2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
benim kızımda ilk bir kaç gün gece pek uyumuyordu şimdi 13 günlük olduk uykumuz daha ii düzene girdi umarım kırkından sonra değişmez...benim sağ göğüs ucum küçük ememedi sağı sağıpta veriorum önce sol göğsümü emziriyorum diğerinide sağıyorum aventin ucunuda aldım ama kızım sevmedi standart boyunu almıştım ama sanırım büyük geldi..
bir arkadaş yazmış gece uykusunu bölmek noktasında benim kızımda bir haftadır gece arada beslemem gereken saatte uyanmıyor ne yaparsam yapayım uyanmıyor ama uyurken biberonu alıyor bende sütün hepsini sağıp veriyorum hem karnı doyuyor hem uykusuda bölünmüyor diğer vakitlerde uyanıp emiyor dememkki gece uykusunun bölünmesini istemiyor cadı kızım benim:)annesi gibi uykucu inş düzeni değişmez...

Kızlar ne zamandır srcam sorcam unutuyorum.
genelde gece oluyorum ama gündüzde arada olduğu oluyor
karnı doyuyor gazını çıkartacakken uyuya kalıyor.
uyuyunca da gazı asla çıkmıyor çok denedim.yatırmak zorunda kalıyorum çünkü ne yapsam uyanmyor.bu durumda tabi sancı başlıyo ağlamalar kıvranmalar=((

siz böyle duruma karşılaşıyor musunuz ve nasıl bir çözüm üretiyorsunuz?=(

Anılcim esracim çok sağolun canlarım.
Sizi çok seviyorum.
Ne oldu biliyormusunuz? Söylediklerini yalanladı. Ben öyle demedim dedi önce :KK53: sonra öyle demek istemedim dedi.
Ben kırıldığımı söyledim. Özür diledi. Sabaha kadar ağladığımla kaldım..
Ha şunuda söyledim. Olur,da ileride bi gün kötü bişe olursa asla babamin evine dönmem dedim. Ailem beni geri dönmem için büyütmedi dedim.
Kvdelere yerleşirim. Bu evden ancak kefenim çıkar dedim.aklından böyle şeyleri çıkar. Böyle düşündükçe bu evde ikimizde mutlu olamayız dedim. Neyse isteklerimi söyledim. Sadece saygı istediğimi ve bundan sonra onu asla kıskanmayacağımı söyledim.
Allah yardımcım olsun. Dua edin lütfen.

Kızlar ne zamandır srcam sorcam unutuyorum.
genelde gece oluyorum ama gündüzde arada olduğu oluyor
karnı doyuyor gazını çıkartacakken uyuya kalıyor.
uyuyunca da gazı asla çıkmıyor çok denedim.yatırmak zorunda kalıyorum çünkü ne yapsam uyanmyor.bu durumda tabi sancı başlıyo ağlamalar kıvranmalar=((

siz böyle duruma karşılaşıyor musunuz ve nasıl bir çözüm üretiyorsunuz?=(

Cnm bnm oglum uyudugunda yuzustu yatiriyrm oyle gegirerek cikartiyo gazini rahatca

Anılcim esracim çok sağolun canlarım.
Sizi çok seviyorum.
Ne oldu biliyormusunuz? Söylediklerini yalanladı. Ben öyle demedim dedi önce :KK53: sonra öyle demek istemedim dedi.
Ben kırıldığımı söyledim. Özür diledi. Sabaha kadar ağladığımla kaldım..
Ha şunuda söyledim. Olur,da ileride bi gün kötü bişe olursa asla babamin evine dönmem dedim. Ailem beni geri dönmem için büyütmedi dedim.
Kvdelere yerleşirim. Bu evden ancak kefenim çıkar dedim.aklından böyle şeyleri çıkar. Böyle düşündükçe bu evde ikimizde mutlu olamayız dedim. Neyse isteklerimi söyledim. Sadece saygı istediğimi ve bundan sonra onu asla kıskanmayacağımı söyledim.
Allah yardımcım olsun. Dua edin lütfen.
ayyy sana kıyamam ben yaaa..çok sevindim MTA çok evindim adına inan ki...
Hep huzurlu ol ailenle evlatlarınla inşallah.hiç bozulmasın mutluluğunuz.
aman iyi bari adam demedim demiş işte boşver unut gitsin sende=)) kapandı bitti gitti de...
ii yapmışsın içindeki herşeyi söyleyerek.
bak benim kv geldi 1 saat oturdu oturmadı giti.eşimleo süre içinde 2 kere tartıştık.
hala yüzü asık oturuyor...kadın bi geiyor bütün huzurumuz kaçıyo bütün..
keşke bende senin gibi konuşup rahatlasam çözüm bulsam ama içime atıyorum devamı.
Allah hepimize sabur huzur sağlık versin...
Cnm bnm oglum uyudugunda yuzustu yatiriyrm oyle gegirerek cikartiyo gazini rahatca
hımmm.kusmaz mı peki?
yastığın ütüne mi yoksa direkt mi yü üstü yatırıyorsun.deniim bakiim bir kere öyle
çooooook teşekkür ederimmmm

mrb çok acilll kızım 1 aylık oldu 2 haftadır yüzünde sivilce tarzıbişiler vardı doktora götürdük çocuk egzaması dedi başına böle bişi gelen varmı çok üzülüyorum yavruma kortizonlu bir ialç birde biodermin kremini ve şampuanını verdi boynunda var ve omuzlarında da çıkmaya başladı geçici birşey mi

geçen hafta çok azdı gün geçtikçe artıyor çok üzülüyorum eğer olmazsa bi alerji uzmanına götürmek istiyorum gitgide artması yüzünden ilacı kullanıyorum 5 gün kullanılcakmış bebek egzaması teşhisi koydular

Ybz merhaba cnm
Oglum iki aylikken oglumada ayni teshis kondi yanaklari okaar kotuyduki kirnizi sert ve gitgide artiyordu
Ilk egzama(atopik dermotit) denildiginde ciddi anlamda yikilmistim
Hemen ozel bit hastanenin cildiye bolumunegittim direk bana kortizonlu bir krem verdi iki surmeye etkisini gosterdi ama.okuduklarimdan yola cikarak 3.ye kullanmadim

Sonrasinda arastirma hastanesinde cildiye bolumune gittim
Tavsiye ile
Dr kortizon sadece gecici bir cozum dedi dediklerimi uygularsan bir daga olmaz dedi
Oglum 15 aylik olucak cok.sukur bir daha asla o sekilde olmadi.ki goren uzuluyirdu

1.ben bebegimi hergun yikiyordum asla dedi haftada iki kez sebamed ile.yikicaksin dedi fazla banyo cildi kurutrugunda egzamali cocugun dusmanuymis
2.sebamedin bebekler icin yuz nemlebdiricisi var gun icinde iki kez kullanicaksin dedi cildi kurumucak surekli nemli olmaliymis
3.camasirlarinu sabun tozu ile.yikamalisin dedi
4.yun giydirme
5.ise ben kendim.kesvetmistim.ne zamab yumurta yesem bebegim.ayni sekilde oliyordu yanaklari yumurta yemegi kestim

6 aylim oldugunda yumurrq yamege baslayinca alerjisi garantilendi hastanlik olduk:KK43:

Birde bu tarz bebekler alerjiye ve bronsite acik bebekler oluyor malesef

cnmmm geçmiş olsun....salgın çok fena çok..
ben hastaneye gittiğğmde sıra gelen kadar arabaa bekliyorummm.
çk geçmiş olsun benim oğlumda atlattı.
herkesten sakın kendinden bile...üzülme sakın atlatıyorlar öyle böyle...

cnm arkadaşım...
sen üzülmeyi hiç hak etmiyorsun..kıyamam sana yaa...
bazen eşler düşüncesiz olabiliyor..lohusalıkla alakası yok bunun.herşeyi bazen lohusalığa atyorlar ama değiliz.buna üzülmemek elde değil.
kafayı takmakta haklısın.ama ya sabır de. dur bakalım belki anlık sinileri bozuktur eşinin vve muhabbeti uzatmamak için başından savmıştır.uykusu vardır ne bileyim...kısa kesmek için dmiştir.
sonra sakinleşince tekrar konuursun kırıldım o gün falan diye..
Allah hepimizin hakkında hayırlısını versin tabii ki. ama biraz anlyış ya biraz anlayış gerçekten..
çevremizdekiler hep mi böyle ben anlamadımm offf

cnm bebedor wee ve avent aynı.
sende ki hangisi bilmiyorum ama bunlardan biriyse alma avent tekrar

DENİİİZZ yirim o minnaaakıııı=)))
ikimizikide baba kopyası olmuş yaa poff=))

Hayır bebedor wee ve Avent aynı değil. Avent kaliteli, göğüs ucunu tam tutuyor, aylarca kullandım. öbürleri hemen düştü. Diğerleri 3-4 tl ;Avent 14 tl.

geçen hafta çok azdı gün geçtikçe artıyor çok üzülüyorum eğer olmazsa bi alerji uzmanına götürmek istiyorum gitgide artması yüzünden ilacı kullanıyorum 5 gün kullanılcakmış bebek egzaması teşhisi koydular

Canim eger aklina takilan birsey olursa cvplayabilirim gecen yil ben bu konunun uzerinde baya durdum.
Sakin kendine endiae etme dediklerimi uygularsan inan cok.iyi.olucak

Birde bebegin mama aliyormu gida alerjileride tetikliuor sut alerji vb ben hala.yumurta tuketmiyorum.emzirdigim.icin

Son düzenleme:
Hayır bebedor wee ve Avent aynı değil. Avent kaliteli, göğüs ucunu tam tutuyor, aylarca kullandım. öbürleri hemen düştü. Diğerleri 3-4 tl ;Avent 14 tl.

evet bende aldım hakikaten onlar 4 tl aventi 5 e aldım.
ama aynı cins bendekiler?Yumşaklığı falan.göğüsten göğüse farkedebilir bende wee çok oturdu ama tutmadı beni oğlan tabii
hepsni de e bebekten aldım.Allah Allah ya...şüphe ettim şimdi bak

Canim eger aklina takilan birsey olursa cvplayabilirim gecen yil ben bu konunun uzerinde baya durdum.
Sakin kendine endiae etme dediklerimi uygularsan inan cok.iyi.olucak

Birde bebegin mama aliyormu gida alerjileride tetikliuor sut alerji vb ben hala.yumurta tuketmiyorum.emzirdigim.icin
seni okuyunca bende panik oldum şimdi bak.
yarın dr a direkt sorcam egzamamı diye.çünkü hergün yıkıyorum geçmiyor
geçenlerde bir gün yıkamadım hemen duzeld yüzü.yünlü giymeyi keestim.
kulandığım ürünler çok kaliteli ondan şüphem yok.çamaşıra da granül sabun kulanıyorum.yumurtayı kesmek benimde aklıma geldi
acaba o mu alerji yapıyor diye ama kesmedim..
yarın dr ne diyecek bakalım ona göre davranırım...sadece yanaklarında var

seni okuyunca bende panik oldum şimdi bak.
yarın dr a direkt sorcam egzamamı diye.çünkü hergün yıkıyorum geçmiyor
geçenlerde bir gün yıkamadım hemen duzeld yüzü.yünlü giymeyi keestim.
kulandığım ürünler çok kaliteli ondan şüphem yok.çamaşıra da granül sabun kulanıyorum.yumurtayı kesmek benimde aklıma geldi
acaba o mu alerji yapıyor diye ama kesmedim..
yarın dr ne diyecek bakalım ona göre davranırım...sadece yanaklarında var

Merhaba papatya
Baslarda aslinda ben onemsememistim iste opuldumu cildi hassasmi diye dusunurken cocuk dr umuz iki defador goruyorum.bir cildiye gorsun annesi dedi ve gun gectikce kotu oldu ara ara azalirken sonra yeniden artiyordu
Dedigin gibi banyo ile cok yakindan ilgisi varmis buyuklerde hergun yikanmali.dediginden bende surekli.yikiyordum
Bizimde sadece yanaklarimizda vardi pc acinca resim varsa yuklerim
Eger bu durum.soz konusu isede gercekten dediklerime.dikkat edildigu taktirde geciyor

Birde banyo yaptigu geceler nasil uykuya dalmakta zorlaniyormu yanaklari cok kasinirmis huzursuz olurmus bebek
Sebamedin bebek icin yuz kremi nemlendirdigi icin rahatlamisti kuzum

ayyy sana kıyamam ben yaaa..çok sevindim MTA çok evindim adına inan ki...
Hep huzurlu ol ailenle evlatlarınla inşallah.hiç bozulmasın mutluluğunuz.
aman iyi bari adam demedim demiş işte boşver unut gitsin sende=)) kapandı bitti gitti de...
ii yapmışsın içindeki herşeyi söyleyerek.
bak benim kv geldi 1 saat oturdu oturmadı giti.eşimleo süre içinde 2 kere tartıştık.
hala yüzü asık oturuyor...kadın bi geiyor bütün huzurumuz kaçıyo bütün..
keşke bende senin gibi konuşup rahatlasam çözüm bulsam ama içime atıyorum devamı.
Allah hepimize sabur huzur sağlık versin...

hımmm.kusmaz mı peki?
yastığın ütüne mi yoksa direkt mi yü üstü yatırıyorsun.deniim bakiim bir kere öyle
çooooook teşekkür ederimmmm

Kusuyo cnm ama her yatirdigmda diil o sanirim beslenmesyle alakali yani gereginden fazla yedimi kusuyo kacinlmaz.. Bazen yastiga bazen de yastksz yatiriyorm onun keyfine kalms rahatsz oldumu ztn belli ediyo.. Yastk dedigim onun cok minik bi yastigi var bazen ona bazende normal bizim kullandigmz yastklara yatiriyorum. Bnmki kucagi cok sever ve buyuk yastiga yattimi dik duruyo ya bas tarafi kucakta hissi veriyo sanirsam rahat uyuyo ( tabi gaz sancisi olmazsa) bi dene bakalm cnm umarm snin oglusunda sever

Kizlar size kendi yaptigim hatadan yola cikarak bir tavsiyede bulunmal.istoyorum
Benim.oglim.cok uykucu bir bebekti ki iko gin emzirip altinj degistirip uyudugunu bilirim
Genelde sag tarafa yatik.daha huzurlu uyurdu uzun saatler uyudugundan bende cok yon degistirrmezdim ki annem.saglo sollu degsitirerek yatir derdi surekli.
Sonradan degistirmedigime cok pisman oldim.cunku bir gum ogluma bir baktim ki kafasi yamulmis ole boylede degol.bildigim yamulma beyim film cektilwr sukur sorun cikmadi
Ama.aylarca ugrstim duzeltmek ocin
Aman siz benim.yaptigimi yapmayin surekli yon degostirin

kızlar sağlık ocağından 20. günden sonra vermem için monovit d3 damla vermişti. ama int.ten küçük bir araştırma yaptım pek de olumlu şeyler duymadım gibi. var mı kullanan?

d vitamini eksikliğini güneşe yatırarak önleyebilir miyim acaba? evimiz çok güzel güneş alıyor her gün yatırıyorum ama yerine geçer mi bilmem

evet bende aldım hakikaten onlar 4 tl aventi 5 e aldım.
ama aynı cins bendekiler?Yumşaklığı falan.göğüsten göğüse farkedebilir bende wee çok oturdu ama tutmadı beni oğlan tabii
hepsni de e bebekten aldım.Allah Allah ya...şüphe ettim şimdi bak
Avent 5 tl nasıl olur ya, ben 2 sene önce 14 tl ye almıştım. Malzemeleri farklı; avent iyi yapışıyor..Eczaneden almıştım ben.
kızlar sağlık ocağından 20. günden sonra vermem için monovit d3 damla vermişti. ama int.ten küçük bir araştırma yaptım pek de olumlu şeyler duymadım gibi. var mı kullanan?

d vitamini eksikliğini güneşe yatırarak önleyebilir miyim acaba? evimiz çok güzel güneş alıyor her gün yatırıyorum ama yerine geçer mi bilmem

Ben bitkisel damla kullanmıştım Deca tabs.
Bebeğe damla vermeseniz de hergün güneş görmesi yeter. Süt, yoğurt bunlar da D vitamini kaynağı..
Yalnız güneş ışığını direkt alacak; pencerenin arkasından gelen güneş hiçbir işe yaramıyor.

Bu yüzden kışın damla verin; yazın da hergün güneşe 15 dk çıkarmak yeterli.

Cemredeniz oğluşun bana bi öpücük verirmiki:KK19::KK24:

Elifcim tabiki verir ne demekk ama abisi var istersen o daha bilincli opebilir :KK52:

mşl canım rabbim nazarlardan korusun çok tatlı....

canım jimerde muayene ne kadar kalça filmini jimerdemi çektirdiniz ben hala doktor konusunda karar veremedim

75 tl lalecim kalca ultrasonunu daha cektirmedik.
Dr gayet saglikli oldugunu söyledi oğlumun.
Birde bu dr iyi bir drmus baya arastirarak gittim. Arkadasimda gidiyor
Ztn bursadaki sayili cocuk drlari arasında

Canım yastığa yatırmasan yada havalı yastıklar var onlara yatırsan korkutmak istemem ama bir tanıdığın bebeği nefessiz kaldı 3 aylıkken yastıkta yatırmış yüz üstü..
Bizimde 1 aylık halimiz bu teyzelerimizzzz :nazar:
Eki Görüntüle 919627
Denizzz Allah'ım nasıl yakışıklı buuu maşallah yerim ben onuuu yandın kızların biri gelir biri gider..:KK9:
Bende çay kaşığına 3 damla damlatıyorum
Verip ardından emziriyorum
Direkt damlatmak cok zor olur :KK66:40 ınızda çıkmış kuşum
Maşallah sübhanallah darısı başımıza.
Sizinde az kalmış 40nıza bişey değişmiyo ama işte 40 ın çıkmasıda bir rahatlama :KK70:
Merhaba papatya
Baslarda aslinda ben onemsememistim iste opuldumu cildi hassasmi diye dusunurken cocuk dr umuz iki defador goruyorum.bir cildiye gorsun annesi dedi ve gun gectikce kotu oldu ara ara azalirken sonra yeniden artiyordu
Dedigin gibi banyo ile cok yakindan ilgisi varmis buyuklerde hergun yikanmali.dediginden bende surekli.yikiyordum
Bizimde sadece yanaklarimizda vardi pc acinca resim varsa yuklerim
Eger bu durum.soz konusu isede gercekten dediklerime.dikkat edildigu taktirde geciyor
Yaren benim bebeğiminde doğdugundan beri öyle nerdeyse dr cildi yağlı dedi ben 2 günde bir yapıyorum banyo sebometle yün kadife kullanmıyorum ama hiç geçmiyor resim yükliyim bir bakarmısın aynı şeymi? cildiyeye götüriyim öyle ise..

$1509254_3905357009660_591387375_n.jpg

Şurda belli sanırım daha yakından çekip kokayım anlamazsan..

Avent 5 tl nasıl olur ya, ben 2 sene önce 14 tl ye almıştım. Malzemeleri farklı; avent iyi yapışıyor..Eczaneden almıştım ben.

Ben bitkisel damla kullanmıştım Deca tabs.
Bebeğe damla vermeseniz de hergün güneş görmesi yeter. Süt, yoğurt bunlar da D vitamini kaynağı..
Yalnız güneş ışığını direkt alacak; pencerenin arkasından gelen güneş hiçbir işe yaramıyor.

Bu yüzden kışın damla verin; yazın da hergün güneşe 15 dk çıkarmak yeterli.
hahahha koptum yaa=)
5 değil 15=)1 çıkmamış=))

X