2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
anıl kız sen bu yorgunlkta hala uyumadın mı..geçmiş ne çok birikmiş hepsini okuymadım valalhi...nasıldı seminer bu gun...çok gelemk istedim ama :KK5:

Kızlar selam
Dr dan sonra pazara uğradık geç kaldım

3. Cm açıklığım var ve rahim duvarım incelmiş
Gecen sefer 2,-2,5 tu ana kalındı bu kez öyle değil doguma hazır dedi
Beni yarın doguma çağırıyor sabahtan..!
7 gibi gel dedi suni sancı ile kolayca doğurursun diyo
Bebeğim 3,630 eğer 2 hafta daha beklersek 4 olurmuş
O zmn dogum cok zor olur tabiki.
Yinede sana bırakıyorum diyor.

Cok zor bi karar psikolojim alt üst oldu napıcağımı bilmiyorum
Kendi sancımı beklesem kilosu cok olacak

canım ya psikolojını bozucak ne var..kilos gayet iyi zaten sezeryanlar bile genelde 38. haftada oluyoki senın 38 geçti..güzel düşün güzel olsun...

bugun itibari ile doğum iznim başlıyor raporum aslında cumartesi 30 kasımda
doğum ise 13 aralıkta.. ama yarın ve cuma okullar tatil olduğu için bu akşamdan başlıyor iznimm yuppiii çok yorulmuştumm.:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:2. sınıflarla bide..
off çok iyi gelcek bu 15 günlük izinnnn:KK16::KK16::KK16::KK16:
oo esra hadi dinlen artık öğrt. gerçekte çok yorucu hamilelikte çekilmiyo...

özlem bende düşünüyodum seni görünmüyo diye..hayırlı olsun...allah analı babalı büyütsün..

yalnız kızlar gece uyumayanların kadrosu belli:KK52::KK52:

Kızlar geç haber verdiğim için özür dilerim ben pazartesi 13:35 de spinal anestezi ile kavuştum bebeğime 2800 gr 48 cm doğdu yavrum 38+5 de gayet sağlıklı evimize geldik. Allah herkese yaşatsın bu duyguyu.

Tebriklerrrrr
öyle böyle sıkıntı çektin ama değdi bak aldın bebeğini kucağına
darısı bize nasp olsun.

erdin mi ne kızzZ=)) daha saat 5 de söyledin bana delüü=)

orda yediklerimizden değil olsa bende olur...ama tansiyonum çıktı benim 14 e 8
kortizon kullanırken çok rikli dr çıkara ara demişti aramadım=//
lion sıktılar içtim hemen 11 oldu ama korkmadım değil.beynim zonkladı resmen

tam tersi.çok yanlış biliyorsunuz kızlar.
Ben yan dal gda müh. yaptım.
çözündürmeden pişirme kadar zararlı bir şey lamaz
ama baz büneler alıştığı için bağırsaklarda üreme olmuyor.yoksa çok çok çok zararlı......Hele de kırmızı et...

canım kırmızı eti mikrodalgada çözduruorum sonra yapıomm:) köfteyi sadece bu sekilde yapıorum.doğruyu paylaştığın için teşekkürler ,bugun doğumdan başka birsey daha öğrendik :KK70: bilginin her çeşidini severim yeter ki öğreneyim :KK70:

Kızlar geç haber verdiğim için özür dilerim ben pazartesi 13:35 de spinal anestezi ile kavuştum bebeğime 2800 gr 48 cm doğdu yavrum 38+5 de gayet sağlıklı evimize geldik. Allah herkese yaşatsın bu duyguyu.

tebrik ederim canım.darısı sırasını bekleyen tum hamişlere :KK70:

bide bişey sorucam spinal anestezi nasıldı memnun kaldın mı ?anlatsana bi de kollarnı bağladılar mı acaba meraak ettim

bide bişey sorucam spinal anestezi nasıldı memnun kaldın mı ?anlatsana bi de kollarnı bağladılar mı acaba meraak ettim

Bu spinal anestezi yeni mi cikti yaa ben epidural anesteziyi biliyom ama bunu bilemedim

sık sık tuvalete çıkıyorsun değil mi :KK1:
bebikler büyüdükçe bağırsakları sıkıştırıyorlarmış dolayısıyla zırt pırt tuvalete :kk77:
ben sancı çektiğimde 1 saatte 5 kere gitmiştim :KK53: bulantı sancı kasılma allam o neydi :111:

anam bizde birkere doguracaz ama doğurana kadar 9 doguruoruz:) .dogursakta bitse bu endişeler yaaaa artık....

anam bizde birkere doguracaz ama doğurana kadar 9 doguruoruz:) .dogursakta bitse bu endişeler yaaaa artık....

Ayy hayirlisiyla insallah...
Ya her goren sen bi dogur ondan sonra anlayacaksin zorlugunu.. Hamile olsaydim da biraz daha icimde kalsaydi diceksin.. Bi kac saat uykuya hasret kalacaksin diyo.. Bende sinir oluyorum :)) hic degilse rahat hareket edicem agrilarim olmayacak simdi de uyuyamiyorum dogduktan sonra da uyuyamiycam ama en azindan saglikla bebegime kavusmus olucam diye dusunuyorum.. Bu ilk bebegim olacagi icin bilemiyorum ama hamileleik bana daha zor gibi geliyo...

Kizlar doktorum artik bebek hareketleri buyuk olmaz dedi
Ama duzenli takip et dedi
Kaybettigim melegimde hareketler azalmisti
O yuzdensize sorayim
Hareketler azaliyor mu
Kuculuyor mu ne oluyor
34+6 gunlugum suan

canım tedirgin olmakta haklısın bende öyleyim ama hareketler belli olmuo gunu gününe tutmuo canım.sonucta bebek karnımızda da olsa su an onlarda bir birey ve bizler gibi günleri günlerini tutmuyor. bir gun cok sakinse bir gun daha hareketli . kendi bebeğim adına konuşayım bebişimin cok sert hareketleri yoktu bastan beri pat kut vuran bir bebek değil.belki iç karnımın geniş olduğundan dolayı ya da bebeğin karakteri canım . ama hareketlerinde bu haftalarda azalma normal yeri daralıyor ve daha fazla uyuyor canım. haftada 1 doktora gidip göstermende fayda var bisey kaybetmessin ,moralin yerine gelir tam tersi:KK70: umutsuzluğa kapılmayalım değil hamileliğin tamamı böyle olunca bir gunu cok zor geçiriyoruz.

Bu spinal anestezi yeni mi cikti yaa ben epidural anesteziyi biliyom ama bunu bilemedim

Spinal ve epidural anestezinin farkı nedir?
Spinal ve epidural anestezinin her ikisinde de belden omuriliğe doğru iğne ile ilaç verilir. Yalnız spinal anestezide ilaç omurilik etrafındaki dura zarı geçilerek daha içeriye sıvının içine verilir. Epidural anestezide ise ilaç zarın dışına verilir, zarın arkasındaki sıvıya kadar ilerlenmez. Spinal anestezide etki hemen başlar, epidural anestezide etki 15-20 dakika sonra başlar. Spinal anestezinin etkisi kısa sürer, ilaç bir defada verilir, tekrar ilaç verilerek etki süresi uzatılamaz. Epidural anestezide etki süresi daha uzun sürebilir, tekrar ilaç verilerek anestezi uzatılabilir. Epidural anestezide hastanın belinde takılı bir kateter (ince boru) kalır ve ameliyattan sonra bu kateterden tekrar ilaç verilebilir böylelikle hasta ağrı hissetmez. Spinal anestezide ise anestezinin uygulandığı bel bölgesi hemen kapatılır ve kateter konulmaz. Spinal anestezide ameliyattan sonra başağrısı görülme riski epidural anesteziye göre daha fazladır.

Bel bölgesinde bir enfeksiyon varsa veya hastada kanama-pıhtılaşma bozukluğu varsa spinal ve epidural anestezi uygulanamaz.

Bazen sezaryende hem epidural hem spinal anestezi birlikte uygulanır. Buna kombine epidural spinal anestezi denir. Hangi anestezi uygulamasının sizin için daha uygun olacağına anestezi uzmanınız karar verecektir.

Ayy hayirlisiyla insallah...
Ya her goren sen bi dogur ondan sonra anlayacaksin zorlugunu.. Hamile olsaydim da biraz daha icimde kalsaydi diceksin.. Bi kac saat uykuya hasret kalacaksin diyo.. Bende sinir oluyorum :)) hic degilse rahat hareket edicem agrilarim olmayacak simdi de uyuyamiyorum dogduktan sonra da uyuyamiycam ama en azindan saglikla bebegime kavusmus olucam diye dusunuyorum.. Bu ilk bebegim olacagi icin bilemiyorum ama hamileleik bana daha zor gibi geliyo...

ewet canım yasam standartın degişio , beslenmen ,hareketlerin hep bebeğe göre oluyor.kosamıosun ,arkadaşlara espiri yapıyorum köpek kovalasa kaçamam ısırır direk diyorum :) bence de şimdide uykususuz ,en azından bebiş sağlıkla dünyaya gelsinde içimiz rahatlasın ,bebek kapalı kutu iyi mi durumu nasıl Allahıma emanet.en azından dünyaya gelse de içimiz bir miktarda olsa rahatlasa.sadece kendimizi değil cevremizdekileride strese sokuyoruz .

Offf
Ruyamda bile kafam dolu hep ayni seylerle
Uyumamisim meger yari uyanikmisim resmen
Kk ydi dogumdu doktordu siyirdim iyice ruyalarda bile
Uyku kacti
SabH 7 de kalkcam uyumaya calisiyim biraz bari ://

günaydınnnnn :KK16::KK16::KK16::KK16:
birazdan çıkıcaz kızlar oğlumun sınavı için dua edin olurmu nolurrr :18:

ben asıl sezeryandan sonra gaz nasıl cıkarıcam onu dusunuorum ,odada Allah bilir kimler olcak ,artık herkesi odadan çıkarıp bir bombardıman yaparım yaniii :p

inşallah zorlanmadan çokkk kolay bir şekilde yaparsın inan herkes sevinecektir :KK1: çünkü onu yapamazsan hastanedende çıkamayacaksın :KK50:
ben çok zorlanmıştım artık yalan söyleyip evimize gitmiştik evde daha rahattım zaten benim hiç sevmediğim bir huyum millet başka yerde yatağını arar ben tuvaletimi ararım :kk77:
tatile gitsemde bir yere kalmaya gitsemde 5-6 gün kabus olur :KK53:
tabi ben kötü bir örneğim siz sakın yalan söylemeyin çünkü bağırsakların normal olup olmadığını anlamak için gaz çıkartmanız gerekiyor :KK51:

burcuuuu saat yediyi geçti kalkkkkkk :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Gunaydınnlar,deniz sabah gozumu actım.kk bakmak geldi aklıma deniz doğurmuştr belki die dogdu içimeee ama hala tek bedendesiniz herhalde hayırlısı olsun. Anestesi konusulmus.benimde aklımda o yaa.doktor kombine yapmak istio spinal artı epidural. Ben genel istiorum cıkamadım işin içindenn

merhaba hamişler nasılsınız bakalım bebişler nasıl benim bebiş daha fazla bekleyemedi ve 37 haftalıkken dogdu geçen hafta çarşamba sancıyla gittim ve acil sezeryan oldum 3050 gram dogdu parmak çocugum bi haftadır agrılarla boguşmaktan haber veremedim fırsat buldukça yazarım inşallah allah hepinizin bebişini saglıkklı bi şekilde kucagınıza almanızı nasip etsin az agrılı az sancılı kolayca dogurursunuz inşallah
Gozunaydin cnm allah anali babali uzun omurler nasip etsin.

Gunaydınnnnn :KK3:
Biz oğlumla yeni uyandık
Abimizde uyandı babannemiz bizi kontrole geldi.

Hiçççç ağrım sancım yok:/ korkudan kaçtı herhal hepsi :)

Selam kızlar bende 22kasımda genel anestezi sezeryanla doğum yaptım yazamadım tabi size fırsat bulamadım çok zor geçti doğumum ama gayet iyiyim maşallah sutum de hemen geldi ama bebeğim zor tuttu biraz düzeldi fakat bazen zor emzirıyorm bebeğim 3400gr 50 cm doğdu ve çok şükür hiçbir problemimiz olmadı:):nazar:

Cnm tebrik ederim allah anali babali uzun omurler nasip etsin.

canım tedirgin olmakta haklısın bende öyleyim ama hareketler belli olmuo gunu gününe tutmuo canım.sonucta bebek karnımızda da olsa su an onlarda bir birey ve bizler gibi günleri günlerini tutmuyor. bir gun cok sakinse bir gun daha hareketli . kendi bebeğim adına konuşayım bebişimin cok sert hareketleri yoktu bastan beri pat kut vuran bir bebek değil.belki iç karnımın geniş olduğundan dolayı ya da bebeğin karakteri canım . ama hareketlerinde bu haftalarda azalma normal yeri daralıyor ve daha fazla uyuyor canım. haftada 1 doktora gidip göstermende fayda var bisey kaybetmessin ,moralin yerine gelir tam tersi:KK70: umutsuzluğa kapılmayalım değil hamileliğin tamamı böyle olunca bir gunu cok zor geçiriyoruz.

Sagol cnm bilgilerin icin
Rabbim hepimize kolay ve sonu mutlu dogumlar nasip etsin insallah

Kizlar bende genel anestesi istiorum digerine cesaretim yok
Dr muayenelerinde bile o kadar endiseli stresliyimki kipkirmizi kaliorum ki normalde hem beyazim hemde hic kizarmam ve tansiyonum yukseliyordoktorda
Dogumda napicam bilmiyorum
Yuzduk yuzduk kuyruguna geldik
Hersey cok guzel olsun insallah

X