2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Sabah 8de emzrdm 9da uyandi 9bcuga dogru kahv.yedrmeye calstum bikac lokma bsy tedi. Simdi saat 10.30 yine emip uyudu. Ya ne ypcgmi sasrdim. Sadece sutle yasyr cocuk. Biraz yese karni doysa emmek icin beni aramycak emmeden uyuyacak ama..

Uyku egitimi sart ben yatiyorum kalkiyorum bunu soyluyorum.cocuk buyuturken en buyuk kolaylik:)

kesinlikle katılıyorum, bir bebeğe verilecek en güzel eğitim kesinlikle, hem bebeğin hem annenin tüm hayatı düzenli ve rahat oluyor.

Sabah 8de emzrdm 9da uyandi 9bcuga dogru kahv.yedrmeye calstum bikac lokma bsy tedi. Simdi saat 10.30 yine emip uyudu. Ya ne ypcgmi sasrdim. Sadece sutle yasyr cocuk. Biraz yese karni doysa emmek icin beni aramycak ama..

ya of elifcim ya bu mete niye böyle yapmaya başladı ki!! ilk başta daha iyi yiyordu, acaba sevmediği bişey verince falan mı başladı ki bu huyuna... sen ona en sevdiği şeyi ver, her öğünde sonra yavaş yavaş başka gıdalar kat.. sütünü babası biberonla vermeye çalışsın. biberona alışır belki böyle. umarım en kısa sürede çözülür bu sıkıntıların...

Beceremiyrm galiba.yediremiyrm neyi sevdgni bile bilmyrm. Ev de berbat haftaya ise baslyrm ama hcbsy duzenli degil basim catlyr aaglmak gelyr icimden. kendimden nefret ediyorum

Beceremiyrm galiba.yediremiyrm neyi sevdgni bile bilmyrm. Ev de berbat haftaya ise baslyrm ama hcbsy duzenli degil basim catlyr aaglmak gelyr icimden. kendimden nefret ediyorum
saçmalama elifcim ya, gayet iyi bakıyorsun sen meteye, herşeyi de beceriyorsun. düşünme böyle şeyler. işe başlayacak olmanın verdiği stresten yetersiz hissediyorsun kendini ama böyle değil. kendi kendini suçlayıp üzme kendini. artık çok hareketliler hiçbirimiz bir işe yetişemiyoruz. benim evim de berbat bir halde... ben de çoğu zaman yetişemediğim için yetersizlik psikolojisine giriyorum.

Bilmyrm cnm yaa dedigin gbi stresliyim ise baslaycgm icin. Daha alisacagina hepten uzaklasti yemkten. Yedrrkwn eline bisey veryrm onunla oynamaya o kdr dalyrki sanki ben yemek verince "ya dur bi anne isim var " der gbi surati. Moralim bozuk. Biberon denycgm en azindan isteyken emme ihtyvcni karsilar karni kolay doyar. Gerci emzigi almadigi gbi biberonu da almz sanrm. Biberon mamazi ne oneriirsin?

Ya bide kac saatte bir ackyr bunlar?

canım ben SMA kullanıyorum. gaz problemi, kusma, öğürme falan yapmıyor, ege en rahat bunu sindiriyor.
ben günlük yeme düzenimizi yazayım;
07.30 mama 90 cc
08.30 kahvaltı 1 kibrit kutusu kadar peynir, yarım salatalık, 1 yumurta sarısı, 2-3 zeytin
10.00 mama 150 cc
14.00 çorba 1 kase
16.00 mama 150 cc
17.30 meyve, yoğurt 1 kase
20.30 mama 150 cc

Maasallh duzeninize. Mete hep uykulu bide buara maasallh duzeninize cnm uyku duzeninizi de yazar misin kackere ne zmnlar uyuyor? Mete hep uykulu sanki kalkyr biraz zamn sonra esnemeye huzursuzlnmya badliyor. Kisa kisa uyiyor. Biara ne guzel 2 saat aralksz uuuyodu uyandgnda hem uykusunun alms oluyo hem daha iyi yiyordu. Smdi oyle uyumyr

Uyku egitimi sart ben yatiyorum kalkiyorum bunu soyluyorum.cocuk buyuturken en buyuk kolaylik:)
Kesinlikle haklisin canimda gec kaldim diye dusunuyorum ne yapsam yatagindan baska yerde sallanmadan uyumuyo cok zor seylerden gectim bebegim dogdugunda uyku egitimini bi kenera sutum bile kesildi ins basaricam bakalım

Kesinlikle haklisin canimda gec kaldim diye dusunuyorum ne yapsam yatagindan baska yerde sallanmadan uyumuyo cok zor seylerden gectim bebegim dogdugunda uyku egitimini bi kenera sutum bile kesildi ins basaricam bakalım
Canim illa aglatarak yapmak zorunda degilsin rutin olusturmaya calis uyku arkadasi edindirmeye calis gec degil 1 yasinda yapanlar bile var sadece zaptetmesi biraz daha zor

canım 07.30da uyanıyor işte,
sonra saat 10.00-13.00 arası uyuyor.
16.00-17.30 uyuyor.
akşam 20.30 da uyuyor.
biz hiç bozmadık uyku düzenimizi çok şükür. sadece yazın havaların geç kararmasından kaynaklı 21.30 da uyuyordu.
şimdi yine 20.30 a çekebildik, hava kararmaya başladığı için, 1 haftadır falan böyle.

Bu nasil şeydir anlamadik kan degerleri normal. Doktoru dediki kardesinden aldigi ilik nakliyle vucut şuan savaşıyor. Beynindeki tumor degilde savasin sonucu beyinde olusturdugu bir catlak olarak düşünün. Tekrat kardesinden hucre nakli yapmayi dusunuyormus. Gerisi de isin tedavisi. Kemoterapi olmayacak sanirim dedi esim ama bende oyle dusunuyorumki hücre nakli yapilacaksa once kemoterapi verilir. Haftaya yapilacak olan biyopsi ve vucudu komple tarayacak olan bisey yapilacak ona gore yol izlenecekmis.
Bunların arasinda hamd olsun kizim cok iyi. 8 bucuk aylik oldu. Kilosu 9 bucugu bulmus teyzeleri. Alkış yap diyince yapiyor inadi tutmadiysa. Ufak tefek biseyleri tekrarliyo cok soyledigimizde. Iki gün once de ilk disi cikti. Cok mutlu olduk sanki cikmayacakti :) emekleme halen tam yok ama surune surune dunyayi dolasiyor. Ama emeklemeye hazir durumda. O diz cekilmiyo bir turlu. Her turlu oyundan anliyo. Masallah barekallah sosyal ve güleç yüzlü bir bebek. Babaya cekmis once.

Ayyy severler o inciyi:))darisi bizimde basimiza banada hic cikmayacak gibi geliyo.guldukce ne guzel geliyodur gozune degilmi?
Canim inaniyorum ben gececek bu gunlerinizde o incilieriyle babasina guldukce guc olucak minik findik.tabi butun bunlarin arasinda senin gucune hayran kaldim.Allah sabrina sabir gucune guc katsin

canım çok geçmiş olsun, insallah şu illetten kurtulursunuz biran önce birdahada hayatınızda bu kelimeler yer almasın

canım çok geçmiş olsun, insallah şu illetten kurtulursunuz biran önce birdahada hayatınızda bu kelimeler yer almasın
Amin canlarim amin. Siskoanne Allah razi olsun senden de. Derdi veren sabrini ve gucunu de veriyor gercekten.YaRin biyopsi ve ped var. Ped tum vucudu tarama oluyor. Nolur dua dua dua..

Herkes senin gibi dusunse keske tam biseyi atlattin derken bide bu olmus kurban felan bisey kesin imkaniniz varsa iyi gelir derler ama yada birinee ufak.bi yardim gibi ne bilim kaza bela uzaklasir derler canim ins senin basindanda gitsin hersey[/QUOTE]

Canım o kazadan sonra cok şey yaptık..
Ztn oncesinde de Allah I'n izni ile yapardık elimizden geldiğince
Ali kerem in kurbanını kesemedik henüz
Onu halledicz şimdi inşallah
Valla Tugba pes diyeceksin bu akşam daha kulağını evdeki kolonun köşesine çarptı kulağı şişti ve kanadı :/

Hadi yaaa
Canım Allah güç kuvvet versin size.. En çok eşine.
Dr bişey diyor mu? Tedavi süreci kısa mı olucak acaba yani hastalık ne derecede şuan

Ben kerem e hiç 150 cc mama vermedim gece 90 cc veriyorum bir Yada iki kez
150 cc içemez herhalde.
120 en fazla içtiği.
Gündüz ztn hiç mama vermiyorum
Ama aralarda meme emiyo o da 5 dk o kdr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…