2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Bizim saat 9 da başlayan gaz nobetimiz 01.30 civarinda bitti sonra 04.00 sularında bir gaz nöbeti dalgasina daha tutulduk. Neyse ki o biraz daha kisa surdu. 06.00 da bi daha tutulduk hala ugrasmaktayiz. Bgn asi da Vurulduk ondan huysuz olabilir mi. Bgn burnu çok tikali ve 3 kere kuştu hic bu kadar kusmamisti. Yani toplasan bu zamana 3kere kusmustur. Bugün uç kere kuştu:KK43:(((

Bizim saat 9 da başlayan gaz nobetimiz 01.30 civarinda bitti sonra 04.00 sularında bir gaz nöbeti dalgasina daha tutulduk. Neyse ki o biraz daha kisa surdu. 06.00 da bi daha tutulduk hala ugrasmaktayiz. Bgn asi da Vurulduk ondan huysuz olabilir mi. Bgn burnu çok tikali ve 3 kere kuştu hic bu kadar kusmamisti. Yani toplasan bu zamana 3kere kusmustur. Bugün uç kere kuştu:KK43:(((

Gunayyydinnnnnnnnnnnn:KK3:
Herkese mutlu gunler diliyorummmm.

Karamelimmmm ALLAH seninde gonlune gore versin cnmm bnm..
Ay bnmki mikirdiyor uzun yazamica,,

Gunayyydinnnnnnnnnnnn:KK3:
Herkese mutlu gunler diliyorummmm.

Karamelimmmm ALLAH seninde gonlune gore versin cnmm bnm..
Ay bnmki mikirdiyor uzun yazamica,,

Deniz seninkisi arada mikirdaniyor galiba beninkinin mikirdanmasi hic bitmiyoki.

Sürekli ikinma kavga etme modunda emerken uyurken gaz cikartmaya calisirken bezini değiştirirken sürekli cebellesiyiruz :) ben bu kadar asabi bi hamilelik mi ggeçirdim ya??????????

yok tubişim yaaa hamimeliğim aşırı stresli geçti ama oğlum gaz sancıları harıç gülen mutlu bır bebek.. maşallah
ınşallah degısmezzzz...
aralda ıse prensesler gıbı bı hamılelık gecırdım cok mutluydum ve herkes bana cok ıyı bakıyordu
ama aral dogudugu günden berı cok zor bır çocuk oldu Allahım acısını yaşatmasın ..
halada oyle..
onunla alakası olduğunu düşünmüyorum ben yanüüüüü

Ya ben bu çocuklari anlamıyorum hakikaten. Gaz sancisi yüzünden galiba şimdide kucağa alisti. Emerken yada gaz cikartma pozisyonunda uyuyo yatağa koyuyorum kipirdanip uyaniyo ya ne demek bu anlayan biri tercüme etsin nolur. Bide başka bi sorum daha olacak tercüme üzerine :)

Bnm oglumda ayni cnmm
Dun gece 40 kere yerine koyduk kirk kere mikirdanip kizarip bozardi
En son yanima aldim bitaz uyumusuz oyle..
Kucagi anliyorlar birde ayni yerde de durmicaz..
Dolasicazzz her yeride inceliyor. Cok seviyor gezmeyi

Ya hergun yukari cikiyo zaten Esim ise gittikten sonra hergun goruyo yani.
Evet haklisin ağlama konusunda. Ama onda sustugu zaman gicik oluyorum bi havalar afralar tafralar pehhh!!
Valla bizim bgn 3. Nobetimiz başladı canim bizimkilerde en az 3 saat suruyo. Sen yaptin mi kimyonu ise yaradi mi. Bu arada hastalık atlar miss iniz haberim yoktu canım Allah bi daha sizdde kimseye yasatmasin

Ya bende sab kullaniyodum ise yaramadi ya sindi biogaia kullanıyorum o daha iyi geldi.
ne kadar gaz ilacı var ya pess..
kimyonu kullanadım nasıl yapacağımı bilmediğim için.burada anlatmışlardı unuttum=(
o kucağa alınca sustuğunda ki bakışları çok iyi biliyorum..kv bana da yapıyo aynısını.bak şak diye çıktı gazı bak uyudu hemencik gördün müüüüü diye..tbi ben sinirde kuduruyorum...o konuda haklısın yaneee=)))
slm kızlar bayadır takip ediyorum ama fazla yazamadım sorum şu ki bebeğim 1aylık son bi kaç gündür bebeğim uykuda sıçrıyor ve sık yapıyor kollarını hareket ettiriyor uyurken nette şöle bi araştırdım ama pek hoş şeyler yazmıyor sizin bebekleriniz yapıyor mu bunu merak ettim korkuyo gibi birazda stresli bi ortam vardı evde onla alakası olabilir mi bilemiyorum
ben araştırmıştım.hemen hemen her yeni doğanda olailiyormuş.mora reflexi olarak geçiyor o ataklar.çok dikkate almayın diyorlar ben dr a da sormuştum...

Ya ben bu çocuklari anlamıyorum hakikaten. Gaz sancisi yüzünden galiba şimdide kucağa alisti. Emerken yada gaz cikartma pozisyonunda uyuyo yatağa koyuyorum kipirdanip uyaniyo ya ne demek bu anlayan biri tercüme etsin nolur. Bide başka bi sorum daha olacak tercüme üzerine :)

Ben kucağımda uyumaya alışmasın diye yerine yatırmadan evvel battaiyesiyle çok sıkı olmayacak şekilde kundak yapıyorum ve baktımki koyar koymaz gözünü açacak gibi ellerimi çekmiyorum sırtına doğru yandan hafif hafif bir dk kadar pıtpıtlıyorum:) anlamıyor:) haaa bir de pışşşt pışşştt sesini çok seviyor hemen dalıyor....

Dün bizim dr kontrolünde dr dedi ki "mama veriyorsan su vermek zorundasın.günde 5-8 çay kaşığı arası su vermelisin"

öyle bir şey duyan yapan var mı?

benim oğlumda her karnını doyurduktan sonra kusuyo canım ama kusunca rahatlıyo acaba fazlasınımı cıkarıyo bılemedım. ishal aşısını bıze doktorumuz hıc soylemedı. ama bana boğmaca asısı yaptılar 50 tl ye benım sutumden bebege gecıcekmıs sıze boyle bı aşı yaptılar mı :26: bide 3. ay gel rota aşısını yapalım dedı.
mevlüdünde bi eksik yok bence. şimdiden Allah kabul etsın meleğini size bağışlasın. :nazar:

siz kaç günlük oldunuz esha? boğmaca aşısını da ben duymadım canım. ishal aşısı dediğim senin rotavirüs aşısıyla aynı şey canım. ama bana 2. ay dediler. bu aşı piyasada iki çeşitmiş. birisi rotateq diğeri rotarix. rotateq 1-2 ay arayla 3 doz yapılıyor ki buna dah iyi diyorlar çünkü 5 tip ishal virüsüne karşı etkili; rotarix ise sadece 2 tip virüse karşı etkili. bu da 1-2 ay araylar 2 doz vuruluyormuş. ikisinde de ilk dozun 3. ayı ikinci dosun ise 8. ayı geçmemesi gerekiyormuş. devlet karşılamıyor ama bazı eczanelerde indirim yapılabiiyormuş diye duydum. ha birde ismi aşı ama iğne değil ağız yoluyla uygulanıyormuş. kusma olayı dediğim gibi sanıyorum çok emzirmekten kaynaklanıyor, ben de emzirme süresini iyice kısalttım, 6-7 dk falan emziriyorum, kusma sayısı ve miktarı azaldı ama halen kusuyor. amin Allah sizinkini de size bağışlasın..

Deniz seninkisi arada mikirdaniyor galiba beninkinin mikirdanmasi hic bitmiyoki.

Sürekli ikinma kavga etme modunda emerken uyurken gaz cikartmaya calisirken bezini değiştirirken sürekli cebellesiyiruz :) ben bu kadar asabi bi hamilelik mi ggeçirdim ya??????????

hasene bebeğini anlatıyorsun ya o kadar çok benimkine benzettimki. aynen bizimkinin cadılığı da akşam 8 surlarında başlıyor gece 11-12 ye kadar sürüyor. ama dün gece inanılmaz canavar kesilmişti. 7 gibi bir başladı sanki iğneler batırıyorsun kıza gece 12de halen babamız pışpışlıyordu, benim iflahım kesilmişti ayakta durmaktan, uyumuşum. sonra 4 gibi kalkıyor, sonra 6 buçuk gibi, sonra 7 buçukta kalkıyor gerinme ıkınma gibi seslerle uyumuyor 11buçuğa kadar falan. ben şunu anladımki bizim kız sabah ve akşam 7 buçuk 11 arasını ağlama saati olarak ayırdı kendine. bu da onun programı, saygı duyuyoruz :KK70:

kızlar bizim gözyaşları oluşmaya başladı sanırım, yaşlar görüyorum gözünde. bir de sizinki gülüyormu konuştuğunuzda. valla sanki bizimki konuşup gülümsediğimizde gülüyor gibi.şimdi melekler güldürüyor diyceksiniz ama ne bileyim konuşunca sanki anlıyormuş gibi gülümsüyor. dün sab simplexi verirken gözüne kaçtı yanlışlıkla, hemen kızardı. annem sütünden damlat gözüne dedi, bir damla damlattım, sabah kalktık bişey kalmamış çok şükür. birde internetten gaz masajı diye bir video buldum, günde 3 kere falan çocuğa uyguluyorum iyi gaz çıkarttırıyor. özellikle bacak hareketli çok etkili. ha bir de netten kurutma makinası ve anne karnındaki seslerden buldu eşim, flaşa yükledik, kücük birde müzik çalar aldık (mikado) başına koyup açıyoruz onu gece falan bile. baya da dinliyor ve sakinleşiyor çoğu zaman. ben bulduğum çözümleri paylaşıyorum sizle arkadaşlar faydam dokunur diye, yanlış anlamayın ukalalık yapmak değil niyetim..

bugün tartı günü

200 gr eksilmiş görünüyorum ..hadi bunada şükür
akmasada damlarr:KK1::KK1::KK1:

Son düzenleme:
arkadaşlar benim bebeğimde dil bağı var. ilk haftasında farketmiştim ama acaba bebeklerde böyle mi oluyordur diye bilememiştim internetten araştırdım sonra çocuk doktoruyla görüştüm dil bağıymış meğer. emmesi belkide bu yüzden çok zor oluyor. en son aventin meme ucu kalkanını almıştık ya onla çok iyi emebiliyor, ama çekiş gücü az tabi. doktor çekiş gücü az ise kestirebilirsiniz dedi, kaç gündür kara kara düşünüyorum yaa minicik daha dilinin altını nasıl kesecekler yüreğim dayanmıyor düşününce bile, kaç gündür hastaneye götürecem ama düşününce bile gözlerim doluyor napacam ya.

bide kızlar bebeklerin ne kadar sürede kaka yapması normal? günde bir kere yapması fazlamı? benimki günde 1 kez yapıyor, ama yaptı mı da tam yapıyor dolduruyor bezini iyice.. annemde kilo almaz böyle hergün kaka yapıyor ishal mi acaba falan diyor

Dün bizim dr kontrolünde dr dedi ki "mama veriyorsan su vermek zorundasın.günde 5-8 çay kaşığı arası su vermelisin"

öyle bir şey duyan yapan var mı?

bide kızlar bebeklerin ne kadar sürede kaka yapması normal? günde bir kere yapması fazlamı? benimki günde 1 kez yapıyor, ama yaptı mı da tam yapıyor dolduruyor bezini iyice.. annemde kilo almaz böyle hergün kaka yapıyor ishal mi acaba falan diyor

Neee benimki günde 7-8 defadan az yapmıyor :44: ay ben bunu da doktora sorayım yarın...

Boyle bisey mi var, benim bebek 37 gunluk kesin 3 kez yapiyor geceyide saymiyorum seninki ne kadarlik ?.

Bu da benim kızım Azra'm..banyo sonrası mayışık halde :nazar: $image.jpg

X