2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
evlendiğimden beri bu 3.evim memur gibiyiz ahah:KK9:

E ortalamaya vurunca rekor sende o zaman bebişim bnm de 4. Flan heralde sayamadımda :KK9:
Ama 8 sene bitti yani :KK76:

Ya niye donuyonuz avcilar iyi yer aslinda.canin sklinca sahilde gezmek gibi bir avantaji var hem bakarsin yazin aliriz bebisleri sahilde dolastiriz.
Az kaldi canim sık disini hayirlisiyla bir avazda agrisiz dogum nasip etsin tum doguracak arkadaslara.
Sen bi dogur toparlan hemen bulusalim :)

Şekerim alışmadık dötte don durmazmışş :KK9:
Evim sahile yürüyerek 5 dakka fln heralde en fazla
Ama işte alışamadım buraya hiç
Yapayalnız hiseetim kendimi
Neyse canım bi buluşma yapar en azından öyle gderim ben merak etme sen :KK9:

hayırlı olsun canım
sağlıkla büyütün inşallah...
yeni doğum haberleri varmış demek :KK1: yeni okuyorum

buarada anılllll çok güzel olmuş kurabiyelerin
bi arkadaş daha koymuştu kurabiye o da çokkkk güzeeellllllllll

O diğer koyan da benim bebişimmm
Ben... ben... burcunnn :KK9::KK9:

Öyleyse sabah prontolu suyla akşam karbonatlı suyla silip içine de kahve koyayım:KK66:
dün kapakları kapatmıştık, bugün kokusu daha da artmış. Çocuk haftaya geliyor, nasıl yatıracağım orada:KK43:(

canımm eve gelir gelmez odasındamı yatırcaksın yanında yatcak diye hatırlıyorum benn:44:

SÜTSEL İŞLER
Bir hafta boyunca öğle ve akşam yemeklerinden önce bir tutam 5-6 gram dereotu
Tahin helvası ve üzüm kompostosu
Boza ve süt
Ananas suyu bunu da sek ananas suyu
Hurma
Soğan, bulgur ve kara üzüm
Tarhana çorbasının
Rezene cayi

TÜYOLAR
1 – Anne hamileyken ayva yerse,kan dolaşımına faydalı olur.
2 – Marul yemek, anne sütünü arttırır
3 – Nohut yemek, anne sütünü arttırır
4 – Bal şerbeti, tıkanan damarları açar,sütü arttırır
5 – Yoğurt, üzüm, hurma, kuru incir, doğum yapan kadınların vazgeçilmez gıdasıdır.Hurma ve bal, lohusalık yaralarının tedavisini kolaylaştırır.
6 – Mürver çiçeği, biberiya anne sütünü arttırır
7 – Çakal eriği ( dağ eriği ) suda kaynatılıp, günde 3 kere 1’er çay kaşığı içilir.( Kabızlık yapmaması için sinameki ilave edilir )
8 – Havuç tohumu, su ile kaynatılıp içilir
9 – Funda, su ile kaynatılıp içilir
10 – Rezene, su ile kaynatılıp içilir
11 – Anason, su ile kaynatılıp içilir
12 – Turp tohumu, su ile kaynatılıp içilir
13 – Isırgan otu, su ile kaynatılıp içilir
14 – Kırmızı mercimek, mısır unu, yulaf unu, kimyon, çorba yapılıp içilir.
15 –Turp, badem, tavuk eti, yerelması, şalgam, enginar, muz, elma
16 – Şalgam suyu, anne sütünü arttırır
17 – Adaçayı, anne sütünü arttırır
18 – Maydanoz, anne sütünü arttırır
19 – Süt düğümlenmesinden, tıkanmasından şişen , sertleşen memeye nane lapası konursa tıkanıklığı giderir,şişi indirir
20 – 2 yaşına kadar bebek emzirilir.Bu zaman içinde beyni çok gelişir.Beyin için gerekli olan gümüş iyonu, cevizde bol miktarda vardır.Anne çokça ceviz yerse, sütten bebeğe geçer.Bebek, hariçten yemeye başladığında da ceviz yedirmek gerekir.Cevizi bal, azıcık sirke ile macun yapıp yedirmek yan tesirini telafi eder.Anne de ceviz yiyince bal şerbetine sirke katıp içerse daha aydalı olur.
21 – Çörek otu, ılık bal şerbetiyle içilirse anne sütünü arttırır
22 – Antep fıstığı, anne sütünü arttırır.Fazlası baş ağrısı yapar.Şeker telafi eder
23 – Soğan, anne sütünü arttırır.Fazlası bebekte karın ağrısı yapar
24 – Kara lahana ( Karadenizlilerin çok sevdiği lahana ) yemek, yemeğini yemek, anne sütünü arttırır
25 – Enginar yemek, her türlü yemeğini yemek anne sütünü arttırır
26 – Ayva, balla pişirilip lapa olarak ğöğüse bağlanırsa süt yollarını açar.

KÜR:
600ml. su kaynatılır, 7 – 8 adet doğal kuru incir önce soğuk su ile yıkanır, daha sonra kaynamakta olan suyun içine incirler atılır ve 5 dakika daha çok kısık ateşte kaynatılır, dış kabuğu soyulup, yıkanmış ve ince dilim dilim doğranmış 1 adet iri kum havuç, incirli suya ilave edilip, 4 dakika daha kaynatılıp ılıtılır. Ilıtıldıktan sonra süzülüp ikiye bölünür, sabah ve akşam yudum yudum içilir.

Bu kür yemeklerden 1/2 saat önce veya 1 saat sonra uygulanır.
15 gün uygulandıktan sonra ara verilir.
İhtiyaç halinde tekrar aynı şekilde tekrar edilir.

E ortalamaya vurunca rekor sende o zaman bebişim bnm de 4. Flan heralde sayamadımda :KK9:
Ama 8 sene bitti yani :KK76:

eylül 2012'de evlendim koşuyolunda bi sitedeydi ilk evimiz kirası çook uçuktu mecbur düğüne 2 hafta kala hala ev bulamadığımız için tutmak zorunda kalmıştık :KK1: şubat ortasında ordan taşındık kayınvalidemin çaprazında bi giriş kata.neyse ev rutubetten geçilmiyo tabi e hamile kaldım martta ben bu evde bebek büyütemem diye hadi bidaha gündemde taşınma konusu:KK9:ordanda ağustos sonu taşındık ve burdayım allah ömür verdiği sürececc artık:KK9:
1. yıldönümümüzü 3.evimizde kutladık yani:KK52:

canım nasıl makarna istiyor anlatamam, yapsam kızım şişecek yine içimde :KK43: yapmasam ben şişecem, yapsam evdeki yemekler çöp olacak, yapmasam kötü olucam

oofffff

canım nasıl makarna istiyor anlatamam, yapsam kızım şişecek yine içimde :KK43: yapmasam ben şişecem, yapsam evdeki yemekler çöp olacak, yapmasam kötü olucam

oofffff

canım azcık ye nefsini köreltcek kadar dün gece benimde aklıma bişey takıldı ama imkansız bişey içimde dert şuan :KK9:

Wc ye gidiyorum sık sık nasıl baskı oluyor oramda içinde
Sanki çıkmak istiyor gibi
Kesin Ali bu kesinnn
O an korkuyorum çünkü basıncla birlikte
Kasıklarımda agrı oluşuyor
Tehlikeli bişey değildr umarım

Ben bi kaç kez dinledim Tuğba'cım.
Ama Aral ev vs derken artık dinleniyorum
Sadece 41 Meryem okudum 7 sni suya okudum

Allah kabul etsin canım
bende nefes darlığı olduğu için ben çok okuyamadım cumadan cumaya yasin fetih fln okuyabildim ancak... daha çok dinliyorum bebeğimde duysun diye kendim yüksek sesle okuyamıyorum tıkanıyorum :KK43:

canım bunlar çok güzel olmuş, ellerinize sağlık :21:
Teşekkür ederiiiiiimmmm
amann aman canım,şakası bile kötüüü:KK50:
sol tarafa vuran felç geçmiyormuş allah korusun..
evet ilkinde banada öyle geliyordu ama kucağıma alınca
birden bire sanki 40 yıllık anneymişim gibi herkesten daha
iyi baktım yavruma sende öyle olucaksın bak gör..
konuşuruz nasıl olsa 20 gün sonra fln:KK1:
aaa ben bilmiyordum solda öyle mi oluyormuş kalp olduğu için herhalde..
aman alışmaya çalışıyorum bu halime ne yapiim başka çare yok geçmicek nasılsa 1 ay..
üzülsem de ne fayda.ancak kendime dert.sıcak havlu falan koyuyuorum ama ıı ııhh nafileee..
canım azcık ye nefsini köreltcek kadar dün gece benimde aklıma bişey takıldı ama imkansız bişey içimde dert şuan :KK9:
inşallah bi sonraki evin kendi evin olur kuşummmm=))
makarna benimde canımı çektirdiniz haşlayıp yicem yağsız tuzsuz=//

Kızlarrrrrrrrrrrrr

günde 3 litre su içen var mmı?
ben kendimi alamıyorum su içmeden çatalayacak gibi oluyorum nefesimkesiliyo gene de içiyorum
gece 1 litre kesin içiyorum
onun haricinde gün iiçinde 2,5 u kesin geçiyorum niye böyleyim..
tuzlu yemiyorum kızaryma falan zaten yok.
sabah tost süt öğlen nnormal akşam normal.......

var mı benim gibi içi yanan
10 ddk yı geçmiyo tuvalete gitmediğim offff!!!

Wc ye gidiyorum sık sık nasıl baskı oluyor oramda içinde
Sanki çıkmak istiyor gibi
Kesin Ali bu kesinnn
O an korkuyorum çünkü basıncla birlikte
Kasıklarımda agrı oluşuyor
Tehlikeli bişey değildr umarım

senin kontrolün ne zaman canım ya ben korkuyorum valla:18:
Yaaa bende yaz meyveleri istiyorum
Ne ters kadınım ben yaa

benimki buluncak bişey ama teeee ebesinin nikahında gidemiceğimiz için aklımdan çıkarmam lazım:KK9:

Allah kabul etsin canım
bende nefes darlığı olduğu için ben çok okuyamadım cumadan cumaya yasin fetih fln okuyabildim ancak... daha çok dinliyorum bebeğimde duysun diye kendim yüksek sesle okuyamıyorum tıkanıyorum :KK43:

Ben aylarca okuyamadım mide bulantılarından :KK43:
Ama nasıl kötü hissediyordum kendimi
Okuyamıyordum ama.
Bende de var nefes darlığı canım.
Ben cok zor okudum Allah kabul ederse
Okurken nasıl kesiliyordu nefesim birde yüksek sesle
Okuyorum bende kendimi öyle daha iyi hissediyorum istem dışı içimden okuyamıyorum
Dün okudum en sonuncuyu
Allahım tüm dualarımızı kabul etsin

gülümmmm hayırlı olsun :KK70: kolay gelsin valla bu göbüşle makineye oturmak çok zor bende benim küçüklüğümden kalan bi kundak vardı altını açarken fln kullanırım diye aldım annemden kenarına fırfır diktim çok zorlandım ya :)senin park beşikle benimkisi aynıydı dimi? Kraft siyahlı gri li modeli?
Benim park beşik kraft kırmızı grili, bide çocuk odasında mobilya beşik var. Bide oturma odasına sepet beşik aldı anneannemiz :))
son 2 gün derken senin 2 aralık değil miydi yaaaaaaayy ne heyecanlıııııııııııııııııııııııııstrese sokmiim seni de valla ben 2 gün sonra doğum yapacak olsam ne durumda olurdum acep=))
Yok canım 29una aldı ya doktorum. Gelişimi iyi olunca erkene aldı. Bende heyecanlıyım.zaman hiç geçmiyor :OSen nasıl oldun canım???

inanılmaz bir eklem ağrısı ile uyandım, hala ellerimi açıp kapatamıyorum, ne eksikliği sizce bu ?
demir hariç vitaminlerimi çok düzenli almıyorum, ondan olabilir mi??

çok iyi değil besinden almaya çalış dediler hep ve beni soğuttular vitaminlerden :s

O parmak ağrıları sızlaması bende de var. Doktor kalsiyum takviyesi lazım diyerek osteocare verdi. Tamamen geçirmedi ama rahatladım biraz. Ağlayacak gibi oluyordum acıdan.
Ekstra vitamin almak iyi değil belki ama sadece yiyecekle bana yetmedi mesela.

teşekkür ederim amin, inşallah atlatacağız bakalım.

esra evet adam tlflarına bakmıyor, hastaneyi aradım kaç defa acil olduğunu söyledim ama cebinden arayın bizim de yapabileceğimiz bişey yok dediler.. hatta hastanedeki başka bir kadın doğumcuya bağladılar ama oda kendi doktorunuzla görüşmeniz gerekir ben bişey diyemem dedi.

hastaneye gidemedim çünkü o sırada tıp fak. hastanesindeydim orda kontrollerim yapıldı akşama kadar 7 ayrı doktor baktı.. hiç biride ne tam bir teşhis ne de tedavi bulamadılar.. benimki yavaş ilerliyormuş normalde 3 gün içinde atak yapıp yavaş yavaş geçermiş, ama bendekinde başka bişey olma ihtimali varmış doğumdan sonra MR çekilip incelenecek.

anılcım çok teşekkür ederim ilgin için.

ben bu hafta izne ayrılacam sanırım. 37'ye kadar çalışmak isterdim ama işyeri müdürümde artık dinlenmem gerektiğini söyledi izne ayrıl dedi. moralim bozuldu izin sonunda iki hafta erken ayrılacam bebeğimden.

İzne erken ayrılıyorum diye üzülme canım. Kısmet böyleymiş. Belki o iki haftayı sonra raporla telafi edersin.

Merhaba güzel anneler ben ne zamandır yazamıyorum ama okuyarak takip etmeye çalışıyordum Perşembe günü kontrol için doktora gittim açılma ve düzenli sancılarım oldu doktor hastaneye yatırdı neyse cuma günü sancılarım ve serumlarla durduruldu eve geçtim elimde 10 sise serumlarla neyse doktorum Cumartesi tekrar çağırdı ve dogum sancıları başlamıştı 35+5 ti daha minik kızım o gece tekrar hastaneye yatırıldım doktorum arkadasımdı gece aynı odada kaldık sürekli nst ye bağlandım ama kuzum dayanamadı sabah 3 dk da bir gelen sancılarla sezeryane alındım ve sonuc spînal ameliyatla 3 kg aglayarak ameliyathaneyi inlerin Miramız doğdu hersey normal görünüyordu ama öyle olmadı bebeğimi kuvoze aldılar ben eve çıktım o hastanede ciğerleri gelişmemiş yoğun bakımda kalacak ne olursunuz dua edin bebeğime elim boş geldim süt sağıyorum ama içirmiyorlar zaten sütümde az geliyor ne olursunuz dua edin kızlar sancınız olursa sakın ihmal etmeyin hemen doktora gidin hepinize sağlıklı doğumlar dilîyorum doğum yapanlarında çocuklarıyla beraber uzun ömürler diliyorum:KK25:

Allah kuzuyu size bağışlansın. Kilosu iyiymiş. Diğer sorunu da çözülür inşallah yakında. Sen de evinizde rahat rahat emzirirsin. Süt sağmayı da bırakma ki kuzun eve gelene kadar sütün de artsın.

Kizlar yaa kafama takilan bişi var ben muayenelerime özele gudiyorum sezeryanimi devlette yapicam sezeryan gunü almak icin gittigimde haftasini doldurmadan alamayiz deyip 13 araliga verdi 14 aralik beklenen dogum tarihimdi yani bi gun önce alacaklar geç degilmi benim bildigim bikaç gun veya bi hafta önce alinir fikri olan varmıı

O zamana kadar sancının başlaması ihtimali yüksek değil mi? Benim gününden 6 gün önce alacaklar.

benimkide 38 ikenn 3200 gr dı çok küçük gibi geliyor

Küçük olur mu hiç! Çok normal bir kiloda. Hatta iyi bir kilo.

bende 14 kasımda doğum yaptım ama bebeğimi kaybettim ancak kendimi toparlayabildim

Başınız sağolsun canım. Çok üzüldüm. Inşallah yeniden anne olursun ve acın bir nebze olsun hafifler.

canımm eve gelir gelmez odasındamı yatırcaksın yanında yatcak diye hatırlıyorum benn:44:

Odasında yatacak canım. Bizim odaya sepet beşik sığıyor sadece. Onu da 3-4 ay kullanmak için almak istemedik. Böyle deneyeceğiz. Zaten uzun süre birlikte kalmak gelişimi açısından iyi değil diyorlar. Yakın bir arkadaşım da kızını kendinodasında yatırdı başından itibaren, hiç sorun yaşamamışlar. Bana zor olacağını söylüyorlar emzirmek için odasına gideceğimden ama bizim oda kışın buz gibi oluyor zaten:KK43:

Benim park beşik kraft kırmızı grili, bide çocuk odasında mobilya beşik var. Bide oturma odasına sepet beşik aldı anneannemiz :))Yok canım 29una aldı ya doktorum. Gelişimi iyi olunca erkene aldı. Bende heyecanlıyım.zaman hiç geçmiyor :OSen nasıl oldun canım???
cnm beniiimmmmm
Allah tamamına erdirsin inşallahhh..Dua etcem sana hep sümeyranı sağlıkla al kucağına diyeee
Ben aynıyım balım ya değişmeyeceği için 20 gün min.alışmaya çalışıyorum işte.
zor oluyor .yemek yemede sıkıntı çekiyorum bir de uyurken işte.
gün içinde de gözümü nemli bezle kapattığım sürece sorun yok.AAllah beterinden korusun bununla atlattığıma şükür

Bu sabah hastanedeydik yine ameliyat öncesi tahliller için. Kan ve idrar tahlili, kan pıhtılaşma kontrolü yapıldı, EKG çekildi. Bir de anestezi uzmanıyla görüştük. Spinal+epidural yapılacak. Doğuma kadar hasta olmamaya çalış dedi. Bel ağrısı yaşayabilirsin ama o anesteziden değil sırt üstü yatmaktan olabilir dedi.

X