2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
biz bugün 36 günlük olduk kilomuz da 5 kg olmuş. kızım büyüyor.... benimde sütüm yetersiz doktora gittim bugün bir mama bir meme ver dedi bi müddet bu şekilde gidicez.bazıları diyorlar neden mama veriyorsun diye üzülüyorum böyle dedikleri zmn ama sizlerinde dediği gibi aç mı kalıcak kuzum kızıma annemle birlikte bakıyoruz. allah bin kere razı olsun. benden önce kalkıyor alıyor bana veriyor. ne yazıkki bnm kızçemi ayakta sallamaya alıştırdık. uyumayınca benden önce o sallıyor ben dinleniyimde ne varsa aannelerimizde var. canımm annemmm. bizimde kaka düzenimiz bozuldu günde 2 kere yapıyor. mamaya başladıkdan sonra böyle oldu. yavrum benimmm dzar zor yapyor kıpkırmızı oluyorrr ......

Kızlar kv konusu açılmış bende çok severim Allah razı olsun çok iyidir ama hamileliğimin son zamanlarından bu yana kadar kendinden epeyce uzaklaştırdı beni Allahtan yanımda kalmıyor annemle kalıyorum ama çocuk doğduğunda 3 gün boyunca geldiler beni benden etti :KK43: ya herşeye karışıyordu içerisi 28 derece tutturmuş tek battaniye yetmez deyip üstünü örtüyor ben açıyorum o kapatıyor söylüyorum odadan dışarı çıkıyorum hemen örtüyor sonra sürekli karışma alinde annem altını değiştiriyor yok belini sıkma yok dikkat et sinir oldum bide demezmi sütün yetmiyor galiba mama alıp gelelim diyor ve sonra gittiler ya kalabalık canım yanıyor her Allahın günü arıyor göbeği noldu kilo aldımı yetmiyo mama alalım bir gün beni görmeye gelmişler ev kalabalık çocuk uyutmamış sabaha kadar aramış dönemedim sonra eşim geldi bi daha aradı dedim canım müsait değilim annem aradı ara selamımı ilet iyi olduğumuzu söyle dedim eşim tamam dedi aradı sonra bi baktım eşim içeri geldi bana baktı ve hiç bişe demeden çekip gitti sonra bir öğrendim kv beni şikayet etmiş araım açmadı niye açmadı ben küfür mü edecem merak ettim nasıl olduklarını beni meraktamı bırakacaklar bu yaştan sonra onları merak ederek uykularımmı kaçacak ve arkasından diyorki eşine yansıtma bunları bak lohusa sütü kesilir diyor eşime bunları söylerken ses ağlamaklı titriyor tansiyon tavnda deli oldum o zamandan bu zamana içimde kaldı ve onları aramak içimden gelmiyor esisi gibi güler yüzlü konuşamıyorum ve 1 hafta sonra yanıma gelecekler 2 hafta kalacak yanımda nasıl olacak bilmiyorum :KK50:

Cok güzel anlatmışsın harika bi dogum maşallah inşallah bebegin ve ailenle daha nice güzel günler dilerim

landfloves
Cok guzel bi dogum hikayesi Cnm
Bence cokta guzel anlatmıssın..
Valla okurken inanılmaz duygulandım..

teşekkür ederim kızlar, amin güzel dilekleriniz için.

bu arada benim minik hala yapamadı kakasını, karnını doyurdum uykusu var biraz uyuyor sonra huzursuz uyanıyor ıkınıyor ıkınıyor ağlamaya başlıyor. karnına bebe yağı ile masaj yaptım başka napabilirim nasıl çıkacak bu kaka. gazı çıktı kakası gelmiyor.

asyamca Allah yardımcın olsun canım, görmemeye duymamaya çalışacaksın.. bende dertliyim benim kayınvalidem de 1 hafta kaldı yanımda, Allah razı olsun çok yardımcı oldu her işimi yaptı yemeğimi bile yapıp tepsiyle getirdi ayağıma kadar, suyumu çayımı getirdi falan. ama işte bilmiyorum önceden kalan kırgınlıklarım vardı ona, bu yüzden midir nedir ne yapsa batıyor işte.. her mama verişimde cık cık cık, tüüüühhhh falan diyordu güya yorum yapmıyor bişey demiyor ama karşımda ben mama verirken vahlaya vahlaya izliyordu o ilk hafta beni çok strese soktu. sanki sütüm varmışta ben emzirmek istemiyormuşum gibi imalarda bulundu..

neyse bizde kaynana olacaz :) inşallah yani..

Valla ben bi saat emzirmeye dayanamam ki... Belin bikinim mahvoluuo benim memislerde küçük tabi ondan zorlaniuorum. Ben ikisini veriyorum üstüne 60cc ilk mama yapıyorum uyursa bi saat sonra tekrar meme uyumazsa bir iki saat sonra mama demiyorum bi daha... Benim oğlan emip biraktiktan sonra sikiyorum mememi sit geliyor ama niye birakiyo anlamiyorum :KK43:(( sonra mamayi veriyorum hic görmemiş gibi yapisiyo...

benımde oylee okadar emzırdıgım halde sankı saatlerce ac bırakmısım gıbı basıyo cıglıgı mamayla susuyo bana iyice geldıler sütüm zaten az bı emzırme merasımı bı mamayla ugrasma gece benı mahfedıyo cok yoruldum bıde tekım iyice bunaldım.
ağlamak istıyorumm :KK14::KK14:

benımde oylee okadar emzırdıgım halde sankı saatlerce ac bırakmısım gıbı basıyo cıglıgı mamayla susuyo bana iyice geldıler sütüm zaten az bı emzırme merasımı bı mamayla ugrasma gece benı mahfedıyo cok yoruldum bıde tekım iyice bunaldım.
ağlamak istıyorumm :KK14::KK14:

canım bende aynı şeyleri yaşıyorum, emzirmeden önce hazırlayamıyorum mamayı ya soğuyor ya da ne zaman emzireceğim belli olmuyor.. o kadar emdikten sonra dediğin gibi sanki günlerce aç kalmış gibi ağlıyor. mama hazırlamaya bile gidemiyorum.. ama ben emzikle çözdüm biraz bunu.. emzik veriyorum ağzına o emziği cok cok cok emerken koşup cattle'da önceden kaynamış olan suyu hafif ısıtıyorum hemen mamasını hazırlıyorum. geceleride cattle yanı başımda prize takılı hazırda bekliyor.

ama tabi çok az uyuyabiliyorum.. önce 45 dak- 1 saat emzir, ardından mama hazırla onu ver, sonra altını değiştirip onu uyututuyorum sonra kalkıp biberonunu yıkayıp kaynar suyla iyice çalkalayıp getiriyorum yanıma hazırda duruyor. e tabi en az bir buçuk saat geçmiş oluyor bazen iki.. sonra daha bir saat uyuyamadan aynı şeyleri en baştan yaşıyoruz :KK43: bir kısır döngü bu bitmiyor.

canım bende aynı şeyleri yaşıyorum, emzirmeden önce hazırlayamıyorum mamayı ya soğuyor ya da ne zaman emzireceğim belli olmuyor.. o kadar emdikten sonra dediğin gibi sanki günlerce aç kalmış gibi ağlıyor. mama hazırlamaya bile gidemiyorum.. ama ben emzikle çözdüm biraz bunu.. emzik veriyorum ağzına o emziği cok cok cok emerken koşup cattle'da önceden kaynamış olan suyu hafif ısıtıyorum hemen mamasını hazırlıyorum. geceleride cattle yanı başımda prize takılı hazırda bekliyor.

ama tabi çok az uyuyabiliyorum.. önce 45 dak- 1 saat emzir, ardından mama hazırla onu ver, sonra altını değiştirip onu uyututuyorum sonra kalkıp biberonunu yıkayıp kaynar suyla iyice çalkalayıp getiriyorum yanıma hazırda duruyor. e tabi en az bir buçuk saat geçmiş oluyor bazen iki.. sonra daha bir saat uyuyamadan aynı şeyleri en baştan yaşıyoruz :KK43: bir kısır döngü bu bitmiyor.

tek olmadıgıma sevınsem mi üzülsemmi bilemedim. çok zorlanıyoruz bu nezaman duzene gırcek bılmıyorum.
senin cattle yanında olması yıne bı nebze iyi bizimkinin kablosu yandı onu kullanamıyorum her gece mutfaga gdıyorum suyu ısıtırken aglıyo koşa koşa gelıyorum eşim uyanmasın işe gıtcek dıye 10 dkka mama yapmam suruyo hepsı bıtınce bıde gaz cıkarma olayımız var cıkaramıyo aglıyo tam hepsı bıttı yatıyım dıyorum uykumu alamadan yıne kalkıyorum. inşallah bıgun sutumuz artarda bu mama cılesınden kurtuluruz amiinnnn!

tek olmadıgıma sevınsem mi üzülsemmi bilemedim. çok zorlanıyoruz bu nezaman duzene gırcek bılmıyorum.
senin cattle yanında olması yıne bı nebze iyi bizimkinin kablosu yandı onu kullanamıyorum her gece mutfaga gdıyorum suyu ısıtırken aglıyo koşa koşa gelıyorum eşim uyanmasın işe gıtcek dıye 10 dkka mama yapmam suruyo hepsı bıtınce bıde gaz cıkarma olayımız var cıkaramıyo aglıyo tam hepsı bıttı yatıyım dıyorum uykumu alamadan yıne kalkıyorum. inşallah bıgun sutumuz artarda bu mama cılesınden kurtuluruz amiinnnn!

evet gazıını unutmuşum doğru bide gazını çıkarma olayımız var.

bende önce salonda yatıyordum bebekle beraber, eşim yatak odasındaydı ama eşim sizde yanıma gelin gece bende yardım ederim dedi, bazen o kalkıp ısıtıyor sütü gidip biberonunu yıkayıp getiriyor, gazını falan alıyor. çok yardımı oluyor. ama üzülüyorum onada uykusuz gidiyor bu seferde işe. şimdide ölüyorum uykusuzluktan ama uyanmasına az zaman kaldı uyumamla uyanmam bir olacak diye onu bekliyorum

gurbetteyım kımsem yok ne bı kardesım ne anam ne babam.
hepsını gectım bı arkadasım bıle yok burda derdımı paylascagım yada sıkıldıgımda gel dıyecegım yada gıdecegım.
hamılelıgımdede hep yalnızdım dogurdum yıne yalnızım okadar cok daraldım kı okadar cok özledım kı bı mısafırlıge gıtmeyı cay içmeyı içimdeki dertleri atıp evıme neseyle gelmeyı :KK43:
ne bırıne derdımı anlatabılıyorum nede sevıncımı paylasabılıyorum.
eşimin uykusu hafıf oldugudan bebegın her aglamasında uyandıgı için cok yorgun oluyo işten gelır gelmez uyuyo onunla sohbet etmeyı az bıseyde olsa oturmayı özledım.
butun gunum hapis gıbı gecıyo dun cıktım dısarı ası yaptırıp geldım günü güneşi ozaman gördüm.
kalbımde zaten ufak caplıda olsa rahatsızlıgım var ve ben suan ağlıyorum sol göğsümde bi agrı var gecmeyen.
neysee kafanızı sısırmek degıldı amacım. içimi döktüm bi an buraya.
hepinize huzurlu geceler..

evet gazıını unutmuşum doğru bide gazını çıkarma olayımız var.

bende önce salonda yatıyordum bebekle beraber, eşim yatak odasındaydı ama eşim sizde yanıma gelin gece bende yardım ederim dedi, bazen o kalkıp ısıtıyor sütü gidip biberonunu yıkayıp getiriyor, gazını falan alıyor. çok yardımı oluyor. ama üzülüyorum onada uykusuz gidiyor bu seferde işe. şimdide ölüyorum uykusuzluktan ama uyanmasına az zaman kaldı uyumamla uyanmam bir olacak diye onu bekliyorum

bende sen gıbı yatmadım cunku kalkcak az kaldı uyursam uykudan uyanmak bana cok zor gelıyo en ıyısı ayakta beklıyım dedım.
bende diyorum eşime bız dıger odaya gecelım dıye yok dıyo e busefrde uyksuz kalıyo gelır gelmez işten yatıyo :/ kıyamıyorumda..

ah canım yaa, üzülme lütfen. inşallah artar sütlerimizde hem bebeklerimiz daha sağlıklı beslenir hem bizde dinleniriz biraz. aslında bu yorgunluktanda sanırım artacağı varsa artmıyor.

eşinin hafta tatilinde o baksın, sen sadece emzirmek için uyan. bende geçenlerde uykusuzluk ve yorgunluktan o kadar kötüydüm ki eşim ben mama veririm bir öğün emzirme uyu sen dedi.. inan iki saat uyumuşum deliksiz ve bana sanki 8 saat uyumuşum gibi gelmişti, uyanıp tekrar uyudum 4-5 saat uyudum. o günüm ertesi bikaç günüm bile çok iyi geçti inan.

ah canım yaa, üzülme lütfen. inşallah artar sütlerimizde hem bebeklerimiz daha sağlıklı beslenir hem bizde dinleniriz biraz. aslında bu yorgunluktanda sanırım artacağı varsa artmıyor.

eşinin hafta tatilinde o baksın, sen sadece emzirmek için uyan. bende geçenlerde uykusuzluk ve yorgunluktan o kadar kötüydüm ki eşim ben mama veririm bir öğün emzirme uyu sen dedi.. inan iki saat uyumuşum deliksiz ve bana sanki 8 saat uyumuşum gibi gelmişti, uyanıp tekrar uyudum 4-5 saat uyudum. o günüm ertesi bikaç günüm bile çok iyi geçti inan.

zaten streste cok etkılıyo sütümüzü canım bıde yorgunuk olunca dedıgın gıbı artıcagı varsada artmıyo.
ne tatlı uykudur o 2 saat bıle :) eşim ne guzel mamasını fılan verıyodu ama gecen gun bogaznıa kacırmıs bebek öksürmekten agladı eşim tabıı cokk kötü oldu bıdaha elıne bıberonu bıle almadı buda benım için cok kötü oldu tabi.
cok pinpirikli altını degıstırırken bıle benı ızlıyo canını yakıyomu dıyee :)) ama bu izin gunune kadar pertım cıkcagı için belki bi 5 saat bıle uyuyabılırım.

$1545751_10201251233354422_1593821935_n.jpg kızlarr yarın anneciğim gidiyor bebeğimle yalnız kalıcamm:KK43: son gecemiz annanesiyle

teşekkür ederim kızlar, amin güzel dilekleriniz için.

bu arada benim minik hala yapamadı kakasını, karnını doyurdum uykusu var biraz uyuyor sonra huzursuz uyanıyor ıkınıyor ıkınıyor ağlamaya başlıyor. karnına bebe yağı ile masaj yaptım başka napabilirim nasıl çıkacak bu kaka. gazı çıktı kakası gelmiyor.

asyamca Allah yardımcın olsun canım, görmemeye duymamaya çalışacaksın.. bende dertliyim benim kayınvalidem de 1 hafta kaldı yanımda, Allah razı olsun çok yardımcı oldu her işimi yaptı yemeğimi bile yapıp tepsiyle getirdi ayağıma kadar, suyumu çayımı getirdi falan. ama işte bilmiyorum önceden kalan kırgınlıklarım vardı ona, bu yüzden midir nedir ne yapsa batıyor işte.. her mama verişimde cık cık cık, tüüüühhhh falan diyordu güya yorum yapmıyor bişey demiyor ama karşımda ben mama verirken vahlaya vahlaya izliyordu o ilk hafta beni çok strese soktu. sanki sütüm varmışta ben emzirmek istemiyormuşum gibi imalarda bulundu..

neyse bizde kaynana olacaz :) inşallah yani..

Canım öyle de işte napayım ben de şaşırdım görmezden duymazdan geliyorum ama öyle kafları varki beni çıldırtıyor tek kndi biliyor herşeyi biz salağız sanki bebek beşikte uyuyor bende bakmak için tülbenti açıyorum aman aman açma uykusunu bozma uykusu bozulursa huysuz olur diyor ya benim çocugumu benden çok düşünüyormuş gibi davranması beni ayar ediyor birde ben annemlerde kalıyorum burası birs kalabalık ama Allah var bebeğin uykusunu kesinlikle kaçırmıyorlar ve sessiz hareke ederler beni arıyor eee kızım annenler falan çocuğu çok seviyor ee anne uyurken çocuğu sevmesinler uykusu kaçmasın anne öyle bişe yapan yok ee yapmıyorlar ama işte almasınlar uykusu ozulmasın yavrumun diyor sani herkes cahil bi kendi zeki :KK50::KK47:

hepsını gectım bı arkadasım bıle yok burda derdımı paylascagım yada sıkıldıgımda gel dıyecegım yada gıdecegım.
hamılelıgımdede hep yalnızdım dogurdum yıne yalnızım okadar cok daraldım kı okadar cok özledım kı bı mısafırlıge gıtmeyı cay içmeyı içimdeki dertleri atıp evıme neseyle gelmeyı :KK43:
eşimin uykusu hafıf oldugudan bebegın her aglamasında uyandıgı için cok yorgun oluyo işten gelır gelmez uyuyo onunla sohbet etmeyı az bıseyde olsa oturmayı özledım.
butun gunum hapis gıbı gecıyo dun cıktım dısarı ası yaptırıp geldım günü güneşi ozaman gördüm.
kalbımde zaten ufak caplıda olsa rahatsızlıgım var ve ben suan ağlıyorum sol göğsümde bi agrı var gecmeyen.
hepinize huzurlu geceler..[/QUOTE kesinlikle aynen bende katılıyorum😔uykusuz geceler uyumayan sürekli kucakta gezmek isteyen bir bebek kuaförün önünden gecmemiş artık kilosunu bile ölçmeyi bırakmış yeterki süt olsun diye herseyi yiyen bir ben ve bir eşten oluşan yanlız bir ülke bazen tr olsakta ben büyütecektim diyorum kendime teselli veriyorum sonra bikaç sohbet ederdim en azında. Giyinir gider bi kahve içerdim diyorum üzülüyorum😔

Kizlar bebeginizin yattigi odada telefon tv bilgisayar gibi cihazlar bulunuyormu
Ben salonda yatiyorum annem ve kizimla
O yuzden bulunuyor ama bir yanimda yanlis yapiyorsun diyor
Siz napiyorsunux

Kizlar bebeginizin yattigi odada telefon tv bilgisayar gibi cihazlar bulunuyormu
Ben salonda yatiyorum annem ve kizimla
O yuzden bulunuyor ama bir yanimda yanlis yapiyorsun diyor
Siz napiyorsunux

var canım mecbur oluyo telefon pc ve tv odamızda var zararlı ama yapacagımız bısey yok. uzmanlar radyasyon yayan cihazların kişiye 3 metre uzakta olmasını soyluyolar. bebegın yanında tutma bılgısayarı ve telefonu en azından bırazda olsa korunmus olur. ben öyle yapıyorum.

hepinize huzurlu geceler..[/QUOTE kesinlikle aynen bende katılıyorum😔uykusuz geceler uyumayan sürekli kucakta gezmek isteyen bir bebek kuaförün önünden gecmemiş artık kilosunu bile ölçmeyi bırakmış yeterki süt olsun diye herseyi yiyen bir ben ve bir eşten oluşan yanlız bir ülke bazen tr olsakta ben büyütecektim diyorum kendime teselli veriyorum sonra bikaç sohbet ederdim en azında. Giyinir gider bi kahve içerdim diyorum üzülüyorum😔

evet bende sen gıbıyım kuaföre dahi çıkamaz oldum kilomada bakmıyorum baksam moralım bozulcak e zaten rejim yasak sütten dolayı bıde sütüm az rejımle ugrassam bebeğim aç kalcak. butun bunların verdıgı bı sıkıntı cok yordu kafamı. bugunlerde gecıcek ınsallah toparlancaz. bu sartlar altında bıraz zaman alcak ama olsun

Doktordan geldik bugün 1. Ay aşımızı ultrasonumuzu çekildik çok şükür sıkıntımız yok... Papatya mamadan sonra su verilmesini olayını sordum doktoruma ben anlamıyorum bu su işini verme dedi...

evet bende sen gıbıyım kuaföre dahi çıkamaz oldum kilomada bakmıyorum baksam moralım bozulcak e zaten rejim yasak sütten dolayı bıde sütüm az rejımle ugrassam bebeğim aç kalcak. butun bunların verdıgı bı sıkıntı cok yordu kafamı. bugunlerde gecıcek ınsallah toparlancaz. bu sartlar altında bıraz zaman alcak ama olsun

Hangi ülkedesin ben ingilteredeyim

X