2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Gizlar dun kimyonu denedik çok güzel pirt yaptirdi fakat hala kaka yok. Gece derece ile yağ verdik bide az evvel verdik yok arkadaş yaptiramadik! Bgn 4. Günümüz olacak :KK43:((

Pirtlar geldi kaka gelmez oldu. Kakaya hasret kaldik resmen...
Tubaaaa nasıl yaptın limonu tarifdffff istiyorummm
kızlar aysundan hala haber yok di mi ya?
iyice merak etmeye başladımm
Al bendende o kadar......

bizim doktorumuz da kesınlıkle su vermeyın dedı mamadan sonra???:KK43:
Poffff:////
ay bugün ben çok mutluyum. hani demiştim ya dil bağı var bebeğimin diye. bugün hastaneye götürdük kbb'ye. annemin kucağındayken kesti doktor, ama sanki tırnağı veya saçı kesilmiş gibi hiç ağlamadı biliyormusunuz. onun yerine ben ağladım dayanamadım canı yanmıştır diye çok korktum. sonrasında da hemen emzirebildim, kanama vs olmadı çok şükür. boşuna gözümde büyütmüşüm.

meme ucum olmadığı için yine tutamıyor yine göğüs kalkanı ile emziriyorum ama sanki biraz daha kuvvetli çekmeye başladı, daha az yoruluyor.
Cnm çok sevindim böyle atlatmamıza çok çpk geçmiş olsun

KAYRAEren çok tatlısının anneannenizle
maşallah sizlere Allah ağzınızın tadını boZmasın

kızzlarr bu kaka yapamama meselesnin bence mamayla alakası yok bende öyle düşünürdum ama ben hiç mama vermedim bebeğime 3 gun yapamadı sonra kendiliğinden yaptı artık günde bir kere dolu dolu yapıyoor kıvamıda eskisi kadar sulu sulu değil artık yaparkende zorlanmıyor rahat rahat yapıyor

Tubaaaa nasıl yaptın limonu tarifdffff istiyorummm

Al bendende o kadar......
Yarim fincan suya yarim cay kaşifi kimyon 1kup şekerin 4te 1i ni koy kaynar süz iki cay kasigi AC iken bebeğe ver yavrum sonra artanida sen iç günde iki Kere yapabiliyormussun bunu her seferinde taze demle.he bu arada soyleyim bizim gaz nobetlerimizi sancimizi engellemedi o saatlerde yine agliyor ama guzel ossurttu... Benim anlamadigim bu kadar cok ossuruyo daha nasil sancisi oluyoki agliyo bu cocuk ya. Pirtlarida cikardi daha ne derdi var? Gerci bide kaka yapaydik iyiydi 4.gunumuzdeyiz 3kere derece ile yag verdim yapmadi oglum:KK43:(

kızzlarr bu kaka yapamama meselesnin bence mamayla alakası yok bende öyle düşünürdum ama ben hiç mama vermedim bebeğime 3 gun yapamadı sonra kendiliğinden yaptı artık günde bir kere dolu dolu yapıyoor kıvamıda eskisi kadar sulu sulu değil artık yaparkende zorlanmıyor rahat rahat yapıyor

Kaç günlük tu seninki canim?

canım size tek önereceğim ayva çekirdeği ben hepsini denedim lansinoh krem kullandim hiçbiri fayda etmedi ben çateyi ayva çekirdeğinde buldum 3-4 ayvanin çekirdeğini çikar küçük çay bardağinin yarisindan daha az su koy sabaha kadar beklet o jöle kivamina geliyor onu her emzirmeden sonra sür yikamana ble gerek yok biraz yoğun sürersen daha iyi ozaman fazlasini yika istersen pes etme

Tesekkur ederim deneyecegim hemen kendimi iyi hissetmiyorum boylede olunca moralim sifir oldu tum gun bebegimi kucagimda gezdirmekten helak oluyorum yatirdigim an agliyor surekli gezinmek istiyor kucak istiyor kucakta uyumak istiyor ben bittim yemek bile yapamiyorum 😢

Yarim fincan suya yarim cay kaşifi kimyon 1kup şekerin 4te 1i ni koy kaynar süz iki cay kasigi AC iken bebeğe ver yavrum sonra artanida sen iç günde iki Kere yapabiliyormussun bunu her seferinde taze demle.he bu arada soyleyim bizim gaz nobetlerimizi sancimizi engellemedi o saatlerde yine agliyor ama guzel ossurttu... Benim anlamadigim bu kadar cok ossuruyo daha nasil sancisi oluyoki agliyo bu cocuk ya. Pirtlarida cikardi daha ne derdi var? Gerci bide kaka yapaydik iyiydi 4.gunumuzdeyiz 3kere derece ile yag verdim yapmadi oglum:KK43:(

Ohhhh ne guzel pirtlatiyomussss..artik pirt seslerine sevnir olduk..
Bugun yarin yapar kalasinidaaa..

Ayyy iki gundur kendmi alisverise vurdumm...ndirimler baslamiss cok guzell...
Iki pantoln iki bluz bir hirka bir kupe aldmm..bugunde ayca hanmi da aldimm avm ye gittimm1.5ta emzirip gittimm bebek arabasina yerlestirdimm..amannnn 5e kadar uyuduuu...gittim bebek odasina zorla uyandirip emzirdimm...demekki bebekler uyumayinc arabasn bndirip soligu avm de almaliyiz kizlarr..tavsiye ederimm..
Smdide banyosunu yaptordi...mis oldu.
Yarnda 1aylik oluyoruz.asi vaktiiii:))

Iki pantoln iki bluz bir hirka bir kupe aldmm..bugunde ayca hanmi da aldimm avm ye gittimm1.5ta emzirip gittimm bebek arabasina yerlestirdimm..amannnn 5e kadar uyuduuu...gittim bebek odasina zorla uyandirip emzirdimm...demekki bebekler uyumayinc arabasn bndirip soligu avm de almaliyiz kizlarr..tavsiye ederimm..

ooo ne güzel alışverişlere mi gittiniz? :)) bizde 10 günlükken eşimle beraber parka götürmüştük, bana yürüyüş olsun diye :) uyuyordu arabasına koyduk çıktık. ama biz evden çıkana kadar güneş gitti hava soğudu, fazla durmadık geri döndük.

ama alışveriş gibi uzak yerlere gidemem, sütüm yetse emzirme odasında emziririm ama mamayı nerde hazırlayacam ılık suyu nerde bulacam :KK37:

Kızlar öncelikle hepinizin kandili mübarek olsun
Şu mübarek gecede edilen tüm dualarımız kabul olsun
Allah çocuklarımıza sağlık sıhhat huzur versin inşallah ................

Haftasonu annanemize gittik kırkımızı çıkardık :))))
bakalım bundan sonra sakin bir bebek olucak mı
herkes kırkı çıkınca değişir diyordu :))))
Bursa da kuaföre gittim bakımımı yaptırdım
sonun da insana döndüm ohhhh be
bugün de eşimle carrefour a gittik biraz dolaştık
alışveriş yaptık çok iyi geldi walla
40 gündür evde çok sıkılmışım dışarı çıkınca daha iyi anladım
Eymen ile de annanemiz ilgilendi
ben baya dinlendim dopinglerimi alıp İznik e geri döndük :)))

ooo ne güzel alışverişlere mi gittiniz? :)) bizde 10 günlükken eşimle beraber parka götürmüştük, bana yürüyüş olsun diye :) uyuyordu arabasına koyduk çıktık. ama biz evden çıkana kadar güneş gitti hava soğudu, fazla durmadık geri döndük.

ama alışveriş gibi uzak yerlere gidemem, sütüm yetse emzirme odasında emziririm ama mamayı nerde hazırlayacam ılık suyu nerde bulacam :KK37:

mrb bende dışarı çıktığımızda mama yapıp yanıma alıyorumm doktorumuza sorduk hazırlayıp ne kadar durur diye taze vermen daha iyi olur ama dışardaysan en fazla 3 saate kadar durabilir dedi yapıp koyuyorum ama 3 saat bekletmiyorum bazende yanıma termosla sıcak su alıyorum emzirme odasında hazırlıyorum. normalde sütüm geceleri yatmiyor mamayı dışardayken zorunlu hallerde veriyorum

Son düzenleme:

canım benım ki 48 günlük yani hafta içi oldu bu olanlar inşallah sizinkide yapar zorlanmadan

mrb bende dışarı çıktığımızda mama yapıp yanıma alıyorumm doktorumuza sorduk hazırlayıp ne kadar durur diye taze vermen daha iyi olur ama dışardaysan en fazla 3 saate kadar durabilir dedi yapıp koyuyorum ama 3 saat bekletmiyorum bazende yanıma termosla sıcak su alıyorum emzirme odasında hazırlıyorum. normalde sütüm geceleri yatmiyor mamayı dışardayken zorunlu hallerde veriyorum

termosla sıcak su alabilirim aslında doğru.. şimdilik alışveriş merkezlerinden uzak durmak lazım, malum grip salgını var. hava güzel olduğu zamanlar yürüyüş yapabiliriz

canım benım ki 48 günlük yani hafta içi oldu bu olanlar inşallah sizinkide yapar zorlanmadan

İnş hanimlar... Valla saat12.30 sularında oğlum kakasini yapti çok şükür rengide kivamida güzeldi :)) o vakitten bu vakitte nobetteyiz... Kaka yapmasini derece mi kimyon mu sagladi bilemiyorum ama yapti çok şükür :)) yapinca sevindim bu gece nobetimiz kisa sürer dedim ama olmadi ben hemen zibaranziiiiiii: D

kucuk termoslar var onlardan alip yapabilirsin ylksa hic mi cikmican disari olmaz oyle bide mama kaplari satiliyor mamayida onun icine hryerde hazirlayabilirsin.bizde 2gundur disardaydik vve arabada uyudu sesi cikmadi eve geldjk basladi neyse disarda sorun cikmamasi guzeldi.

Kızlar emziremiyorum o kadar çok agrıyorlarki dayanamıyorum acısına ucları özellikle gözlerimden yaşlar geliyor emzirmek acı verir oldu dısarı cıkınca ruzgar soguk bile sızlatıyor ne yapabilirim sizede oluyormu?

Geçmiş olsun ,garmastan krem alıp kullan direk etkisini görürsün,garanti yani

Gunaydin kizlar cok sukur bebegim iyi sizlere sorum su iki haftadan beri ben iyi degilim galiba bas donmesi var dungecede yataktan kalktigimda basim beni yere dogru cekiyor va oncede aynisi ildu gunduz ise hep oturdugun yer sallaniyor sanki

Hergun boyle olurmu suan da oyleyim canim iki cocuk oldu suan esim yirtdisinda bakalim annem gelsinde koyden gideyim yaa

Günaydın canlarım guzel anneler guzel minnaklar:KK52:
Uykusuz bi gece geçirdim cok fenayım.
Kerem hırıl hırıl etti durdu öyle tıkanıncada ağladı hep
Hepinizi öpüyorum
İyi haftalar diliyorum

X