2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

evet canım .bir arkadaşıma da doktoru demiş artık kilo almasını bekleme diye,hatta boy bile son 4 haftada en fazla 5 cm uzuyormuş canım.benim bebiş 45.5 cmdi. doktor bana 5 cm uzar anca dedi başka uzamaz dedi.bebişin cok kilolu olmasıda iyi değil ,annede seker var demek o zaman.eskiler der ya ben oğlanı 5 kilo doğurdum kızımı 4.5 kg gibi .aslında cok iyi bişi sanarak söluolar ama aslında sekerden ve kendi hayatları ve bebiş tehlikde de haberleri yok .örnek kayınvalidem fazla kiloyu cok iyi sanıolar ....

Ayy bu arkadaşım deli yaa
Bgn ona dedimki perşembe dr doğuma alabilir belli diil falan
Hemen olaya girişmiş işten gelince
Az önce bana attığı fotoya bakın
Eki Görüntüle 873307

ayyy mikemmelllll
ayyy kıskançlıktan çatlıcam,anılla ikiniz nerden buluyosunuz böle fedakar arkadaşları bizede gönderin noluuurrr
şaka bi yana artık herkes çıkarcı olmuş,millet kıskançlığından facede çocuğunun resmini bile beğenmiyor değerini bil valla çok
iyi bir arkadaş olmalı,teprikler ona

sadece kabızlıktan yasakladı dimi başka zararı yok yani :26: ben günde bir tanenin zararı değil yararı olduğunu duymuştum :44:

Ayy bu arkadaşım deli yaa
Bgn ona dedimki perşembe dr doğuma alabilir belli diil falan
Hemen olaya girişmiş işten gelince
Az önce bana attığı fotoya bakın
Eki Görüntüle 873307

helal olsun arkadaşına böyle sevilmek çokkk güzel

sadece kabızlıktan yasakladı dimi başka zararı yok yani :26: ben günde bir tanenin zararı değil yararı olduğunu duymuştum :44:

yok tatlım kabızlık gibi bir durumum yoktu zaten
sigara,kahve,alkol kesinlikle yasak dedi..sanırım kahve kafeinin ta kendisi olduğundan..
zaten o kadar yararlı bişey olsaydı çocuklara da içirirdik dimi...:26:
günde 1 kahve hamile yada emzirmiyorken iyi bence sende fazla içme istersen canım

Ayyy öle insanlarla ben zaten yakın olamam Aysunum yaaa anlarsam eğer fesat düşüncelerini yalandan konuşamam onunla yani yapıma ters
Uzak dursun öyleleri hepimizdenn
Bu benim iş yerinden arkadaşım
Yıllarca yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmedi yanyana çalıştık
En sevdiği arkadaşıyım sanırım yada ilk ikiye üçe girerimm
Saolsunn yapmış hemen
Bu doğum için mevlütüm içinde yapck

helal olsun arkadaşına böyle sevilmek çokkk güzel

Teşekkürler tatlımm sayılı dostum vardır zaten onlardan biride bu işte

yok cnm benim gibi 5 kilo doğuranlar da var
şekerim falan yoktu benim oğlan domak bilmedi bende inat ettim normal olacak diye sezeryan günlerine gitmedim sancımı bekledim sonunda hem sancıyı çektim hemde aşırı kilolu olduğundan çatımda dar olduğundan yine sezeryan oldum
ama haklısın çok kilolu bebeği sadece doğumda değil sonrasındada sağlıksız beslenme sonucu kiloda almış olsa sevimli olduklarından herkes iyi sanıyor ama kilolu bebekler korkutur beni :26:
eskiler çocuğun kiloluysa iyi bakmışsın der ama biraz normalse yemiyormu bu çocuk diye başının etini yerler
oğlum kilolu doğdu ama yavrum delik deşik olmuştu bir sürü test yaptılar normal mi diye
mesela gizem eylülümüzde eğer gününe kadar beklerse 4 kiloyu geçecek gibi görünüyor
geçen başka bir topikte yine 4500 doğuranı gördüm
şimdilik kızım normal gidiyor sağlıklı olsunlarda kiloymuş boymuş önmeli değil

herkesler gitmiş,tv de bişey yok bende uyku yok oğlanla kocayıda uyuttum bi türk kahvesi içesim var kiii

al benden de o kadar yanına da bir sigara yakasım var ama hamile olduğumu öğrendiğimden beri ağzıma surmuorum. deli gibi de canım nasıl istiyor ki anlatamam((

evet canım haklısın her bebişte seker var die bişi yok.anneye seker yüklemesi yapıo sonuçta gunumuzde.seker varsa doktor diet verio .boy kilo bence de önemli değil sglıklı olsunlarda doğduklarında önemli olan bu benim için.ama normal doğum düşünenler için cok iri bebek cok zor yaaa. rahim sarkmasına kadar gidiyor canım.tabii rahimin kaslarıylada elastikliğiylede alakalı yani. bir arkadaşım rahim sarkmasından ameliyat oldu ,ve daralttırdı , bir arkadaşımda da var ama 2.bebeği dusunuo doktor demiş doğur öle ameliyat yapalım demiş. tekrarlar demiş yani....

al benden de o kadar yanına da bir sigara yakasım var ama hamile olduğumu öğrendiğimden beri ağzıma surmuorum. deli gibi de canım nasıl istiyor ki anlatamam((

bende ne yazıkki normalde sigara içen biriyim ama oğlumdada şimdide planlamaya başladığımda bıraktım evet çok zor bazen öyle çok istiyor ki cnm vicdanım olmasa kesin içerdim ama asla içmedim normalde bırakamayacağımı bilirim ama rabbim öyle bir irade veriyor ki hamileyken içenin yanında bile durmuyorum
sana da bravo çünkü bunu başarabilen çok fazla değil benim bir çok arkadaşım hamileliklerinde bile bırakmadılar hatta çok tartıştıklarım da oldu

normal doğumda çok büyük sorun ama artık doktorlar iri bebekleri zorlamıyorlar yoksa dediğin gibi vajinal problemler piskolojik sorunlara bile neden oluyor

ebelerde çok ii doktorcuğum da :)ben şirinevlerde oturuyorum canım ordan oraya gidiyorum...

Avcıların neresindesin canımm

saadetdere tarafindayim esenyurta yakin aslinda ordan oraya geliyorum yani ama annemler hastaneye yakin oturdugu icin sorun olmuyo.
Banada bugun persembe gunu kontrole gel dedi sabah 3. katta dogumhanede olucakmis muayene edicek:s

saadetdere tarafindayim esenyurta yakin aslinda ordan oraya geliyorum yani ama annemler hastaneye yakin oturdugu icin sorun olmuyo.
Banada bugun persembe gunu kontrole gel dedi sabah 3. katta dogumhanede olucakmis muayene edicek:s

Bende perşembe sabah orda olcam tatlım karşılaşırız belki beni tanırsan falan bi el et

canım ben bazı doktorlrada uyuz oluyorum ,günde 5 sigaraya kadar veriolrmıs sanki vitamin takviyesi yapıo,bence yaptıkları hiçte etik değil.bazı hamilelerinde bahanesi su ; yok stres çocuğa sigradan daha fazla zarar veriomus falan filan. ben cok sinir yasadım hamileliğimde kocama kızdım ama bebeğim için içmedim canım.vicdan meselesi dediğim gibi. teyzemin kızı günde 1 paket içmiş resmen sigaraya as erdim dio ,bak maşallahı var bişey olmuo die.bende dedim hemen cıkıcak die bişi yok 30 yasına gelince de çıkabilir bebişte sorun . sigara içen annelerin çocuklarının cogunda astım ,faranjit, bronş tıkanması vs.... sorunlar cıkıo ,ama nedense anne bunu kabul etmio ,işlerine geldiği gibi anlıycagın ....

aynen öyle inan bende öyle insanlarla çok karşılaştım hatta hamile bir arkadaşım gece yarısı benden sigara istedi sigarası bitmiş bende vermedim vebalini alamam dedim gel sana mutfakta başka istediğin ne varsa yapayım ama ne olur bunu istemem benden dedim o zaman doğudaydık gece vakti sigarayı da bulamadı ağladı içim gitmişti eşim kızdı sanane verseydin niye ağlattın kadını dedi
sonra beni anladı ama o gece beni çok üzmüştü
rabbim o melekleri korusun ben im gibi iradesiz biri yapabiliyorsa herkes yapar diyorum ama hamile olmadığım zamanlarda sigarasız kaldığım zamanlar nasıl hissettiğim aklıma geliyor :26:
zor bir durum onlar için allah yardımcıları olsun sonradan çocuklarının başına sigara yüzünden bişey gelirse nasıl kaldıracak vicdanları

canım su an hangi sehirdesin ? doğuda neden görev yaptınız eşin asker mi ?

yataga yattığında hep beni düşün uyuyana kadar görürsün belki rüyanda benide
tövbe tövbe ya
yattığımda kalktığımda hep seni düşünücem gizeemmmmm

sonrada eşimi boşayıp seni alırım deli yaaaa
beni de görürsen yaz bebişim

yazmazmıyım ders oldu bana bu

aslında senin kocanı gördüm ben tanımam etmem ama

iş yeri ile ilgili biri eşinin hakkına mı girmiş eşin birisinin hakkına mı girmiş velhasıl işyerinde bi anlaşmazlık gördümdü taaaaaa geçenlerde ama saçmalama tuba dedimdi anlatmadımdı muhtemelen saçmalıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…