2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Cnm gecmus olsun unsallh cabucak iyilesir. Whatsyptn en son yazmsim iletilmems hala ay sonu demsrn bende daha zaman var zanndyrdm sasrdm. Neyse hadi atlattnz

canım yazdım burda bana whatsuptan ulaşmak isteyenlere uyarı yaptım :))
benim telin wifi bozuk ya netim bitmiş ondan kapattım mobil veriyi.
evet ay sonu diyordum eşim 25 inde maaş alıyor diye öyle düşünüyorduk, ama haftaya onlar şirketçe yılsonu toplantısı ve ödül tatili bodruma gidiyorlar.
eylülde de avrupa toplantısı için belçikaya gidiyorlar. ondan zaman varken daha da geçmeden yapalım dedik.

Hmm iyi bakalim cnm. Nasil peki ege'cik iyilestimi

Kizlar oglum tam iki haftadir isal doktora gittik ilac kullandim hic faudasi olmadi yemesinede ne kadar dikkat etsem geçmedi neler yapabilirim baska fikri olan varmi

bide guzel bi tarif paylasiym oglum bayilarak yedi

migrostan norvec somon aldim yikayip tencerede on dk hasladim baliklari alip kucucuk dogradim ayri kasede bir yumurta sarisi bir tk un ve biraz limonla terbiye yaptim guzelce karistirip baliklari icine attim mis gibi oldu tam bugday ekmegiylede yedirdim bayildi valla

biz 4,5 aylıkken ishal atlattık.
doktorumuz bize ishal maması verdi, o baya toparlıyor. bi de reflor size de vermiştir muhtemelen.
gıda olarak da havuç, patates, muz en çok tavsiye edilenler. bi de su kaybını önlemek için bol bol su içir.
aptamilin ishal mamasını mutlaka kullan. o koyu bir mama 90 a 2 ölçek hazırlanıyor. içine de refloru kat içir.
günde 1 kere reflorla içir, onun haricinde gün içerisinde ver hep mamayı.
ek gıdaların hepsini kes, sadece ishal önleyenleri ver.
pirinç, havuç, patates çok iyi geliyor.
akşamları da pirinç unuyla muhallebi yap muzla karıştır yedir.

ben de somonla çorba yapıyorum, ama ben sebzelerle yapıyorum çorbasını, tavsiye ederim.
bu da benim tarifim;
balık çorbası;
1 tencerede bir miktar somon haşlanır.
diğer yandan, yarım soğan, 2 diş sarımsak zeytinyağında kavrulur, 1 havuç ve 1 patates dahil edilip az daha kavrulur. üstüne haşlanan balığın suyu eklenir, balık bir tabağa alınır.
içine önceden ıslatılmış 1 yemek kaşığı pirinç ilave edilir.
pişince biraz dereotu, nane kıyılıp içine ilave edilir.
diğer yanda da tereyağında 1 yemek kaşığı tam buğday unu kavrulup çorbaya terbiye yapılır.
tabağa ayırdığımız somonu da diderek çorbaya ilave ederiz..
servis sırasında limon da sıkınca mükemmel bir çorba olacaktır :))
afiyet olsun minnoşlara..
bu arada balık çorbasında kereviz yaprağı çok güzel oluyor ama ben bulamadım mevsimi değil sanırım. bulabilenler katsın çok güzel olur.

Kiyamam ben ona ya ins dahada iyi olur Allah yardimcin olsun canım

Allah razı olsun Tugba
Zor günlerdi ama bitti.
Cok şükür.
Daha dun arkadaşı itmiş kafasının arkasını duvara çok şiddetli çarpmış. Baya yumurta gibi şişmiş kuzumun kafası
Ya beyin kanaması geçirseydi. !!
Bi daha göndermicem o arkadaşına
Çünkü başlarında anneleri de olsa herkes saldım çayıra ya:/
Ben o cocuk buraya geldiğinde ikisini de gözümden ayırmıyorum böyle zarar verici şeyler yaptırmıyorum [/QUOTE]
Herkes senin gibi dusunse keske tam biseyi atlattin derken bide bu olmus kurban felan bisey kesin imkaniniz varsa iyi gelir derler ama yada birinee ufak.bi yardim gibi ne bilim kaza bela uzaklasir derler canim ins senin basindanda gitsin hersey

Bugun esimin sonucu cikti. Tümör eski hastaligi olan lösemi ile ilgiliymis. Sanirim kotu huyluymus ki sicramis. Beyin kanseri degil ama loseminin orada olusturdugu bir kitle diye anlatti hemotoloji doktoru. Üç yil onceye donus yaptik. Yeniden yatış kemoterapi ilaçlar falan.. tani ise 'myloid sarkum'. Ege unv' de yatacaz yine hemotoloji bolumunde...

canım tekrar çok geçmiş olsun, bunu da atlatırsınız inşallah.

Canim gecms olsun atlatrsnz unsallh Allh sifa versin

Canım Allah yardımcınız olsun.. Bir kere atlatmışınız bir kez daha rabbimin yardımıyla atlatırsınız inşallah...

teşekkür ederim canım. dövülmüş yulaf ve tam buğday unu nerede satılıyor? markette bulur muyum, markası falan var mı?

bebek beklediğimiz günler daha dün gibiydi burda az bilgilenmedim. şimdi ne yedirsek,ne giydirsekten tut da sünnetini yapandan hastalandı ne yapayım diye sorar olduk maaşallah :)) Allah bebişlerimize ve bize sağlık, mutluluk versin inşallah. bize sabır da lazım ek olarak :)

canım allah şifa versın tez zamnda çok geçmiş olsun bunu da atlatırsınız inşallah

Allah esini sana ve cocugunuza bagislasin canim ins hersey daha iyi olur uzme kendini sen moralini yüksek tutki esinde iyi olsun ALlah nelere kadir degil bu gunlerde geçer

Kizlar bizim pitircik sallanmadan uyumuyo gunduz uykularinda sallamayi birakinca geri uyaniyo nasil unuttururum bilmiyorum bi fikri olan varmi

Allah sifa versin 3 yil onceki gibi bunuda atlatirsiniz insaallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…