2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bebek mevlütü okutmayı düşünüyorum
mevlütte dağıtmak için ne alabilirim fikirleriniz varmı acaba
bebek şekli felan düşünmüyorum geçen gün bi mevlütte tesbih dağıttılar bebiş için uygun tüllerle felan süslemişler
bu tarz bişey olsun istiyorum öneriniz varmı ? sizler neler yaptınız

ben bebek şekerlerınden aldım cnm 2 tane aldım kararsız kalıp bırde bebek arabası seklınde araba alıp ona koyup dağıttım.bırı pembe pembe bebek ayakbasısı şeklındeydı dığerıde leylek bebek getırıyodu herkes çok beğendı.içinde lavanta ve şeker vardı

sürekli mi kusuyordu yeni bir şey mi? yeni ise bence götür.biz bugün ağlayarak uyandık ve kucağıma alır almaz fena kustu. sonrasında emdi kustu emdi kustu. ayağının altına sıcak su torbası koydum. 10 ml kadar ıhlamur içirdim bir de gaviscon verdim şimdi biraz iyi uyudu. ama bizim üşütme kusması belli yani.

10 gündür felan kusuyor oda günde 1 kez herkes reflü bizdede oldu önemli değil diyolar

bebeğin mama alıyormu ?
ben sezaryanla doğum yaptım..sütüm olduğu halde göğüs ucum olmadığı için emziremedim ilk gün ve mama verdik bebeğime acayip kusmuştu mamadan sonra ..hatta 2 gün yoğun bakımda kaldı beslenemiyo diye ..sonradan öğrendikki bazı mamalar kusma yapabiliyomuş içinde balık yağı falan oluyormuş ..mama veriyorsan değiştirmeyi denesen

evet cnm mama ile büyütüyorum tamamen similac veriyodum dr ısrarla milupa önerdi
şimdi ona geçtik bir daha mama değiştirmek istemiyorum zor bi süreç oluyo
benimde aklıma geldi ama başlayalı yaklaşık 1 ay oldu milupaya bilemiyorum :KK43:

ben bebek şekerlerınden aldım cnm 2 tane aldım kararsız kalıp bırde bebek arabası seklınde araba alıp ona koyup dağıttım.bırı pembe pembe bebek ayakbasısı şeklındeydı dığerıde leylek bebek getırıyodu herkes çok beğendı.içinde lavanta ve şeker vardı

güzel olmuştur cnm allah kabul etsin
dediklerinede bakacağım sağolasın

bebek şekli felan düşünmüyorum geçen gün bi mevlütte tesbih dağıttılar bebiş için uygun tüllerle felan süslemişler

biz evi susledik intten bebek sekerleri siparisn ettim 10 cesit ikram hazirladik ve hatira dolap magneti yaptirdim esimde kizlarin beraber resmini bastirdi hosgeldin derin yazili

Battaniye yiyen ellerini kollarını yiyen bebeleri için aldığın oyuncak varmı:) öneri istiyorum sevgiler

biz isikli muzikli oyuncak aldik bakip guluyor 3.5 aylik olduk geciyoruz ufak cingiraklari var biraz tutuyo hosuna gidiyor tabi dislikte lazim yumusak ve zararsiz hafif oyuncaklar tercihimiz

slm hanımlar benim bebeğim 3 aylık oldu ve ben hala adet olmadım hala adet olmayanlar var mı
adet olmayınca insan tedirgin oluyo ya tekrardan hamile kalmaktan korkuyorum :)
bende halen adet olmadim dogum sonarasi daha kolay hamile kalınabilirmis.bu yuzden esinize guvenmeyin kendiniz korunun.sonucta tek damla hamile kalmaya yetiyor.ebeler bu konuda yardimci olur.

Battaniye yiyen ellerini kollarını yiyen bebeleri için aldığın oyuncak varmı:) öneri istiyorum sevgiler

Bizde oyun halisi aldik.bu aksam deniycez.insallah begenir.yere battaniye serdim bi konusmalar bir gulmeler bi ayak oynatmalar vardi anlatmaya kelimeler yetmez :KK16: ben ninni soyluyom o ds bana cevap veriyordu.bu aylarda oyuncakdan cok bizlerin konusmasi ilgisini istiyorlar gibi geliyor.ayyy oyun halisini 4 gozle bekliyorum bende oynaycam bizim böyle oyuncaklarimiz yoktu beaa :KK1:

çıngırak aldık çok ılgısını çekmedı hanı şu bastıgında ses çıkaran oyuncaklar varya fil şeklınde ayı şeklınde tavşan seklınde onlara delı oluyo.bırde bu hafta aynayla tanıştırdım onu.kendısını çok beğendı kızım çok mutlu oldu:KK1:kimin kızı:KK1: annemler 1 sene çoçuk aynaya baktırılmaz dıyolardı o yuzden bukadar zaman bekledım 3 ay yeterde artar bıle saçma bır batıl ınanış ama naparsınız:KK1:

bende halen adet olmadim dogum sonarasi daha kolay hamile kalınabilirmis.bu yuzden esinize guvenmeyin kendiniz korunun.sonucta tek damla hamile kalmaya yetiyor.ebeler bu konuda yardimci olur.

Bizde oyun halisi aldik.bu aksam deniycez.insallah begenir.yere battaniye serdim bi konusmalar bir gulmeler bi ayak oynatmalar vardi anlatmaya kelimeler yetmez :KK16: ben ninni soyluyom o ds bana cevap veriyordu.bu aylarda oyuncakdan cok bizlerin konusmasi ilgisini istiyorlar gibi geliyor.ayyy oyun halisini 4 gozle bekliyorum bende oynaycam bizim böyle oyuncaklarimiz yoktu beaa :KK1:

katılıyorum cnm bencede bızım konuşmamız nınnı soylememız gözlerının içine bakarak konuşmalarımıza daha cok mutlu oluyorlar bence...

kızlar oğlum bu gun 120 gunluk oldu ve dişlerinin çıkmaya başladığını fark ettik :emir_bebek: anlayabildiğim kadarıyla azı dişerleri beyaz beyaz pörtlemiş elimle dokunduğumda da sertlik geliyo,var mı başka dişi çıkan

benım kardesım 3,5 aylıkken dış çıkarmış cnm olabılır yanı
kızlar bu arada doğumdan sonra bana drum şişede olan kan ılacından vermıştı bır kutu ıçtım ongunde mı ne bıttı.başka bır kan ılacı vermedı. arkadaslarım vermesı lazımdı dıyolar.daha once kullandığım kan hapım vardı doğumdan sonra kullanacakmıydım hıç sormadım dra.kullanan varmı hala
bırde saclarım dökulmeye başladı sankı:KK30:

Herkes magnet dağıtıyor bende bebek kurabiyesi yaptırdım isteyen yer isteyen saklar..

benım kardesım 3,5 aylıkken dış çıkarmış cnm olabılır yanı
kızlar bu arada doğumdan sonra bana drum şişede olan kan ılacından vermıştı bır kutu ıçtım ongunde mı ne bıttı.başka bır kan ılacı vermedı. arkadaslarım vermesı lazımdı dıyolar.daha once kullandığım kan hapım vardı doğumdan sonra kullanacakmıydım hıç sormadım dra.kullanan varmı hala
bırde saclarım dökulmeye başladı sankı:KK30:

ben nerdeyse kel kalacam senin yenimi dökülüyor

Herkes magnet dağıtıyor bende bebek kurabiyesi yaptırdım isteyen yer isteyen saklar..

evet oda olabilir haklısın ama ben yerdim :KK70:

$bebekarabasi-omer.jpg bunun gibiydi bide nazar boncuğu yapıştırdık biz

ilk aylarda kalça ultrasonu çekilmemeişmiydi ?
3 haftalıkken cekılmıstı problem vardı sonra baska hastahaneye goturdum yok denıldı tekrar baska hastahaneye goturdum emın olamadılar bı dahakı ayı bekledık problem yok denıldı bu defa ben 3 aylık olunca problem yok dıyen hast. tekrar goturdum ultrasonda degerlerı sınırda çıktı sonra rontgen cekıldı rontgen sonucuna gore doktor 3 aya gore kalça gelısımı gerıde kalmıs bacak arasına havlu katla koy dedı ve d3 vitamınını 6 damlaya çıkardı
anlamadım gıttı
rabbım herkesın evladına sıfa versın
İzmir cnm.buraya gelen başka şehırde yaşamak istemez ama:KK1:

canım bende ızmırdeyım aynen bende sevıyorum burayı

Son düzenleme:
biz en son kırkı çıkınca gitmiştik avm ye onun dışında ev oturmasına gidiyoruz bol bol ama yemeğe falan giderken babaanneye veya anneme bırakıyoruz çok problem yaşamadık öyle

Maalesef bizde annaanne ve babaanne başka şehirde olduğu için her gittigimiz yere götürmek zorunda kalıyoruz

Bizim 4 ayimiz bitecek henüz bende adet olmadım

Ben de 3 eylülde doğum yaptım, adet olmadım. Yalnız doktorum bana, emzirdiğin süre boyunca, özellikle de ilk 6 ay, adet beklemeyiz ve eğer bu süre içinde adet olursan, hamile kalma ihtimalin yüksek olur demişti. Sanırım hormonlar düzene girmiş oluyor.. Ben adet olmadım ama korunmaya çoook dikkat ediyoruz yine de :KK17:

Yanlış alıntılamışım, " adet olmadım, hamile kalmaktan korkuyorum" diye yazan Simaybadeymiş. Ben de sensin, diye cvp yazdım... Neyse sonuçta hepimiz bebeklerimiz daha minicikken hamile kalmak istemiyoruz:KK34:

Ben de 3 eylülde doğum yaptım, adet olmadım. Yalnız doktorum bana, emzirdiğin süre boyunca, özellikle de ilk 6 ay, adet beklemeyiz ve eğer bu süre içinde adet olursan, hamile kalma ihtimalin yüksek olur demişti. Sanırım hormonlar düzene girmiş oluyor.. Ben adet olmadım ama korunmaya çoook dikkat ediyoruz yine de :KK17:

Benimde dogumum 3 eylul aynı gün meleklerimizi kucagimiza almışiz

Yanlış alıntılamışım, " adet olmadım, hamile kalmaktan korkuyorum" diye yazan Simaybadeymiş. Ben de sensin, diye cvp yazdım... Neyse sonuçta hepimiz bebeklerimiz daha minicikken hamile kalmak istemiyoruz:KK34:

Valla aynı durum bende de oldu 15 gün falan sabah bulantısı çektim kesin hamileyim dedim ama test yaptım şükür negatif çıktı insanın aklı çıkıyor oyle bir ihtimali dusunurken yavrular daha çok minik insan herşeyden başka onlara kiyamaz

X