2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Yok kuzum olmuyooo
İnsan eğerki bi mecburiyeti yoksa alışmadığı yerde yapamaıyoo
Bende anneme yakın olurum diye geldim bu tarafa
Annem hadımköyde :/
Eskiden arka sokağımdaydı taşınmadan önce
Ondan kopmak zor geldi
Bide hamileydim ya
Peşinden sürüklendim
Ama çok mu görüştük bu tarafa taşınınca? Hayır!!
Bide en yakın arkadaşlarımla aynı muhit dedim
Ama olmadı
Eşimde bende doğduğumuzdan beri bahçelievlerdeydik
Orası vatanımız olmuş resmen öyle alışmışızkii
Hem eşimin halası dedesi orda çok yardımcı oluyolar biz burdayken bile
Onlara yakın olmamız daha iyi olur
E kız kardeşimde o tarafta
Ne halt etmeye geldik bu taraflara bilmiyorum
Cahil cesareti işte :KK19:

Hiç sorma geçmiyo günler
Bide her an herşey olabilir düşüncesiyle insan tetikte oluyo
Uzak bi yer gitmeye korkuyorum nerde ne zmn başlıcağı bilinmez doğumun diye
Offf ben hep böyleydim yaaa giriceğim sınavdan korkmazdım sınav yerini bulamazsam diye panik yapardım :KK9:
Ne manyak huylarım var :KK53:
insan bağlandığı yerden kopamıyor..
alıştığı muhit
bide bahçelişevler merkezi bi yer
senin şu an olduğun yer daha içerde için boğullur anlayabiliyorum
bende evimdeyim kapandım kimsem yok ama taşınsam da bi yere aynı olur yani.gene de evime alıştım istemem başka yer.
gelenim gidenim olmasa da..
seney inaşallh rahat olur taşınman en üşendiğim şeydir toparlan yerleş off=///

ben sınava gireceğim günler hep yetişemiyo rüyası görürdüm merak etme o enteresan huy bende de var=))
bilgileri unutcam değil sınav saatini şaşırcam korkusu=))

Yavrularımız içerde ne durumda bilemiyoruz ki
Bu sabah suçlu uyandım kımıldamıyordu bebeğim
Dün o kdr sancım oldu Dr a gitmedim bişey mi oldu dedim :/
Eşim dokundu sevdi dürttü fln oynadı kuzum

Sevimi düşünemiyorum :/
Allah sabrını versin. Buyuk bi acı
Tıkanıp kalıyor insan :KK43: bi daha yaşamazsın inşallah böyle bi acıyı arkadasım
Cok şey yazmak istiyorum ama yazamıyorum :KK43:

insan bağlandığı yerden kopamıyor..
alıştığı muhit
bide bahçelişevler merkezi bi yer
senin şu an olduğun yer daha içerde için boğullur anlayabiliyorum
bende evimdeyim kapandım kimsem yok ama taşınsam da bi yere aynı olur yani.gene de evime alıştım istemem başka yer.
gelenim gidenim olmasa da..
seney inaşallh rahat olur taşınman en üşendiğim şeydir toparlan yerleş off=///

ben sınava gireceğim günler hep yetişemiyo rüyası görürdüm merak etme o enteresan huy bende de var=))
bilgileri unutcam değil sınav saatini şaşırcam korkusu=))

Zaten daha şimdiden gözümde büyüyo o taşınma telaşı
Off göçebe oldum resmen ordan orada
Bide iki çocukla :26:
Bide benim ıvır zıvır çok :KK53:
Nakliyeciler geçen bi ton laf etmişti abla amma çok eşyan varmış kaç aile yaşıyon dediydi
Zaten kütüphanem başlı başına bi oda kadar
Çok fazla kitap var evde :KK14:
Bide rüzgarın eşyaları geldi şimdi napcez bilmiyorumm :KK52:

Zaten daha şimdiden gözümde büyüyo o taşınma telaşı
Off göçebe oldum resmen ordan orada
Bide iki çocukla :26:
Bide benim ıvır zıvır çok :KK53:
Nakliyeciler geçen bi ton laf etmişti abla amma çok eşyan varmış kaç aile yaşıyon dediydi
Zaten kütüphanem başlı başına bi oda kadar
Çok fazla kitap var evde :KK14:
Bide rüzgarın eşyaları geldi şimdi napcez bilmiyorumm :KK52:

evlendiğimden beri bu 3.evim memur gibiyiz ahah:KK9:

bende 14 kasımda doğum yaptım ama bebeğimi kaybettim ancak kendimi toparlayabildim

basın sag olsun... soylenen her iyi dilegın bile sacma, manasız oldugu bı durum... bır sene once aynı acıyı yasamıs bırı olarak soluyorum sadece. sımdı hersey cok agır , gecmıycek ama azalacak yenı umutların olucak. bı tarafın hep o yawrunu arıycak ama kardeslerıyle avunacaksın ıns merak etme. kk bı sayfam var benım ve bızım gıbı olan annelerın. goz gezdırıp dertlesmenı tavsiye ederim.
ben sımdı bır sene once asli yerine ulasan emanetimin, kızımın kardesisni kucagıma alacagım gunleri sayıyorum. rabbım nasip eder mi ? bu dunyada da anne ayler mi ins bilmem ama 9 ayı gecırmeyı nasip etti. yeni umudunu verdi.
sende seninşe aynı acıyı yasamıs kısılerle konusursan cok daha fazla cabuk iyileseckesin ins. cok zor bir imtihan ama herkese nasip olmaz. ' evlat ' imtihanı Peygamber aglatmıs ımtıhandır. rabbım sabrını artırsınn

Yavrularımız içerde ne durumda bilemiyoruz ki
Bu sabah suçlu uyandım kımıldamıyordu bebeğim
Dün o kdr sancım oldu Dr a gitmedim bişey mi oldu dedim :/
Eşim dokundu sevdi dürttü fln oynadı kuzum

Sevimi düşünemiyorum :/
Allah sabrını versin. Buyuk bi acı
Tıkanıp kalıyor insan :KK43: bi daha yaşamazsın inşallah böyle bi acıyı arkadasım
Cok şey yazmak istiyorum ama yazamıyorum :KK43:

kaç gün baktım baktım yazamadım bende ama kendimi toparlamamam lazımki yeniden anne olmayı çok istiyorum çünkü bebeğimin herşeyi hazırdı gerçi kız eşyalarıydı ama olsun inşaallah sağlıklı bi şekilde kucağıma alırım birdahakine bebeğimi

basın sag olsun... soylenen her iyi dilegın bile sacma, manasız oldugu bı durum... bır sene once aynı acıyı yasamıs bırı olarak soluyorum sadece. sımdı hersey cok agır , gecmıycek ama azalacak yenı umutların olucak. bı tarafın hep o yawrunu arıycak ama kardeslerıyle avunacaksın ıns merak etme. kk bı sayfam var benım ve bızım gıbı olan annelerın. goz gezdırıp dertlesmenı tavsiye ederim.
ben sımdı bır sene once asli yerine ulasan emanetimin, kızımın kardesisni kucagıma alacagım gunleri sayıyorum. rabbım nasip eder mi ? bu dunyada da anne ayler mi ins bilmem ama 9 ayı gecırmeyı nasip etti. yeni umudunu verdi.
sende seninşe aynı acıyı yasamıs kısılerle konusursan cok daha fazla cabuk iyileseckesin ins. cok zor bir imtihan ama herkese nasip olmaz. ' evlat ' imtihanı Peygamber aglatmıs ımtıhandır. rabbım sabrını artırsınn

çok teşekkür ederim allah razı olsun hepinizden sen tekrar kaç ay sonra hamile kaldın canım

kızlarrrr :KK53: okudukça şaşırdım

HEVUK LUSNİCA ve AGRESİFMELEK çok tebrikler kızlarrr çok sevindim :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

okadar kaynatmış ki kızlar oku oku yazamadım

melekten sonra doğuran oldu mu?
iki gündür giremedim ben
dün eğitimdeydim son derste
bugün de temizlikçi vardı ki hala var işlerle geçti
yeni okudum
çok mutlu oldum pıtırcıklar geliyo teker teker :KK8:

dün gece suyum geldiii ama normal yapamadım maleseff ne bir açıklığım ne de sancım vardıı suni de istemedim spinal sezeryan ilee doğumum gerçekleşti kızışım babasına öğretmenler günü hediyesi olddu şimdi uyuyorr minnoşum çok uykucu sakın bir bebek çok heyecanlı bir geceydi şuann hala inanamıyoruum gece 11 30 da doğdu bugun öğleden sonra evımıze döndükk sütüm gelıyor ama göğüs ucum çok az bebeğim hep memede uyuyorr neyseki ağız sütünü içirdiikk emzirmeye çalışıyorum o da bende alışmaya çalışıyoruz çok tuhafım kızlar allah herkse nasip etsin hepinizi allah kurtarsıın daha detayını da sonra yazarım zorluklarda yaşamadım değill neyseki unutuluyor
canım gözünaydın
ayrıntıları bekliyoruz sonraa :KK8:

tdbiri elden bırakmamak gerek ammmmaaaaaa

İyi niyetli ve yardımsever bir arkadaşımla bir gün doğada gezinirken, kozasından çıkmaya çalışan bir kelebek gördük. Kelebek kozanın lifleri arasından sıyrılmaya çalışmaktaydı. Yardımsever arkadaşım hemen kelebeğin imdadına koştu. Dikkatlice kozanın liflerini sıyırdı ve kelebeğin fazla çabalamadan kozadan çıkmasını sağladı, Ancak kelebek kozadan kolaylıkla çıktıysa da, biraz çırpındı ve uçamadı. Yardımsever arkadaşımın göz ardı ettiği gerçek şuydu: Kanatlar ancak kozadan çıkma çabalarıyla güçlenir ve uçuşa hazırlanır. Kelebek kendini kurtarma çabalarıyla aslında kaslarını geliştirmekte, kendini ayakta tutacak, güçlü kılacak, uçmaya hazırlayacak hareketleri çabalarıyla öğrenmekteydi. Yardımsever arkadaşım, işini kolaylaştırarak kelebeğin güçlenmesine engel olmuştu

:KK9::KK9::KK9: çok güzell

kaç gün baktım baktım yazamadım bende ama kendimi toparlamamam lazımki yeniden anne olmayı çok istiyorum çünkü bebeğimin herşeyi hazırdı gerçi kız eşyalarıydı ama olsun inşaallah sağlıklı bi şekilde kucağıma alırım birdahakine bebeğimi

Tabikiiiii
Ben cok okurrdum bebeğini kaybeden anneleri
Sende melek annesi oldun ana bu bi son değil
Elbetteki bencede arayı cok açmadan hamile kal
Çünkü başka türlü acın hafiflemez..:KK43:
Buda allahımın bi sınavı ne mutlu sana ki
Mantığını yitirmeden guzel seyler düşüebiliyorsun
Eşinde cok yıpranmıştır..
Şimdi birbirinize destek olup inanıp yola devam etmekten başka çareniz yok
Meleğine ağla üzül yasını tut
Ama nolur saplanıp kalma :KK43: bnm arkadasım 2008 de burdan yine
Bnmle beraber dogum yaptı 40 günlükten kızını kaybetti
Hala bebeği yok yapmıyor yapmadıkça canı hep acıyor

kızlar ben pc başına oturdukça Meryem suresi yada Fetih suresi açıyorum dinliyorum yüksek sesle sizde dinliyomusunuz? ben bebeğim için faydalı olacağını düşünüyorum:KK31:

Bana uyar canım
Sağlıkla bi alsak şu minnakları kucağmıza
Ama çokta geç olmasın buluşma
Ben bahçelievlere geri döncem yapamadım avcılarda
Senemizin dolmasını bekliyoruz
SONRA YİNE TAşınma telaşıı :KK31:
Sen aldın bebişi kucağna kurtuldun tabi hemen gezmeleri düşünüyosun :KK9:
Banada son günlerdeki sancılardan fenalık geldi
Ha doğurdum ha doğurcam bu ne sancısı bakim düzenlimi beldenmi kasıktanmı yoksa ikisimi vs :KK52:
Psikopata bağladım iyice :KK53:

Ya niye donuyonuz avcilar iyi yer aslinda.canin sklinca sahilde gezmek gibi bir avantaji var hem bakarsin yazin aliriz bebisleri sahilde dolastiriz.
Az kaldi canim sık disini hayirlisiyla bir avazda agrisiz dogum nasip etsin tum doguracak arkadaslara.
Sen bi dogur toparlan hemen bulusalim :)

Günaydın kızlar..
Oğlumuz devrim çağan 25.11.2013 saat 09.05 te 3460 gr 50 cm olarak spinal sezeryanla dünyaya geldi.. İyiyiz emmeye birbiriöize allşmaya çalışıyoruz..

Herkese hayırlı kolay doğumlar

Sonra tekrar detaylı yazarım..

hayırlı olsun canım
sağlıkla büyütün inşallah...
yeni doğum haberleri varmış demek :KK1: yeni okuyorum

buarada anılllll çok güzel olmuş kurabiyelerin
bi arkadaş daha koymuştu kurabiye o da çokkkk güzeeellllllllll

gece az az sancım vardı sabah birden şiddetlendi ve kusmaya başladım kusmamla ıkınmam oldu ne su geldi ne kanama ama bişeyler geliyodu 36. haftamdaydım eşimle ikimiz doğum başladı heralde dedik gittik doktor baktı kese zannetti patlamak üzere dedi acil doğuma aldılar ama ebe görünce bebek kafası bu dedi ölmüş dedi ben inanamadım zaten herşey koptu orda birkaçgün olmuş bebeğim öleli
Ya ne diyecegimi bilemiyorum cok ama cok uzuldum.allah sana esine sabir versin. Bir daha boyle acilar gostermesin.

kızlar ben pc başına oturdukça Meryem suresi yada Fetih suresi açıyorum dinliyorum yüksek sesle sizde dinliyomusunuz? ben bebeğim için faydalı olacağını düşünüyorum:KK31:

Ben bi kaç kez dinledim Tuğba'cım.
Ama Aral ev vs derken artık dinleniyorum
Sadece 41 Meryem okudum 7 sni suya okudum

evet evet burcuuu
senin o kurabiyeler :KK16: çok güzel olmuş eline sağlık arkadaşının

ben dün öğleden sonra nörologa gittim, yüz felci geçiriyormuşum.

canım ya geçmiş olsun allah acil şifalar versin
sen de anılcığım da en kısa zamanda atlatırsınız inşallah

Cnm turk kahvesi koy bir kaba odaya birak biraz cekiyo kokusunu..

ben odaya kahve koysam kesin gider yerim onu :KK53:
bide karbonatlı suyu deneyin oda hemen çıkarıyormuş mobilya kokusunu ama ben bayılırım o kokuya :21:
Öyleyse sabah prontolu suyla akşam karbonatlı suyla silip içine de kahve koyayım:KK66:
dün kapakları kapatmıştık, bugün kokusu daha da artmış. Çocuk haftaya geliyor, nasıl yatıracağım orada:KK43:(

Ayy bu arkadaşım deli yaa :KK53:
Bgn ona dedimki perşembe dr doğuma alabilir belli diil falan
Hemen olaya girişmiş işten gelince :KK9:
Az önce bana attığı fotoya bakın :KK16:
Eki Görüntüle 873307
Ne güzel olmuşlar, arkadaşının eline sağlık. Ne iyi arkadaşlarınız var Anılla.

sadece kabızlıktan yasakladı dimi başka zararı yok yani :26: ben günde bir tanenin zararı değil yararı olduğunu duymuştum :44:
Gebelikte ve emzirmede kafein alımının günlük 200 mg ile sınırlandırılması gerekiyormuş canım.
Ben haftada bir tane içiyorum.

canım ben bazı doktorlrada uyuz oluyorum ,günde 5 sigaraya kadar veriolrmıs sanki vitamin takviyesi yapıo,bence yaptıkları hiçte etik değil.bazı hamilelerinde bahanesi su ; yok stres çocuğa sigradan daha fazla zarar veriomus falan filan. ben cok sinir yasadım hamileliğimde kocama kızdım ama bebeğim için içmedim canım.vicdan meselesi dediğim gibi. teyzemin kızı günde 1 paket içmiş resmen sigaraya as erdim dio ,bak maşallahı var bişey olmuo die.bende dedim hemen cıkıcak die bişi yok 30 yasına gelince de çıkabilir bebişte sorun . sigara içen annelerin çocuklarının cogunda astım ,faranjit, bronş tıkanması vs.... sorunlar cıkıo ,ama nedense anne bunu kabul etmio ,işlerine geldiği gibi anlıycagın ....

Her şey tamam ama sigara ve alkol bence kabul edilemez hamilelikte. Insan bebeğini nasıl tehlikeye atar anlamıyorum.

Günaydın kızlar..
Oğlumuz devrim çağan 25.11.2013 saat 09.05 te 3460 gr 50 cm olarak spinal sezeryanla dünyaya geldi.. İyiyiz emmeye birbiriöize allşmaya çalışıyoruz..

Herkese hayırlı kolay doğumlar

Sonra tekrar detaylı yazarım..

Allah bağışlasın yavrunuzu. Maşallah kilosu da iyiymiş.

ben dün öğleden sonra nörologa gittim, yüz felci geçiriyormuşum.

Geçmiş olsun canım. İyi ki şüphelenip gitmişsin doktora.

X