2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

valla kasikla sut yedirmek mesele e katiyida yutamiyor 30cc mamayi bile icirmek kasikla zor ben 1 cicibebey sicak suyla islatip catalla eziyorum biberondada 30 cc mama hazirliyorum 1 kasiktan biraz fazla mamayi koyuyorum cicibebeyle karistirip kasikla veriyorum yine sulu oluyo ama sut kadar degil ilk kizim 4 ayini gecmisti 4.5 aylik filandi 3 4 cicibebeyi suyla ezip 3 kasik mama koyup kafama gore kivamini ayarlayip istedigi kadar yediriyordum biraz daha kati oluyordu hem cicibebe yiyor hem 90 cc mama icmis oluyordu

cicibebeyi kilo alsın diyemi veriyosun cnm
yoksa ek gıda olsun diyemi

kızlar ya bırşey soracağım.hepınız ıkışer tanemı beşık aldınız.şimdi şöyle kı ben kızıma oyun parkuru şeklınde olan beşikten aldım.bu yatak odamızda duruyo.oda yapmadım çunku bensız yatmasını ıstemıyorum daha cok kuçuk.uyanınca halıyle salona gecıyoruz ve ben koltuk takımının cekyatını açmak zorunda kalıyorum olursa düşmesın felan dıye. şimdi dıyorumkı keşke bırde mini salanan beşiklerden alsaymışım salona koysaymışım. o zaman aklıma gelmedı.şimdi rahatsız oluyorum salon dağınık duruyo.şimdi alsam nasıp olursa emeklemeye başladığında beşikte durmak ıstemez boşu boşuna 150 tl vermek ıstemıyorum.e yatak odasındakı beşiği hergun salona taşıyamam buyuk çunku
sızler naptınız 2 ayrı beşikmı aldınız

benim büyük kızımdan karyola takımım var o yatak odasında kurulu
dediğin gibi salonda duruyoruz sürekli ordada küçük bir beşiğimiz var ama yinede koltuklarda battaniye mendil dolanıyo yeri geliyor koltukta bile yatırıyorum
bu kadar sıkmamak lazım az kaldı zaten büyüyolar sürekli ev toplama halindeyiz zaten
mama biberon su önlük mendil :KK70:

ya kızlar evden çıkamadım eşimi bebek şampuanı alması için markete yolladım. dalin ve johsn babayının şampuanını almış.sac ve vucut şampuanı yazmıyo.sadece şampuan yazıyo. bunlar sadece saç ıçın oluyo dımı. ben her ıkısını yazanı al dedım anlamamış şampuan yazanı almış sadece

ya kızlar evden çıkamadım eşimi bebek şampuanı alması için markete yolladım. dalin ve johsn babayının şampuanını almış.sac ve vucut şampuanı yazmıyo.sadece şampuan yazıyo. bunlar sadece saç ıçın oluyo dımı. ben her ıkısını yazanı al dedım anlamamış şampuan yazanı almış sadece

Bişey olmaz canım ben de ilk şişeyi johnsons baby saç ve vüct + sadece saç olanından 2 tane almıştım, saç ve vücut annem kaldı o onunla yıkıyo, ben evde yıkayacağım zaman sadece şampuanla yıkıyorum içlerinde bebek tenine zararlı madde olmadığından bişey olacağını zannetmiyorum.

kızlar ya bırşey soracağım.hepınız ıkışer tanemı beşık aldınız.şimdi şöyle kı ben kızıma oyun parkuru şeklınde olan beşikten aldım.bu yatak odamızda duruyo.oda yapmadım çunku bensız yatmasını ıstemıyorum daha cok kuçuk.uyanınca halıyle salona gecıyoruz ve ben koltuk takımının cekyatını açmak zorunda kalıyorum olursa düşmesın felan dıye. şimdi dıyorumkı keşke bırde mini salanan beşiklerden alsaymışım salona koysaymışım. o zaman aklıma gelmedı.şimdi rahatsız oluyorum salon dağınık duruyo.şimdi alsam nasıp olursa emeklemeye başladığında beşikte durmak ıstemez boşu boşuna 150 tl vermek ıstemıyorum.e yatak odasındakı beşiği hergun salona taşıyamam buyuk çunku

ben suan ana kucagi kullaniyorum 5 aylik olunca uyanikken yatakta filan durmaz oyun halisida ise yaramaz alan ister ben ilk kizimi duser diyede korkardim yere kalin 2 battaniye serip kizimi ve oyuncaklarini koyardim yuvarlanip oynardi suan icin en iisi anakucagi

cicibebeyi kilo alsın diyemi veriyosun cnm
yoksa ek gıda olsun diyemi

benim kiz gece paso uyuyo icmiyo sut aksam 10 gibi iciyo sabaha kadar uyanmiyo doktorumuzda elleme dedi gece sutunu az icerse hem tok tutsun hem kasikla sutu akittigi icin biraz kivam alsin diye veriyorum ilk kizim hala cicibebeli sut icer kilo yapmiyo

geçmiş olsun canım. dünden beri bende gripim bebeğime geçecek diye çok korkuyorum. şimdiden hapşurmaya başladı :KK43:(((((
gecede burnu tıkandı 2-3 kez

Emziren anneler grip olsada anne sütü bebeği korurmus bende grip olmustum ama oglusuma gecmedi sadece emzirirken maske takiyordum

Bende 1 tane aldım yatak odamda duruyo gündüz ya salonda koltukda uyuyo yada uyuduktan sonra yerine götürüyorum bir de ev tipi ana kucagim var uyanik oldugunda genelde onda takiliyo hangi odada isim varsa onuda oraya götürüyorum beni izlio sıkılmıyor

hic mi emmiyo hanim kasikla kac cc iciyo ilk kizimda doktor emmeyince surekli heran kasikla ver demisti zor ya emiyosa emzir aralardada ek gida ver 4 aylik olduysa

Beş dakika emiyor sonra biri karnını deşiyormuş gibi kucağımda kıvranıyor, resmen bir bacağını dizime takıp ordan güç alarak itiyor kendini. Bir arkadaş gizli gaz diye birşeyden söz etti. O da öyle emme isteksizliği yapıyormuş. Sanırım mide doldukça bağırsakalra baskı yapıyor. Beş dakika emme süresi asla şaşmıyor. Demekki mide o kadar sürede ağırlaşıyor hep :KK43: Zavallı kuzum. Emmek istiyor aslında. Memeyi alıp alıp bağırıyor çünkü. Yarın doktora gideceğiz bakalım.

hic bi farki yok nivea kullaniyorum biterse dalin usur diye korkumdan hemen yikayip kuruluyoruz

Bence de anakucağı canım. Ben nasılsa evde duracak taşımak için almıyorum diye 50 tl'liklerden almıştım. İyiki de almışım, iki ay onda uyudu gece gündüz. Şimdi sadece uyanıkken koyuyorum. İster mutfağa götür ister bahçeye...Ama fazla pahalı almamanı öneririm. Çünkü kısa bir süre sonra o da işe yaramayacak.

Beş dakika emiyor sonra biri karnını deşiyormuş gibi kucağımda kıvranıyor, resmen bir bacağını dizime takıp ordan güç alarak itiyor kendini. Bir arkadaş gizli gaz diye birşeyden söz etti. O da öyle emme isteksizliği yapıyormuş. Sanırım mide doldukça bağırsakalra baskı yapıyor. Beş dakika emme süresi asla şaşmıyor. Demekki mide o kadar sürede ağırlaşıyor hep :KK43: Zavallı kuzum. Emmek istiyor aslında. Memeyi alıp alıp bağırıyor çünkü. Yarın doktora gideceğiz bakalım.

bence ya hizli cekip doyuyordur ki artik beslenme arasi uzar emincede kisa emer doktorumun lafi.yada sut siddeti azaliyosa yapiyodur ins oyledir gaz cekmiyodur ama artik bitmesi yada azalmasi gerek biogaia damla kullaniyorum her beslenmeden sonrada saniyede dik tutup gazini cikariyorum sukur hic gaz sorunumuz olmadi doktor damlaya devam dedi cok memnunum

bence ya hizli cekip doyuyordur ki artik beslenme arasi uzar emincede kisa emer doktorumun lafi.yada sut siddeti azaliyosa yapiyodur ins oyledir gaz cekmiyodur ama artik bitmesi yada azalmasi gerek biogaia damla kullaniyorum her beslenmeden sonrada saniyede dik tutup gazini cikariyorum sukur hic gaz sorunumuz olmadi doktor damlaya devam dedi cok memnunum

Bende hiçbir damla işe yaramadı. Hemen kaldırıp gazını çıkaramıyorum da çünkü reflüsü var ağız burun dolusu kusuyor bütün yediğini. Gazı çoğu da o yüzden. Süt şiddeti azalmıyor eminim. Çünkü maşallah ağzından bıraktığı an süt fışkırıyor. Tekrar ağzına sokana kadar yüzü gözü süt oluyor. Acaba o tazyikden de ememiyor olabilir mi diyeceğim, önce sağıp sonra emzirdiğimde de aynısını yapıyor. Karnı çok şiş. Mide gazını de eh eh eh diye kesik kesik inlemesinden anlıyorum. Ne bitmez gaz imiş ya Rabbim. Ama çok şükür bu halimize de. Allah dermansız dert vermesin.

Bende hiçbir damla işe yaramadı. Hemen kaldırıp gazını çıkaramıyorum da çünkü reflüsü var ağız burun dolusu kusuyor bütün yediğini. Gazı çoğu da o yüzden. Süt şiddeti azalmıyor eminim. Çünkü maşallah ağzından bıraktığı an süt fışkırıyor. Tekrar ağzına sokana kadar yüzü gözü süt oluyor. Acaba o tazyikden de ememiyor olabilir mi diyeceğim, önce sağıp sonra emzirdiğimde de aynısını yapıyor. Karnı çok şiş. Mide gazını de eh eh eh diye kesik kesik inlemesinden anlıyorum. Ne bitmez gaz imiş ya Rabbim. Ama çok şükür bu halimize de. Allah dermanız dert vermesin.

canim benim kiyamam bi arkadasi
min kizindada reflu ve gaz vardi 1 sene hem gaz sorunu yasadi hem kusma 1 kasik zorlasin hepsini cikariyordu 1.5 yasinda artik ii ve gece gunduz sancidan uyumazdi aglardi ama simdi cok akilli ve uslu. benim minik hanimda 15 gunluk oldu kusmaya basladi ya agzinin kenarindan akar bazen az bazen cok ya kesik kesik yada fiskirtarak en son doktor reflusu var ilac yok emzirdigin an hemen dik tut gazini cikar 15 dk civari dik tut emzik alistir ayaklarini asla usutme yastik kullan yan yatir besleme aralarini uzat 6 ay civari oturunca gecer dedi tabi huyu oyleyse bazi bebekler oyle olur duzelmezse ek gida zamani cocuk nefrologuna gotir reflu diyeti verir duzene dokarsin dedi ama dediklerini yapiyorum azaldi simdilik kusmamiz yinede agzinin kenarindan akiyo. rabbim baska dert vermesin aa bide kizim donmeye basladi ayaklar havada oynuyo hep belkide ondandir bide ben kizima kimyon suyunu veriyorum gaz icin rahatliyor

Son düzenleme:

bende ikitane aldım canım bitanesi yatak odamızda diğeri şu yerde sallanan tarzdan 130 TL aldım.ama çok rahat gece uyanınca beşiginden alıp orada sallıyorum hemen uyuyor.yani heriki odada beşik var :KK1:

günaydın tatlı annişler.nasılsınız kızımın bogaz kısmında kızarıklık var pişik şeklinde. deri katkat üste geldigi için hava almıyor haliyle pişik oluşuyor sizdede bu sorun varmı .var olan arkadaşları duyar gibiyim ne kullanıyorsunuz kızlar.

bende ikitane aldım canım bitanesi yatak odamızda diğeri şu yerde sallanan tarzdan 130 TL aldım.ama çok rahat gece uyanınca beşiginden alıp orada sallıyorum hemen uyuyor.yani heriki odada beşik var :KK1:

Bende anadizi aldım oturma odasında onda uyuyo yatak odasında park yatağında

sağolun kızlar ben anakucağını arabada kullanılan şeklınde aldım durmuyo malesef onda.keşke sallananlardan alsaymışım
benım kızımın boğazındada pislik birkiyo malesef hergun sılmeme rağmen hava almadığı ıçın .pişik gıbı değil
bu arada dalın şampuan yazanlar yeterlı dıyosunuz dımı kızlar.sac ve vucut sampuanı yazması gereklı değil yanı.ne bılım korkumdan daha yıkamadım kızımı hala duşunuyom sadece sacınamı surucem bunu dıye:2:

X