2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
cnm sen yeni yeni girdiğin için bişzi görmedin demek=))
ben 3 aydır aynı şikayetten gitmediğim dr kalmadı
nasdıl bir eklem ağrısı anlatamam gün için de de devam ediyor
yorganı çekememek yataktan kalkamamak
parmaklar komple kitleniyor saçımı bile toplayamıyorum
tüm göründüğüm romatolog ftr kadın doğum hepsinin rutin hamilelik rahatsızlığı olduğunu bildirdiler.
çekmekten başka çare yok
ben günde 3 kere calsiyum magnezyum alıyorum

Geçmiş olsunm canımmmmm
nar da yee o da bol vitaminli bir meyve ama dr una sor olmadı en zından günde 2-3 kere belki parol önerir..
hiç almayıp ilerlemesinden iyidir..

benimde canım nar suyu çekiyor pazar gunu eşimle katı meyve sıkıcagıyla sıktık ama bir yudum aldım sadece:KK43: nar hamilelere önerilmiomus erken kasılmalardan dolayı erken doğuma neden oluomus canım.. greyfurttuda cok canım cekio ama az yiyebiliyorum oda vitamini yok edio canım.dogurayım bak nasıl yicemmmm :)

ne çektik bu parmaklardan sen ben SENAYAHU=)
inşallah geçecek yoksa çocuk doğduğunda kucağıma dahi alamam bebeğimi
kırılır herhalde çıt diye parmaklarım=)

Papatyacım canım inan hergün aynı ağrilarla uyaniyorum alıstim artikson bi haftadir daha ağrili uyuşuk hissiz bide sabahlari ellerim çok kaşiniyor neden acaba gün içindede uyusuk ve ağrili canim sen nasil oldun iyileştinmi biraz az kaldi canim sabir gerçi artık günler geçmez olduya :-)

benimde canım nar suyu çekiyor pazar gunu eşimle katı meyve sıkıcagıyla sıktık ama bir yudum aldım sadece:KK43: nar hamilelere önerilmiomus erken kasılmalardan dolayı erken doğuma neden oluomus canım.. greyfurttuda cok canım cekio ama az yiyebiliyorum oda vitamini yok edio canım.dogurayım bak nasıl yicemmmm :)

Ay hiç duymadim ben yiyordum valla bugün doktora gidicem unutmzsam sorayim

tünaydın kızlar yeni uyandım başımda dehşet bi ağrı

eller acıyoreeeee.... rüyamda görmedim kimseyi kendimle ilgili rüyalar gördüm durdum hep :)

ben yokken doğuran var m?

Kizlar yaa kafama takilan bişi var ben muayenelerime özele gudiyorum sezeryanimi devlette yapicam sezeryan gunü almak icin gittigimde haftasini doldurmadan alamayiz deyip 13 araliga verdi 14 aralik beklenen dogum tarihimdi yani bi gun önce alacaklar geç degilmi benim bildigim bikaç gun veya bi hafta önce alinir fikri olan varmıı

ben nar yiyorum, yarım nar yedim iki gün önce.. dünde greyfurt yedim biraz. greyfurt gerçekten vitamini mi yok ediyormuş? hiç duymamıştım. 37.haftamdan sonra hurma yemeye başlamayı düşünüyorum aslında, doğumu kolaylaştırdığı için, eğer narda kasılmayı sağlıyorsa oda iyi olabilir

Merhaba güzel anneler ben ne zamandır yazamıyorum ama okuyarak takip etmeye çalışıyordum Perşembe günü kontrol için doktora gittim açılma ve düzenli sancılarım oldu doktor hastaneye yatırdı neyse cuma günü sancılarım ve serumlarla durduruldu eve geçtim elimde 10 sise serumlarla neyse doktorum Cumartesi tekrar çağırdı ve dogum sancıları başlamıştı 35+5 ti daha minik kızım o gece tekrar hastaneye yatırıldım doktorum arkadasımdı gece aynı odada kaldık sürekli nst ye bağlandım ama kuzum dayanamadı sabah 3 dk da bir gelen sancılarla sezeryane alındım ve sonuc spînal ameliyatla 3 kg aglayarak ameliyathaneyi inlerin Miramız doğdu hersey normal görünüyordu ama öyle olmadı bebeğimi kuvoze aldılar ben eve çıktım o hastanede ciğerleri gelişmemiş yoğun bakımda kalacak ne olursunuz dua edin bebeğime elim boş geldim süt sağıyorum ama içirmiyorlar zaten sütümde az geliyor ne olursunuz dua edin kızlar sancınız olursa sakın ihmal etmeyin hemen doktora gidin hepinize sağlıklı doğumlar dilîyorum doğum yapanlarında çocuklarıyla beraber uzun ömürler diliyorum:KK25:

cok geçmiş olsun, bir iki gunu cıkıcak merak etme.aslında 36.haftada ciğer sooruunu olmaması lazım bebişin demekki bireysel farklılık gösteriyor canım.sakın kafana takma , kritik dönemi atlatıp doğum yapmışsın ...

Resulullah S.A.V söyle buyuruyor: Hamile kadinlara, cocuklarinin iyi ahlakli olmalari icin ayva yemelerini tavsiye edin. Ayva yemek, akil ve zekayi fazlalastirir Ayva cocuklarda sagligi korur, büyümeyi ve gelismeyi hizlandirir Bircok hastaliga sifa olan ayva, kalp akciger, bogaz, migde ve bagirsaklari zararli mikroplardan koruyarak hazimsizlik gibi sorunlari önler. Cilde ve tirnaklari zinde, parlak ve daha saglikli hale getirir Grip ve nezle de iyilesmeyi hizlandirir

Kaynak Linki : Hamilelikte Narin / Ayvanin Faydalarini Biliyormusunuz Meleklerim | Hamilemiyim Moda Sağlık Gebelik Kadın Sitesi - Melekler Mekanı

alınıtıdır..

ayva ile ilgili çok güzel şeyler var.. ben daha toplamda iki tane yedim sanırım hamileliğim boyunca.. bu akşam alacam hemen.. narla ilgilide çok güzel şeyler yazıyor bu linkte.. bence aşırıya kaçmadıkça zararlı olduğunu sanmıyorum

öyle bir yöntem varsa bizde deneyelim o zaman
güzelmiş
göğüs ucu aldım avent
o işe yarar mı acaba
ondan bende aldım göğüs ucum olmadğı için ama genelde anneler yara olmasın diye alıyor
o da dursun ama uç yara olursa soğan suyu gerçekten çok iyi geliyormuş.kızlar öyle yazmıştı.

vay be greyfurtla ilgili dikkat edilmeliymiş gerçekten.. vücutta ilacın emilimini geiktirip birikmesine neden oluyormuş.. teşekkür ederim bilgi için.. ben çok severim greyfurtu, haberim olmasa yerdim mutlaka.

ama doğumdan sonra karındaki çatlaklarada çok iyi geliyormuş, iyi bari biz güzel zamanda doğum yapacaz greyfurtun bol olduğu mevsimde. artık doğumdan sonra yeriz bol bol.

Resulullah S.A.V söyle buyuruyor: Hamile kadinlara, cocuklarinin iyi ahlakli olmalari icin ayva yemelerini tavsiye edin. Ayva yemek, akil ve zekayi fazlalastirir Ayva cocuklarda sagligi korur, büyümeyi ve gelismeyi hizlandirir Bircok hastaliga sifa olan ayva, kalp akciger, bogaz, migde ve bagirsaklari zararli mikroplardan koruyarak hazimsizlik gibi sorunlari önler. Cilde ve tirnaklari zinde, parlak ve daha saglikli hale getirir Grip ve nezle de iyilesmeyi hizlandirir
vay anasınııı=))
ben sadece 1 tane yedim bu güne kadar.o da annem doğradıda getirdi=))

ewet bende soruyorum pimpirikliyim cok fazla .bi de kendimi rahatlatıyorum sorulara aldığım olumlu cevaplarla. eee kolay değil 9 ay karnımızda tasıyorz . bana 33.haftada dedi en fazla 4 cm uzar dedi. 50-51 olur dedi en fazla...
kiloda 33-37 arası cok alıomus bebek .benim bebiş 2359 du 33+5 te olsa olsa en fazla 3250 olur yani. bu kiloda ideal bence. boyu sorun etmiom benim boyum uzun eşiminde. bazen diom aklı uzun olsun , boyu uzun olsa nolcak ki :))
senin gene iyi benim 36. haftada 3300 işte.neyse olsun ya sağlıklı olsunlard a
hem 200 aşağısı olabiliyormuş makişnaya göre belli olmazmış.

ohooooo kızlar kasılma olsa bende olurdu
biliyorsunuz hiç sancı ağrı sızı hiç birşey yok tabi bünyeden bünyeye değişir ama
ben her gün 1-1,5 nar kesin yiyiroum eşim ayıklıyo.ohh miss=)
normalde de yoktu yemeden önce yedikten sonra da olmadı..
Papatyacım canım inan hergün aynı ağrilarla uyaniyorum alıstim artikson bi haftadir daha ağrili uyuşuk hissiz bide sabahlari ellerim çok kaşiniyor neden acaba gün içindede uyusuk ve ağrili canim sen nasil oldun iyileştinmi biraz az kaldi canim sabir gerçi artık günler geçmez olduya :-)
yok canım ne iyileşmes,=(
min 20 gün sürermiş.azalma falan da yok..aynı çarpıklıkla gidiyorum.
uyuşukluk bende yok işte sadece eklem ağrısı var kapanmıyo ellerim..
kaşıntı da eğer şişliğin varsa oluyordur bence ama gene de bilemice.alerji falan mı var?
35.haftam biticek hiç şişmem yok , ileriki haftalarda olur mu bu zamana kadar olmadı cunku...
o bünyeyle alakalı yediklerinle alakalı canım
ben geçen ay çok şiştim mesela bu ay o kadar değilim daha bi indi şilerim ödemim..
şeker tansiyon ve damar hastalığın yoksa tek başına ödeminin bi önemi yok demişti dr um bana

Kaynak Linki : Hamilelikte Narin / Ayvanin Faydalarini Biliyormusunuz Meleklerim | Hamilemiyim Moda Sağlık Gebelik Kadın Sitesi - Melekler Mekanı

alınıtıdır..

ayva ile ilgili çok güzel şeyler var.. ben daha toplamda iki tane yedim sanırım hamileliğim boyunca.. bu akşam alacam hemen.. narla ilgilide çok güzel şeyler yazıyor bu linkte.. bence aşırıya kaçmadıkça zararlı olduğunu sanmıyorum

ay öylemiymiş ben ayva 5-6 tane yemişimdir severim ayvayı ben :)) bi kaç tane daha vardı dolapta onlarıda yiyim bari artık çocuğumun ahlaklı ve sağlıklı olması için niyet ederek yicem:KK16::KK16: saolasın canım paylaşım için :)

sanada çok geçmiş olsun canımcım sıkma canını bozma moralini inş geçici bi durum bu... bizlerde dualarımızla destek olacağız inş.

35.haftam biticek hiç şişmem yok , ileriki haftalarda olur mu bu zamana kadar olmadı cunku...

ccanım bendede yoktu ama şimdi ayaklar hafif tombiklendi ellerde cabası :KK9: yememe içmeme de özen gösteririm yani tuzu kestim mesela 5. aydan sonra yemedim hamileliğin son zamanları ister istemez biraz şişme yapıyor doktoruma sordum olur o kadarcıkta demişti:KK9:

hayat_ask

canımdoğum yapmışsın Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlat olmasını nasip etsin inş. çabucak kavuşursunuz bebişinize... sütünede bol bereket :))))

kızlar göğüs uçlarından bahsetmişsiniz

benimkilerde leblebi gibi oldular memişler 75 i doldurmaz ama başları dik! fakir ama gururlular:KK9::KK9::KK9:

ben bu doktorun verdiği pomat ı sürerken acıyo diyodum ya? şimdilerdede uçlarına hafif dokunuyorum iğne batıyomuş gibi batıyo acıyo meme ucum neden acaba? süt kanalları ile ilgili bi durum olabilir mi?

daha emzirmeye başlamadan o kadar bakımla hala acıyo bu memiş te hiç bişi anlamadım ben bu işten:44:

öyle bir yöntem varsa bizde deneyelim o zaman
güzelmiş
göğüs ucu aldım avent
o işe yarar mı acaba

Ablamlar çok çrkti bende öyle. Soğan işr yaramıştı göğüslerimden nerdeyse kan geliyordu Rahmetli yengem bizim tarafta biraz arnavutluk var ve çoğu hamıle kadın doğuma gitmeden sürür ve doğumdan sonra kreme dwvam edilir

Ayy bu arkadaşım deli yaa :KK53:
Bgn ona dedimki perşembe dr doğuma alabilir belli diil falan
Hemen olaya girişmiş işten gelince :KK9:
Az önce bana attığı fotoya bakın :KK16:
Eki Görüntüle 873307

çokkk güzeller yaaa kalmışmı böyle arkadaşlar takdir ettim kendisni canikommmm :))))

canım hiç 75 kilo gibi durmuyorsun. maasallah sana gayet iyisinn

tatil canım.. ama sadece okullarında sınava olacak oklullar tatil.
bizim okul da büyük olduğu için sınav varmış
bizede sınav görevi varrr :KK14::KK14::KK14:

esrooş okulda doğurcan ne zaman çıkıyosun izne ne kaldı şurdaa doğumunaa:26:

Günaydın kızlar..
Oğlumuz devrim çağan 25.11.2013 saat 09.05 te 3460 gr 50 cm olarak spinal sezeryanla dünyaya geldi.. İyiyiz emmeye birbiriöize allşmaya çalışıyoruz..

Herkese hayırlı kolay doğumlar

Sonra tekrar detaylı yazarım..

gözün aydın canım :))

ben dün öğleden sonra nörologa gittim, yüz felci geçiriyormuşum.

dün giremedim öğleden sonra hep hastanedeydim. ne olacak bilmiyorum moralim çok bozuk.. papatya ne yaptı acaba, onuda okuyamadım.

Nörolog MR istedi ama MR merkezi sorumlusu ben bu sorumluluğu göze alamam çekmem dedi. Tıp fak.ne gönderdiler onlarda çekmek istemedi, ilaç tedaviside iyi değil dediler. bugn yine gidecem duyma testi falan istediler..

ve ben dün saat 2'den akşam 8'e kadar kadın doğum doktoruma ulaşmaya çalıştım, çünkü onunla görüşmemi istediler.. ama adama ulaşamadım cebinide muayenesinide açmadı.. bir daha da ona kesinlikle gitmeyecem.. bu saatten sonra bir de doktor hastane arayacam.

ay inanmıyorum ya Allah acil şifalar versin bi an önce düzelin inş canımm benimmm moralini yüksek tut başka hastaneyede gidebilirsin bence bi :/
çok geçmiş olsunnn :/

Merhaba güzel anneler ben ne zamandır yazamıyorum ama okuyarak takip etmeye çalışıyordum Perşembe günü kontrol için doktora gittim açılma ve düzenli sancılarım oldu doktor hastaneye yatırdı neyse cuma günü sancılarım ve serumlarla durduruldu eve geçtim elimde 10 sise serumlarla neyse doktorum Cumartesi tekrar çağırdı ve dogum sancıları başlamıştı 35+5 ti daha minik kızım o gece tekrar hastaneye yatırıldım doktorum arkadasımdı gece aynı odada kaldık sürekli nst ye bağlandım ama kuzum dayanamadı sabah 3 dk da bir gelen sancılarla sezeryane alındım ve sonuc spînal ameliyatla 3 kg aglayarak ameliyathaneyi inlerin Miramız doğdu hersey normal görünüyordu ama öyle olmadı bebeğimi kuvoze aldılar ben eve çıktım o hastanede ciğerleri gelişmemiş yoğun bakımda kalacak ne olursunuz dua edin bebeğime elim boş geldim süt sağıyorum ama içirmiyorlar zaten sütümde az geliyor ne olursunuz dua edin kızlar sancınız olursa sakın ihmal etmeyin hemen doktora gidin hepinize sağlıklı doğumlar dilîyorum doğum yapanlarında çocuklarıyla beraber uzun ömürler diliyorum:KK25:

canımm gözün aydın çok kalmaz heralde gelir bikaç güne o zaman doya doya yaşarsın sevincinii maşallah onaa :)):nazar:

1-pembegri :nazar:
2-ocakn:nazar:
3-damla17:nazar:
4-angelif:nazar:
5-moiraia:nazar:
6-guelbeyaz:nazar:
7-cnnm:nazar:
8-browny:nazar:
9-mdaa:nazar:
10-ecemsu1:nazar:
11-kayraneren81:nazar:
12-eylül2807:nazar:
13-mhsezer:nazar:
14-umut_iklimi:nazar:
15-uzay100:nazar:
16-ercelf:nazar:
17-hevuk:nazar:
18-lusnica:nazar:
19-agresifmelek:nazar:
20-hayat_ask:nazar:
21-miges:nazar:

Son düzenleme:
doğuran var mı kaynanamları postaladım bu evi nasıl toparlıcam o var işte dün tüm gün mutfagı temizledim 2 ayda 2 yıllık pislenmiş resmen :KK53: bu kadar olmazzz yaaaa !!! bi sürü işim var kızım gelmeden hallederim inş. :KK9:
denizzzzz kuzum bi kaç foto daha buldum attım bak cnm gelinliklerden filan bulamıyorum deli kocam laptop a format atmış ya hamişkenden fazla foto çekmedim sevmiyorum bu hallerimi ya yine de attım ama ilk insan gibiyim korkma :KK9:

BU ARADA DOĞURAN VAR MIIIIII ?

X