odaya geldim sezeryanın zorluğu ilk ayağa kalkmak gerçekten zordu ben bayılmışım hatta annem yüzüme su dökmüş ama akşamına tekrar ayağa kalktım bir dahada oturmadım hatta 2. öğlen 1 ağrı kesici yaptılar sonra bir daha ağrı kesici bile almadım çok şükür spinalin yan etkisinide yaşamadım Allah herkese nasip etsin kolay doğumlarınız olsun inşallah

Duru’cum Doğum Hikayen annecim…
Ayşe Duru…
BDT:16.05.2013 14:30
2570 gr. 47 cm
DT:29.04.2013
10 yıllık beraberliğin ardından gelen evliliğimizle İstanbul’dan İzmir’e gelin gittim..2 sene sonra memur olarak tekrar İstanbul’a atandım ve bu arada kazara hamile kaldım aklımda hiiiiç yokken…Tam alıştım derken 8.5 haftalıkken kaybettim meleğimi..3 ay sonra artık eşimde nasılsa ben farklı şehirdeyim diye askere gitti..Hem özlem hem de içimde artık dayanılmaz annelik isteği…Temmuz’da Nisan ayında askere giden eşimin yanına gittim tabi anne olmak amacımda vardı  İş arkadaşlarımla şakalaşıyorduk caretta caretta yumurta bırakmaya gitti diye… Sonrasında amcamların yazlığına Ayvalık’a tatile bile gittim ağrı kesiciye ihtiyacım olduğunda bile hamile olabilirim diye içmedim, herkese hamile olabilirim diyordum deniz kenarında güneşlenirken karın ağrısıyla wc ye koştum yengemler annem soruyor ne oldu diye ben üzüntüyle regli oldum diyordum 
Tabi pes etmek yok  Ağustos’ta tekrar gittim eşimi ziyarete  Bu arada eşim Eylül de gelecekti zaten. Eylül başında biz şiddetli kavga ettik eşimle telefon bile etmiyorum ona arkadaşlarımla geziyorum Go Kart filan ooo.. Bu arada hamile olabilirim diye düşünüyorum bir taraftanda ya yine olmadıysa belirtilerde var ilkindeki gibi ama işte.. Sonra eşim bir bahaneyle rapor alıp erkenden askerliği bitirip geldi 4.5 ay askerlik yaptı  Hemen yanıma geldi tabi..Sonra İzmir’e… Test aldım ama beklemek istedim reglim 3 gün gecikince de sabah ilk işim testi yapmaktı veee çok net olmasa da çift çizgi  Allah’ım bebeğim bana tutunacak mı bu sefer olacak mı? İlk seferde olduğu gibi bu kez kimseye erkenden söylemedim.. Bir taraftanda hem yanında kaldığım ailemle hem de eşimle zor zamanlar geçiriyorum  evde yemek bile yemiyorum beslenme sıfır  sonra ailem öğrendi tabi..Neyse çok şükür 8. ve 10. haftaları seninle geçirince rahatladım bebeğim  daha sonra 2 li 3lü 4 lü tarama testleri…ara ara çok korktuk… dr birgün bizi çok korkuttu detaylı usg yaptığımız dr a da görününce rahatladık şükür… Derken Hem iş hem de stresli ve karışık hayatımın sıkıntılarıyla nasıl dayandığımı şaşırdığım 32. Haftaya bile geldik çalışabilir raporumu da aldım aslında halim yoktu ama çalışmak evde kalmaktan daha iyiydi benim için öğle aralarında arkadaşlarımla sohbet etmek bile rahatlatıyordu...
Ara ara işe giderken servisi kaçıracam diye koştura koştura gidiyordum yine bir sabah aynı şeyi yapınca babam kızdığında artık doğursam da olur demiştim 35. Haftadaydım sonra biraz daha kalsın diye uğraşacağımı bilmeden… 1 hafta öncede çok ağır grip geçirip, 4 gün kalkamamıştım..35+4 te akşam işten geldim gece şiddetli karın ağrısı kıvranıyorum ama üşütmedir diye annemin ısrarına rağmen ve ertesi gün Dr kontrolüm olduğu için gitmedim acile.. Sabah normal işe gittim, kontrolüm var diye eşim gelmişti onla beraber gittik kontrole… Dolmuşla giderken sarsıntıyla hala baskı ve ağrı ve nasıl yağmur yağıyor…
Usg baktı Dr iyiydi herşey ama bebeğim 10 gün kadar geri kalmıştı minyon bebek olacak dedi nasıl moralim bozuldu  sonra duraksadı ve başı çok aşağıda dedi.. Akşamki sancılarımı anlatınca nst ye bir gir bakalım dedi ki daha ilk girecektim yine rutin kan ve idrar testi verdi..Kanı verdim idrarı veremeden (Baktırsam muhtemelen enfeksiyon çıkacaktı) nst ye gidrim sonuç fazla hissetmememe rağmen gayet düzenli yüksek sancılar çıktı açılma baktı dr um hemen 1 cm… burda sıkıntı olabilir deyince diğer dr umun hastaneye gittik ebe yeni bakılmış olmasına rağmen açılmaya baktı nasıl canım acıdı anlatamam 2 gün yatışım oldu 3 günde kanama oldu muayenesi yüzünden ebenin ciğer geliştirici iğneleri yaptılar nidilat verdiler o da alerji yaptı antihistaminik şiddetli mide ağrısı, mide ilaçları, fitil, serum… belki doğurmadım ama daha kötü oldum hatta bişey yiyemiyordum 3 kilo verdim  Belki o gün kontrole gitmesem daha iyi olacaktı…
Doğurmamıştım ve taburcu olmadan dr usg baktı ve bence doğum olursa üzülmeyeyim diye bebek 3100 gr dedi tabi öyle değildi 2 hafta gerideydi yavrucum. Dr a göre 36 yı tamamladığım için doğursamda bişey olmazdı herşey serbest dedi ve taburcu etti beni tabi yine de dinlenmem gerekiyordu, mide ağrımdan yatamasamda yatakta durdum birkaç gün..bu arada İzmirde evimiz taşınacaktı eşime git onları hallet dedim Kayınvalidemlerle beraber onlara yakın tuttuğumuz eve taşıdılar evi..Bende 40 çıkınca İzmir’e dönücez çünkü …5 gün sonra arabayla geldi eşim ben yine rahat durmadım evde, arada dışarıda çıktım 1-1.5 hafta sonra sümüksü kahverengi akıntı geldi ama kan yok diye önemsemedim eşime söyledim enfeksiyon kapabilirsin dedi ama takmadım…İyice ağırlaşmıştım artık ve altımda baskı hissediyordum 1-2 gün beklemez artık diyorudum…
Elektrik süpürgesi açtığım bir günün gecesi…
Mide ağrımdan uyuyamıyordum çekyata uzandım biraz uyuyakalmışım kalktım üşümüşüm yerime geçmeden wc ye gittim geldim tam uzanıcam tekrar wc ihtiyacı oturdum bitmiyor bu aktı aktı…İçeri geldim hala sızıyor konduramıyorum, eşimde erken kalkıp gidecek önemli işi var uyandırmaya kıyamıyorum ama yok dedim artık bu ‘su’ belli hasta bezi giydim, kalk aşkım benim suyum geldi galiba dedim ..Hemen kalktı tabi gidelim hastaneye diye aradık hastaneyi gelin dedi sancım yok daha deyince sabah normal muayene gibi gelin dedi ufaktan sancıda başladı girdim duş aldım annemler kalktı nasıl panik tabi…
Dualarımı okuyorum Yasin, İnşirak, Mülk…Meryem suresi açtım dinledik, Tesbih çektim.. Sancılarım sıklaştı 8 gibi hastane çantamı ve her birine Yasin okuduğum birini bebeğin ağzına süreceğim 3 hurmayı da alarak düştük yola 2 gün yatışımın olduğu hastaneye gittik… 9 gibi ebe baktı 3 cm açılma doğum başlamış Ben hala kararsızım doğum buradaki erkek dr mu yoksa en baştan gittiğim bayan dr a mı? Son gittiğim kontrolde kendine güvenmeyip beni başka bir yere yönlendirince geldiğim ve geçen 2 hafta önce attığım hastanede karar kıldım..Dr geldi konuştuk lavman ve suni sancı verileceğini söyledi..en baştan normal doğum istiyordum ve dr da biliyordu suni sancının sıkıntı olmayacağına ikna ettiler sonra epidural anestezi yaptırdık ama dozu öyle az vermişlerki her bir sancıyı fazlasıyla hissettim..hatta bağırmaya başladım ebe baktı 4 cm olmuş açılma ebe bebeğin kafasına dokundum dedi  ama bebek geliyor diyorum sancım çok birkaç dk sonra baktığında 8 cm olmuş duaların etkisiyle hemen doğuma aldılar beni sancı geldiğinde ıkınma ve arada Allah tarafından dinlenmek için mola…ve başı çıkarken kesi yapıldı veee bebeğim geldi…hemen karnımın üzerine koydu dr öyle sıcaktıki, fırından yeni çıkmış ekmek gibiydi kuzum, kollar bacaklar açık nerdeyim ben der gibi…
Bu arada daha önce konuşmamamıza rağmen eşimde doğuma girdi hatta göbek bağını kesti ama girmesi iyi mi oldu kötü mü o da bende hala anlayamadık  (çok etkilendi, ben de benim her halimi gördü diye) sonra eşimi bebeğin yanına yolladık benim dikişlerim yapıldı ama onları bile hissettim, rahat değilim diye dr um dan çok azar işittim  Sonra odaya çıktım baya sonra bebeğimi getirdiler tabi ben çocuklar gibi ağlıyorum 37+4 te mayısı bekleyemeden 29 Nisan da 14:30 da anne oldum ben…Hala biraz ağrılarım var zorlanmadan makat bölgemde problem oldu ama prensesim için herşeye değer….
Seni Seviyorum anneciğim…

Son düzenleme:

hayırlı olsun bebişiniz.Rabbim sağlık sıhhat versin.doğum hikayenizi hem üzülerek hem de bebeğinizi kucagınıza almanıza sevinerek okudum.hayırlı evlat olur inş.inş bizimde doğumumuz normal olur.bebeğimi kucağıma alacağım günü heyecanla bekliyorum.

njmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmb

canım o anları düşünme Rabbım yardımcın olsun inşallah o an tek ıstıcegın bebegının kucağına gelmesı :)

tuuuuuba zeytinyağı kolay açlmayı sağlıyor..bana da arkadaşım demişti netten araştırdım eskiden ebelerin yöntemiymiş..

Öncelikle tüm annelere merhaba;

Beklenen doğum tarihimiz 22 mayıstı ama oğlum 9 mayısta dünyaya geldi..

Doğumdan önce 2 gün boyunca tüm evin temizliğini tek başıma yaptım 38 haftam dolmuştu ayın 9una doktorum randevu vermişti ve 9 mayıs sabahı eşimle birlikte doktorun yolunu tuttuk.Yolda eşime dedim ki çantalarıda alsaydık keske bak gorursun bugun dogurucam sıkıldım artık dedim eşimde ciddiye almadı tabi beni daha cok var dedi.Biz doktora geldik ben içeri girdim ve çatı muayenesini oldum korkan arkadaşlar korkmasınlar çok hafif bi acı duyuyorsunuz o kadar.Doktor önce sordu agrın sızın sancın varmı dedi hayır dedim hiçbi şikayetim yok hatta evin tüm temizliğini yaptım dedim muayene sırasında nasıl bi temizlik yaptıysan 6 cm açılman var bugün doguruyosun dedi.Ben şok oldum şaka mı yapıyosunuz ciddimisiniz dedm cok ciddiyim eşini çağır da söyleyelim dedi eşimi çagırdım doktor eşini ebelere teslim et dogum baslamıs dedi beni dinlemeyen kocam eve koştura koştura çantaları almaya gitti.Ben dogumhaneye gittim lavman yapıldı.Ben hala daha şok içinde oldugum için neyin ne oldugunu anlayamadan koridorda saf saf yürümeye basladım tuvalete cıkmak için.Ne agrım ne sancım vardı nasıl olacak diye düşünürken ebe cagırdı beni içeri ve kendi sancımı çekemeden suni sancı takıldı o kıçı açıkta bırakan önlüğü giydim ve dogum masasına alındım saat 10:30'du.12 civarı sancı rahatsız edici boyuta geldi ve sözde epidural yapılacaktı belimdeki kataterden sadece tek doz agrı kesici verildi.Yanıma gelen giden de yoktu sancıların cogunlugunu tek basıma cektim gelip gidip parmak atan ebeye hadi artık açılmadımı dedigimde saat 14:30 civarıydı hayır daha var rahat ol bebeğin kanala insin dedi kızdı.Bi yandan da nst bağlanmıştı lastiğini sürekli çözdüm cıkardım cok sıkmıştı kadın bebeğimde aşağıya inmiyordu doktorum gelip suyumu patlattı ve ben ıkınmaya başladım saat 15:00 sularında her ıkınmamda sularım geldi az az ve artık sancılara dayanamayacak hale geldim bağırtılarım dışarıdan duyuluyormuş ve eşim az kalsın içeriye girecekmiş ebeler kızmışlar yasak diye.Sonra doktorum geldi hadi doğurtalım şunu artık dedi yanındaki ebeye ve bana ıkın demeye başladılar doğum masasının yanında tutacağım bi yer olmadıgı için gücümü tam olarak ayarlayamadım ve nefesim yetmedi bebeğim kanalda sıkıştı ve ebe tüm gücüyle karnıma bastırmaya başladı ben kendimi bıraktığım sırada oğlum doğdu 2950 ve 50 cm di kanalda kaldıgı için başı uzamıştı biraz onu öyle görünce cok korktum aglmıyorduda noldu dedim neden aglamıyor ebe kurcaladı oglumu ayacıklarına vurdu ve bebeğim ağlamaya basladı çok şükür dedim allahıma.Ve sonra doktor dikişlere geçti ben sanıyorumki belden aşağımı komple uyusturacak ve ben hiçbişey hissetmicem..Hep okudugum hikayelerde böyle oluyordu kimse dikişleri hissetmiyordu ama ben hissettim çok canım yandı doğururken daha az bağırdım ve doktor hanım bana sen anne olmayı haketmiyorsun bu kadar niye bagırıyorsun dediginde içime çok oturdu o laf ve dişimi sıktım sesimi cıkarmadım o acıya rağmen.Dikişler bitti oğlumu yanıma getirdi ebe ve azıcık gösterdi ve benim paşa oğlum parmagımı tuttu o an cok etkileyiciydi..
Doğumhanenin kapısında herkes beni bekliyordu eşim elinde kamerayla cok güzel bi oğlumuz oldu dedi ve odamıza geldik.Ben hala işin şokundaydım ve sürekli ağladım ben doğurdum işte bitti sonunda oldu ben yaptım bunu dedim.Ebe oğlumu yanıma getirdi ve ben o an anladım anne oldugumu.Yaklaşık 1 saat sonra ayağa kalktım şuan 13 günlük anneyim ve yeni yeni evimin işlerini yapmaya başladım dikişlerim çok zorladı ama şuan bebeğimde bende çok iyiyiz.

Oğlum ilk kakasını yapamadı 4 gün boyunca.Hemen hastaneye goturduk ve yatışı verildi.4 gün yoğun bakımda herşeyine bakıldı ama bişey bulamadılar sonra hortumla yaptırdılar kakasını bir günde benimle birlikte hastanede kaldı 4 günlükken hastanelere düştük Allah kimseye yaşatmasın çok zor günlerdi.Sonrasında bikaç defa yaptı kendi kendine ama suan 4 gün oldu hala daha yapmadı yine çok korkuyorum yine hastanelere gideriz diye umarım geçer..

Allah tüm hamilelere bebişlerini sağlıkla kucaklarına almayı nasip etsin o cennet kokusunu içlerine çekmeyi nasip etsin...

Bizim hikayemizde böyleydi acı tatlı evladıma kavuştum darısı tüm bekleyenlere..

tuuuuuba zeytinyağı kolay açlmayı sağlıyor..bana da arkadaşım demişti netten araştırdım eskiden ebelerin yöntemiymiş..

tuuuuubaa zeytinyağını ama hakikisi olacak vajinaya doğru süreceksin masaj yaparak,fazla derine değil ama parmağının ilk boğumuna kadar bile değil

Canim benim inan okurken cok duygulandim kim oluyo da o doktor sana oyle birsey soyluyo asil o doktor olmayi haketmiyo insanin en destege ihtiyaci oldugu an cok kizdim. Ben devlette dogurdum musait bi zamanda yazacagim ins bana sarki soyleterek diktiler dikislerimi hep moral verdiler. Aslinda seninkileri bimere saglik bakanligina sikayet etmek lazim!!

Hiç o şekilde bi muameleyle karşılaşacağımı tahmin etmemiştim bi an önce ordan kurtulmak ve o lafları daha fazla duymamak için sıktım dişimi ben seni uyuşturdum yalandan bagırıyorsun demesiyle şok oldum zaten ben ne dikişler atıyorumda senin gibi bagırmadı kimse dedi esas bu lafı yalandı kadının.Can havliyle ne yaptıgımı bilemediğim bi durumda bide yalancı oldum :))
Bide özeldi burası sadece paralarını almaya bakıyolar bilemedik işte tecrübe oldu bize..

Gercekten cok kotu canim yaa hayatinin en aci cektigin anini yasiyosun Muameleye bak Allah sorsun ins!

Adı: Zeynep
BDT:18.05.2013
DT: 14.05.2013 saat:01:45
Doğum şekli: Epidural Normal Doğum

Aylardır bu sayfaya doğum hikayemi yazma hayalleri kurardım ve işte o an geldi. Bu da senin doğum hikayen Zeynep'im;

Eşimle üniversitede tanışmıştık ve 3,5 senelik birliktelikten sonra 2007 Mayıs'ın da evlendik. Evlendiğimiz gibi ev aldık ve taksit ödemeye başlamıştık. Benim hep hayalim bir gün olacak bebeğimi en az 2 yıl kendim yetiştirmekte o sebeple kredi sebebiyle işi bırakamayacağım için hep çocuk isteğimizi erteleyip durmak zorunda kaldık. Ama ben sürekli dua ediyordum Allahım hayırlı zaman ne zaman ise sen o zamanda bana evlat isteği ver diye. Bu arada özel sektörün zorluğunu gördükçe bu süre zarfında KPSS ye hazırlandım ve 2011 yılında Devlet memuru olarak atandım. Artık kredi borcumuz az kalmıştı ve bende devlete atandığıma göre kendi çocuğuma kendim bakma isteğim gerçek olma yolundaydı.

Artık hamile kalmak istiyordum ve her regl olduğumda neden hamile kalamıyorum diye ağlıyordum. 2012 Eylül ayında bir akraba düğünü için Antalyaya gitmiştik yol buyunca sürekli olarak belim ağrıyordu ama ben hamile olabileceğime hiç yormamıştım durumu. fakat regl tarihimde geçiyordu ama ben kendimi ve eşimi umutlandırmamak için hep bir gün daha geçsin diye bekledim durdum. Sonunda bir pazar günü nöbetçi eczaneden test alıp denedim ve silikte olsa çift çizgi vardı. eşimle şaşkınlık içindeydik. bir hafta bekleyip bu sefer kan testi yaptırdık ordada hamile olduğum görünüyordu. 6 haftalıkken doktora gittik.Kese görünmüştü ama kalp atışı için 8. hafta gelmemizi istedi doktor. o 2 hafta bir türlü geçmek bilmedi. kimseyle paylaşmamıştık durumu. Ve o gün geldi doktorumuz bize kalp atışlarını dinletti. heyecandan ölecektim o anda. Hemen annemleri aradık. Kayınvalidemlere gittik haber vermek için. 5 senedir bizden sürekli bebek bekledikleri için havalara uçtular

mide bulantılı dönemler, 2 li test stresi, detaylı ultrason derken günler geçip gidiyordu. Detaylı ultrasonda doktor bebeğimizin cinsiyetinin kız olduğunu söylemişti. Bizim bir kızımız olacaktı. Ben hep kızım olursa ismini Zeynep koymak istiyordum eşim de olumlu bakarsa Zeynep'im gelecekti Allahın izniyle.

Herkesin bebişi erkenden kendini hissettirirken anne karnında benim kızım 23. haftasına kadar bekletti annesini:) bir nevi sabretmeyi öğretti sabırsız annesine. birde hamilelik şekerim çıktığı için diyet yapmak zorunda kalmıştık.

günler bazen sıkıntılı bazen sorunsuz geçip gitti. 37. haftanın sonuna kadarda işe devam ettim. 38. haftada izne çıkmıştım.Kızımın herşeyi hazırdı . Evimizde , Eşimle bende kızımızın gelişine hazırdık. Artık haftada bir gitmeye başladık kontrole. Nst de hiç sancım çıkmıyordu. Kızım gününü geçirecek gibi gözüküyordu. Tek sorunumuz suyumun çok sınırda olmasıydı. 13 Mayısta pazartesi kontrolümüz vardı. yine Nst de sancımız yoktu ama doktor suyumun artık bebeğin kendi gelişini beklemeyeceğini söyledi ve bu gece kendi geldi geldi yoksa yarın alıcam dedi. çok şaşırmıştım. tam nasıl olacağını konuşacaktık ki Doktorum başka bir teklifte bulundu. O gece kendisinin nöbetçi olduğunu istersem yatış yaptırıp o gece suni sancı ile doğumu başlatabileceğini eğer bir sorun olursa hemen sezeryana çevirebileceğini söyledi. Zaten tüm gece kendiside benimle ilgilenecekti.

Eşinle konuş, eşyalarını al gel bu akşam normal doğurtalım seni dedi. odadan çıkar çıkmaz annemleri aradım 2 saatlik yoldan hemen gelsinler diye. Birde eşime hemen eve gelmesini söyledim. Evime geldim eşyalarımı kontrol ettim. Evi toparladım. Duş aldım. Kuran okudum ve namaz kılıp hastaneye gittik.

hemen doğumhanede gerekli hazırlıkları yaptılar.3 santim açılmam vardı. Lavman yapıp Suni sancı için serumu taktılar. ve beni odama gönderdiler. hafiften sancı geliyordu ama o kadar azdı ki gülüp eğleniyordum odada. 2 saat sonra beni doğumhaneye aldılar. Nst ye bağladılar. yan odada bir doğum oldu o anda kadının hiç sesini duymadım sadece bebek ağlaması geldi kulağima. ağlamaya başladım. Sonra sancıların artmaya başladı dakikada 1 sancı geliyordu ve öyle şiddetliydi ki allahıma yalvarıyordum sürekli. Ebe odaya göndermeyeceklerini istersem eşimi yanıma alabileceklerini söylediler. Eşim geldi ve bana her sancı geldiğinde beni telkin edip sürekli elimi tuttu.açılmam 5 santim olmuştu.ben sancıdan ağlıyordum o sırada doktorum geldi istersen epidural yapalım dedi. hemen kabul ettim. Epiduralden sonra o kadar rahatladımki anlatamam.

2 saat sonra açılmam 8 santim olmuştu ve ben bebeğimin baskısını hissetmeye başlamıştım. Eşimi dışarı alıp beni sandalyeye aldılar ve doktor gelene kadar ıkınmamı istediler. Ne zordu o ıkınma olayı

ve doktor geldi son bir ıkınma istediler ve var gücümle öyle ıkındımki kızım çıkmış ama ben hala ıkınıyordum. Ebe artık bırakabilirsin deyince kızımın sesini duydum ve kendisini gördüm birden. Saçlı bir bebekte. çok şaşırdım. Çünkü ben hep kel olur diye düşünmüştüm

Doğum fotoğrafçısı vardı doğumumda kızımı yanıma getirip öptürdüler. O an şoklardaydım yani

dikiş atıldı ve beni odama aldılar.Annem babam, kayınvaliden ve tabiki eşim kapıda bekliyorlardı beni. odama aldılar ve bebeğimi getirdiler. Ve o an tüm çektiğim ağrıları unuttum. 9 ay karnımda büyüttüğüm yavrum şimdi kucağımızdaydı allahın izniyle.

Rabbime ne kadar şükretsem azdır bize bu duyguları yaşattığı için.

Allahım herkese bu duyguları yaşatsın inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…