2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Ben bugün 36+5 deyim. Haftaya perş kontrole gidecem o gün tam 38+0 oluyorum. Sezeryan için 38+2 ye gün verir mi acaba cmt ye geliyor. Kilosuda dünkü kontrolde 3300gr çıktı gayet iyiymiş. Sezeryan için 38+2 erken olmaz dimi? Sezeryan olanlar siz hangi haftalarda oldunuz?

canım sen 36+5 ten daha fazlasın . 38. hafta içinde görunuosun topiğin takviminde. sezeryan için 38+0 dan sonrasını normal diolar. zaten farkındaysan topikteki arkadaşların cogu 15 gun önceden doğum yaptı ,içlerinde sancısı başlayıp normal doğumda olanda var , suyu gelip normal veya sezeryan yapanda var.ama gelişimine en iyi doktorun doğru karar verebilir. ama bizler hemen çıksınlar diye heyecanlanıp strese sokuyoruz kendimizi. ben artık hangi gun hayırlıysa o gun olsun diyorum. Rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin bizlere...

Teşekkürler, ilk defa yaşadım korktum biraz. Nettede çok fazla bişey yok genelde hamileliğin ilk haftalarında rahim büyüdüğünde yada idrar yolu enfeksiyonu vardır yazıyor. Bebeğimde normale göre 2 hafta önde , 37 çıkıyor ultrasonda, acaba doğum sancısı mı diye düşündüm

canım ultrason cihazları Avrupa stndartında olduğundan genelde herkesin bebeği bir iki hafta önde oluyor. bebeğin önde olsa bile bu erken doğabilir anlamına gelmior. cunku önemli olan bebeğin vücut değerleri değil ,organ gelişimleri. organ gelişimi bebeğin haftasına göre olur canım ,ama o bile bireysel farklılık gösterebiliyor. sen bebeğin ne kadar ultrasonda gelişimi öndede gitse son adet tarihine göre bakıcaksın canım.

Gizem abowwwww napcan kızzz
Ağlıyor mı bıraktığında :/:26:

ay aşkım aç değilse ağlamıyo ama
kolunu elini emiyo hemen emzikte tutmuyo ayrıca:26:
emziği tersten tutuyo ancak çok komik ama o zamanda burnu kapanıyo nefes alamıyo:KK1:

İyi akşamlar tazecik anneler ve güzel hamişler. Geçmişi okuyamadım doğum yapan bütün arkadaşların gozuaydin. Allah bütün bebislere saglik, sıhhat versin.
7-12-13 ctesi günü saat 13:00 de sezaryanla doğum yaptım. Oğlum 38+6 da 3100 gram 49 cm doğdu. Dün öğlen evimize geldik, ilaçların desteğiyle çocuklarımla ilgilenebilecek kdr az çok dolasabiliyorum. Sütüm dün gelmeye başladı ama hala az. Şimdi telden girdim yazmak baya zor oluyor, sonra daha detaylı anlatirim .hepinizi özledim.

canımmm gözün aydın hadi çok geçmiş olsunn maşallah oğluşumuza :)

Canım limonu da az az ye bir süre.
Ya benimki de beni uyku yastığı gibi kullanıyor:)) emmese bile ağzı orda uyuyor. Kıyamıyorum da bırakmaya. Uyumaya vakit kalmıyor. Seninkinin sarılığı nasıl oldu?

Aynı şeyi düşünüyorum hayatım, annem gidince ne yaparız bilmiyorum. Çayımı bile ayağıma getiriyorlar. Saatlerce tuvalete gidemiyorum. Bebeğe tek başına bakıp eviyle de ilgilenenleri takdir ediyorum. Ben uyumayı bile beceremedim.

bende aynı senin gibiyim emzik gibi kullanıyo illa temas edicek alıştırdık bikere baştan bilmiyorum napıcaz :/
ananem teyzem olmasa yemek bile koyup yiyemem memede uyuyo beşiğine koymak için ayırdığım anda gözler fıldır fıldır bakıyo bana :KK1:

sarılık en son 14.4tü canım çok delik deşik oldu kan alıncak yeri kalmadı çocugun elinde kolunda pazartesiye kadar götürmicem evde anlıyorum zaten çok yükseldiğinde uyanamıyo allah korusun şimdilik iyiye gidiyoruz canım.

Kızlar benden öndesiniz birşey sormak istiyorum cevaplarsanız çok mutlu olurum, yarın 35. haftaya başlıyorum inşallah. vajinadan içeri doğru bıçak yada iğne batması gibi sancım var. Ara ara girip 4,5 sn kadar sürüyor. Doğum belirtisi yada sancısı olabilirmi bu, siz yaşadınızmı acaba ??

benim son güne kadar hep oldu o canım merak etme :)bıçak saplanıyomuş gbi oluyo:26:

Son düzenleme:
tuğbayı 2 kere aradım hayatım telefonu kapalıydı:26:
sultanla karameli bilemiyorum canımcım:44:

canım inşallah sag salim kavuşmuşlardır bebişlerine. karamel gunduz burdaydı ama gece girerdi sürekli ,daha da doğumuna war ama acaba dedim bebiş erken mi geldi :KK70:

canım ultrason cihazları Avrupa stndartında olduğundan genelde herkesin bebeği bir iki hafta önde oluyor. bebeğin önde olsa bile bu erken doğabilir anlamına gelmior. cunku önemli olan bebeğin vücut değerleri değil ,organ gelişimleri. organ gelişimi bebeğin haftasına göre olur canım ,ama o bile bireysel farklılık gösterebiliyor. sen bebeğin ne kadar ultrasonda gelişimi öndede gitse son adet tarihine göre bakıcaksın canım.

aynen cnm doğru soyluyorsun
benım bebegım 36+5 tı ama 3780 dı yanı mıyadında bır bebek gıbı

dr um hıc kıyamadı almaya mecburen alındı

kızlar melekyavrumun da sanncıları başlamış hastaneye yatırmışlar yenı bır haber varmı kendısınden

kızlar nasılsınız ben fena değilim son 6 gün kaldı doğuma tabiki benimki daha önceden gelmeyi palanlamazsa Benim sağ arka tarafımda sırtımda bi noktta felaket ağrıyor batıyor nefes alırken otururken uzanırken dayanamıyorum sürekli ovalatıyorum ve ovalamaktan morarmış orası ama ağrı geçmiyor canımı acıtıyor :KK43:

Bu arada sütü arttıran yiyecekler sorulmuş söyleyeyim yeşilliklerden roka çok artırıyormuş bol bol su içmeliymişiz ve yeşil mercimekli bulgur pilavı dövme pilavı artırıyormuş hatta aşure yapıp ye sütün bol olur diyen tanıdıklarım bile var umarım bunlar yardımcı olur

Sarılık geçiren bebekler içinde şöle diyeyim her bebek muhakkak sarılık geçirir. Daha doğum yapmamış arkadaşlara tavsiyem çocuk doğduktan ve emmeye başladıktan sonra 1-2 çay kaşığı sekerli su içirin sarılığı hafif atlatıyor bebekler denenmiş ve yıllardır söylenen bir yöntem büyüklerimiz tarafından...

Benden şimdilik bu kadar :)

kızlar nasılsınız ben fena değilim son 6 gün kaldı doğuma tabiki benimki daha önceden gelmeyi palanlamazsa Benim sağ arka tarafımda sırtımda bi noktta felaket ağrıyor batıyor nefes alırken otururken uzanırken dayanamıyorum sürekli ovalatıyorum ve ovalamaktan morarmış orası ama ağrı geçmiyor canımı acıtıyor :KK43:

Bu arada sütü arttıran yiyecekler sorulmuş söyleyeyim yeşilliklerden roka çok artırıyormuş bol bol su içmeliymişiz ve yeşil mercimekli bulgur pilavı dövme pilavı artırıyormuş hatta aşure yapıp ye sütün bol olur diyen tanıdıklarım bile var umarım bunlar yardımcı olur

Sarılık geçiren bebekler içinde şöle diyeyim her bebek muhakkak sarılık geçirir. Daha doğum yapmamış arkadaşlara tavsiyem çocuk doğduktan ve emmeye başladıktan sonra 1-2 çay kaşığı sekerli su içirin sarılığı hafif atlatıyor bebekler denenmiş ve yıllardır söylenen bir yöntem büyüklerimiz tarafından...

Benden şimdilik bu kadar :)

rabbım hayırlı doğumlar nasıp etsın arkadasım

tatlım genel olarak gecırselerde her bebek gecırmıyor
benım ıkı bebegımde gecırmedı

ay aşkım aç değilse ağlamıyo ama
kolunu elini emiyo hemen emzikte tutmuyo ayrıca:26:
emziği tersten tutuyo ancak çok komik ama o zamanda burnu kapanıyo nefes alamıyo:KK1:

canımmm gözün aydın hadi çok geçmiş olsunn maşallah oğluşumuza :)

bende aynı senin gibiyim emzik gibi kullanıyo illa temas edicek alıştırdık bikere baştan bilmiyorum napıcaz :/
ananem teyzem olmasa yemek bile koyup yiyemem memede uyuyo beşiğine koymak için ayırdığım anda gözler fıldır fıldır bakıyo bana :KK1:

sarılık en son 14.4tü canım çok delik deşik oldu kan alıncak yeri kalmadı çocugun elinde kolunda pazartesiye kadar götürmicem evde anlıyorum zaten çok yükseldiğinde uyanamıyo allah korusun şimdilik iyiye gidiyoruz canım.

benim son güne kadar hep oldu o canım merak etme :)bıçak saplanıyomuş gbi oluyo:26:

Bizim de bugün 15,2 çıktı, doktor cuma gününe kontrol verdi, sarılığı iyi dedi. Dediğin gibi anlaşılıyor yükselince, çocuk gözünü açamıyor saatlerce, sararıyor da. Ben son çare iki çay kaşığı şekerli su vermeyi düşünüyorum. Annem başından beri diyor ama direniyordum. Uyanamayınca kaşıkla mama ya da süt veriyoruz, yiyor öyle de.

Ben bugün 36+5 deyim. Haftaya perş kontrole gidecem o gün tam 38+0 oluyorum. Sezeryan için 38+2 ye gün verir mi acaba cmt ye geliyor. Kilosuda dünkü kontrolde 3300gr çıktı gayet iyiymiş. Sezeryan için 38+2 erken olmaz dimi? Sezeryan olanlar siz hangi haftalarda oldunuz?

Kızım 38+3te geldi. Bi kaç gün daha kalsa olurmuş. Çünkü oğlum 38+5te gelmişti. Onun nefes alması daha rahattı. Kızım durmadan hıçkırıyordu. Emerken bile hala nefesini ayarlıyamiyor. Fazla yutuyor,genzine kaçıyor, bu defa nefessiz kalıyor. Öğrenemedi gitti.Demekki 2 3 gün daha karında kalması bile fark ediyor. Kalabildigi kadar kalsın bence pazartesiyi iste mesela 38+4 olur o zaman.

Bizim de bugün 15,2 çıktı, doktor cuma gününe kontrol verdi, sarılığı iyi dedi. Dediğin gibi anlaşılıyor yükselince, çocuk gözünü açamıyor saatlerce, sararıyor da. Ben son çare iki çay kaşığı şekerli su vermeyi düşünüyorum. Annem başından beri diyor ama direniyordum. Uyanamayınca kaşıkla mama ya da süt veriyoruz, yiyor öyle de.

Kızlar bizim sarılık değerimız de 14 çıktı. Çok korktum. Nette araştırdım. Ve yaptığım şu oldu.
Saat başı uyandırıp emzirdim. Pencere kenarına yatırdım gündüzleri. Geceleri de lamba açık yattık. Sonra kontrolde tahlil yapmaya gerek olmadığını söyledi doktor. Allaha çok şükür atlattık.

Kızlar biliyorum hepiniz beni çok merak ettiniz bana ulaşabilecek tek kişi olan gizemden ulaştınız ancak o gün arayan yabancı nolar çoktu geri dönüş yapmadım k.b 09.12.2013 saat 07.40 da anne oldum herşey çok hızlı gelişti normal doğum oldu epidural fln değil. Bgn eve çıktık oğlum 3500gr 55cm olarak dünyaya geldi. Kendisi yırtarsak kendine yol açmış Dr kedi atmasına rağmen. Ve kuyruk sokumum rahatsızlandı haliyle daha fazla tahribat aldım

Şimdi meme tutma savaşı veriyoruz sürüm yeterli değil ne yapmalıyım özelden yazın Nolurrr ben sayfaya bakamıyorum

Kızlar biliyorum hepiniz beni çok merak ettiniz bana ulaşabilecek tek kişi olan gizemden ulaştınız ancak o gün arayan yabancı nolar çoktu geri dönüş yapmadım k.b 09.12.2013 saat 07.40 da anne oldum herşey çok hızlı gelişti normal doğum oldu epidural fln değil. Bgn eve çıktık oğlum 3500gr 55cm olarak dünyaya geldi. Kendisi yırtarsak kendine yol açmış Dr kedi atmasına rağmen. Ve kuyruk sokumum rahatsızlandı haliyle daha fazla tahribat aldım

Şimdi meme tutma savaşı veriyoruz sürüm yeterli değil ne yapmalıyım özelden yazın Nolurrr ben sayfaya bakamıyorum

'''Kendisi yırtarsak kendine yol açmış Dr kedi atmasına rağmen. Ve kuyruk sokumum rahatsızlandı haliyle daha fazla tahribat aldım''
burda ne demek istediğini anlayamadım.anlayan var mı ?

:KK12:
'''Kendisi yırtarsak kendine yol açmış Dr kedi atmasına rağmen. Ve kuyruk sokumum rahatsızlandı haliyle daha fazla tahribat aldım''
burda ne demek istediğini anlayamadım.anlayan var mı ?

Dr kedi attı ama oğlum yırtarak çıktı. Kedi sağ tarafımda yırtık sol. Dikişim çok Dr kaç söylemedi. Doğum esnasında kuyruk sokumum zedelendiği için bedenim daha yorgun hareket alanım kısıtlı döktü istedim :)

Bide kızlar bu dikişlere pansumanı kime yaptırıyorsunuz nasıl?

Ercelf senin de mi iştahın yok nolcazzz böyle yaa
Humana vitaminli mi yani yemeklerden aldığımız vitamin gibi olur mu
Canım ben e sütün kaynağı sıvı gıdalar yemeği abartmaya gerek yol tabiki iyi beslenmek lazım ama olmuyor işte annem tabakla önüme koyuyor yine de yutamıyorum ben bide depresyona girer gibi oldum hep ağladım ilk günler o da etkiledi takip edemedim doğumun zor olmuş normal mi oldu? Birde mama veriyomusum sen de?
Canım kaç günlük oldu bebeğin ve kaç kilo? Bu arada hergün ya da iki günde bir banyo yap sıcak su da sütü arttırıyo. Kafana çok takma 50 cc az değil, biz şimdi 4kilo olduk doktor kilosuna oranla günlük 500cc'lik beslenme yeterli dedi. Sen 3 saatte bir 50 cc veriyosan ve 2 kere de mama veriyosan yeterli olabilir. Peki bebeğin ağlıyo mu aranıyo mu? Benimki çok obur, doktorun dediği kadar mama verince dayanamıyor kendi yeleğini nevresimini en olmadı kolumu falan emmeye çalışıyo o yüzden ben biraz daha fazla veriyorum, kıyamıyorum :KK43:
15 günlüğüz 38+5 de 2800 49 cm doğdu 7. Gün sağlık ocağında 2900 çıktı.
Aç kalma yeter anne sütü diyolar ama aynen eldivenlerini yiyo çok aranıyo doyunca rahat ama süt gelmesi bitince basıyo yaygarayo dayanamıyoruö aç olduğunu anlayınca 30cc mama veriyorum:KK43:

Benim de ikisinden 40cc süt geliyor. Sarılık olduğu için Aptamil veriyorum. 10cc veriyordum, kilo alamadığı için 15-20cc'ye çıkardık doktorun tavsiyesiyle. Yani her iki saatte bir 15cc mama verip bir de emziriyorum. Genelde tek memeden alıyor. Bazen de ikisinden de. Neredeyse tüm zamanım onu beslemekle geçiyor. Yine de kilo almıyor, nereye gidiyor bu kadar yiyecek anlamıyorum.
Bir de mamasını kaşıkla veya şırıngayla veriyorum biberon yüzünden memeden soğumasın diye. Pek süt sağmıyorum, ne var ne yok içiyor zaten.
Ben göğsümü de kalkan la veriyorum onu da biberonu da ayırt etmeden alıyor ara sıra göğüs ucumu da veriyorum bazen doğru tutuyor bazen tutamıyor zamanla kalkanı bırakmayı düşünüyorum onum sayesinde çok yara da olmadı göğsüm.
Biz de similac veriyoruz 2800 doğdu kızım sarılık olmadı çok şükür ama olacak diye korkumdan da takviye yaptım ben ama sağdığım için sütümü ne geliyor biliyorum doymayınca da üzülsem de 30cc veriyprum.

Bu arada hastaneden kızım 2660 ile taburcu oldu 7. Gün 2900 du yani hem kaybettiği kiloyu yerine koyup üzerine 100 gr almış toplamda 240 gr almış oluyo normal mi acaba ?

X