2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Meltem ege de mi hastalandı kuzum benim, hepimize ne oluyo yaaaa, teker teker gelin yaaa

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ay sorma yelizcim ya... herhalde biz de üşüttük (
hava değişimi, nem farkları falan yaramadı herhalde.
hala inleye inleye uyuyor, şükür yine de uyudu da benim de keyfim kaçtı valla..

Herkesten dua bekliuorum. Yasin i serif ve fetih süresi istiyorum özellikle. Uc yil once esim losemi tedavisi oldu. Iyilesti taburcu oldu derken on ay sonra tekrarladi kardeşinden ilik nakli oldu. Uzerinden iki yil gecti atlattik dedik şimdi de beyin tümörü ameliyati olacak. Bugün yatis oldu sali ameliyat. Bes gun icinde ev ara ev tut temizle diğer evle uğraş boya yap nakliye ara bayram gormesi benim tayinimle uğraş birde bebek.... pert olmuş durumdayım. Rabbim beterinden korusun.. dua edin kardeslerim cok ihtiyacimiz var..

ay canım ben de seni merak ediyordum kaç kere yazdım foruma...
nerden bilelim başındaki derdi?
çok üzüldüm, çok geçmiş olsun.
dualarımız seninle, umarım eşin tez zamanda sağlığına kavuşur ailenle mutlu, huzurlu yaşarsınız.

Cok gecmis olsun Rabbim yavrunuzun hatrina senin bukadar emegine yüzünüze baksinda esine sağlık sana kolaylik versin canım

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

tüm aralik annelerine selam. en son 7 ay önce yazmıştım. :) ben bir ocak annesi olacakken son anda aralik annesi oldum :) gayette memnunum açıkçası. bebeği benimki ile aydaş olan annelerden uyku konusunda biraz yardım istiyorum. benim küçük prensesim maalesef derin uyuyamıyor,sürekli huzursuz.gazlı bir bebek zaten ama şimdiye kadar düzelmiş olması gerekmez miydi?bu konuda küçük tüyolara ihtiyacım var...

Canım çok geçmiş olsun,yapabileceğim bişey varmı, hangi hastanede ameliyat

Acikcasi gunduz uykularimiz daha problemli. Gece sanirim karanligin ve tum gun yorgunlugunun da etkisiyle daha kolay uyuyor. Ama gunduz cok zor. Evet bir rutin olusturmaya calisiyorum gunduz icin de. Odasina gidip ( gunduzleri kendi odasinda uyuyor) biraz oyalaniyoruz. Sonra ninni aciyorum ona. Ve yatagina birakip cikiyorum. Sonra da aglamalari basliyor her uykuda hic vazgecmeden agliyor.. Sonra da yarim saat uyuyup uyaniyor cogunlukla da aglayarak. Yani aglayarak uyuyor ve aglayarak uyaniyor uykusunu alamadan. Aksam ustu inanilmaz mizmiz oluyor tum gun boyle gecince de.
Gunduz uykularini siz nasil yapiyorsunuz?

Masallah diyim once, insallah bebisin artik daha uzun araliklarla uyumayi ogrenmistir.
Uyku sersemi hemen yanimda olsa daha kolay olur diye dusundugum icin ayirmadim bu zamana kadar odasini. Benimki de en az iki kez kalkiyor emmeye, bazen de bes alti defa uyaniyor.. Odayi ayirma konusunu ciddi olarak dusunmeliyim sanirim. Bir de esimle konusayim bakiyim.

Allah yardimciniz olsun, cok zorluklar geciriyorsunuz anlasilan. Dua edicem size

Canım bebeğin rem uykusunda çıkardığı sesleri, gülmeleri, dönmeleri uyandı olarak algılama alma hemen biraz bekle tekrar kendisi dalmayı öğrensin ıykuya, oda ayırmak bu yüzden önemli, sen sesi duyup hemen alma o da tekrar uyumayı öğrensin diye, ama benim bebek çıldıır bidaha uyutamam dersen bilemem sen bebeğini daha iyi tanırsın, ama inanki oda ayırmak çok faydalı bir başlangıç

sanırım rahatsızlandın cnm geçmiş olsun. Aman iyiles biran önce cnm nehir yeni düzeldi hatırladığım kadarıyla emziriyorsun tekrarlamasin yine inş.

Cnm çok çok geçmiş olsun Rabbim tez vakitte acil şifalar versin esine sana ve miniginize bagislasin inş sen de dik dur moral çok önemli cnm.

Cnm uyku konusunda ben çok tecrubesizim yani aynı dert bizde de mevcut ben artık akışına bıraktım. Yürümeye başlayınca yorulur uyur umuduyla bekliyorum. Sağlıklı olsunlar da inş beklerim o günü 😊

Oyy kuzumm hemen iyileşir inş .
sen de 3 bebek var cnm maşallah hepsine yetisiyorsun. Kitap da iyi olmuş valla hem okumayı seviyorsun hem de ege ye faydali şeyler tabi bize de faydali olur sen paylaşırsın önemli ayrıntıları 😊

Paylaşırım tabii..
ya canım ege o kadar kötü ki şuan sabahtan beri sadece 120 cc mama içti onu da kutu. Ateş oldu 38.7.. fenalardayım. Çok içim acıyor. Sabahtan beri ağlıyor gözler Mosmor(

Paylaşırım tabii..
ya canım ege o kadar kötü ki şuan sabahtan beri sadece 120 cc mama içti onu da kutu. Ateş oldu 38.7.. fenalardayım. Çok içim acıyor. Sabahtan beri ağlıyor gözler Mosmor(

ahh cnm çok üzüldüm. Duş soğuk kompres en son sa malesef fitil ya da Calpol tavsiye ederim. Bir de mide üşüttüyse nane limon valla ben meteye verdim dokunmadı yaradı tabi Dr sormadan verdim inş düşer atesi

çok çok geçmiş olsun canım, Rabbim eşine acil şifalar sana bol bol güç versin. Bizi de sakın habersiz bırakma, çok dua edeceğiz...

Meltem bu diş canım korkma hiç fitili ver 38,5 u geçtiğinde sonra 6 saat rahat eder, diş patlayımcada rahatlarsınız balım bizim göründü biri bugün, bide test yaptım bişey çıkmadı şükür

ahh cnm çok üzüldüm. Duş soğuk kompres en son sa malesef fitil ya da Calpol tavsiye ederim. Bir de mide üşüttüyse nane limon valla ben meteye verdim dokunmadı yaradı tabi Dr sormadan verdim inş düşer atesi

Valla direkt fitil attım. Canım nane limon da verdim onu da kustu. Şuan hiçbişey yemiyor ne versem de kusuyor. Saat 7 de attım fiili. Ateş şuan 38.4 olmuş, koydum yatağına rahatladı biraz.
Ya Yeliz bana sanki üşütme gibi geldi. Kakası da çok pis kokuyor ekşi ekşi.. ama dişse de biran önce çıkar umarım.
Bu arada vücudu da kıpkırmızı pütür pütür olmuş. İsilik dicem ama daha garip duruyor.
farklı bişey de yedirmedim ki dokundu desem. Çıldırıcam az kaldı.

Son düzenleme:

Tatlım 6. Hastalık da olabilir ondada korkulacak bişey yok ateşi kontrol altında tut yetr, üç günlük ateşden sonra vücutta döküntü oluyor, inşallah bir an önce toparlar ttlım

o da aklıma geldi yelizcim çünkü kırmızı kabarcıklar isilik gibi değil. çok daha farklı. ya sakinim aslında. ama çocuğu öyle görünce çok üzülüyorum. şuan korkulacak bişey olmadığını biliyorum ama işte anne yüreği, sabahtan beri hiç bişey yapamadım. artık herşeyi kusuyor diye, 30 cc 30 cc tek seferlik az az içirdim mamayı da. o da birini kusuyor birini kusmuyor bi garip oldu işte. kakası fena oldu, ishal de değil de ona benzer bişey... hehehe yazdığım cümleleri okurken ben bile anlamadım, kafayı toparlayıp yazamadım ki..

Canım anlıyorum seni ben anıla fitil nasıl atılır diye sormuştum, anne olmak böyle bişey, sana anlatırken sakin sakin anlatıyorun başıma gelince aklım başından gidiyo, şimdi gerçekten mantıklı düşünelim, diş değilde, üşütmede değilse sen bu kabarcıklardan dolayı bi doktora git canım allah korusun bi yerden kızamık filan kapmış olmayasınız aklıma bi de o geliyor çünkü

ay yeliz yatağına koymuştum sakinlemişti biraz, dedim kendi uyur belki, konuşmaya başlamıştı. dedim gideyim azıcık karnını ovalayım da uyusun..
ay bi gittim, uyku arkadaşını tutmuş, kendinden uzaklaştırıyor, sonra sarılıyor, sonra karnını ovaladı sonra emziğini ona takmaya çalıştı... ay nasıl duygulandım ağlamak geldi içimden, gözlerim doldu... yavrum onun da canı yanıyor sanıyor herhalde benim egeye yaptıklarımı sırasıyla uyku arkadaşına yaptı...
yarın sabah da devam ederse ateşi falan bakıcam vucuduna da aynı kabarıksa gidicem doktorumuza, yakın da zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…