2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

oferta 3-4 saatte bir ama ayris her uykuya yatışta 120 yada 150 cc mama içtiği için bazen daha geç yemek istiyor..
akşam karnı yok olmasına ragmen 240 cc mama içti ohaoldumsmile akannehir

4 saatte bir besliyorum canım anca acıkıyor...

3,5-4 saat canım

biz çok daha fazla ara vermemize rağmen yemek istemiyor bu çocuk anlamadım gitti 24 saat aç bıraksam yemek yemek istemiyecek nerdeyse.şimdi annemi aradım sabah zar zor kavga döğüş kahvaltısını 9 da etmiş şu saat olmuş hala bişey yediremiyorum diyor .6 saat aç kalmış hala reddediyormuş çok canım sıkıldı ya.zaten kiloda almıyo 3-4 aydır doğru düzgün.
peki 3-4 saatte bir iştahla yemeklerini yiyorlarmı sizin bebeler.ben neler yedirdiğimizi yazsamda bir baksanız nerde hata yapıyorum ben ya.

sabah 8-9 arası kahvaltı : peynirli pekmezli yumurtalı cici bebeli meyce sulu

ara 11-12 gibi meyve püresi

öğlen 15-16gibi çorba+yoğurt

akşam 19 gibi kaşık maması

yatmadan 22:30 da gece maması

gece 3-4 gibide 100 cc devam sütü

tabi bunların hepsini yemiyor bu yeme saatlerimiz ve verdiğimiz yemekler sizde nasıl bir akıl verin ya bu çocuğu ben nasıl yemek yemeğe alıştırıcam

biz de 3-4 saatte bir besleniyoruz,
ama kahvaltısını yerse çorbasını çok az yiyor,
meyveye zaman kalmıyordu önceden,şimdi meyveyi kahvaltı olarak hazırlıyorum,
rendelediğim meyvenin içine yumurta sarısı ve labne katıyorum,hem kahvaltı hm meyve ikisi bir aradan çıkmış oluyor,
bugün meyvesini yemiş ama çorba 3-4 kaşık yedi sadece,
akşam gidim de çorba yapıym kızıma..

oferta bence gayet güzel,siz de 3-4 saatte 1 yediriysunuz gördüğüm kadarıyla,beslenme şekliniz güzel cnm..

avni bey bana akşamda çorba ver demişti ben öglen akşam çorba veriyorum..

biz çok daha fazla ara vermemize rağmen yemek istemiyor bu çocuk anlamadım gitti 24 saat aç bıraksam yemek yemek istemiyecek nerdeyse.şimdi annemi aradım sabah zar zor kavga döğüş kahvaltısını 9 da etmiş şu saat olmuş hala bişey yediremiyorum diyor .6 saat aç kalmış hala reddediyormuş çok canım sıkıldı ya.zaten kiloda almıyo 3-4 aydır doğru düzgün.
peki 3-4 saatte bir iştahla yemeklerini yiyorlarmı sizin bebeler.ben neler yedirdiğimizi yazsamda bir baksanız nerde hata yapıyorum ben ya.

tabi bunların hepsini yemiyor bu yeme saatlerimiz ve verdiğimiz yemekler sizde nasıl bir akıl verin ya bu çocuğu ben nasıl yemek yemeğe alıştırıcam

canım Ege bu listeden çok daha azını yiyor . Şöyle ki biz yatmadan ve geceki devam sütünü tamamen kaldırdık dr tavsiyesi ile. Biz günde sadece 1 kere devam sütü içiyoruz şöyle ki;

07.00-07.30 150 cc devam sütü

11.00 peynirli, yumurtalı vs kahvaltı

14.00 çorba ya da yemek ne varsa ve yoğurt

17.30 meyve ve yoğurt

20.30 akşam yemeği ve yoğurt

sonra uyuyor ve sabah 07 deki devam sütüne kadar hiçbirşey yemiyor. eğer vıyklarsa su ile atlatıyorum ben

sabah kahvaltı
sonra uyku ile 150 cc mama
uyanınca çorba
sonra uykuyla 150 cc mama
uyanınca meyve yada muhallebi yada yogurt
bazen yogurt meyve karışık yada muhalklebimeyve karışık veriyorum
akşam çorba
8 gibi de bazen meyve
yatarken de 150 cc mama bazen 200 cc falan...

oferta bence gayet güzel,siz de 3-4 saatte 1 yediriysunuz gördüğüm kadarıyla,beslenme şekliniz güzel cnm..

canım bu bizim uygulamaya çalıştığımız liste keşke hepsini yese ama genelde onun kazandığı bir savaş halide bizim için yemek yedirmek.

avni bey bana akşamda çorba ver demişti ben öglen akşam çorba veriyorum..
bizede zayıf olduğu için kaşık mamasını fazla ver dedi.

canım Ege bu listeden çok daha azını yiyor . Şöyle ki biz yatmadan ve geceki devam sütünü tamamen kaldırdık dr tavsiyesi ile. Biz günde sadece 1 kere devam sütü içiyoruz şöyle ki;

07.00-07.30 150 cc devam sütü

11.00 peynirli, yumurtalı vs kahvaltı

14.00 çorba ya da yemek ne varsa ve yoğurt

17.30 meyve ve yoğurt

20.30 akşam yemeği ve yoğurt

sonra uyuyor ve sabah 07 deki devam sütüne kadar hiçbirşey yemiyor. eğer vıyklarsa su ile atlatıyorum ben

aslında biz sizin menünüze göre çocuğu çokmu zorluyoruz acaba diye düşündüm şimdi.

sabah kahvaltı
sonra uyku ile 150 cc mama
uyanınca çorba
sonra uykuyla 150 cc mama
uyanınca meyve yada muhallebi yada yogurt
bazen yogurt meyve karışık yada muhalklebimeyve karışık veriyorum
akşam çorba
8 gibi de bazen meyve
yatarken de 150 cc mama bazen 200 cc falan...

maşallah ayrise bunların hepsini yiyorsa valla süper

bizim doktor kasık maması-muhallebiyi kesti :uhm: cici bebeyi azaltıı baslasam mı tekrar acaba :uhm:

mehlika hem meyve hem kahvaltrı bir arada fazla değil mi yoğurtla meyveyi aynı anda vermek daha iyi....

delf ne kaa cok yoğurt yiyo

delf ege de çok az yiyormui,ama öğünlerde iyi yiyorsa yetiyor demekki ona..

ooo hacı nerelerdesin sen yaaa nasılsın bıcırık nasıl epeydir görmedidim seni bi işe başladın unuttun bizi:))

ayyy sorma cadıcım ya başımı kaşımaya fırsat bulamıyorum walla
hergün 100 km yolculuk yapıyorum
bi de iki okula gidiyorum full derse giriyorum
yaklaşık 400 öğrenciyle uğraşıyroum
ölüp bitiyorum walla
eve gelince de ece tepemden inmiyor
hiç bir işimi yetiştiremiyorum

ya kızlar benim kafam çok bozuluyo ben burda esmeri görmek istiyorum o bizim topiğin tadı tuzuydu bu şekilde eyvallah ben gider deyip gitmek olmadı ben kabullenemem esmeri ben bu topikte tanıdım ama çok sevdim onuda ayazıda ayaz bizim maskotumuz resmen bişiler yapmak istiyorum esmerin burda olması için imzamı toplasam acaba birebir çok baskı yaptım esmere gelmesi konusunda ama ikna edemedim bu konuda bana yardım edin fikir beklirem herkez olsun topikte giden olmasın esmer buraya yumruk havaya

esmer nereye gitti???????
ben yokken neler oldu özet geçin lütfen
cadı geçmiş olsun çağan a
inşallah biran önce atlatır

feyza, juli geçmiş olsun kızlar
atladığım varsa özür dilerim şöyle bi göz gezdirebildim sadece

kızlar bebekleri kaç saatte bir besliyorsunuz.Kuzey bu ara çok iştahsız hiç bir şey yemek istemiyor yemek yerken resmen savaşıyoruz acaba çokmu sık yediriyorum ben diye düşündümde

ne zaman yemek isterse o zaman veriyorum ama genellikle 3 saatten önce istemiyor
acıktığında mammaa demeye başlıyor o zaman yediriyorum

sabah 8 gibi kahvaltı: bisküvi-peynir-süt-pekmez-tahin bazen de yumurta
11-11.30 gibi meyve
2 gibi çorba
5.30 gibi yoğurt
8 gibi akşam yemeği
10.30 gibi muhallebi

bunlardan en fazla 1 çay bardağı kadar yiyor ki genelde yarım oluyor.

bebekler için değişik çorba tarifi verir misiniz?
ece'ye çorba beğendiremiyorum

juli bisküvi falan koymuyorum,sadece meyvenin içine yumurta sarısı ve labne koyuyorum,zaten çoğu zaman hazırladıklarımı yemiyor,
bugün sabah az emmişti kahvaltısını geç vermişler hepsini bitirmiş,
ama kahvaltıyı yiyince çorbayı yemedi..bir öğünü yese diğerini yemiyo..

valla yiyor bunları:))mama 500 cc içiyor gunde ondan asla vazgeçmiyor:)
125 lik mama kavanozları varya onunla ama tüm yedikleri ben yapıp onlara koyuyorum.yogurduda ona mayalıyorum..

canım bu bizim uygulamaya çalıştığımız liste keşke hepsini yese ama genelde onun kazandığı bir savaş halide bizim için yemek yedirmek.

bizede zayıf olduğu için kaşık mamasını fazla ver dedi.

aslında biz sizin menünüze göre çocuğu çokmu zorluyoruz acaba diye düşündüm şimdi.

maşallah ayrise bunların hepsini yiyorsa valla süper

biz bu menu ile bayağı kilo aldık şimdi sabah pekmezini ve yağını kesti dr 2 ay böyle deneyeceğiz.

bizim doktor kasık maması-muhallebiyi kesti :uhm: cici bebeyi azaltıı baslasam mı tekrar acaba :uhm:

mehlika hem meyve hem kahvaltrı bir arada fazla değil mi yoğurtla meyveyi aynı anda vermek daha iyi....

delf ne kaa cok yoğurt yiyo
başlama bence ama sen bilirsin yine de . yoğurda bayılıyor julicim ege. beyazını taa uazaktan görünce mamamammaaaa demeye başlayıp ağzını şaplatıyor

delf ege de çok az yiyormui,ama öğünlerde iyi yiyorsa yetiyor demekki ona..
evt öğünleri iyi canım ve buna rağmen alıyor. dr gece beslenmesini de kesinlikle istemiyor

ayyy sorma cadıcım ya başımı kaşımaya fırsat bulamıyorum walla
hergün 100 km yolculuk yapıyorum
bi de iki okula gidiyorum full derse giriyorum
yaklaşık 400 öğrenciyle uğraşıyroum
ölüp bitiyorum walla
eve gelince de ece tepemden inmiyor
hiç bir işimi yetiştiremiyorum
ah kıyamam kervanımıza hoşgeldin haticecim. ben dün brokoli çorbası yaptın bakıcı inanılmaz sevdi 1 kaseyi bitirdi dedi. istersen dene. az yağda soğanları kavurdum artın az havuc patates ve brokolileri atıp 1 tur döndürdüm, kaynamış suyu ekledim pişirdim ve blendırdan geçirdim süper oldu

nihayet işten çıkma vakti geldi bugün ne kadar da uzun geldi bana bitmek bitmedi.

herkese çok teşkkürler
eczaneye gittim iş yerin arkasındaki 8-5 tansiyonum
hemen dr git dedi
ama çıkamıyorum mail müş.geldi dentlyolar
soro soruyolar ayaklarımı uzattım onlara cvp veriyim işi gücü bıraktım

juli benimde öyle midem bulandı gece başımdöndü
bende hamile gb hissettim kendimi:bbo:
bi kaza atlattık bu ay ama inş bişey olmaz
ertesi gün hapı içtim ama
bilmyorum akannehir
28ni bekleyceğim artık sonucu öğrenmek için sempatiksalakcinni

canım ertesı gun haplarını guvenme:)kızım ole dunyaya geldı:):)):)bende kaza atllatıp hemen ertesı gun hapı ıcmıstım hemde ıkı paket ama sımdı kızım var :)

iyi geceler kızlar...nasılsınız ne var ne yok bakalım...
ne zamandır takip edemiyorum burayı...esmer nereye gittiki anlamadım yaaa....
sinemis julii cadıı geçmiş olsun kızlar.....
bende face kaç kere resim yüklemeye çalıştım ama hata verdi sürekli...oysa ne güzel düğün fotolarımız vardı eceyle....
herkesi çok çok öptüm herkese selamlar...inşallah yrn gireblirim eceden fırsat bulabilirsem...

X