2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kizlaar doktoru aradim bu kaka olayi bunaltti beni fitille yaptirdim en son pazar aksami sordum bi zarari varmi dedim gliserin o hicbi zarari yok yag zaten kakayla cikiyo dedi kaka yaptiginda kati boluk boluk parca seklinde degilse kabiz olmuyomus asil fitille yaptirmassak bagirsak tembelligi oluyomus alisir fitilsiz yapamazsa dedim hic oyle bisey yok bagirsak hareketlerini duzene sokar dedi.cok kusuyosa surekli agliyosa kaka yapmiyosa ve yaptiginda boluk parca seklindeyse o zaman korkmaliymisiz.mama verenleer gunde 5-6 cay kasigi su vermeliymisiz ben rezene iciriyorum su zaten diye vermiyodum vermek gerekirmis

kızlar kanamalarınız bitti mi? benim 43 gündür devam ediyor, ama son 3 gündür epey azaldı. 500 gr vermişim doğum ardından verdiğim 10 kilodan sonra. bir de aşı takvimi yokmudur yahu? deneyimli anneler 1 yaşına kadar olan tüm aşıları vaktiyle yazsalar..

Gozun aydin canim masallaahh :) bende boyle bi duzen oturtmayi denedim ama o ses kapandigi an baktim uyaniyo alisti iyice vazgectim bende acmiyorum artik fon falan yorulunca uyuyo zaten :)

Benim kanamam bittii..15 gun oldu biteli nerdeyse..anasayfada araclar kisminda asi takvimi var canim

geçmiş olsun gzm, bir de derler ya zeytin yağı az bişey içirmek ve kulak çöpüyle popodan uyarmak.. ha birde sancı masajları diye bir video var, bi izlesene onu, bak onu yaptırdığımızda kakasını yapmaya sebep oluyor ama mama ile besleniyorsa bilemiyorumki. Allah yardımcınız olsun canım..

Hepsini denedik canim banamisin demedi.gunde 4 defa mama veriyorum gerisi anne sutu ama mama kabizlik yapiyo heralde ay ne biliyimm

ya hamileyken göbeğimde olan çizgi doğumdan sonra kapkara olarak kaldı, birde göbek deliğimin çevresi koyu renk oldu çok kötü görünüyor. nasıl geçer? ne zaman geçer? geçer dimiiiii? :26:

sezeryan olduğum için doğumdan sonra koca bir göbek kaldı bende, zayıfta olunca sanki hala hamileymişim gibi duruyor, 4 ay içinde yavaş yavaş geçer dediler korsede etkili olurmuş. bende korse aldım arasıra takıyorum ama çok küçük almışım içinde nefes alamıyorum bu seferde.. ama korseyi takıncada incecik oluyor belim, misafir gelecekse ve pazara falan gideceksem takıyorum

kızlar nette kolik müzikleri var hiç açıp dinlettinizmi bide kolik için çarşaf yada battaniyeyle eski usul sallama yöntemi çok işe yarıyo

MüZikleri denedim anlık çözüm oluyor evet ama özüne dönmesi çok zaman almıyor :) sallama olayından korkuyorum ben açıkçası denemek bile istemedim sadece emerek sakinleşiyor benimki. Bu da bizi yapışıl kılıyor, geçen bakkala gittim diye mutlu oldum mesela. Büyük maceraydı:))

Gizemmmm Burdamısın bilmiyorum direkt daldım.
Sana mail attım
Popon yer gördüğünde bakarsın:)

Birde o iş noldu yani Anıl ile konuştuk ama o ker yogunum ki bi hbr edemedim
Soyliceklerimize.
Burcua yazdım bi tek.

Hepsini denedik canim banamisin demedi.gunde 4 defa mama veriyorum gerisi anne sutu ama mama kabizlik yapiyo heralde ay ne biliyimm

Cnm kolic end ver.ben bir cay kasigi verip hemen emziriyorum yada mama veriyorum pirt pirt yapiyor arkasindan kakasini yapiyor.yani her alt actigimda kaka yapmis oluyor.ama kolic end biraktigim zaman kakasini 2 gun yapmiyor.yapamadigi icin de hep ikiniyor agliyor.

Yaa benim doktora sordum bu su işin o da hayır içirme dedi :44:

Bakarim leptopa gectigimde hayatim benim aklimda ama konuscak firsat olmadi aricam senii
Ya ben o colic end denen ilaci bulamadim hicbiyerde yookkkk (((
Yaa benim doktora sordum bu su işin o da hayır içirme dedi :44:

Mama veriyosan ver canim bence sen bilirsin yinede

kızlar nasılsınız ...
çok saçma sapan giriyorum topiğe öle karışığım ki tuvalete gidemiyorum bazen dün kızım çıldırdı resmen 4 kişi baş edemedik bugün iyi çok şükür rahatım o kadar ki topiğe bie girdim uzun süre ara verdiğimde geçmişi takip etmek mümkün olmuyor malesef hepiniz ve bebişler iyi dimi

kızlar nette kolik müzikleri var hiç açıp dinlettinizmi bide kolik için çarşaf yada battaniyeyle eski usul sallama yöntemi çok işe yarıyo
Denedim yavrum banamisin demedi...

Benimkisi o nöbetlerde ememiyor bile. Gizli ziplatmak ise yariyo bizde hafiften oda. Ötekiler Fasa fiso

Evet cok soguk bende tam alisamadim ama ewimiz sicacik degil ben usuyorum ebeler evin derecesi 20 gecmeyecek diyor ole oturuyoruz cok sicakta kalmaZmis bebekler sizin odalar kac derece?

ilk günler 24-25 civarıydı ama şu an 21-22 derece civarında oluyor genellikle
çok fazla sıcağa alıştırmak istemiyorum çünkü çok sıcak ortamda büyüyen çocuk en ufak rüzgarda hasta oluyor

Kizlar emzirme kac dk suruyor
Bizim bir hFtadir sure azaldi da merak ettim
10-15 dk max 2-3 saat ara ile emiyor
Sizin nasil

bizde durum karışık, paşam gündüzleri bazen 2 saatte bir uyanıyor, bazen saatte bir,
gece genellikle bir kez ve akşam yattıktan 4 saat sonra uyanıyor
bazen 10 dk emiyor, bazen yarım saati aşıyor
benim sütten mi kaynaklanıyor bebeğimden mi henüz anlayamadım

kızlaar bebekleriniz ağladığında gözyaşı akıyomu :44:

öyle çok fazla akmıyor ama gözlerinin kenarlarında birkaç damla oluyor
gerçi çokta ağlamıyor benim ki belki çok ağlasa daha fazla gözyaşı olur, bilemedim :26:

benim de ilk bebeğim evlendikten 7 yıl sonra oldu erteleye erteleye,
bende senin gibi peşpeşe yaparım diyodum kızım olana kadar, sonra baktım ki hiç de öyle düşündüğüm gibi değilmiş,
4 yıl ikinciye cesaret edemedim,
tam bi parça rahatladım en azından yüküm az da olsa hafifledi derken, oğlum oldu,
benim o büyüdü artık dediğim kızım da kardeşiyle beraber yeniden bebek oldu, şimdi 2 bebekle uğraşıyorum
evin dağınıklığını geçtim, ben dağıldım, saçım başım, gözüm kaşım birbirine girdi, insanlıktan çıktım

Arkadaslar kizim sanirim isilik olmus yuzu ve sirti kirmizi minik minik noktaciklar cok huysuz uyukusu rahat degil geceleri ne yapmam gerektigini bilmiyorum.

isilik olunca sık yıkamak gerekiyordu sanırım, benim kızım isilik olduğunda doktor hergün yıka demişti tabi o zaman yazdı

geçmiş olsun canım, serum fizyolojikle ve aspiratörle mutlaka temizle burnunu, bu aylarda ağızdan nefes alamıyorlarmış, tıkanmasın yavrucak

ay benimki de 5 dk da boşaltıp bıraksa beni, yarım saat emiyor süt bitincede yastık olarak kullanıyor

geçmiş olsun canım

fazla emdiği zaman kusar canım, endişelenecek birşey yok
fışkırır tarzda kusmuyorsa ufak tefek kusmalar normal

ben eldivenleri sadece hastanede taktım, eve geldiğimizden beri takmıyorum
kızıma takmıştım yüzünü çizer diye birkaç kez eldivenleri elinden çıkıp ağzında kalarak boğulma tehlikesi atlattığı için bu bebeğime hiç giydirmedim

Oofff esim aksama gec gelicekmis annesini aramis sinir oldum anlasamiyorum kadinla sahrayi izler simdi, hazir yemekte var yaptigi biseyde yok, esimle kavga etmekten yoruldum lohusalik bitti sıkintisi bitmedi ya cok bunaldim herseyden

sağol cnm.wind salbe duydum faydası oluyor mu zararı yok dımı bebıse.

Kizlaaar evde yalniz olanlara bi sorum var.

Yalnizken ve bebeginiz ağlama krizi geciriyoken yada miziklaniyorken tuvaletiniz dehşet sikistirirsa napiyosunuz ya? Ben buna bi türlü formül bulamadim:///

ben acd vitamşnş cok seviyor onu verip arkasına hemen emzık verıp koşarak gidi geliyorum

kızlar yaa benim göğüslerimin ucu çok fena ilk önce garmastan pomat kullandım hiç işe yaramadı şimdide lanolin diye bi krem önerdiler ama lanolin inanılmaz kötü kokuyor aranızda kullanan var mı lanolin yada başka bi önerisi olan var mı? çok fena ya emzirmeye korkuyorum bebeğimi..

canım yazmıştım ben 3-4 ayva çekirdeğini yarımdan biraz az suya koy bigece beklet o jöle kıvamına geliyor onu sürekli gögsüne sür emzirirken ister yıka ister yıkama sonuçta doğal ben lansinoh lanolin krem kullandım kötü kokmuyordu ama faydasını görmedim ben bununla iyileştirdim bi kere sürùp birakma devam et inşallah faydasını görürsün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…