2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

07.09.2013 saat 10.civarı kızımın aglayışı ve büyük bi şükür :) anlatamam kızlar cuma gece 12 sancım başladı ama böle adet sancısı benim her yerime vururdu aynı ole oldu bacaklarım belim karsıklarım :)başladı sancı ama ben inanmak istemiyorum hamileyim ama bi ben doğuramicakmışım gibime geliyodu çünki ben haftamı geçmiştim herşeyi göze alarak beklioduk kızımı zaten cumartesi doktor yatışımı vermişti işin hayrı işte o günde doğdu meleğim bu sancılar bende hep düzensiz olyodu sancılar başladı annem ben kardeşlerim oturuyoruz dedim ayyhh doğurucam bugun heralde sancım var annemde güldü seninki yelken açtı gelmez :KK70: nese sat gece üç düzenli 20 dkde bir vuran sancılar 1 dakka süren kasılmalar başladık hazırlanmaya 4.30 sancılar sıklaştı herkez gülüo ben bağırıorum gidelimm gidelim die eşime kızıyorum dio 7 gibi gideriz sinirden oldüm zaten herkez gülüo kimse inanmak istemio 5.30 koyulduk yollara cantaydı faln filan ama kapı süsünü unuttuk tabi hastaneye girdik nstede sancım çıktı nöbetçi doktor muayne etti 3 cm açıklık var dedi ultrasonda kontrole geçti bizi bi üzdü doktor kızlar anlatamam size yok bebğin 36 haftalık görünüo yok akcigerlerinde sorun görüorum safra kesesi genişlemiş bn başladım aglamya tabi hemen sana suni sancı verelim dedi bendedim hayır ben doktorumun gelmesini yani sabah 9 beklicem sen bilirsin yatışımı verdi yattık hemşire geldi damar yolu açicam suni sancı vericem dedi ben dedim hayır istemiorum o dedi ama yatışınızı yaptınız herşeyi kabul ettiniz yapmam lazım o sıra eşim geldi biz doktoru belicez anlıyosunuz dimi dedi sert bi şekilde nese ama diyip çıktılar odadan sancılar sıklaştı doktorum geldi :) 8.30 da bebeğim kaksını yapmış kalp atışaları düşmüş bana hava verdiler bir yandan suni sancı ben kendimde deilim ama gidiorum hep suyumu patlatılar yemyeşil bi su 10 da açılmam 8 cm olmuştu 10.20de sat 10cm kaldırdılar beni odamdan çıktık dogum haneye baktım herkez benim ve kızım için hazırlanio kalbalık bi ekip ebeden allah razı olsun teselli etti beni hep yatırdı şimdi ıkınman gelince ıkın açılman çok güzel o ara beni kestiler ama ben anlamdım doktor geldi oturdu şimdi makta doğrı ıkın 1 ıkınma başı göründü 2ıkınma başı çıktı 3.ıkınma kzım doktorun elinde eşim çagırdılar şok oldu beni ve bebği masada görünce dışarı çıkardılar eşimi kızımla ilk aşk bakışmamızı yaptık herkez gitti doktor ve ebe dikiolar beni bende mükemmel bi rahatlama okadar basit bi süreç olduki 7 dk da doğurdum 4 dikiş falan 10 dkkada çıktık kızımı getirdi hemşire odama eşim aglamış ben mutluk gülücükleri herkez sulu göz emzirdim ama süt bi damla bile yok haydaaa emzir emzir sattlerce yok gelmedi en son gece hemsire anneme mama verdi biraz iki tatlı kaşı kadar içti kaşıkla tabi hep emzirdim sabah 9da çıktık evimize geldik kızım buğün 2 günlük olucak :KK70: süper bi duygu ama sütüm hala yok kızlar humana çay içiorum bakalım gelir dua edin işte böle uzun oldu ama okuması keyifli olsun rabbim herkeze kolay bi doğum nasip etsin

gözün aydın canım çok güzel anlatmışsın okurken gözlerim doldu valla.

merhaba kızlar bugün kontrole gittim. 36+4 olarak gittim 38+2 olarak çıktım bebeğin gelişimi 10 gün önden gidiyormuş.Doum tarihi de öne kaydı. en son ben doğuracağım derken heyecanlanmaya başladım...perşembe tekrar nst var artık 3 güne bir kontrol var.

amanın hadi bakalım bekleyiş heyecanına sende kızlı giriş yaptın

yarın 40. haftaya giriyorum inşallah son haftam beklemekten stres oldum iyice.
hayırlısını dilemekten başka bişey gelmişyo elimizden belki egelgec gibi seninde 39+2de geliverir:KK1:

ağrım yok gecti ama sertliği halen devam ediyor ben mi abartıyorum normaldir herhalde sert olması dimi..en son biz doğurcaz galiba :KK1:

karnımda sertleşme bende de var canım hatta öyle ki yamuk karınla geziyorum.ama ağrı sızı yok.yalancı sancılar olmadan gerçek sancıyla birden doğuma gideceğiz herhalde.

10 gunluk kızımla herkese merhaba:)
doğurmamıs anneler hayrla saglıkla bebegınızı kucagınıza alırsınız ınsallah
Rabbım hepınizin yardımcısı olsun

BOREAS09 spinal sezeryan la normal sezaryan arasında fiyat farkı var mı? yoksa ikiside aynı fiyat mı?

canım seninde gunün geldi çattı, bugun gecmek bilmez sana.

Benim hastanede 200 tl fark alıyorlar.

Slm herkese bende 3 Eylül'de suyumun gelmesi sonucu suni sancıya doğum yaptım darısı tüm doğum yapacakların başına

Bu aksam saat 9 da suyum ve kanamam geldı acıl gıttık ve ac olmadıgım ıcın spınal anestezı ıle bebısımı aldım suan memesını emdı uyuyor benımde agrılarım basladı az az ınsallah toparlanır bıran evvel gıderız evımıze pzt olacak olan dogumumuz surprız oldu bu gece darısı dogumu bekleyen dıger arkadasların basına saglıkla kolaylıkla ınsallahhhh

Güzel kızıma 6 Eylül Cuma günü 13:23 te kavuştum kızlar.
Genel anestezi altında sezeryan ameliyatı oldum. 3150 gram ve 49 cm olarak doğdu.

Doğum hikayemi müsait olduğumda yazacağım. Hastanedeyken çok olmayan ağrılarım eve gelince başladı.
Ben sadece kesilen yerde 1-2 hafta ağrı sızı olur sanıyordum ama kesilen yerin dışında karnımın içi yara gibi sürekli ağrıyor 2 gündür. yatarken yürürken hep karnımı tutarak kalkıyorum, yürüyorum. şimdilik bu kadar arkadaşlar

Selam kizlar doguran dogurana masallah.benim bugun son gunum yarin sabah 8de hastanede
olcam bu saatlerde de melegm kucagmda olacak insallah bize dua edin:26:yarin yazmaya calisirim

Merhaba annisler,anne adaylari 2eylulde oglumu kucagima aldim,tarifi imkansiz muthis bir duygu.sevgiler

Slm annişkolar bnde oğlumu perşembe günü kucağıma sağlıcakla aldım darısı başınıza:))))))
:: :KK71:

07.09.2013 saat 10.civarı kızımın aglayışı ve büyük bi şükür :) anlatamam kızlar cuma gece 12 sancım başladı ama böle adet sancısı benim her yerime vururdu aynı ole oldu bacaklarım belim karsıklarım :)başladı sancı ama ben inanmak istemiyorum hamileyim ama bi ben doğuramicakmışım gibime geliyodu çünki ben haftamı geçmiştim herşeyi göze alarak beklioduk kızımı zaten cumartesi doktor yatışımı vermişti işin hayrı işte o günde doğdu meleğim bu sancılar bende hep düzensiz olyodu sancılar başladı annem ben kardeşlerim oturuyoruz dedim ayyhh doğurucam bugun heralde sancım var annemde güldü seninki yelken açtı gelmez :KK70: nese sat gece üç düzenli 20 dkde bir vuran sancılar 1 dakka süren kasılmalar başladık hazırlanmaya 4.30 sancılar sıklaştı herkez gülüo ben bağırıorum gidelimm gidelim die eşime kızıyorum dio 7 gibi gideriz sinirden oldüm zaten herkez gülüo kimse inanmak istemio 5.30 koyulduk yollara cantaydı faln filan ama kapı süsünü unuttuk tabi hastaneye girdik nstede sancım çıktı nöbetçi doktor muayne etti 3 cm açıklık var dedi ultrasonda kontrole geçti bizi bi üzdü doktor kızlar anlatamam size yok bebğin 36 haftalık görünüo yok akcigerlerinde sorun görüorum safra kesesi genişlemiş bn başladım aglamya tabi hemen sana suni sancı verelim dedi bendedim hayır ben doktorumun gelmesini yani sabah 9 beklicem sen bilirsin yatışımı verdi yattık hemşire geldi damar yolu açicam suni sancı vericem dedi ben dedim hayır istemiorum o dedi ama yatışınızı yaptınız herşeyi kabul ettiniz yapmam lazım o sıra eşim geldi biz doktoru belicez anlıyosunuz dimi dedi sert bi şekilde nese ama diyip çıktılar odadan sancılar sıklaştı doktorum geldi :) 8.30 da bebeğim kaksını yapmış kalp atışaları düşmüş bana hava verdiler bir yandan suni sancı ben kendimde deilim ama gidiorum hep suyumu patlatılar yemyeşil bi su 10 da açılmam 8 cm olmuştu 10.20de sat 10cm kaldırdılar beni odamdan çıktık dogum haneye baktım herkez benim ve kızım için hazırlanio kalbalık bi ekip ebeden allah razı olsun teselli etti beni hep yatırdı şimdi ıkınman gelince ıkın açılman çok güzel o ara beni kestiler ama ben anlamdım doktor geldi oturdu şimdi makta doğrı ıkın 1 ıkınma başı göründü 2ıkınma başı çıktı 3.ıkınma kzım doktorun elinde eşim çagırdılar şok oldu beni ve bebği masada görünce dışarı çıkardılar eşimi kızımla ilk aşk bakışmamızı yaptık herkez gitti doktor ve ebe dikiolar beni bende mükemmel bi rahatlama okadar basit bi süreç olduki 7 dk da doğurdum 4 dikiş falan 10 dkkada çıktık kızımı getirdi hemşire odama eşim aglamış ben mutluk gülücükleri herkez sulu göz emzirdim ama süt bi damla bile yok haydaaa emzir emzir sattlerce yok gelmedi en son gece hemsire anneme mama verdi biraz iki tatlı kaşı kadar içti kaşıkla tabi hep emzirdim sabah 9da çıktık evimize geldik kızım buğün 2 günlük olucak :KK70: süper bi duygu ama sütüm hala yok kızlar humana çay içiorum bakalım gelir dua edin işte böle uzun oldu ama okuması keyifli olsun rabbim herkeze kolay bi doğum nasip etsin

Evet güzel bebişlerin anneleri bende doğum yaptım 5 eylülde kızımı kucağıma aldım çok güzel bir duygu Allah hepinize nasip etsin:nazar::KK3:

10 gunluk kızımla herkese merhaba:)
doğurmamıs anneler hayrla saglıkla bebegınızı kucagınıza alırsınız ınsallah
Rabbım hepınizin yardımcısı olsun

Kızlar gözünüz Aydın, Allah anali babali büyütsün.

Songul dogum hikayeni okurken cok ağladım, siir gibi anlatmışsin. Cok şükür yavrunu sana, seni yavruna bağışladı Rabbim.

Selamlar herkese,

Gecen cuma kanamam olunca birkaç gun hastaneye git gel yaptık ve 16 si olan dogum tarihimiz 13 olarak değişti. Dr teyzemiz 11 i iyidir geçirmeyelim dedi ama biz kendisini cumaya ikna ettik. Şafak saymaya başladık hayirlisiyla.

İzmirli canım senin kız fena kandırmış seni, hayirlisiyla gelsin ins.

Rumeysa İzmirli yi bekleyeceksin sen görünen o.

Waves, cenzey ve gunu gecen ark ins hayirlisiyla kavuşursunuz bebeklerinize.

Selamlar herkese,

Gecen cuma kanamam olunca birkaç gun hastaneye git gel yaptık ve 16 si olan dogum tarihimiz 13 olarak değişti. Dr teyzemiz 11 i iyidir geçirmeyelim dedi ama biz kendisini cumaya ikna ettik. Şafak saymaya başladık hayirlisiyla.

evet tatlım yaa valla gece bekledik bi aksiyon ama malesef olmadı hayırlısı böyleymiş dmekki bi gelsin yicem onun poposunu sanada geçmiş ve hayırlı olsun az kald ıkavuşcaksın bebeğinle

Selamlar herkese,

Allah razı olsun canım dediğin gibi inş en kısa zamanda bebişlerimizi kucaklarımıza alalım. benimde cuma günü muayenem var 39+5 günlük oluyorum o gün. Tabi o zamana kadar benim kız gelmemekte ısrar ederse. Bakalım doktorum ne diyecek artık o günden sonraya beklemeye niyetim yok hareketleri çok azaldı bir de onun için endişelenmek istemiyorum.

evet tatlım yaa valla gece bekledik bi aksiyon ama malesef olmadı hayırlısı böyleymiş dmekki bi gelsin yicem onun poposunu sanada geçmiş ve hayırlı olsun az kald ıkavuşcaksın bebeğinle

Eylul cimceleri pek nazli, ins bor avazda alirsin kucagina. bizim az kaldı, heyecan dorukta.

Allah razı olsun canım dediğin gibi inş en kısa zamanda bebişlerimizi kucaklarımıza alalım. benimde cuma günü muayenem var 39+5 günlük oluyorum o gün. Tabi o zamana kadar benim kız gelmemekte ısrar ederse. Bakalım doktorum ne diyecek artık o günden sonraya beklemeye niyetim yok hareketleri çok azaldı bir de onun için endişelenmek istemiyorum.

Sen iyice sona geldin canım, ins randevu oncesi bebeğin supriz yapıp gelir.

Alma sakin suni sanci filan hic gerek yok biraz sabir tr Doktorlar I beklememek icin basiolar suniyi...

Cek sancini sabirla her sanci cekisinde nefes al yuru bol bol ..

Bak cok fa ydasini goreceksin.
Zaten sanci arasi 5 4 filan dusunce 8 cm kadar acilio.

O zmna kadar da baktirma alttan..

Ben hollandadayim burda dogum genelde normal hersey normalll..

Kesmiolar bile kolay kolay .
Nefes almayi sabretmeyi ogretiolar gerisini sen yapiosun.
Ikinma istegim gelio deyince tamam basla dogur o zmn ikin diolar. Ayak ucunda sana bakiolar rahatlatmaya calisiolar.
Inanmayacaksini belki ama burda genelde evde dogum oluo.doktorlar evde rahatca yapin diolar kendi yataginizds.
Hastane gibi dosuyorlar evinizi. Haftalar oncesinden dogum paketiniz gelio.

Rahat ol. Allah bu yolu normal kilmis.

Peki ama 41 dolana kadar yine gelmezse bebek ne yapmaliyim

slm arkadaşlar, semeda doğum yapmış hayırlı evlat olsun inş. Bende kontrole gittim, sancı 60lara vurdu, açılma hala 1cm, doğum olmazsa cuma bekliyorum dedi. Sizce durumum nedir kızlar, benim oğlan gününden sonramı doğacak?

slm arkadaşlar, semeda doğum yapmış hayırlı evlat olsun inş. Bende kontrole gittim, sancı 60lara vurdu, açılma hala 1cm, doğum olmazsa cuma bekliyorum dedi. Sizce durumum nedir kızlar, benim oğlan gününden sonramı doğacak?

böyle tarihi belirlenen bebekler korkudan mıdır bilmem kendiliğinden geliveriyolar belki seninkide gelir:KK1: şaka bi yana daha 3 günün var belki süpriz yapar canım

benimde son 1 haftadr böyle oturduğum zaman tam vajinamda balon patlıyomuş gibi pıt pıt oluyo anlamadım neden akıntımda azaldı son günlerde

Merhaba kızlar, kadınlar kulubunu uzun zamandır takip etmeme rağmen yeni üye oldum ve bu ilk mesajım :) bende 39+4'teyim, sat'ım 12 eylül gözükmesine rağmen oğlumun gelmeye niyeti yok ve hiç bir belirtide yok.. Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin.. :KK49:

böyle tarihi belirlenen bebekler korkudan mıdır bilmem kendiliğinden geliveriyolar belki seninkide gelir:KK1: şaka bi yana daha 3 günün var belki süpriz yapar canım

benimde son 1 haftadr böyle oturduğum zaman tam vajinamda balon patlıyomuş gibi pıt pıt oluyo anlamadım neden akıntımda azaldı son günlerde

bende hiç olmadı ama aşağı baskı yapıyor. İnş. suniye gerek kalmadan gelir, annesini üzmez oğlum.

Hamilelik yorucu bir yolculuktu. Son haftalar bitmek bilmedi sanki. ağrılar arttı geceler olmasın diye dualar edildi. derken gün çattı geldi. hastaneye götürülecekler tekrar tekrar gözden geçirildi. ve sabah senden bir parçayı kucağına almak için yolculuk başladı:) hastaneye varp doktorunun yanına gittiğinde heyecan korku gözlerinden hemen okunuyor:) sakin ol birazdan bebeğini vereceğiz' dese de dr hanım içimi bi hüzün kapladı. 'Ya bi aksilik olursa' odamıza çıktık yerleştik. geride kalanlar öpüldü. süsler teslim edildi. yavruma giydirilecekler verildi ameliyat önlüğü ve sedye ile odadan ayrıldık. o an eşimden başka birşey görmedi gözüm. annem beni öpüyor ben eşimi:) gözlerden yaş süzüldü. Buz gibi odalar. her ameliyathanede masada yatan hastalar. müzik sesleri. hopp koyulduk ameliyat masasına. belden iğnemiz yapıldı. her an her adım ürkmeyeyim diye anlatıldı. 'şimdi sırtına ilaç süreceğiz korkma. şimdi ayaklarını hissetmeyeceksin. korkarsan eğer söyle uyuturuz seni' telkinleri verilerek sohbet başladı. önüme perde geldi. bi 5-10 dk sonra kızımın çığlığını duydum:) yanağıma getirdiler sıcacık yüzünü. hemen öptüm ağzını:) karnımdan taş çıkmıştı sanki. o nasıl hafiflikti ya rab ! sonra bir anons 'Acil kan lazım. kanaması çok. rahim yırtılmış. hastayı unutun. eşini bulun' o an içim ürperdi. gözlerim meleğimi aradı. görmeden ölmim dediğim laf kabul mü olmuştu yoksa. ne yarım laftı.ne eksik duaydı. nolur olmasın mevlam dedim. Başımı geriye eğdim. cihaza baktım 7-3 tansiyon. başkada birşey görmedim. gerisi flu... kızım 11.20 de dünyaya geldi. ben odaya çıktığımda 13.00 sonrası yine kan takviyesi. ikimizde sağlıklıyız hamdolsun. Ancak en son kızımızı dr a götürdüğümüzde bir bey eşimin yanına gelerek 'abi slm. gecen sizin hn doğuma girince bizde bekliyorduk. aynı hoca ameliyat yapacaktı çünkü. bi anda panik oldu ortalık. hastanın kalbi durdu denildi. çok dua ettik ağladık. yenge nasıl' deyince şok olduk. Kalbimde durmuş meğer doğumda. doktor bunu neden demedi nasl demez şokunu atamadık üzerimizden. Hala daha sorma imkanımızda olmadı. işte böyle teyzeler. hastane günleri kalabalık bol çiçekli geçti:) evimiz hep kalabalıkta ikram izzet telaşasında hala devam ediyor. Allah doğum yapacak kardeşlerimin yardımcısı olsun. Sadece anın tadını çıkarın. kendinize iyi bakın. siz sağlıklı olun ki bebeğinizi iyi besleyin. selamlar
songülcüm baya bişeyler atlatmışsınız ama çok şükür ikinizde iyisiniz... allah bütün evlatları ve annelerini birbirine bağışlasın..

Kızlar ben de doğum yaptım. Gece sancım başladı, sabah 05.59 'da spinal sezaryenle oğluşum geldi. Darısı tüm hamişlerin başına olsun. Harika bir ameliyat geçirdim ve sütüm de hemen geldi

Slm herkese bende 3 Eylül'de suyumun gelmesi sonucu suni sancıya doğum yaptım darısı tüm doğum yapacakların başına

Bu aksam saat 9 da suyum ve kanamam geldı acıl gıttık ve ac olmadıgım ıcın spınal anestezı ıle bebısımı aldım suan memesını emdı uyuyor benımde agrılarım basladı az az ınsallah toparlanır bıran evvel gıderız evımıze pzt olacak olan dogumumuz surprız oldu bu gece darısı dogumu bekleyen dıger arkadasların basına saglıkla kolaylıkla ınsallahhhh

Güzel kızıma 6 Eylül Cuma günü 13:23 te kavuştum kızlar.
Genel anestezi altında sezeryan ameliyatı oldum. 3150 gram ve 49 cm olarak doğdu.

Doğum hikayemi müsait olduğumda yazacağım. Hastanedeyken çok olmayan ağrılarım eve gelince başladı.
Ben sadece kesilen yerde 1-2 hafta ağrı sızı olur sanıyordum ama kesilen yerin dışında karnımın içi yara gibi sürekli ağrıyor 2 gündür. yatarken yürürken hep karnımı tutarak kalkıyorum, yürüyorum. şimdilik bu kadar arkadaşlar

Merhaba annisler,anne adaylari 2eylulde oglumu kucagima aldim,tarifi imkansiz muthis bir duygu.sevgiler

Slm annişkolar bnde oğlumu perşembe günü kucağıma sağlıcakla aldım darısı başınıza:))))))
:: :KK71:

Evet güzel bebişlerin anneleri bende doğum yaptım 5 eylülde kızımı kucağıma aldım çok güzel bir duygu Allah hepinize nasip etsin:nazar::KK3:

09.09.13 tarihinde saat 10:10'da kızımı dünyaya getirdim.
Darısı bekleyenlerin başına...
hepinizinde gözü aydın olsun kızlar.. allah analı babalı büyütsün inşallah.. maşallah ne çok doğum haberi gelmiş :KK16:

seni dinledim bak 2 tane yedim doğurmak niyetiyle:KK1::KK1::emir_bebek::emir_bebek::KK49:
hadi hayirlisi ama bak sendede hata var bir hafatdir evden cikmiyormusun.alsan anneni yanina hec degilse kendini cok yormadan merdiven ciksan yata yata karpuzu buyuttuk cikarabilmek icin hareket sart abartmadan tabiiki

karnımda sertleşme bende de var canım hatta öyle ki yamuk karınla geziyorum.ama ağrı sızı yok.yalancı sancılar olmadan gerçek sancıyla birden doğuma gideceğiz herhalde.
biz iki adet yalanci sancinin tadnini baktik.bide tuvaletim geldiginde yapana kadar olan baski aciyi da tadiyoz.iki ayakta kaldkmmi bel sirt agrisida cekiyoz.eeee geriye bi gercek dogjm sancilari kaldi :KK1: herturlu su an cekiyoz agri.o yamuk karni izlemek cok hosuma gidiyor kucuk tepecik yapiyor resmen

Selamlar herkese,

Cok heveslenduydim izmirli bu hafta dogurur sonrada ben diye ama olmadi kismet artik..ben habire yattigim dinlendigim icin son haftalari gorurum galiba.bel ve sirt agrilarim cok oluyo iki gun ayakta cok kaldiydim bebegin asagiya dogru baskisi cok arttiydi.senin kanaman ne kanamasj nisan degil galiba.safak saymYa basladin hayirli olsun

X