2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bebeğim 2 aylıkken biz çok geziyorduk alışveriş merkezlerine çok giderdik ben evde çok sıkıldığım için oğlumda rahattı oraya gidince bebek arabasında mışıl mışıl uyurdu bizde rahat rahat gezerdik son zamanlarda gittiğimizde epey hzursuzlanmaya başladı eve de gelinde birkaç gün oğlum kendine gelmiyordu uyku düzeni falan epey değişiyyodu 15-20 gündür eşimle karar aldık asla o tarz yere götürmeyelim mecbur kalmadıkça diye.uzun süredir ev gezmesi dışında dışarı çıkarmadık uykuları epey düzene girdi önceden deli gibi kusan ğlumun kusması neredeyse bitmişti o kadar rahatlamıştımki kusmayınca çünkü bardaktan boşaltır gibi kusuyodu

dün tekrar dışarı çıktık avm ye gittik dünden beri uyumuyor doğru düzgün yine deli gibi kusmaya başladı anladımki oğlumun kusmaları hep benim yüzümdenmiş demekki farkında olmadan üşütüyoruz oğlumu çok üzüldüm yeniden kusmaya başlayınca bugünde hiç uyumayınca belki biryeri ağrıyodur diye calpol verdimmm sonra uyudu bundan sonra sıkıntıdan patlasamda dışarı çıkarmıycam napıyım onun sağlığı için katlanıcam mecbur

sizler napıyosunuz avm ye falan gidip geziyomusunuzz

biz en son kırkı çıkınca gitmiştik avm ye onun dışında ev oturmasına gidiyoruz bol bol ama yemeğe falan giderken babaanneye veya anneme bırakıyoruz çok problem yaşamadık öyle

kizlar dogudan batiya tayin isticez nerelerde yasiyosunuz 5 sehir yazicaz memlekete gitmek istemiyorum annemler var ii lakin kayinvalidem lerde var anlayissizlar uzak durmak istiyoruz istanbuldan geldik istanbul disi cocuklar icin sosyal hayat olan bi yer tercihimiz akil verin ne kadar zor...

kizlar dogudan batiya tayin isticez nerelerde yasiyosunuz 5 sehir yazicaz memlekete gitmek istemiyorum annemler var ii lakin kayinvalidem lerde var anlayissizlar uzak durmak istiyoruz istanbuldan geldik istanbul disi cocuklar icin sosyal hayat olan bi yer tercihimiz akil verin ne kadar zor...

Bence kesinlikle bursa derim

samsun büyükşehir. tavsiye ederim. ünv. fakülte. özel okul, gelişmiş şehir merkezi,yeşillik deniz doğa hrşey var bereketli topraklar geçim ucuz daha nolcak

Battaniye yiyen ellerini kollarını yiyen bebeleri için aldığın oyuncak varmı:) öneri istiyorum sevgiler

Bebeklerinize su içirmeye başladınız mı kızlar,çocuk doktorumuz ilk 6 ay içirme demişti ama bi öğün 120cc mama verdiriiyorum susar mı acaba ?

ben doğduğundan berı verıyorum cnm mamada yıyor cunku.ustelık bır aydır her mama yıyışınden sonra su verıyorum pamukçuklar gectı çok şukur

İzmir cnm.buraya gelen başka şehırde yaşamak istemez ama:KK1:

alah razı olsun canım
bı dr var bı dr yok demıs bence baska bı dra daha goturun ıcınız rahat etsın

kalcası ıcın yarın baska bı dra goturucem ama bobrek genıslemesı ve dakagı dogrudur cunku ultrason goruntulerınden anlasılıyo
rabbım herkesın evladına saglık sıhhat versın ıns

ilk aylarda kalça ultrasonu çekilmemeişmiydi ?

canım aynı sorunları yaşadım aç aç uyuyordu resmen.3 dakika - 5 dakika o kadar anca emiyordu. gaviscon kullandık bizde kusmasını azalttı. şimdi kullanmıyorum uzun uzun anlattım az önce.oradan da okursun zaten. sen rehatsızsan ondan olabilir.bir de midesini üşütmüş olabilir ayağının altına sıcak su torbası koy. ben yaklaşık 20 günde atlattım bu sorunu.sütünü sağ kesilmesin. zor günler ama geçici allah yardımcın olsun.

benim kızımda bardaktan boşalır gibi kusuyor henüz doktora götürmedim ama :KK43:(

Hanımlar kızımın 4.ayı bitti 2.kez karma aşı oldu bebeğim ve o günden beri yemez oldu:KK43: her üç saatte bir 120 cc mama yerdi artık yemiyor geri atıyor anlamıyorum. büyüyormu huyumu değişti. Bi fikri olan varsa şuan çok ihtiyacım var. Selam ve Dua ile

bende tamamen mama ile besliyorum cnm bazen bizdede oluyor bu bende anlamıyorum
hangi mamayı veriyosun memnunmusun ?
birde su ne kadar veriyosun cnm ben çok vermiyorum arada oda az

izmiri tek geçerim. doğma büyüme istanbulluyum ama izmire hayranım.
istanbulun 20 yıl önceki hali gibi, insanları bile daha medeni umarım hiç değişmez izmir

kızlar bebek mevlütü okutmayı düşünüyorum
mevlütte dağıtmak için ne alabilirim fikirleriniz varmı acaba
bebek şekli felan düşünmüyorum geçen gün bi mevlütte tesbih dağıttılar bebiş için uygun tüllerle felan süslemişler
bu tarz bişey olsun istiyorum öneriniz varmı ? sizler neler yaptınız

Son düzenleme:
benim kızımda bardaktan boşalır gibi kusuyor henüz doktora götürmedim ama :KK43:(

sürekli mi kusuyordu yeni bir şey mi? yeni ise bence götür.biz bugün ağlayarak uyandık ve kucağıma alır almaz fena kustu. sonrasında emdi kustu emdi kustu. ayağının altına sıcak su torbası koydum. 10 ml kadar ıhlamur içirdim bir de gaviscon verdim şimdi biraz iyi uyudu. ama bizim üşütme kusması belli yani.

bebeğin mama alıyormu ?
ben sezaryanla doğum yaptım..sütüm olduğu halde göğüs ucum olmadığı için emziremedim ilk gün ve mama verdik bebeğime acayip kusmuştu mamadan sonra ..hatta 2 gün yoğun bakımda kaldı beslenemiyo diye ..sonradan öğrendikki bazı mamalar kusma yapabiliyomuş içinde balık yağı falan oluyormuş ..mama veriyorsan değiştirmeyi denesen

slm hanımlar benim bebeğim 3 aylık oldu ve ben hala adet olmadım hala adet olmayanlar var mı
adet olmayınca insan tedirgin oluyo ya tekrardan hamile kalmaktan korkuyorum :)

X