2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Biz allerji doktorunun gözetiminde çok ama çok sıkı bir diet yapıyoruz:KK43: 2 haftamız bitti bir hafta sonra kontrolümüz var... Çok şükür ki kakada kanımız bitti... Yeşil renkli kakamız bitti... Yüzündeki kafasındaki sivilcemsi döküntüler bitti... Karın ağrımız yok... Hafif egzamalarımız kaldı.. Doktor kremi önermedi bize kortizonlu diye... Diyette ben süt ve süt ürünlerini dana etini turunçgilleri narı soyayı kabuklu deniz hayvanlarını susamı baharatları kuruyemişlerin tamamını yumurtayı ve domatesi ve ayçiçek yağını tüketmiyorum. Halimi sen düşün:KK43: kızım da günde 2-3 kez özel mama kullanıyor... Zira benim sütümün taktir edersin ki kalitesi düştü:KK43: zoraki mama veriyorum tadı berbat:KK43: böyle...

Canımmm :KK43:( Allah yardımcımız olsun . Annelik kolay değil evet ama bize ekstra zor. ..

Kaç saate bir mama veriyorsunuz ya da emziriyorsunuz ??? Ben ilk ay yoğun gaz sancısı ile gittiğimde doktor aralığı uzat demişti bizde reflü de var bu aralar biraz hafifledi şükür ama farklı sorunlarla boğuluyor yavrum....3 saat bazen 4 saate bir emiyor ve 5 dk sonra kıvranarak bırakıyor memeyi :KK43:

Elif ya benim oğlumun kakasi buna benziyor ama susamlarida oluyor boyle sivinin yaninda

Canm fotoğrafını çek yapınca . Doktoruna göster . Ayrıca kakayı yaptığında yarım saate kadar yetiştirebilirsen götür hastaneye . Ben bugün resmen kakayı yapınca koştum hastaneye sırtına kadar bokla götürdüm çocuğu ..

Canm fotoğrafını çek yapınca . Doktoruna göster . Ayrıca kakayı yaptığında yarım saate kadar yetiştirebilirsen götür hastaneye . Ben bugün resmen kakayı yapınca koştum hastaneye sırtına kadar bokla götürdüm çocuğu ..
Dr a Cerrahpaşa ya gidiyoruz ordakileride ben begenmiyrum anlatamiyrum derdimi. Bi dahaki kakasina daha dikkat li bakicam bakiyim ne var ne yok

sınıfçıların işi daha zor evet:KK43: ama bizim okulda duyduğum kadarıyla bi sınıfçı süt izinlerini birleştirerek bi kaç hafta gelmemişti oluyormu bilmiyorum öyle hesaplatıp gün olarak gelmemişti ilginç gelmişti duyunca... bizim burda sorun çıkarıolar biraz rapor kolay vermiyolar ama aralarda istioyrum ben de alıcam yoruldukça, 37 de çıkmış olsam bende yapmayı planlıyordum senin gibi kısmet böyleymiş neyseki son aylar rahat geçiyor ders açısından az ders aldığımdan daha az yorulurum diye düşünüyorum bakalım yaşayıp görücez :)
canım yaaa sabah aklıma sen geldin dua ettim senin için Allah zorluk yaşatmasın diye, kendimi senin yerine koydum içim cız etti birden çok küçükleeer. nasıl geçti ilk günün merak ediyorum doğrusu[/QUOTE]

çok sağol cnm çoooooook zor geldi okadar aradan sora okula gitmek sabah ztn o saatlerde kalkıyordum emzirmek için ama bırakıp gitmek.. güldü bana bebeğim uyanır uyanmaz oyunlar yaptık ama çabucak hazırlanıp çıktım mecburen annem geldi o kaldı yanında... okulda da garip hissettim zaten baya çok uzak kalmışım o ortamdan.. boğazım acıdı ilk günden inş hasta olmam uzun süre yüksek sesle ders anlatınca zor oldu.. 3. ders geldim eve uyuodu, sütümü sağdım hemen gitmeme yakın uyandı bi posta daha sağdım bıraktım iki öptüm gittim, 2 ders daha işledim, eve geldiğimde çok yorgundum o da uyuyodu bişiler yedim sütümü sağdım uyurken tekrar dolsun diye bende uyudum bi saat kadar ama hala yorgun hissediyorum. sanki çocuk beni unutmuş küsmüş gibi hissettim, yüzüme bakmıo gibi biliyorum pskilojik bu amaöyle hissettim vicdan yaptım :KK14:

Canlar allah razı olsun inanın kötü durumdayım çok şükürki sütüm şuan geliyor ıkı gun gştmişti elimde değil ben evlatlarımı zor buldum tüp bebek ecrinim ilk göz ağrım doğumda bile hastanede onun hastetınden birgün yatabildim bakalım evrakları içeri versim exspres vize istedim çarşamba çıkabilir dediler kurban olduğum allahım inşallah yardım eder cemredeniz canım çindede kurulu ev var sorun asyaya. Kimliğini çıkartmamıştık çünkü honkonga yeni gitmiştik

seatleon canım iyi olur irtibat kurabilirsek güzel olur türkmü tanıdığınız

Yok honkong lu:)ben bi sorayim nerde calistigi yer size yakin olursa bi isiniz dustugunde yardimci olur.

canım yaaa sabah aklıma sen geldin dua ettim senin için Allah zorluk yaşatmasın diye, kendimi senin yerine koydum içim cız etti birden çok küçükleeer. nasıl geçti ilk günün merak ediyorum doğrusu

çok sağol cnm çoooooook zor geldi okadar aradan sora okula gitmek sabah ztn o saatlerde kalkıyordum emzirmek için ama bırakıp gitmek.. güldü bana bebeğim uyanır uyanmaz oyunlar yaptık ama çabucak hazırlanıp çıktım mecburen annem geldi o kaldı yanında... okulda da garip hissettim zaten baya çok uzak kalmışım o ortamdan.. boğazım acıdı ilk günden inş hasta olmam uzun süre yüksek sesle ders anlatınca zor oldu.. 3. ders geldim eve uyuodu, sütümü sağdım hemen gitmeme yakın uyandı bi posta daha sağdım bıraktım iki öptüm gittim, 2 ders daha işledim, eve geldiğimde çok yorgundum o da uyuyodu bişiler yedim sütümü sağdım uyurken tekrar dolsun diye bende uyudum bi saat kadar ama hala yorgun hissediyorum. sanki çocuk beni unutmuş küsmüş gibi hissettim, yüzüme bakmıo gibi biliyorum pskilojik bu amaöyle hissettim vicdan yaptım :KK14:[/QUOTE]

Offf en çok korktuğum şey işe gidiyorum diye kızımın bana tavır alması küsmesi ağlaması... Gerçi önemli olan çocukla kaliteli vakit geçirmek akşamları o açığı kapatmamız lazım... Senin yine bir nebze iyiymiş canım en azından okulun yakın evine anladığım kadarıyla gidip glebiliyorsun.. Benim iş yerim evime 40 km uzaklıkta...servisle gidip gelmek zorundayım bu yüzden süt izi bile kullanamayacağım:KK43:

kızlar atv de bebekler ile ilgili bilgiler
veriliyor süt alerjisi otizm falan imkan varsa izleyın

Ay evet her pazartesi var seyrediyorum güzel bilgiler veriyor...

çok sağol cnm çoooooook zor geldi okadar aradan sora okula gitmek sabah ztn o saatlerde kalkıyordum emzirmek için ama bırakıp gitmek.. güldü bana bebeğim uyanır uyanmaz oyunlar yaptık ama çabucak hazırlanıp çıktım mecburen annem geldi o kaldı yanında... okulda da garip hissettim zaten baya çok uzak kalmışım o ortamdan.. boğazım acıdı ilk günden inş hasta olmam uzun süre yüksek sesle ders anlatınca zor oldu.. 3. ders geldim eve uyuodu, sütümü sağdım hemen gitmeme yakın uyandı bi posta daha sağdım bıraktım iki öptüm gittim, 2 ders daha işledim, eve geldiğimde çok yorgundum o da uyuyodu bişiler yedim sütümü sağdım uyurken tekrar dolsun diye bende uyudum bi saat kadar ama hala yorgun hissediyorum. sanki çocuk beni unutmuş küsmüş gibi hissettim, yüzüme bakmıo gibi biliyorum pskilojik bu amaöyle hissettim vicdan yaptım :KK14:

Offf en çok korktuğum şey işe gidiyorum diye kızımın bana tavır alması küsmesi ağlaması... Gerçi önemli olan çocukla kaliteli vakit geçirmek akşamları o açığı kapatmamız lazım... Senin yine bir nebze iyiymiş canım en azından okulun yakın evine anladığım kadarıyla gidip glebiliyorsun.. Benim iş yerim evime 40 km uzaklıkta...servisle gidip gelmek zorundayım bu yüzden süt izi bile kullanamayacağım:KK43:

Ay evet her pazartesi var seyrediyorum güzel bilgiler veriyor...[/QUOTE]

Allah yardımcın olsun cnm o konuda şanslıyım o yüzden tayin almıyorum okuldan memnun olmasam da idare ediyorum çocuğumdan önemli dğeil sonçta diye.. bizimki sürekli uyuyo bugün tedirgin oldum iyice şimdi işe başlamamla alakası varmı diye :44: çalışan anne olmak zor enerji çok çabuk tükenio çocukla ilgilen ev işi yemek fln :KK43:

Ay evet her pazartesi var seyrediyorum güzel bilgiler veriyor...

Allah yardımcın olsun cnm o konuda şanslıyım o yüzden tayin almıyorum okuldan memnun olmasam da idare ediyorum çocuğumdan önemli dğeil sonçta diye.. bizimki sürekli uyuyo bugün tedirgin oldum iyice şimdi işe başlamamla alakası varmı diye :44: çalışan anne olmak zor enerji çok çabuk tükenio çocukla ilgilen ev işi yemek fln :KK43:[/QUOTE]

Eskiye göre uykusunda artış mı oldu? Birkaç gün daha gözlemle canım bakalım ne yapacak... Evet işte ayrı evde ayrı mesai yapmak zorundasın ikisinden de kısamıyorsun... Naçizane tavsiyem bebeğini kucağına bol bol al senin sıcaklığını kokunu akşamları hep hissetsin... Anne için dediğin gibi zor olacak ama geçecek bugünler de...sabiha paktunanın "anne işte" adlı kitabı var ben de ona başladım şimdi tavsiye ederim...

Dün gece yine acildeydik :KK43:((( perişanım
Bugün hastaneye gidip kakasını götürdüm 3 gün sonra sonuç çıkacak . Doktor tüm inek ürünlerini kesmemi söyledi . Kahvaltıda sadece zeytin ve reçel ye dedi . Tüm günde haşlanmış pirinç sebze türü şeyler . Laktoz intoleransı olabilir dedi gaita sonucuu çıkınca netleşecek ama bana laktazm diye bir damla verdi her emzirme öncesi verecekmişim . Sütteki laktozu sindiremiyormuş bazı bebekler . Laktaz enzimi olmadığından kaynaklanıyormuş bu durum .
Kakası çok pis kokuyor ve mukuslu . Kızlar , anneler size tavsiyem problem varsa üzerinde durun. Her gittiğimde normal normal dediler. Dün ben istedim idrar testini ! Bügünde kaka yapınca koştura koşturdu hastaneye gittim doktora şüphelendiğimi söyledim o şekilde istek yaptı. Ben anlamıyorum ya bu kdr basit mi ? Çocuğum ızdırap çekiyor kollarımda kıvranıyor!!
Ben akıl veriyorum doktorlara şu olabilir mi , bu olabilir mi diye ... Kimseye güvenim kalmadı :KK43:(((
Elifcim biz de kaka testi vericez de ben bir türlü örneğini alamadım sen nasıl aldın anlatır mısın bana bezini ters bağlayın dediler bağladıktan onbeş dk sonra çişi sırtına çıktı zaten günde birkere zarzor kaka yapıo ben anlamadım nasıl örnek alıcam

Kızlar yazdıklarınızı okuyorum da benim oğlum da özellikle geceleri çok ağlıyor yüzünde sürekli egzama oluyor arada kakasi mukus lu emerken de 2 3 dk emiyor sonra ağlayarak bırakıyor bizim de mi alerjik bir durum yoksa :KK43:
Inşallah öyle birşey yoktur

canım cok cok geçmiş olsun bebişine cok uzuldum Rabbim dermansız dert vermesin . canım ıhlamur yas zencefil ve tarçını kaynatıp içiyorum sutum aşırı cogaldı,bana güven bir seferde tek memeden 100ml ye yakın sağıyorum içtiğimde.kucuk bir tavsiye ama marifeti buyuk canım :)

ise yaradi canim ilk bardakta fark ettirdi ay nasil tesekkur etsem az sana

ise yaradi canim ilk bardakta fark ettirdi ay nasil tesekkur etsem az sana

ne demek canımkadınlar kulubu böyle paylaşımlar için var.yardımcı olmuşum ne mutlu bana ,verdiğim iksir işine yaradıysa ne mutlu sana ,. bebeklerimiz sütsuz kalmadı tek amacımız bu , ama bol bol iç sekerim . senin adına cok sevindim böyle dewam et en azından 6 ay içirelim bari bizim sıpalara....

Bu laktoz intoleransı gaz ve kolik sancılarıyla çok benzer ve karıştırılıyor. Ben bu durum artık gaz olamaz bir bebekte bu kadar gaz olamaz diye isyanla gittim!! Tutturmuşlar kolik kolik ...bildikleri tek şey bu ! Ezber .. Bebeklerin kakalarına da iyi bakın arkadaşlar .
Anne sütünü sindiremediklerinden de çok sancı oluyormuş .

Daha bugün gizem ve Anılla konuştuk bu drlar ne ayak arkadas yaa
Şimdi ki Dr lar hiç bişeyden anlamıyorlar..
Dunyanında insanlarında çivisi çıkmış.
Deneme tahtası olduk ellerinde yazıklar olsun gorevini layıkıyla yapmayan herkese!
Yavrucuklara acı çektiriyorlar :KK43:

Poff pert oldum.cocuklari banyo yaptirdim zorla uyuttum.bide cocuklu yatili misafirim var onun ogluyla bizim kiz iyice kudurdu iki gundur.bebisimlede ilgilenemiyom isten gucten.neyse bende uyuyayim bari hadi hepinize iyi gecelerrrr

Dün gece yine acildeydik :KK43:((( perişanım
Bugün hastaneye gidip kakasını götürdüm 3 gün sonra sonuç çıkacak . Doktor tüm inek ürünlerini kesmemi söyledi . Kahvaltıda sadece zeytin ve reçel ye dedi . Tüm günde haşlanmış pirinç sebze türü şeyler . Laktoz intoleransı olabilir dedi gaita sonucuu çıkınca netleşecek ama bana laktazm diye bir damla verdi her emzirme öncesi verecekmişim . Sütteki laktozu sindiremiyormuş bazı bebekler . Laktaz enzimi olmadığından kaynaklanıyormuş bu durum .
Kakası çok pis kokuyor ve mukuslu . Kızlar , anneler size tavsiyem problem varsa üzerinde durun. Her gittiğimde normal normal dediler. Dün ben istedim idrar testini ! Bügünde kaka yapınca koştura koşturdu hastaneye gittim doktora şüphelendiğimi söyledim o şekilde istek yaptı. Ben anlamıyorum ya bu kdr basit mi ? Çocuğum ızdırap çekiyor kollarımda kıvranıyor!!
Ben akıl veriyorum doktorlara şu olabilir mi , bu olabilir mi diye ... Kimseye güvenim kalmadı :KK43:(((

Mama hiç almadı anne sütü ile devam ediyoruz . Kan hiç görmedim ama kaka normal değil mukuslu ve çok miktarda kokusu da berbat . Gazı bile kokuyor ! Doktora önce telefonda sormuştum bu durum normal midir diye .. Uzun süre kaka yapmayınca kaka kokar dedi normal dedi ama benim endişelerim geçmedi yaşayan bilir ancak . Huzursuzluk hep var ayaklarını karnına çekiyor kucağıma alıyorum elleriyle dövünüyor dayanamıyorum... O yüzden gittim tahlil istedim internette araştırdım bir sürü şey yazıyor

aynı bizi anlatıyorsun canım. iki gecedir zirve yaptı, çığlık çığlığa acı çekerek ağlıyor, bu 1-2 saat sürüyor, ne emiyor ne kucaktan iniyor, elleriyle ovunup kasılıp yay gibi geriliyor, tuvalete tutar pozisyonuna alıyorum ve bir foşurtu ile kakayı yapıyor keyfi yerine geliyor. zaten hiç bitmeyen bir gazı var. kaka tahlili verdik ama sonucu almadım henüz,yarın bio-gaia alıcam belki o fayda eder.

mukuslu kaka hıçkırık hapşuruk karınağrısı vs. var ama kan ile yüz döküntüsü yok elhamdulillah, alerji olduğunu düşünmek istemiyorum :KK43:( bu gece onunla birlikte bende ağladım çaresizlikten, sesi kulağımdan gitmiyor yavrumun :KK43::KK43:

X