2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

ay öznur bizde hiç bişey yok daha... neyse ki arada huzursuzluk dışında iştahsızlık yok. geçenki iştahsızlık da boğazdanmış.. kalmadı bişey.. diş de yok biz herhalde ilkini patlatsak hepsini dizicez ardarda sanki ama ne biliyim...

ooo biz coştuk ozaman gerçi yağız bana çekmiş bende erken çıkarmışım ben 8 aylıkken baya bi dişim warmış ama çok zor melteeem uykusuz geceler ateşler dewamlı sebebsiz ağlamalar iştahsızlık çok zor çokk allah yardımcımız olsun daha çıkacak çok diş war

ayy zor desene ard arda doğurmayada benim gözüm yemio

Mrb lar. .
İncir soran arkadaş vardı ben hergün veriyorum hemen hemen.
1 şeftali 1 incir Rondodan geçirip veriyorum.
Ha birde meltemcim bizimde henüz dişimiz yok bakalım ne zaman gelecek

Mrb lar. .
İncir soran arkadaş vardı ben hergün veriyorum hemen hemen.
1 şeftali 1 incir Rondodan geçirip veriyorum.
Ha birde meltemcim bizimde henüz dişimiz yok bakalım ne zaman gelecek
saol cnm doktoruna sordum wer dedi oda bizimkide şeftali elma hergün yer gün aşırıda muz kabız olmasın die incirede başlıycam

ay meltemcim ne rahatlaması sıpacık daha fazla yapmaya başladı, anlamadım gitti, belkide hatayı acile götürmekle yaptım zaten ilk hatam düştüğünde götürmemekti, bakacağız artık, barışma işine gelince barışma yok çünkü küsme yok, okadar sıradanlaştıki zeynep yüzünden didişmek , evliliğime çekidüzen vermem lazım
inciri ben 1 ay önce verdim valla daha doğrusu tattırdım, hiç de bilmiyordum alerjik olduğunu. bugün pazara gittim kızıma tarhana malzemeleri aldım, (kereviz, taze nane, maydanoz, domates, kırmızı biber, havuç) varmı evde tarhana yapan? kereviz konusunda kararsızım ama çok faydalıymış sebze çeşidini çoğaltmak ne yapsam bilemedim

Cnm bu site degistiginden beri cok girmiyorum hic sewmedim burayi o yuzden konunuda okumadim burdaki msjina gore yaziyorum merak etme bizde cok tartisiyoruz esimle bebek konusunda en basit ornek yagiz kusuyo esimde o kadar yedirrsen bende kusarim dio al iste kawga cikiyo olur boyle seyler takma kafani ilk bebek olunca anne baba olarak napicagimizi sasiriyoruz birbirimize sariyiruz panikten we tarhana konusuna gelince ben teyzeme yaptrdim annem memlekete gittiginde getirdi bana super olmus sebzesinin icine hergun koyuyorum yada sade corba we cici bebe ekmegini karistrip ezip yediriyorum kerevizi duymadim hic

canım sana demiştim ya benim bi arkadaşım ege için yaş tarhana yapmıştı. o içine kereviz koymuştu, çok sağlıklı, lezzetli ve faydalı bir sebze koy bence iyi yaparsın. benim arkadaşım soğan ve sarımsak da koymuştu. ama zeynep soğan yemedi demiştin onu da riske atmamak lazım. gerçi tarhananın içinde almaz herhalde tadını ne bileyim...
bu arada ben de şimdi süt kaynattım senin ölçünle denicem bakalım yoğurdu oldu oldu olmadı bi daha da yapmıcam valla.

ölçü nasıl cnm öğrenebilirmiyim ben hergün küçük bebek kawanozuna 1,5 çay kaşığı (tahta kaşık) ölçüm

ölçü nasıl cnm öğrenebilirmiyim ben hergün küçük bebek kawanozuna 1,5 çay kaşığı (tahta kaşık) ölçüm
canım go90, 100 ml süte 1 bebek kaşığı katıyormuş. 500 ml süte 5 kaşık. kaşığı benimkine benziyor fotosunu gördüm. o şekilde yaptım şimdi umarım tutar.
ilk başlarda yapıyordum tutuyordu çok güzel ege yemiyordu ama... şimdi çocuk yoğurt yemeye başladı ben tutturamıyorum (
bi de bu ölçüyle denicem bakalım olacak mı..

aşşa yukarı aynı ölçü tutar cnm ewin en sıcak yerine koy ört iyice kat kat

kızlar ayça ne zamandır gelmiyor masal çok yoruyor galiba haber alan varmı merak ettim ben

canım yoğurdu senin ölçülerle yaptım. süper oldu. teşekkür ederim.

aşşa yukarı aynı ölçü tutar cnm ewin en sıcak yerine koy ört iyice kat kat

tuttu yoğurdum çok şükür :))

kızlar ayça ne zamandır gelmiyor masal çok yoruyor galiba haber alan varmı merak ettim ben

canım ayça işe başladı zaten. masal'a da ayçanın halası bakıyor şimdilik. işten geliyor masalı alıyor, ee onla ilgileniyor haliyle nete çok uğrayamıyor.

ayy ben yoğurdu açmayı unuttummmmmmmmmmmm kesin ekşidii öffff nası unuturum yaaaa

ay ne biçim olmuş bu site yine günaşırı değişiklik ne nerede bulana kadar vakit geçiyor zaten zamanımız kısıtlı... kızlar bebe bisküvisi, devam sütü falan kullanan var mı? pirinç unu, çavdar unu, yulaf unu falan kullanan? bunları duydum ama sadece duydum yani bilgi sahibi olmak istiyorum... yardııımmmm!! :))

)

canım ayça işe başladı zaten. masal'a da ayçanın halası bakıyor şimdilik. işten geliyor masalı alıyor, ee onla ilgileniyor haliyle nete çok uğrayamıyor.

Anladım şekerim ben bayağı geride kalmışım. Allah kolaylık versin diyelim

cnm ben bebe bisküvisi kullandım. yoğurduna, ıhlamura ve meyvesine koyarak verdim. ama birsüre sonra istemedi. karışık tatları sevmiyor oğlum. ayrı ayrı seviyor.

pirinçunlu muhallebi ben yaptım birsüre ama hazır olanlardan yedi şimdi onuda sevmiyor. kızlar normal pirinç unundan yapıp meyve püresi ile tatlandırıyorlar.

ben yoğurt çorbası yapınca un koyuyorum ama kavurmadan yoğurtla karıştırıp pişirdim.

devam sütü zaten hep veriyorum sütüm yetmiyor çünkü.

yulaf unu ben kullanmadım ama kullanan vardı diye hatırlıyorum.
ha bi de sanırım lemandı bebe bisküvisini kendi yapıyordu evde.

canım cici bebe içerisinde işlenmiş şeker olduğu için tavsiye edilmiyor zaten. kızlar ya hipp organik kullandılar ya da kendileri yaptılar. ben cici bebe kullandım ufak bir paket, bitince bi daha kullanmadım. kahvaltısında ıhlamur ve pekmez döküyordum, sonra tam buğday ekmeğine geçtim. artık cici bebe hiç kullanmıyorum.
pirinç unuyla bi süre muhallebi yaptım, ama hiçbir besin değeri yok aklında olsun, meyvelerle zenginleştirmeye çalıştım.
çavdar unu hiç kullanmadım. tam buğday unu kullandım, çorbalarına da 2 gündür tam buğday unuyla terbiye yapmaya başladım.
yulaf unu değil de dövülmüş yulaf kullanıyorum ben. hemen hemen her çorbasına 1-2 tatlı kaşığı katıyorum bağırsakların yumuşak kalması açısından. ege çok katı gıda yiyiyor çünkü, yulaf da bağırsakları yumuşak tutuyor, vermezsem kabızdan kurtulamaz sanırım.
devam sütü 2,5 aylıkken takviyeye başlamıştım, sütün azdı. 3. aydan sonra günde 1 kere emmeye başladı, 7. ayda onu da bıraktı. devam sütü hala kullanıyorum. uyku önceleri veriyorum, onun haricin de çorba, meyve, yoğurt idare ediyoruz.

Cnm yogurt corbasina yumurta koyuyomusun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…