2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Dogumdan sonra doktorunuz size vitamin falan verdimi

Demir ilaci yazmistir bana canim. Bide hamileyken balik yagim ve kalsiyumun artmisti onlara devam ettim daha doğrusu aklima geldikçe aldim çünkü oğlum un ilaclarindan benimkilere sira gelmedi.

Kizlar mik mik yapmaya baslayan var mi? Ya ben bu dikislerden sonra galiba ceseretimi toplayamicam... Gizem ve aysundan ses yok dimi? İyilerdir ins.

Kızlar dün gece kabus gibiydi. Olay çok uzun. Konu ise hırsız mi sapık mi ne olduğunu bilmediğimiz,tanımadığımız birinin eve girmeye çalışması. Kızlar kapınızı sürekli kilitli tutun. Tanımadığınız birine kesinlikle kapıyı açmayın. Biz evde değildikmevlüt yerine gittik. Bebek evdeydi..Görümcem açmış kapıyı. Gece tam bi kabustu bizim için.Eşim şimdi evin girişine kamera taktıracak.

Kızlar dün gece kabus gibiydi. Olay çok uzun. Konu ise hırsız mi sapık mi ne olduğunu bilmediğimiz,tanımadığımız birinin eve girmeye çalışması. Kızlar kapınızı sürekli kilitli tutun. Tanımadığınız birine kesinlikle kapıyı açmayın. Biz evde değildikmevlüt yerine gittik. Bebek evdeydi..Görümcem açmış kapıyı. Gece tam bi kabustu bizim için.Eşim şimdi evin girişine kamera taktıracak.

Cok gecmis olsun canim, benimde kapiyi hop diye acma huyum vardi suan kapida kocaman puntalarla kapiyi kimseye acma acma acma yaziyor eve hirsizi buyur etmisligim var.. Cok korkutucu gercekten

Buarada kizlar ev islerini napiyosunuz benim bebek cok huysuz gunduz uykusu hic yokk oyuzden hic bisey yapamiyorum kahvalti bile sallamasyon oluyor sabah 6 dan beri ayaktayiz :KK43: kafayi yicem bugun 40 miz cikiyor huyu degisir mi

canım kapınızda bebek yazıları fln var mıydı? genelde hırsıza davetiye gibi oluyor çünkü. yine de Allah korumuş canım evinizde meleğin sayesinde Rabbim korumuş

Tesekkur ederim deneyecegim hemen kendimi iyi hissetmiyorum boylede olunca moralim sifir oldu tum gun bebegimi kucagimda gezdirmekten helak oluyorum yatirdigim an agliyor surekli gezinmek istiyor kucak istiyor kucakta uyumak istiyor ben bittim yemek bile yapamiyorum 😢

sanırım bizim kız da kucağa alıştı. gazını çıkaracaz diye uğraşırken alıştırdık kucağa. şimdi neyse de biraz daha büyüyünce nolack bakalım

bir de sorum olacaktı kızlar. yarın 1 aylık olacaz inşallah. aşısı için sağlık ocağına mı gitmemiz gerek. yoksa onlar çağıracak mı? bir de doktor kontrolüne fln götürdünüz mü? ne yapmamız lazım tecrübeli anneler?

normal doğum yaptım dikişlerim hala tam anlamıyla iyileşmedi. daha doğrusu bi kısmı kayboldu ama hala bi iki dikişin yeri belli gibi. tamamen ne zaman iyileşecek yahu

Cok gecmis olsun cnm

Kizlar 1. Ay asimizi olduk cok stresliydik neyseki bitti
İlac verdinizmi agrikesici ates dusurucu
Ates yapiyormu bu asi

Ates yapiyormu bu asi

Bizimde cmt 2.ayımız doluyor 3 tane aşı olcak galiba. 1. Ay aşısında çok ağlamıştı şimdi napıcaz bilmem :KK43: cnm ilk aşısında doktor bize şurup vermişti ateşi 38,5 olursa verirsiniz demişti, bizde ateş yapmadı çok şükür.
Ya bu aşılar günü gününe mi olmak zorunda? 1 gün önce gitsem bi sorun olmaz heralde di mi?

bir de sorum olacaktı kızlar. yarın 1 aylık olacaz inşallah. aşısı için sağlık ocağına mı gitmemiz gerek. yoksa onlar çağıracak mı? bir de doktor kontrolüne fln götürdünüz mü? ne yapmamız lazım tecrübeli anneler?

normal doğum yaptım dikişlerim hala tam anlamıyla iyileşmedi. daha doğrusu bi kısmı kayboldu ama hala bi iki dikişin yeri belli gibi. tamamen ne zaman iyileşecek yahu

biz kızım 1 haftalıkken sağlık ocağına gidip topuk kanı aldırmıştık o zmn bize aşı kartı verdiler nezmn hangi aşının olucağına dair. biz öle gitmiştik. ama bazı sağlık ocakları arayıp çağrıyorlar. eğer yakın ise bir sor bence. doktor kontrolüne de çocuk doktoruna gittik boyunu kilosunu baş çevresini ölçtü birde ilk ayda kalça filmi çektirdik

Ohhhh ne guzel pirtlatiyomussss..artik pirt seslerine sevnir olduk..
Bugun yarin yapar kalasinidaaa..

Ayyy iki gundur kendmi alisverise vurdumm...ndirimler baslamiss cok guzell...
Iki pantoln iki bluz bir hirka bir kupe aldmm..bugunde ayca hanmi da aldimm avm ye gittimm1.5ta emzirip gittimm bebek arabasina yerlestirdimm..amannnn 5e kadar uyuduuu...gittim bebek odasina zorla uyandirip emzirdimm...demekki bebekler uyumayinc arabasn bndirip soligu avm de almaliyiz kizlarr..tavsiye ederimm..
Smdide banyosunu yaptordi...mis oldu.
Yarnda 1aylik oluyoruz.asi vaktiiii:))
yaziyi okuyunca bende indirdim asagi parka arabasiyla belki uyur diye 5 dk sonra kucagimda yukari ciktik😄

Mta

Cnim ck gecmis olsun mhtemelen hirsizdir bbek oldugu.u duyann

Groz

Dogdugunda asi karti vermislerdir tam bir aylik olunca kendiliginden gideceksin..bn bugun gidecemm tam 1 aylik oldukk..
Kontrolun de hastaneye goturup kalcausg si cktireyim diyorumm

Hasene

valla daha mkmike baslayamadik :)))

Alaa

bebek arabasinin tikir tikir gitmesi muhtemelen hosuna gidecktir...karnni iyi doyur cikar bi daha bakalimm...
Ama senin oralarda cok soguktur yaaa..

Melekyavrumm
Hayirli olsun canim ayyiniz bizimde bugun doldu..sen ne zaman dogum yaptin ayni gun mu yaptik senle
Ben 13 aralikti..

Kiz hasene tugbaaaaaa

Ban mesaj mi yolladinn..alinti seklinde geldii kuzumm...:))

Kakanuzda hayirli olsun sende bi pasta kesss:))))

Kizlaaaaarrr yeni kafama Dank etti dun ben ahmet yasinin altuni değiştiriyodum poposinda kaka varmi diye ayaklarından kaldirdim popoya odaklanmistim. Bide bizim oğlan öhö öhö yaptı bi baktim ustu yuzu islanmis ilk basta kusmuk sandim diyorumki kussa yönü boyle olmaz hemde saf su kusmaz sonradan anladimki çiş yapmis yavrum!!!! Yutmusta olabilir bi sakincasi var mi aceba yeni geldi aklima:KK43:(( ya ben bu pipiye alisamadim ne zor erkek çocuğun altini değiştirmek...

Kiz hasene tugbaaaaaa

Ban mesaj mi yolladinn..alinti seklinde geldii kuzumm...:))

Kakanuzda hayirli olsun sende bi pasta kesss:))))
Saolasin canim Allah her günümüzü en azından 1 kakali gecirsin:)) Kiz inanirmisin o kdr pirt yapti bide kaka yaptı bütün gece beşe KDr yine nobetteydim ya neyin sancisi bu ben cozemedimki...

Ne yapmisim anlamadim. Hatirladigim kadarıyla ozelden msj atmadim.. :))

Bu mik mik benim kafamda soru isareti ya

Bide nasil korunacagimiz????

günaydın anneler emsey hastanesine giden orada doğum yapan var mı aranızda
Benim teyzem yaptı.Zorunu sezeryan du.Herşeynden memnun kaldılar ama hemşire bilgilendirmesinde ok eksik bir hastaneydi.onun haricinde hijen ve Güleryüz olarak kararında bir hastane.
Bizimde cmt 2.ayımız doluyor 3 tane aşı olcak galiba. 1. Ay aşısında çok ağlamıştı şimdi napıcaz bilmem :KK43: cnm ilk aşısında doktor bize şurup vermişti ateşi 38,5 olursa verirsiniz demişti, bizde ateş yapmadı çok şükür.
Ya bu aşılar günü gününe mi olmak zorunda? 1 gün önce gitsem bi sorun olmaz heralde di mi?
cnm 1 hafta süresi varmışbende 4 gün sonra yaptırdım aşısını.sorun olmuyormuş.

kızlar merhabalar, inşallah herkesler iyidir, kakalar yapılmış, gazlar çıkarılmış, bol bol emiliyordur inşallah
2 gündür göğsümde dayanılmaz bir ağrı vardı, ağrı sırtıma doğru vuruyordu, bi taraftan diğer tarafa dönemiyordum ağrıdan
dün akşam ağrıyan göğsüm iyice kızarınca mastit olduğumu tahmin ettim,
sabah doktora gittik ben bir tarafta sorun var sanırken iki tarafta mastit olmuş,
antibiyotik verdi, şu an göğsümün biri diğerinin iki katına çıkmış ve kırmızıdan mora dönmeye başlamış durumda,
ağrı kesici olmadan duramıyorum

Ates yapiyormu bu asi

aşı bizde ateş yapmadı, sadece biraz yorgun ve keyifsiz durdu bütün gün

Dogumdan sonra doktorunuz size vitamin falan verdimi

sadece günde 2 demir ilacı verdi, ama ben arada çok halsiz olduğumda hamilelikte kullandığım vitamini de alıyorum

geçmiş olsun canım, Allah bir daha kötü olaylar yaşatmasın

Cok gecmis olsun canim, benimde kapiyi hop diye acma huyum vardi suan kapida kocaman puntalarla kapiyi kimseye acma acma acma yaziyor eve hirsizi buyur etmisligim var.. Cok korkutucu gercekten

Buarada kizlar ev islerini napiyosunuz benim bebek cok huysuz gunduz uykusu hic yokk oyuzden hic bisey yapamiyorum kahvalti bile sallamasyon oluyor sabah 6 dan beri ayaktayiz :KK43: kafayi yicem bugun 40 miz cikiyor huyu degisir mi

ev işlerini sadece hafta sonu eşim evdeyken yapabiliyorum, hafta içi çocuklara anca yetişiyorum çünkü
perşembe cumaya kadar evde dağılmadık yer kalmıyor ama malesef ben ufak tefek işler dışında bişiy yapamıyorum

ya bide bu sünnet işini napacaz biz yaaa.. çocuk doktorumuzla konuştuk o 3 ay olmadan yaptırmanızı tavsiye ederim dedi, bebekler 3 aydan sonra hareketleniyor şimdi dönmeden yattığı için 2 günde toparlar dedi.

bugün hastaneye gittiğimde genel cerrahla görüştüm, oda yazık günah 20 günlük çocuğa sünnet mi yaptıracaksınız ne gerek var büyüynce olsun dedi. gaz verip bayıltıyoruz dedi tavsiye etmiyorum dedi

canım biz 10 günlükken yaptırdık, ürolog yaptı sünnetini, bayıltarak değil lokal anesteziyle oldu,
bir de ürologla görüşün istersen

Gunaydin kizlar cok sukur bebegim iyi sizlere sorum su iki haftadan beri ben iyi degilim galiba bas donmesi var dungecede yataktan kalktigimda basim beni yere dogru cekiyor va oncede aynisi ildu gunduz ise hep oturdugun yer sallaniyor sanki

canım bendede 3 gundur aşırı bas donmesı var hatta dusuyodum zor tutundum tansıyonum normal sadece bıraz dusuk ama ondn degıldır cunku cok fena oluyorum. hamılelıgmde asırı kansızdım iğne bıle vermıstı doktor sanırım kansızlık ve vıtamınsızlıkten kaynaklanıyo bı doktora kontrole gıt bende öyle yapıcam

biz geldiiikk çok özledim sizi perşembeden beri ananemdeydim kırkımız çıktı daha huysuz olduk:KK9:
en son kakayı cuma yapmıştı kimyon zyağı bi işe yaramadı ağrıdan sancıdan ağla ağla mosmor oluyodu osurup duruyo kaka yok çok kötüydü ağrıdan ne emdi ne mama yiyebildi dün en son mecbur fitil attım yaptı :KK43:(

gaza çözümü buldum ama günde 1 defa 5 damla biogaia damla + 3 defa 7 damla sab simplex doktor söyledi bugün gayet rahat alt üst gaz çıkıyo.sindirim sistemini geliştiriyomuş kolau kaka yaptırıyomuş umarım öyle olur fitil kullanmak istemiyorum bidaha :KK43:

$IMG-20140112-02437.jpg

büyüdük biizz :)))

X